- x
Evkur Ürün Iptali
29 Cevap15416 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1438 Mesaj
31 Mayıs 2011; 21:54:47 

Arkadaşlar, dün evkurdan Canon 550D alacaktık 24 Ay taksitle fiyatı 2994 Tl'ydi fiyatı pahalı diye 1709 Liraya 24 ay taksitle canon 1000D Aldık seneti falan imzaladı amcam evkurdan çıktıktan sonra babamın bir fotoğrafçı arkadaşı var onun yanına gittim canon 1000D aldım dedim keşke almasaydın vasat bir makina 2 aya kalmaz elinde patlar hemde pahalıya almışsın ben pazar günü hayyam'a gideceğim beraber gidelim sana ordan taksitle canon 550D'yi 1800 civarına buluruz sen evkurdan gidip ürünü iptal ettir dedi bugün amcamla beraber iptal ettirmeye gittik iptal edemeyiz ürün onaylanmış vs saçma şeyler söylediler nasıl olsa malı sattılar gerisi umurlarında değil Müşteri hizmetlerini arayın ürünü belki iptal ettirebilirsiniz dediler bende yarın ürün iptali için müşteri hizmetlerini arayacağım sizce ne olur iptal ederler mi ?

Not: Evkurdan almamın sebebi babamın kartlarının dolu olmasından dolayı.

1816 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:08:50 

İptal etmek zorundalar onlara karşı anlayışlı davranma biraz sesini yükselt emin ol geri adım atacaklar.
Ümraniye Evkurdan aldığım bilgiyar linux çıkınca -ilk bilgisayarımdı, bilmeyince tabi - farkına vardığımızda pc nin bir kısmını evkur mağazasının önünde kalanını ise dudulluda crea fabrikası önünde yakacağımızı söyleyince orjinal win cd vermişlerdi =)

24039 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:11:49 

Hocam o nasıl bir tehtit etmedir ya

Bu arada iptla etmek zorundalar.Tüketici haklarına filan başvurun sorun çıkarırlarsa

Gövde: Nikon D5000 - Canon 60D Lens: Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5X Makro - Canon 100mm F/2.8 L IS Makro - Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G VR - RMC Tokina 28mm F/2.8 Aydınlatma: Yongnuo YN560-III - Yongnuo RF-603 - Nissin Di 622 Mark 2 (Yandı) - RimeLite Midi ve 23cm Flaş Yumuşatıcı Diğer Ekipmanlar: Lowepro CompuTrekker AW - Vanguard Peking 21 - Manfrotto MM294A4 - Slik 700DX Pro - Slik Mini III Pro - Hakuba LH-1 - Manfrotto 454 Micro Positioning Sliding Plate Fotoğraflar: 500px - Flickr - DHSergi - Trakel - Fotoğraf Konuları - http://www.cantunçer.com

1236 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:20:08 

Sonuçta görerek alınan bir ürün söz konusu. Bozuk çıkması vb. bir durum olmadıkça paket açıldıktan sonra hangi sebeple değişim talep edilebilir ki?

İnternetten yapılan alışverişlerde sanırım 1 hafta süre var değişim için. Mesafeli satış sözleşmesi mi anlaşması mı o tarz bir şey vardı. Ama burda öyle bir durum da yok. Merak ettiğim için soruyorum, yarın öbür gün bizim de başımıza gelebilir benzer bir durum.

1438 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:37:43 

Teşekkürler cevaplar için..

Bu arada ürünü henüz teslim almadım sadece siparişini verdirdim bugün eve gelmişler ürününüz hazır gelip alabilirsiniz diye.
Iptal etmek için görüşmeyi yaptığım kişi merkez onaylamış ürünü iptal edilemez dedi

8394 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:47:33 

Almadığın şeyi nasıl iptal edemezler !? Acayip saçma, eline aldıktan sonra dahi 7 gün iade seçeneğin vardı. Sanayi ve Tic. bakanlığı mıydı böyle bir kanun çıkarttıydı. Siz satıcının dediğine bakmayın, o malını satmak için her şeyi der. Siz haklarınız tüketici hakları derneğini arayıp falan öğrenebilirsiniz kanımca. Bu arada ürünü de sakın almayın. Elinizde olmayan şeyi size sattık parasını verin diyecek halleri de yok ya !!! Eğer alırsanız bu sefer iade prosedürü v.s. diye size 40 dereden su getirtebilirler de, bu düşünce ile dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 31 Mayıs 2011; 22:49:35 >

o[0_0)o Bir dengesizin sözlerini doğru diye alır iseniz dengenizi yitirip kendinizi bulacağınız yer bir uçurumun dibidir ! ( http://goo.gl/NglhVN )
- Aynasız aynasız ! Söyle bana, var mı senden güzeli, hafifi, hızlısı bu Dünya'da ?
- Yok ! :)
http://forum.birkarefotograf.com

254 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:06:24 

o 7 gün muhabbeti sadece kapıdan ve uzaktan yapılan satışlar için geçerli (internet, tv, tel vs...) gibi.

quote:

Almadığın şeyi nasıl iptal edemezler !?

bunu pek anlamadım. cihazı eğer almadıysan gelecekse en yakın kaymakamlığa git tüketici hakları hakem heyeti var oraya sor, haklarını oradan öğren. bi zahmet google dan da araştır.

1008 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:12:57 

iptal ettirirsen iyi olur , ama 550d ye 1800tl tr garantisiz fazla , vatanda 600 d 1874tl 550d de 1790-1800tl civarıydı 30-31 haziran %25 indirim vardı 45 dk sonra eski fiyatına döner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 31 Mayıs 2011; 23:14:07 >

254 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:36:54 

1091 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:46:58 

Amcanla git hiç satış elemanlarıyla falan muhattap olma direk yetkili müdürle falan görüşmek istiyorum de.. biz bu ürünü aldık ama artık ödeme durumumuz yok iade etmek istiyoruz deyin alırlar geri... Genelde "ödeyemiycem siz bilirsiniz isterseniz geri alın isterseniz almayın biz insanlık yaptık geri getirdik bi daha da beni bulamazsınız" taktiği işe yarar böyle durumlarda. İade etmek için çok sert tepki gösterenler de oluyor ama o taktik bazen ters tepip kavgaya dönüşebiliyor

Uzun kollu sarı-siyah İstanbulspor forması arıyorum. Eski yeni farketmez. Bulabilecek varsa lütfen mesaj göndersin...
√ Ŀλ мλиσ đε Ð10Ѕ

254 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:48:57 

quote:

Orijinalden alıntı: SebaStianbjK

Amcanla git hiç satış elemanlarıyla falan muhattap olma direk yetkili müdürle falan görüşmek istiyorum de.. biz bu ürünü aldık ama artık ödeme durumumuz yok iade etmek istiyoruz deyin alırlar geri... Genelde "ödeyemiycem siz bilirsiniz isterseniz geri alın isterseniz almayın biz insanlık yaptık geri getirdik bi daha da beni bulamazsınız" taktiği işe yarar böyle durumlarda. İade etmek için çok sert tepki gösterenler de oluyor ama o taktik bazen ters tepip kavgaya dönüşebiliyor

yâne

2413 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:55:48 

evkur bu konuda feci iptal konusunda çok sorun yaşarsınız.
makineye gelince evet çok pahalıya almışsınız, madia markta falan 950tl ye satılıyor.
arkadaşınızın soylediği iki aya kadar elinizde patlar lafı ise çok saçma. düzgün kullanın 10 sene bile bir şey olmaz tabi üretimde sorunlu değilse, gerçe garantili almışsınız.

| Canon A-1 | Canon L 85mm f1.2 | Canon s.s.c 50mm f1.4 | Vivitar 28mm f2 |

| Olympus OM-D EM-5 | Panasonic 7-14mm F4 | Panasonic 14-45mm OIS | Panasonic 20mm 1.7 |

1091 Mesaj
1 Haziran 2011; 0:16:31 

quote:

Orijinalden alıntı: muzombo

yâne

Açık olmayan birşey mi var? Anlamadım ne demek istediğini.

Uzun kollu sarı-siyah İstanbulspor forması arıyorum. Eski yeni farketmez. Bulabilecek varsa lütfen mesaj göndersin...
√ Ŀλ мλиσ đε Ð10Ѕ

622 Mesaj
1 Haziran 2011; 0:48:23 

tuketici hakem heyetine basvur kesinlikle iptal olur cokda ugrastirmaz seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

565 Mesaj
1 Haziran 2011; 3:41:38 

"Mağazadan aldığınız bir üründe hiçbir cayma hakkınız yoktur. Kullanmamış olsanız bile... "

Kanun bu şekilde söylüyor.

254 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:43:36 

gayet açık, yapman gereken bu, tercih edilebilir yöntem vs vs anlamında yane

8394 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:50:08 

O ne demek öyle !
quote:

Orijinalden alıntı: uwe

"Mağazadan aldığınız bir üründe hiçbir cayma hakkınız yoktur. Kullanmamış olsanız bile... "

Kanun bu şekilde söylüyor.

Ben kendim bizzat şahsen mağazadan ürün alıp iade ettim, hem de 1 değil 3 kez ! TeknoSA magazasından... Orada devletin kanunu yanlış mı işliyor ? Kanun değişmedi ise benim bildiğim tüketici hakları gereği tüketiciye iade hakkı belli bir süreyi geçmemek koşulu ile tanınmıştı. Kanun mu değişti yoksa ?

o[0_0)o Bir dengesizin sözlerini doğru diye alır iseniz dengenizi yitirip kendinizi bulacağınız yer bir uçurumun dibidir ! ( http://goo.gl/NglhVN )
- Aynasız aynasız ! Söyle bana, var mı senden güzeli, hafifi, hızlısı bu Dünya'da ?
- Yok ! :)
http://forum.birkarefotograf.com

622 Mesaj
1 Haziran 2011; 21:06:52 

bende vatan bilgisayara acıp kullandıgım malı iade edıp cek aldım uzerıne para ekleyıp baska mal aldım hıcde sorun cıkarmadılar ılk malda sorun falanda yokdu sadece begenmedım

1438 Mesaj
1 Haziran 2011; 21:20:23 

Bugün Tüketici Hakları Derneği'ne gittim oradaki yetkili kişiye durumu anlattım. Evkur merkezine dilekçe yaz 15 gün içerisinde evine cevap gelmezse sen tekrar gel biz ayarlarız onu dedi.
Şu şekilde bir dilekçe örneği verdi.

Evkur Bilmem ne şirketi vs vs.

Firmanızdan 1700 Tl bedelle .... marka .... model fotoğraf makinası almak istediğimden sözleşme yapmamıza rağmen malı teslim almamış bulunmaktayım. Maddi durumumun yetersizliğinden bu bedeli ödeyemeyeceğimi düşünmekteyim. Sözleşmenin feshini talep ediyorum.
Gereğinin yapılmasını arz ederim.
15 Gün içerisinde tarafıma bilgilendirilmesini arz ederim.

Ev aderisi:
.....

Not: Bugün kuzenle beraber tekrar gittik dün görüştüğümüz bayan yoktu izinliymiş başka birisiyle görüştük durumu anlattık ürün kimin üzerineyse onunla gelin iptal etmeye çalışırız dedi.

1438 Mesaj
1 Haziran 2011; 21:26:15 

quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

evkur bu konuda feci iptal konusunda çok sorun yaşarsınız.
makineye gelince evet çok pahalıya almışsınız, madia markta falan 950tl ye satılıyor.
arkadaşınızın soylediği iki aya kadar elinizde patlar lafı ise çok saçma. düzgün kullanın 10 sene bile bir şey olmaz tabi üretimde sorunlu değilse, gerçe garantili almışsınız.

Evkurdan 1000D'yi o fiyata alacağıma, Hayyam Çarşısı'na gidip aşağı yukarı o fiyatla taksitle 550D alırım :)

1438 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:34:39 

Up

254 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:38:32 

@ona2000

hocam durum nedir? dilekçeyi verdin mi?

1438 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:58:38 

quote:

Orijinalden alıntı: muzombo

@ona2000

hocam durum nedir? dilekçeyi verdin mi?

Hakem heyetinden çıktıktan sonra evkura tekrar gittim iptal için ilk görüştüğüm bayan yoktu izinliymiş başka birisiyle görüştüm o daha anlayışlı davrandı mal kimin üzerineyse onunla beraber gel ayarlarız dedi. Yarın gideceğim bakalım iptal edecekler mi

1831 Mesaj
3 Haziran 2011; 22:56:24 

evkur oyle bi firma ki gectigimiz yil bi pastanede otururken iceri aglayarak 40 yaslarinda biri geldi arkadasiymis pastanecinin evkurdan bi esya almis tek bi taksidini odeyememis zamanin da butun taksitler bitince evine yaklasik 400 tl lik dava mektubu gelmis avukat masraflari vs.adaminda avukat tutacak parasi bile olmadigindan baya bi caresizdi.bu firma bildiginiz insanlarin aciz anini bekleyen kesinlikle kanunla filan isi olmayan bi firma.ben urunu iade bile etseniz kendinizi her turlu garanti altina almanizi tavsiye ediorum.ileri de durup dururken adiniza bi dava vs acilmamasi icin cunku verdiginiz senetler her an faiziyle karsiniza cikabilir.

2 Mesaj
19 Haziran 2011; 11:44:45 

arkadaşşş bende aldım 550d ama iptal ettirmek istiyorum ya 7 gün içinde iptal edebilirmiyim cidden ürünü teslim aldım üstelik ama sonradan koydu ya çok pahalı offff şimdi şu heyet meyet bana da bi diyiverinn napayım ben yahuu

7259 Mesaj
19 Haziran 2011; 13:03:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

evkur oyle bi firma ki gectigimiz yil bi pastanede otururken iceri aglayarak 40 yaslarinda biri geldi arkadasiymis pastanecinin evkurdan bi esya almis tek bi taksidini odeyememis zamanin da butun taksitler bitince evine yaklasik 400 tl lik dava mektubu gelmis avukat masraflari vs.adaminda avukat tutacak parasi bile olmadigindan baya bi caresizdi.bu firma bildiginiz insanlarin aciz anini bekleyen kesinlikle kanunla filan isi olmayan bi firma.ben urunu iade bile etseniz kendinizi her turlu garanti altina almanizi tavsiye ediorum.ileri de durup dururken adiniza bi dava vs acilmamasi icin cunku verdiginiz senetler her an faiziyle karsiniza cikabilir.

Söz ettiğin kişi kredi kartı ile mi taksitli olarak almış yoksa senet olarak mı.

Kredi kartı ile almış ise mahkemeye veren evkur değil dir. Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişler senin adına ürün aldığın yere banka para öder ve sen bankaya borçlu olursun.

Ödeme yapmaz yada gecikme olursa sen banka ile sıkıntı yaşarsın ürünü aldığın yerle değil. Ürünü aldığın yer her şartla zaten bankadan parayı alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Haziran 2011; 13:04:23 >

7259 Mesaj
19 Haziran 2011; 13:15:44 

Bu arada ürün yada herhangi bir hizmet aldığınız yer sizin istediğinizi yapmıyorsa ufak tehditler yaparsanız sonuca bir şekilde ulaşırsınız arkadaşlar. Bizim bir tanıdık var. Cep telefonu faturası çok yüksek gelmiş ve telefon açıp sebebini sormuş ve olumsuz yanıtlar almış hemen madem böyle bende sahip olduğum 3 adet telefonuma da hizmet veren firmayı değiştiriyorum diyor ve geçeceği firma ve hizmetin adını veriyor mevcut hizmetini aldığı firma yetkilisine ve telefonu kapatıyor. Yarım saat sonra bir telefon buna efendim olanlardan dolayı özür dileriz sizi hemen şu tarifeye alalım eskiden ödediğiniz den bile daha az ödeyin diyorlar.

1 kişisel telefon 2 iş telefonu var. Tabi firma da bunu biliyor ve müşteri kaybetmemek için hemen geri adım atıyorlar.

2 Mesaj
19 Haziran 2011; 13:40:57 

arkadaşşş bende aldım 550d ama iptal ettirmek istiyorum ya 7 gün içinde iptal edebilirmiyim cidden ürünü teslim aldım üstelik ama sonradan koydu ya çok pahalı offff şimdi şu heyet meyet bana da bi diyiverinn napayım ben yahuu

971 Mesaj
19 Haziran 2011; 17:28:47 

tüketici hiçbir sebep göstermeksizin 8 gün içinde ürünü iade etme hakkı vardır.
Tüketici hakları mahkemesine gidin hocam arada az bir para yok yani 1000d nerde 600d nerde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KutuKutuCekic -- 19 Haziran 2011; 17:29:14 >

yemin ederim ki,
dünyanın bütün toprakları bir tek insanın kanını akıtmaya değmez!

7259 Mesaj
19 Haziran 2011; 18:21:50 

quote:

Orijinalden alıntı: KutuKutuCekic

tüketici hiçbir sebep göstermeksizin 8 gün içinde ürünü iade etme hakkı vardır.
Tüketici hakları mahkemesine gidin hocam arada az bir para yok yani 1000d nerde 600d nerde...

Bu dediğin internet üzerinden ve telefon ile yapılan alışverişler de geçerli ve 8 gün değil 7 gündür bu süre. Mağazalardan yapılan alışverişlerde geçerli değil. Yasada bu açıkca belirtilmiştir.

Bu yasanın olma sebebi de online alışverişler de ve telefonla yapılan alışverişlerde ürünü görerek ve test ederek alma şansı olmamasından dolayıdır.

Mağazadan alınan ürünlerde böyle bir hak yok.

Mağazadan alınan ürünler de ürün eksik, üründe sonradan ortaya çıkan bir hasar varsa, satın alırken yanlış bilgilendirme yapılmış ise bir de piyasadan toplanan ya da artık üretilmeyen bir ürün olup satan yer tarafından sana bu belirtilmemiş ise yasal olarak o mağaza değiştirmek yada para iadesi yapmak zorunda. Bir de genelinde üretim hatası olan bir ürünse değişim veya iade zorunluluğu var.

Üretimi artık yapılmayan ürünlerin satışlarında yasal olarak bunun belirtilmesi gerekiyor.

Bir de birkaç istisna durum daha var.

Bir de ufak bir uyarıda bulunacağım. Bu uyarı bu başlık ile ve burada yazılan yorumlarla alakalı değil ama gine de yazıyorum. Kimi zaman ürün alan arkadaşlar bir ürün alıp sorun yaşayıp konu açıyorlar ne yapayım diye. Mağaza geri alır mı diyorlar. (Mağaza geri alır mı sorunu genelde daha mağazaya gidilmeden bilgi almak amaçlı sorulan bir sorudur) bu tür soru soran arkadaşlara önce mağazaya git bir dene demek varken kimi arkadaş direk Tüketici hakları mahkemesine gidin diye yorum yazıyorlar. Bu aslında bir hata.
Çünkü çok anlayışlı ve her sorunda ürünleri alan mağazalar veya dükkanlar azda olsa var. O tür mağazadan ürün alıp da o mağazaya gitmeden direk Tüketici hakları mahkemesine giderseniz o tür mağaza çalışanları ile aranıza bir mesafe sokmuş olursunuz.

Tüketici hakları mahkemesi siz bir ürün aldınız ve sorun yaşadınız da o ürünü değiştirmek istediğinizde satın aldığınız mağaza yada ürünü üreten firma size sorun çıkarırsa başvuracağınız bir kurumdur.

Bunu yazıyorum çünkü kimi zaman görüyorum ki bir ürün alıp sorun yaşayıp da aldığı yere gitmeden direk Tüketici hakları mahkemesi’ne gidenler var.

Bu son yazdıklarımın bu konuyu açan ve ona cevap yazan arkadaşlarla bir alakası yoktur. Çünkü arkadaşımız satın aldığı yere gitmesine rağmen ilk başlarda bir sonuç alamamış o sebeple Tüketici hakları mahkemesine gitmesi en doğal hakkı.

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.477