Şimdi Ara

Evkur Ürün Iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
56.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, dün evkurdan Canon 550D alacaktık 24 Ay taksitle fiyatı 2994 Tl'ydi fiyatı pahalı diye 1709 Liraya 24 ay taksitle canon 1000D Aldık seneti falan imzaladı amcam evkurdan çıktıktan sonra babamın bir fotoğrafçı arkadaşı var onun yanına gittim canon 1000D aldım dedim keşke almasaydın vasat bir makina 2 aya kalmaz elinde patlar hemde pahalıya almışsın ben pazar günü hayyam'a gideceğim beraber gidelim sana ordan taksitle canon 550D'yi 1800 civarına buluruz sen evkurdan gidip ürünü iptal ettir dedi bugün amcamla beraber iptal ettirmeye gittik iptal edemeyiz ürün onaylanmış vs saçma şeyler söylediler nasıl olsa malı sattılar gerisi umurlarında değil Müşteri hizmetlerini arayın ürünü belki iptal ettirebilirsiniz dediler bende yarın ürün iptali için müşteri hizmetlerini arayacağım sizce ne olur iptal ederler mi ?

Not: Evkurdan almamın sebebi babamın kartlarının dolu olmasından dolayı.

• İptal etmek zorundalar onlara karşı anlayışlı davranma biraz sesini yükselt emin ol geri adım atacaklar.
    Ümraniye Evkurdan aldığım bilgiyar linux çıkınca -ilk bilgisayarımdı, bilmeyince tabi - farkına vardığımızda pc nin bir kısmını evkur mağazasının önünde kalanını ise dudulluda crea fabrikası önünde yakacağımızı söyleyince orjinal win cd vermişlerdi =)
  • Hocam o nasıl bir tehtit etmedir ya

Bu arada iptla etmek zorundalar.Tüketici haklarına filan başvurun sorun çıkarırlarsa
  • Sonuçta görerek alınan bir ürün söz konusu. Bozuk çıkması vb. bir durum olmadıkça paket açıldıktan sonra hangi sebeple değişim talep edilebilir ki?

İnternetten yapılan alışverişlerde sanırım 1 hafta süre var değişim için. Mesafeli satış sözleşmesi mi anlaşması mı o tarz bir şey vardı. Ama burda öyle bir durum da yok. Merak ettiğim için soruyorum, yarın öbür gün bizim de başımıza gelebilir benzer bir durum.
  • Teşekkürler cevaplar için..

Bu arada ürünü henüz teslim almadım sadece siparişini verdirdim bugün eve gelmişler ürününüz hazır gelip alabilirsiniz diye.
    Iptal etmek için görüşmeyi yaptığım kişi merkez onaylamış ürünü iptal edilemez dedi
  • Almadığın şeyi nasıl iptal edemezler !? Acayip saçma, eline aldıktan sonra dahi 7 gün iade seçeneğin vardı. Sanayi ve Tic. bakanlığı mıydı böyle bir kanun çıkarttıydı. Siz satıcının dediğine bakmayın, o malını satmak için her şeyi der. Siz haklarınız tüketici hakları derneğini arayıp falan öğrenebilirsiniz kanımca. Bu arada ürünü de sakın almayın. Elinizde olmayan şeyi size sattık parasını verin diyecek halleri de yok ya !!! Eğer alırsanız bu sefer iade prosedürü v.s. diye size 40 dereden su getirtebilirler de, bu düşünce ile dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 31 Mayıs 2011; 22:49:35 >
  • o 7 gün muhabbeti sadece kapıdan ve uzaktan yapılan satışlar için geçerli (internet, tv, tel vs...) gibi.

quote:

Almadığın şeyi nasıl iptal edemezler !?

bunu pek anlamadım. cihazı eğer almadıysan gelecekse en yakın kaymakamlığa git tüketici hakları hakem heyeti var oraya sor, haklarını oradan öğren. bi zahmet google dan da araştır.
  • iptal ettirirsen iyi olur , ama 550d ye 1800tl tr garantisiz fazla , vatanda 600 d 1874tl 550d de 1790-1800tl civarıydı 30-31 haziran %25 indirim vardı 45 dk sonra eski fiyatına döner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 31 Mayıs 2011; 23:14:07 >
  • Amcanla git hiç satış elemanlarıyla falan muhattap olma direk yetkili müdürle falan görüşmek istiyorum de.. biz bu ürünü aldık ama artık ödeme durumumuz yok iade etmek istiyoruz deyin alırlar geri... Genelde "ödeyemiycem siz bilirsiniz isterseniz geri alın isterseniz almayın biz insanlık yaptık geri getirdik bi daha da beni bulamazsınız" taktiği işe yarar böyle durumlarda. İade etmek için çok sert tepki gösterenler de oluyor ama o taktik bazen ters tepip kavgaya dönüşebiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebaStianbjK

Amcanla git hiç satış elemanlarıyla falan muhattap olma direk yetkili müdürle falan görüşmek istiyorum de.. biz bu ürünü aldık ama artık ödeme durumumuz yok iade etmek istiyoruz deyin alırlar geri... Genelde "ödeyemiycem siz bilirsiniz isterseniz geri alın isterseniz almayın biz insanlık yaptık geri getirdik bi daha da beni bulamazsınız" taktiği işe yarar böyle durumlarda. İade etmek için çok sert tepki gösterenler de oluyor ama o taktik bazen ters tepip kavgaya dönüşebiliyor

yâne
  • evkur bu konuda feci iptal konusunda çok sorun yaşarsınız.
    makineye gelince evet çok pahalıya almışsınız, madia markta falan 950tl ye satılıyor.
    arkadaşınızın soylediği iki aya kadar elinizde patlar lafı ise çok saçma. düzgün kullanın 10 sene bile bir şey olmaz tabi üretimde sorunlu değilse, gerçe garantili almışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzombo

quote:

Orijinalden alıntı: SebaStianbjK

Amcanla git hiç satış elemanlarıyla falan muhattap olma direk yetkili müdürle falan görüşmek istiyorum de.. biz bu ürünü aldık ama artık ödeme durumumuz yok iade etmek istiyoruz deyin alırlar geri... Genelde "ödeyemiycem siz bilirsiniz isterseniz geri alın isterseniz almayın biz insanlık yaptık geri getirdik bi daha da beni bulamazsınız" taktiği işe yarar böyle durumlarda. İade etmek için çok sert tepki gösterenler de oluyor ama o taktik bazen ters tepip kavgaya dönüşebiliyor

yâne

Açık olmayan birşey mi var? Anlamadım ne demek istediğini.

• tuketici hakem heyetine basvur kesinlikle iptal olur cokda ugrastirmaz seni
  • "Mağazadan aldığınız bir üründe hiçbir cayma hakkınız yoktur. Kullanmamış olsanız bile... "

Kanun bu şekilde söylüyor.
  • gayet açık, yapman gereken bu, tercih edilebilir yöntem vs vs anlamında yane
  • O ne demek öyle !
    quote:

Orijinalden alıntı: uwe

"Mağazadan aldığınız bir üründe hiçbir cayma hakkınız yoktur. Kullanmamış olsanız bile... "

Kanun bu şekilde söylüyor.

Ben kendim bizzat şahsen mağazadan ürün alıp iade ettim, hem de 1 değil 3 kez ! TeknoSA magazasından... Orada devletin kanunu yanlış mı işliyor ? Kanun değişmedi ise benim bildiğim tüketici hakları gereği tüketiciye iade hakkı belli bir süreyi geçmemek koşulu ile tanınmıştı. Kanun mu değişti yoksa ?
  • bende vatan bilgisayara acıp kullandıgım malı iade edıp cek aldım uzerıne para ekleyıp baska mal aldım hıcde sorun cıkarmadılar ılk malda sorun falanda yokdu sadece begenmedım
  • Bugün Tüketici Hakları Derneği'ne gittim oradaki yetkili kişiye durumu anlattım. Evkur merkezine dilekçe yaz 15 gün içerisinde evine cevap gelmezse sen tekrar gel biz ayarlarız onu dedi.
    Şu şekilde bir dilekçe örneği verdi.

Evkur Bilmem ne şirketi vs vs.

Firmanızdan 1700 Tl bedelle .... marka .... model fotoğraf makinası almak istediğimden sözleşme yapmamıza rağmen malı teslim almamış bulunmaktayım. Maddi durumumun yetersizliğinden bu bedeli ödeyemeyeceğimi düşünmekteyim. Sözleşmenin feshini talep ediyorum.
    Gereğinin yapılmasını arz ederim.
    15 Gün içerisinde tarafıma bilgilendirilmesini arz ederim.

Ev aderisi:
    .....

Not: Bugün kuzenle beraber tekrar gittik dün görüştüğümüz bayan yoktu izinliymiş başka birisiyle görüştük durumu anlattık ürün kimin üzerineyse onunla gelin iptal etmeye çalışırız dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

evkur bu konuda feci iptal konusunda çok sorun yaşarsınız.
    makineye gelince evet çok pahalıya almışsınız, madia markta falan 950tl ye satılıyor.
    arkadaşınızın soylediği iki aya kadar elinizde patlar lafı ise çok saçma. düzgün kullanın 10 sene bile bir şey olmaz tabi üretimde sorunlu değilse, gerçe garantili almışsınız.

Evkurdan 1000D'yi o fiyata alacağıma, Hayyam Çarşısı'na gidip aşağı yukarı o fiyatla taksitle 550D alırım :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.