RENAULT KANGO MU YOKSA FİAT DOBLO MU KARAR VEREMEDİM.
99 Cevap177977 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

383 Mesaj
7 Aralık 2005; 19:05:53 

ARKADAŞLAR.AYLARDIR DUSUNUYORUM RENAULT KANGOMU YADA FIAT DOBLO MU ALAYIM DİYE BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM.RENAULT MU YADA FIAT DOBLO HANGISI DAHA AZ YAKIYOR.YADA HANGISINI ALIRSAM BENIM ICIN AVANTAJLI OLUR.TOPTANCI İŞİNDE KULLANACAĞIM.VE 14 15 MİLYARA 2004 VEYA 2005 MODEL ALMAYI DUSUNUYORUM FIYATLAR NASIL.ALACAĞIM MODEL CAMSIZ OLACAK.

Üzülme.Bir şey istediğin zaman olmuyorsa ya daha iyisi olacağındandır yada olmaması gerektiği içindir.Hz.Mevlana

3089 Mesaj
7 Aralık 2005; 19:16:09 

arabam.com da reno ve fiat doblo fiyatları var.yada ilgili arabaların in.net sitelerinde benzin harcama miktarları var....

6252 Mesaj
7 Aralık 2005; 20:33:29 

bu ikisinden doblo derim..

bir 3. de düşünürsen ford connect derim

1197 Mesaj
7 Aralık 2005; 20:53:35 

ben doblo derim...
hele bide 1.9jtd si yarış arabası gibi nasıl bir gidişi var hala anlamıyorum
bence her koşulda doblo almasın bikere o bir fiat ve 2. el alıcağın için parça yada sorun cıkarırsa sana en ucuz yoldan sorununu söyler ve halolur...
connect te süper bişi ama biraz fazla onlara göre yakıt sarfiyatı ben doblonun senin işine geliceğini düşünüyorum...

sucker love is heaven sent
you pucker up, our passion's spent
my hearts a tart, your body's rent
my body's broken, yours is spent

642 Mesaj
7 Aralık 2005; 21:01:30 

doblo daha geniş gibi duruyor istersen bi hacimlerinide değerlendir

anestezist: Bir insanı uyutmak için uykusundan uyandırılan, ancak onu uyandırınca uyuyabilen insandır.
(YAŞATMAK SANATTIR..!)

14839 Mesaj
7 Aralık 2005; 23:23:47 

Ticaret için kullanıcaksanız performaslı araca gerek yok di mi?

Yani iç hacmi en geniş olanı ve en az yakanı tercih ediceksin

Doblo daha geniş ama, kangoo da hafif olduğundan daha az yakar.

Eğer uyarsa Partner de bakabilirsin ikisinin ortası gibi bi şey. Çirkin de değil en azından ayrıca frenleri kangoodan daha iyidir. Tam yükte ani fren hele ki ist. ara sokaklarıda gerekebilir. Yola atlayan fırlama çocuk+mongol yetişkin çok

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Aralık 2005; 23:27:35 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Ticaret için kullanıcaksanız performaslı araca gerek yok di mi?

Yani iç hacmi en geniş olanı ve en az yakanı tercih ediceksin

Doblo daha geniş ama, kangoo da hafif olduğundan daha az yakar.

Eğer uyarsa Partner de bakabilirsin ikisinin ortası gibi bi şey. Çirkin de değil en azından ayrıca frenleri kangoodan daha iyidir. Tam yükte ani fren hele ki ist. ara sokaklarıda gerekebilir. Yola atlayan fırlama çocuk+mongol yetişkin çok

kangoo mu az yakar? partner mi?

doblo 1.3 multijet al kardeşim .sınıfının en az yakan aracı bu motorlu doblo
bu kadar basit

434 Mesaj
7 Aralık 2005; 23:31:25 

bende de fiat var Servisteki elemanlar "Allah dobloyu tasarlayan mühendisten razı olsun sayesinde karnımız doyuyor " diyordu . istersen bi fiat servisine gidince dikkat et 20 araba varsa 15 - 17 si doblodur

çok sorunlu bir araba diyorlardı yeni motorlar nasıldır bilemem.

bide 45.000 bakımı 450 - 500 milyon arasi tutuyomuş. (yine serviste gördügüm bir olay)

Cont & Comp Eng.

Donanımı Güvenle Kaldırabilirsiniz :)
.

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2005; 23:38:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Fosters

bende de fiat var Servisteki elemanlar "Allah dobloyu tasarlayan mühendisten razı olsun sayesinde karnımız doyuyor " diyordu . istersen bi fiat servisine gidince dikkat et 20 araba varsa 15 - 17 si doblodur

çok sorunlu bir araba diyorlardı yeni motorlar nasıldır bilemem.

bide 45.000 bakımı 450 - 500 milyon arasi tutuyomuş. (yine serviste gördügüm bir olay)

senin dediğin 1.9 turbosuz diesel doblo.o tip kasaya yetmiyordu torku çok düşüktür o yüzden doblo lar içinde en çok problem çıkaran oydu.

o motor üretimden kalktı ,ayrıca doblo makjajlandı.

45000 bakımında triger kayışı değişirse o fiyat çıkar gayet normal

benim dediğim 1.3 multijet motorda triger kayışı yerine zincir var kayış problemi de yok.

ve 180 nm tork da kasaya fazlasıyla yetiyor 1.3 ama canavar gibi tork var.yeni makyajlılarda tork 190 oldu.

1.9 jtd turbo diesel e girmeye hiç gerek yok 1.3 çok iyi iş yapıyor.

434 Mesaj
7 Aralık 2005; 23:43:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

senin dediğin 1.9 turbosuz diesel doblo.o tip kasaya yetmiyordu torku çok düşüktür o yüzden doblo lar içinde en çok problem çıkaran oydu.

o motor üretimden kalktı ,ayrıca doblo makjajlandı.

45000 bakımında triger kayışı değişirse o fiyat çıkar gayet normal

benim dediğim 1.3 multijet motorda triger kayışı yerine zincir var kayış problemi de yok.

ve 180 nm tork da kasaya fazlasıyla yetiyor 1.3 ama canavar gibi tork var.yeni makyajlılarda tork 190 oldu.

1.9 jtd turbo diesel e girmeye hiç gerek yok 1.3 çok iyi iş yapıyor.

benim aklimdada bi aralar doblo vardi o yuzden cok inceledim arabayi ama ne yazıkki servistekiler 1.9 degildi her marka ve modelden vardı doblo . bi ara fiat servisine yolunuz düşerse sizde dikkat edin .

ben hem iş için (malzeme taşıyabilecegim) hemde rahatça gezebilecegim ( özel kullanım icin )bir araba arıyordum doblo - kangoo arasında kararsızdım ikisinide çok kötülediler gerek yol tutuşları gerek görünüşleri açısından bende SW bi araba aldım gayet te memnunum arkadaşa da öneririm (her ne kadar ne işte kullanacağını bilmesemde)

SW arabalarıda düşünebilirsin doblo - kango yerine.

Cont & Comp Eng.

.

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2005; 23:47:53 

periodik bakıma gelmiş her araca problem var damgası vurulamaz.kaldı ki doblo sınıfının en çok satan aracı ve 2006 yılının en iyi van ı ödülünü almış bir araç

ben 1.3 multijet doblo dan hiç sorun ya da şikeyet geldiğini duymadım ben de palio vardı.

tofaş servislerini gayet iyi inceledim.

434 Mesaj
7 Aralık 2005; 23:54:47 

quote:

periodik bakıma gelmiş her araca problem var damgası vurulamaz.kaldı ki doblo sınıfının en çok satan aracı ve 2006 yılının en iyi van ı ödülünü almış bir araç

ben 1.3 multijet doblo dan hiç sorun ya da şikeyet geldiğini duymadım ben de palio vardı.

tofaş servislerini gayet iyi inceledim.

demekki servisteki ustalar bana yanlış söylemiş

" doblo alın sınıfındaki en mükemmel araçtır kendileri aynı zamanda 2006 yılında da en iyi van seçilmiştir "

Cont & Comp Eng.

.

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 0:02:52 

belki sen gittiğinde doblo faz 2 ye geçmemişti ,büyük ihtimal de makyajlı tipi yoktu.

durum değişti, ama 1.9 turbosuzlar sorunluydu o konuda haklısın zaten üretimden kaldırılması buna işaret.

bu ödülü uzmanlar veriyor servis çalışanları değil.

ayrıca kendi çalıştığı yeri kendine göre sebepleri olup da kötüleyen birçok insan olabilir.

yani olaya kullanıcılardan bakmak gerek ben 1.3 multijet tavsiye ediyorum çünkü konuştuğum kullanıcı arkadaşlarım hiçbir problemle karşılaşmadıklarını söylüyorlar.

113 Mesaj
8 Aralık 2005; 0:18:01 

hız manyağıysan albi JTD o araç bence çok güzel ama fazla yakıyo diyolar yada 1.3 multi al onlarda güzel kangonun modası eçti bikere yada CADDY al paraya kıycan tabi WV bu boru deil..

YAN<>CI

263 Mesaj
8 Aralık 2005; 0:24:56 

1.3 multıjet motorlu doblo bence en güzeli

GÜLLER DİYARINDAN SELAMLAR

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 0:26:56 

quote:

Orjinalden alıntı: cehennem

hız manyağıysan albi JTD o araç bence çok güzel ama fazla yakıyo diyolar yada 1.3 multi al onlarda güzel kangonun modası eçti bikere yada CADDY al paraya kıycan tabi WV bu boru deil..

vw evet boru gibi bir fiyat çekmişti şimdi 1 milyar indirmiş ama ne fark eder 2. sürgülü kapı 1 milyar metalik boya 1 milyar(üstelik tampon da boya yok)

yani 1 milyarda toslasan tampon pis bir gri.

paraya kıyıp caddy almıyorsun kazık yiyorsun bu sonıfın en uygun aracı doblo dur.

daha iyi yol tutuş isteyen de gider paraya kıyar connect alır.

kıydığınız para bişeye deysin en azından.

478 Mesaj
8 Aralık 2005; 0:42:04 

İş için alıyorsan kesinlikle Kangoo

-Bakım servis maliyetleri daha düşük
-yakıt tüketimi düşük eski DOBLO 1.9 jtd ler de common rail motor yok
-Genelde duyduklarım Doblo'lardan kimse memnun değil.(yeni dobloyu hepbirlikte görücez sakın yılın vanı ödülünü aldığa bakmayın bu sene kaç yeni ticari araç çıktı)
-unutma bu araçlar ticari araç konfor güvenlik hız bir yere kadar

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 0:46:58 

quote:

Orjinalden alıntı: freestyler

-Genelde duyduklarım Doblo'lardan kimse memnun değil.(yeni dobloyu hepbirlikte görücez sakın yılın vanı ödülünü aldığa bakmayın bu sene kaç yeni ticari araç çıktı)

1.9 jtd ler eski ya da yeni tip hepsi common -rail dir.
yanlış bilgi vermeyelim
ödüle aldanmayın ne demek?

o ödül parayla mı veriliyor o zaman 2004 de bu ödülü vw trasporter aldı.

ödüle aldanmayalım transporter o zaman yaramaz.

işi içinde günlük kullanım içinde doblo.

marka fanatikliğine hiç gerek yok kangoo da hiçbişey yok.

bana sen de yapma diyebilirsin ama o ödülü veren ben değilim

132 Mesaj
8 Aralık 2005; 0:57:09 

quote:

1.9 jtd ler eski ya da yeni tip hepsi common -rail dir.
yanlış bilgi vermeyelim
ödüle aldanmayın ne demek?

o ödül parayla mı veriliyor o zaman 2004 de bu ödülü vw trasporter aldı.

ödüle aldanmayalım transporter o zaman yaramaz.

işi içinde günlük kullanım içinde doblo.

marka fanatikliğine hiç gerek yok kangoo da hiçbişey yok.

bana sen de yapma diyebilirsin ama o ödülü veren ben değilim

Bence Kango. Doğru Doblo daha perofrmanslı donanımlı falan. Ama Kangoo eşşek gibidir. Uzun süre kullanırsın. Fren mesafesi iyi değildir, yolda durusu da iyi değil. Konforu da iyi diyemeyiz. Ama çok sağlamdır. Hem motor hem de diğer aksam. Bir tane eskittik eskilerden şimdi 1.5dci'yi tepe tepe kullanıyoruz.

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 1:00:41 

eşşek gibi fren mesafesi iyi olmayan bir araç zaten alınmaz.

üstelik 1.3 multijet ,1.5 dci den hem daha kuvvetli hem torku daha yüksek hem de daha az yakıyor

iki araç da binek alınırsa 1.3 multijet in vergisi de düşük.

hangi özellikle kangoo diyebiliyosunuz çok ilginç.eşşeklik bir özellik değildir.

kaldı ki doblo daha geniş ve daha çok yük taşıyor yeni kasa da uzun şase bile var.

kangoo bitti.yenisi gelsin o zaman konuşuruz

doblo varken doblo alınır

132 Mesaj
8 Aralık 2005; 1:05:25 

quote:

üstelik 1.3 multijet ,1.5 dci den hem daha kuvvetli hem torku daha yüksek hem de daha az yakıyor

hangi özellikle kangoo diyebiliyosunuz çok ilginç.eşşeklik bir özellik değildir.

kaldı ki doblo daha geniş ve daha çok yük taşıyor yeni kasa da uzun şase bile var.

Torku iyi performanslı araç içi daha geniş neyse ama Kango kadar sağlam değil. Çabuk dökülüyor. Ticari araçta önemli olan ilk özellik dayanıklı olmasıdır. Eşşeklik bir özelliktir. Benim söylediğim manada. Diğer örnekler olarak Toros'a veya Broadway'e bakabilirsin.

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 1:12:15 

doblo çabuk dökülüyo mu?

bana dökülmüş doblo gösterir misin?

subjektif yorum yazma.

kangoo 2 eski kasa clio dan türetildi.ne sağlamlığı?

kangoo zamanını doldurdu .yeni kasa clio hb çıktı modus da tamam sıra kangoo da.yenilensin o zaman konuşuruz.şimdi bitik kangoo yu tartışmanın hiçbir anlamı yok.

doblo hertürlü 5 çeker.

sen bence doblo dahi kullanmamışsın.

1005 Mesaj
8 Aralık 2005; 9:07:59 

diğer aksamlarını bilemem ama eski dobloda şasi tenekeden yapılmış sanki
30-35 km ile yandan albea'nın kapısına giydirdi
şasi mefta ön kısım yamuldu

7131 Mesaj
8 Aralık 2005; 9:25:49 

quote:

doblo alırsın kango alırsın her neyse ama
kangonun servis maaliyetleri düşük demişsin yanlış!
jtd commonrail değil demişsin oda yanlış!
bilmediğin bir konu hakkında bir yorum yapmışsın bu kadar olur
unutma tr de en uygun servis ve yedek parça fiattadır

7131 Mesaj
8 Aralık 2005; 9:39:58 

ben doblo 1.9jtd premio kullanıyorum ve çok memnunum
aracı binek olarak kullanıyorum
yakıtı 135bin ile 145bin tl/km arasında değişiyor genelde heryer yadar kaynadığı için 100km/st geçmiyorum
sadece şehirlerarası kullansam yakıt 120bin e kadar düşüyor
bu benim 2. doblom öncekini 50 000 civarında sattım araç hiç arıza yapmamıştı sadece bakıma giderdi her türlü yolada girerdi ve 50000 de araçltan ses gelmiyordu. satma nedenim premioların full oluşu ve model yükseltmekti.
şimdiki aklım olsa 1.3 multijetini alırdım çünkü yolda hiç utandırmıyor, ağabeyini aratmıyor ve vergisi daha az
kangoyu 1 kere kullandım oda fena araç değil ama kasa biraz küçük, renault yedek parçaları fiattan pahalıdır

1840 Mesaj
8 Aralık 2005; 12:45:46 

bence 2 side deil partner veya berlingo hatta pahalı ama caddy

383 Mesaj
8 Aralık 2005; 13:41:15 

burada gazı osman paşa da renault tuzcuoğlu fırması kango 1.5 in 100 bin kilometreden sonra motorda sorun cıkardığını soyledi.o kafamı bıraz daha karıstırdı.abilerim iki tane doblo aldılar.biri 2004 model (14 milyar,50 bin km,65 beygir;diğeri 2005 model 15.5 milyar 105 beygir 20 bin km)su ana kadar bir sorun yok.ama renault tavsıye edenler cok fazla.

Üzülme.Bir şey istediğin zaman olmuyorsa ya daha iyisi olacağındandır yada olmaması gerektiği içindir.Hz.Mevlana

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 14:23:23 

arkadaşlar tofaş a olan önyargınızı kırın ve gidin şu doblo yu bir inceleyip test edin

ben başka birşey söylemiyorum,bu araba boşuna ödül almadı kangoo falan gerçekten yanında hikaye kalıyor isteyen gider 7 kişilik doblo bile alabilir.

132 Mesaj
8 Aralık 2005; 15:12:01 

quote:

doblo çabuk dökülüyo mu?

bana dökülmüş doblo gösterir misin?

subjektif yorum yazma.

kangoo 2 eski kasa clio dan türetildi.ne sağlamlığı?

kangoo zamanını doldurdu .yeni kasa clio hb çıktı modus da tamam sıra kangoo da.yenilensin o zaman konuşuruz.şimdi bitik kangoo yu tartışmanın hiçbir anlamı yok.

doblo hertürlü 5 çeker.

sen bence doblo dahi kullanmamışsın.

Yorumum tabiiki subjektif. Bundan doğal ne olabilir ki. Kullandığım ve çevremdekilerin kullandığı araçları göz önünde bulundurarak fikir söyülüyorum. Senin nasıl objektif olabildiğini de merak ettim. Herhalde Fiat serviisnde çalıştın çok araba baktın sonra reno servisinde çalıştın çok araba baktın... Başka nasıl objektif olabilirsin ki... Veya teknik verilerine bakıp da objektif olmuş olabilirsin.

Neyse olay başka tabii. Arkadaşa faydası olur diye fikrimi söyledim. O kadar.

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 15:20:04 

Benimde çevremde çok doblo kullanan tadıklarım var ,hatta komşumda doblo vip var.

bugüne kadar da hiç problem çıkarmadı,ben gayet objektifim.

zaten turbosuzların problemli olduğunu ve üretimden kaldırıldığını söyledim,benden daha nasıl objektiflik beklenebilir ki.

ne biliyorsam ne görüyosam söylüyorum.

zaten ödül alan bir araç için benim bişey söylememe gerek yok ki.

gider araştırırsın doblo nun kangoo ya hertürlü 5 çekeceğini kendin de görürsün.

zaten kangoo nun yeni kasa resimleri görünmeya başladı bile kasasını değiştirsin o zaman konuşalım.

şimdilik kalite ve fiyatı en iyi dengeleyen araç doblo.ayrıca yerli olması da en büyük avantajı.

multijet 1.3 ise rakiplerinde olmayan hem verg,den hem tüketimden kurtaran mükemmel bir özellik.

dikkatini çekerse ben 1.9 bile demiyorum.1.3 yeter de artar.

663 Mesaj
8 Aralık 2005; 16:38:22 

ikisinide boşwer caddy al araba gör

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2005; 16:49:40 

quote:

Orjinalden alıntı: bito

ikisinide boşwer caddy al araba gör

caddy de binek yok ne arabası kazık ticari

36 Mesaj
11 Aralık 2005; 0:55:22 

Bende 2002 model 1.9 doblo cargo var aracın camları sonradan takıldı şu an 140 000 km deyim ama arabamı hiç bir şeye değimem arada bir koltukları yatırıp ticari kullanıyoruz geçenlerde bilgisayar kasasının birazdaha büyüğünü düşün o büyüklükte 42 tane kutu koydum hacim iyi kango alırsan bunların hiçbiri olmaz ama 15 milyar demişsin o paraya kaç model bulursun bilemem işlerinde başarılar...

7131 Mesaj
11 Aralık 2005; 1:07:47 

quote:

Orjinalden alıntı: by_kosta

Bende 2002 model 1.9 doblo cargo var aracın camları sonradan takıldı şu an 140 000 km deyim ama arabamı hiç bir şeye değimem arada bir koltukları yatırıp ticari kullanıyoruz geçenlerde bilgisayar kasasının birazdaha büyüğünü düşün o büyüklükte 42 tane kutu koydum hacim iyi kango alırsan bunların hiçbiri olmaz ama 15 milyar demişsin o paraya kaç model bulursun bilemem işlerinde başarılar...

1.9 jtd değil galiba anladığım kadarıyla
140 bin km yapmışsın bu süre içinde aracınla ilgili masraf,arıza falan biraz yazarmısın

sorma sebebim milletin ağzında doblo çabuk dökülür, 100 binden fazla gitmez gibi laflar var
objektif bir değerlendirme yaparsan sevinirim

252 Mesaj
11 Aralık 2005; 1:59:42 

bence seçimini doblodan yana kullan!
gerek hacim olsun gerek motor olsun renaulttan daha ii,motordan kastım 1.3 multijet,bizde palio van war aynı motor herşeyi taşıyo walla,ama onun yükleme kapasitesi az,yol tutştan falan bahseden arkadaşlar olmuş ama sonuçta bu arabayla ralliye katılmıycak alıcak olan arkadaş sanırım,efendi gibi işini görücek,motorda rahatlıkla götürür o arabayı zaten,torku çok ii
Bence daha fazla bekleme ve kafana yatan makul fiyatlı bi dobloyu kap kardeşim,serviside sorun olmas,yedek parçasıda,evinde rahat rahat uyursun,uykuların kaçmaz...
bu arada fiatı sewdiğimden söölemedim bunları ama motor gerçekten kusursuz,yoksa bizim palio da iç mekanda ufak tefek ama insanı çığrından çıkarıcak arızalar yapıyor! sadece o sınıfta alınabilecek en ii ve en makul araba doblo...

[img]http://www.icmb.tv/images/guide/channel/cem.gif[/img]

3485 Mesaj
11 Aralık 2005; 9:47:03 

düne kadar bende dobloyu çabuk dökülen dandik bi araba olarak biliyordum ama ramaznda akraba ziyaretine orduya gittiymizde orda gördüyüm doblo beni bu fikrimden caydırdı orduyu bilen bilir evler dağ yamaçlarında yiyecek su gibi ihtiyaçlar deyim yerindeyse dağlardan aşışılıp getiriliyor doblo 1.9 jtd sırtında alabildiyine odun yüklenmiş bir şekilde dağlarda adeta tazı gibi dolaşıyordu yada şehirden yine arkası alabildiyine yüklenmiş doblo o dağ yollarınıda inanılmaz bir performans ve ataklıkla nasıl ilerliyordu anlatamam araba 2003 model ve 95.000 km deydi gayet iyi durumdaydı altına bir muhafaza koydurmuştu tamponlardada çizikler vardı sürtmekten içide baya kirlenmişti odun bile taşıyordu normal karşılamak gerek ama hala mükemmel işliyordu sordum dayı memnunmusun diye adam ben doblodan başka arabaya binmem diyor bu kahrı bu arabadan başkasının çekmesi mümkün deyil üstelik yakarıda az diyordu kullanma fırsatıda buldum gerçekten 1.9 motor deli fişek gibi o dağ yollarında inanılmaz ataklık sağlıyor gerçi senin kullanım alanın farklı ama buda bi tecrübe işte

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2005; 22:34:36 

doblo kaya gibi araba ben jeep niyetine binen bile tanıyorum

1360 Mesaj
12 Aralık 2005; 1:17:16 

yabiki doblo derim ..kangonun iğrenç bir görüntüsü var ..

36 Mesaj
14 Aralık 2005; 1:17:39 

LOKOSİT Öncelikle soruna bukadar geç cevap verdiğim için bağışla işlerim yoğun bu aralar neyse konumuz doblo ve 140 000 e gelene kadar verdiği arızalar. Evet benim araç jtd değil hatta turbo bile yok gerçekten bütün samimiyetimle bu mesajı sizlere yazıyorum çünkü doblo nun sağlamlığını herkezle paylaşmak istiyorum öncelikle ne marka olursa olsun arabanıza kendiniz ilgi göstermeniz lazım yağıdır suyudur değişmesi gereken filtreler vs. aracımda gerekli km lerde gerekli bakımları yapılıyor onun haricinde benim ufak bir kazam sonucu manifolt karter ekzos çatalı değişti ee kaza yaptıkya onlarsız gezemem heralde :) onun dışında 130 000 km deyken şanzıman indirttim bilenler bilir şanzıman ile motorun arasında kalan yumruk büyüklüğünde bir bilye var sürtünme yapıyor açıkçası ne işe yaradığını bilmiyorum baya ses vermeye başladı bende mecburen şanzımanı indirttim evet hepsi bukadar allah kaza bela vermezse dahada böyle gider saygılar...

478 Mesaj
14 Aralık 2005; 1:37:12 

Binekte ÖTV 1.6 motorlardan sonra artmaya başlıyor
Ticari araçta motor 1.3 veya 1.5 olsada Ötv ve Kdv vergi avantajı yok
vergi avantajı derken neyi kastediyorsunuz ?
bu arada eski 1.9 jtd motorunun common rail değil biliyordum araştıracağım yarın ama eski 1.9 jtd multijet değildi bundan eminim.
yedek parça fiyatları en ucuz Fiat demişsiniz Renault'yu es geçerek bunu bu söylemek çok zor hatta imkansız

quote:

7131 Mesaj
14 Aralık 2005; 8:32:51 

quote:

Orjinalden alıntı: by_kosta

LOKOSİT Öncelikle soruna bukadar geç cevap verdiğim için bağışla işlerim yoğun bu aralar neyse konumuz doblo ve 140 000 e gelene kadar verdiği arızalar. Evet benim araç jtd değil hatta turbo bile yok gerçekten bütün samimiyetimle bu mesajı sizlere yazıyorum çünkü doblo nun sağlamlığını herkezle paylaşmak istiyorum öncelikle ne marka olursa olsun arabanıza kendiniz ilgi göstermeniz lazım yağıdır suyudur değişmesi gereken filtreler vs. aracımda gerekli km lerde gerekli bakımları yapılıyor onun haricinde benim ufak bir kazam sonucu manifolt karter ekzos çatalı değişti ee kaza yaptıkya onlarsız gezemem heralde :) onun dışında 130 000 km deyken şanzıman indirttim bilenler bilir şanzıman ile motorun arasında kalan yumruk büyüklüğünde bir bilye var sürtünme yapıyor açıkçası ne işe yaradığını bilmiyorum baya ses vermeye başladı bende mecburen şanzımanı indirttim evet hepsi bukadar allah kaza bela vermezse dahada böyle gider saygılar...

teşekkürler
kazasız belasız ve masrafsız kullanman dileklerimle

7131 Mesaj
14 Aralık 2005; 8:36:38 

quote:

Binekte ÖTV 1.6 motorlardan sonra artmaya başlıyor
Ticari araçta motor 1.3 veya 1.5 olsada Ötv ve Kdv vergi avantajı yok
vergi avantajı derken neyi kastediyorsunuz ?
bu arada eski 1.9 jtd motorunun common rail değil biliyordum araştıracağım yarın ama eski 1.9 jtd multijet değildi bundan eminim.
yedek parça fiyatları en ucuz Fiat demişsiniz Renault'yu es geçerek bunu bu söylemek çok zor hatta imkansız

binek te mtv 1.3 multijette 1.5 dci den daha düşük
1.9d dobloda commonrail yok
1.9 jtd ve 1.9 multijet commonrail motorlardır. aralarındaki fark besleme ünitesinden kaynaklanıyor

1242 Mesaj
14 Aralık 2005; 9:24:30 

Tabikide DOBLO

113 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:04:57 

Doblo kangoodan hemdaha geniş bir iç hacime sahip hemde daha fazla istihap haddine sahip bunun yanı sıra motor larının performanslarıda daha yuksek..Ayrıca doblonun ust versiyonları kangooya gore daha yuksek donanıma sahip

44 Mesaj
14 Aralık 2005; 11:22:14 

Şirket arabası olarak Kangoo kullanıyorum. Şirkete ait 4 tane daha kangoo var ve hepsi 2005 model , arabaların frenleri gerçekten kötü sert bile denmiyecek bir frende bile kaymaya başlıyor , konfor bir kere hiç yok , arabanın muhtelif yerlerinden ses geliyor , soket arızasından dolayı 3 kere servise gitti , yol tutuşu çok zayıf . Bu sebeplerden dolayı Kangoo ' yu kimseye tavsiye etmem . Kaldı ki benim kendime ait Renault Modus 'um var ve çok memnunum, marka fanatikliği veya karalaması yapmadığım anlaşılsın diye belirtmek istedim.

Te@m Technic@l
May the Force be with You

471 Mesaj
4 Mayıs 2006; 21:32:37 

arkadaşlar 2004 araç için her ikisinde de senelik ödenecek vergi aynı değil mi? nasıl doblo da vergi avantajı olabiliyor.

215 Mesaj
4 Mayıs 2006; 21:37:04 

valla ben olsam combo alırım çünkü hepsinden en uzun olan oo vee seri 1.3 CDTI derim toptancıda kullancaksan panelvan derim oda comboda vaar ama sen bilirisin kangoo konusunda kesinlikle almaa

çünkü bizde vaar araba tam bir kütük direksiyn dönmüyor kalas gibi araba alma derim onun yerine doblo al ama bana sorarsan comboo

Msn Durumum ==>
‬‬‬۩[DH]‬‬‬۩

2459 Mesaj
4 Mayıs 2006; 21:47:01 

bence sakkın kango alma ne yaw reno nun enn lüx arabasına bbile binilmiyo takoz gibi... bende doblo war ben memnun diilim neden mi

yol tutuşu

ses yalıtımı

denge

iç kalite işçilik

alıcaksan o tarzda caddy

MİRAZ

27 Mesaj
4 Mayıs 2006; 21:52:50 

sürücüsü olduğum için tek kelimeyle KANGOO

3242 Mesaj
4 Mayıs 2006; 21:55:17 

balikesirde oğrencıyım.
evimın bulunduu semttekı tum dolmuşlar doblo ve kangoo.
dikkatımı ceken en buyuk fark tum kangoların sağı solu oynayıp,gıcırdarken,doblolar tosun gibi walla.
ayrıca iç malzeme kalitesi olarak kangooda diger renaultlar gibi kotu.
doblo ondan cok daha iyi bence

Uzaklaştırılmış
6 Mayıs 2006; 11:14:45 

comboya katılıyorum taksi gibi görünümü var diğerleri gibi toparlak durmuyor uzun engin ve atikk

10734 Mesaj
6 Mayıs 2006; 13:45:31 

Doblo güzel,lüks,genişde yanlız kango kadar sağlam değil. Formda bunu daha önce çok tartıştık. Sonuç olarak kango doblodan daha sağlamdır. Ama doblo daha lüks,daha geniş,daha fazla motor seçeneği var. Yani neticede kullanacağın yere bağlı.

84 Mesaj
6 Mayıs 2006; 15:12:36 

COMBO 1,3 CDTİ CİTY PLUS..... BAKMADAN SAKIN KARAR VERMEYİN. DOBLO DAKİ MOTORLA AYNI KLİMA ABS ÇİFT AIRBAG FALAN FALAN. SÜPER.....

BİZ DE ÖLDÜK... AMA HERŞEYE RAĞMEN BU YERYÜZÜNDE ŞARKILAR SÖYLEDİK.... DEMİŞ KAZIM KOYUNCU... ÇOK DA GÜZEL DEMİŞ NUR İÇİNDE YATSIN.......

615 Mesaj
6 Mayıs 2006; 15:15:09 

abi bak yukarda ne güzel açıklamış set kardeşim
kullanacağın yere bağlı ancak kangoonun fiyatları doblodan daha uygun ama illla kalite diyorsan git caddy al

KulüPRenaulT
KulüPRenaulT

2005 Clio Sym. dci 140
1998 Ferrari 360 Modena F1

84 Mesaj
6 Mayıs 2006; 15:15:43 

RENO USTASI OPEL COMBO CİTY PLUSTAN BAŞKA ARABA YOK DİYO BU FİYATLARDA.

BİZ DE ÖLDÜK... AMA HERŞEYE RAĞMEN BU YERYÜZÜNDE ŞARKILAR SÖYLEDİK.... DEMİŞ KAZIM KOYUNCU... ÇOK DA GÜZEL DEMİŞ NUR İÇİNDE YATSIN.......

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2006; 11:02:08 

şöyle bir düşününsene caddy 1.9 kliması cd çaları abs v.s v.s var.. ee opel comboda ise caddy e göre daha fazla aksesuar mevcut (başta çelik jantı ve sis farları) olmak üzere ondada ABS EPS var caddy dek tüm özelik combodada mevcut caddy 36 binYTL combo 26 bin YTL rahatlık yokmu okada var kangoodanda doblodanda çok çok rahat....

yani bence özelliklerini karşılaştırın eksiği yok fazlası var COMBO DİYORUM

10 Mesaj
7 Mayıs 2006; 12:45:53 

bak kardesim bende2003 doblo var amcama ise kango kongoda süspansyonun s si yok araba tahata arabası gıbı amcam da satıp doblo alacak cek altına dobloyu gerisine karışma

6497 Mesaj
7 Mayıs 2006; 13:18:08 

fiat doblo

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

496 Mesaj
7 Mayıs 2006; 14:06:37 

ÖNCELİKLE MERABALAR ARKADAŞLAR AYNI PROBLEM BENDEDE VAR AMA TİCARİ ARAÇ OLARAK DEĞİLDE HUSUSİ BİNEK ARAÇ OLARAK BENDE DOBLO,TRANSİT CONNECT,PARTNER veya BERLİNGO DÜŞÜNDÜM KANGOO AKLIMA BİLE GELMEDİ ÇÜNKÜ ARABA DEĞİL KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM EĞER ALACAKSANIZDA TİCARİ İÇİN DOBLO İNFİNİTİ'yi TAVSİYE EDERİM 1.9 DİZEL MULTİJET DEĞİL ANCAK TASARRUFLU ARABA ve TORKU ÇOK FARKLI BENCE MÜTHİŞ BİR PERFORMANSI VAR HEMDE GENİŞ DİĞER DOBLOLARA GÖRE BEN ANKARADA Bİ İNFİNİTİ'YE ALICI OLDUM HUSUSİ ARAÇTI 16,5 MİLYAR DEDİ ANCAK ARAÇ BENİM DÜŞÜNDÜĞÜMDEN GENİŞ SANA TAVSİYE EDERİM VE TİCARİ KATEGORİDE ARIYORSAN DAHA HESAPLIYA AYNI ARABAYI BULABİLİRSİN BU ARADA ARABA 2003 MODEL ve LÜKSTÜ(YOL BİLGİSAYARI,AYARLANABİLİR DİREKSİYON BOYU,KLİMA,SÜRÜCÜ HAVA YASTIĞI,MERKEZİ KİLİT FALAN)
Bİ DÜŞÜN BENCE AMA KANGOOYU TİCARİDE KULLANMAK İŞ DEĞİL ZATEN KULLANANLARA SORARSAN SANA KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEZLER ONLARDA KURTULMANIN ÇARESİNE BAKIYOLAR ÇÜNKÜ.

2005 Volkswagen Passat 1.6 Exclusive Refleks Gri

496 Mesaj
7 Mayıs 2006; 14:20:33 

BABA FİATIN GENELİ ÖYLE KANGONUN KAZA YAPMIŞ HALİNİ GÖRDÜNMÜ SEN RENONUN HANGİ MARKASI HANGİ MODELİ OLURSA OLSUN KAZA YAPILMAMASI GEREKEN BİR NUMARALI ARABADIR YADA ŞAHSEN BANA SORSALAR İLLA KAZA YAPACAKSIN Bİ ARABA SEÇ DİYE EN ON AKLIMA KANGOO GELİR TABİ SAĞLAMLIK GÜVENLİK BU TİP ARABALARDA ARKA PLANDA AMA GÜVENLİK DERSEN O ZAMAN CADDY YADA OPELİN BU SINIFTA Bİ ARACI VAR SANIRIM COMBO ONLARI TAVSİYE EDERİNM AMA FİYAT MALUM YANİ

2005 Volkswagen Passat 1.6 Exclusive Refleks Gri
Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » RENAULT KANGO MU YOKSA FİAT DOBLO MU KARAR VEREMEDİM.
Sayfa: [1]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara