Şimdi Ara

Huzurlarınızda dünyanın en hızlı ekran kartı; Asus Mars II

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
32.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus'un ilk detaylarını bir süre önce verdiğimiz çift grafik işlemcili yeni ekran kartı Mars II ortaya çıktı. Republic of Gamers serisi altında hazırlanan özel tasarımlı ekran kartı, Nvidia'nın GeForce GTX 590 modelinden farklı olarak GeForce GTX 580'deki GF110 GPU'sunun çiftini kullanıyor ve aynı saat hızlarında çalışıyor. Bilindiği üzere Nvidia tarafından dünyanın en hızlı ekran kartı olarak lanse edilen ancak düşürülen saat hızları nedeniyle Radeon HD 6990 karşısında zorlu anlar yaşayan GeForce GTX 590, bazı testlerde rakibinin önünde yer alsa da genel olarak en hızlı kartı olabilecek portre çizmemiş ancak Asus'un Mars II modeli bu unvanı Nvidia cephesine getirecek gibi görünüyor.

Üzerinde 120mm çapında iki adet fan ve çok sayıda bakır ısı borusu ile desteklenmiş yüksek yaprak yoğunluğuna sahip iki ısı dağıtım bloğu bulunan soğutucusuyla dikkat çeken kart, ihtiyaç duyduğu gücü üç adet 8-pinç güç konnektörü ile sağlıyor. GeForce GTX 590'dan farklı olarak yüksek saat hızlarına ek olarak aynı zamanda hız aşırtma potansiyeline de sahip olduğu belirtilen Mars II'nin hız aşırtma ile ulaşılacak hızlarda kararlı çalışbilmesi ve daha uzun kullanım ömrü için üst seviye komponentlerle donatıldığı belirtiliyor. 19 fazlı güç tasarımına sahip olan kart, Kırmızı ve Siyah renklerin hakim olduğu özel tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Aynı Mars modelinde olduğu gibi sınırlı sayıda üretilmesi ve yüksek fiyat etiketiyle gelmesi beklenen Mars II'nin çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Asus Mars II
    Asus Mars II
    Asus Mars II
    Asus Mars II

• 3 adet 8 pin Konnektör ha,'hediye olarak Kartın kutusunun ıcınden 50 amper bı power cıkıcak galıba'
  • bir kaç haftalığına .. evet dünyanın en hızlısı olabilir :D
  • GTX590 tek gpu çalıştıgı hızlarda 6990 çok rahat geride bırakıcaktır bakalım kutu içeri nasıl olucak ve tabiki performans ve fiyatı
  • Pcb si baya küçükmüş nasıl çift gpu sığdırdılar diyecektim, Anakarta takılı halini görünce vazgeçtim .D
  • ASUSun ROG ürünleri her zaman göz kamaştırıyor :D
  • bu ekran kartları artık büyüklük ve kapladığı yer olarak aldı başını gitti. cpu küçücük kalıyor yanında. birazdaha büyütselerde içine o/b anakart cpu ram falanda koysalar
  • '' ucube '' ;)
  • The GPU core should be clocked at 790MHz and 3GB of GDDR5 memory should be present on the board.
  • Baya ağırdır bu kart , bazı anakartlarda PCI-e slotunu esnetebilir. Artık ekran kartı tutucuların piyasada yaygınlaşması gerek diye düşünüyorum. Kocaman bir kartı tek taraftan tutturmak yetmiyor.
  • resmi gördüğümde kartın kutusu sanmıştım kendisiymiş.
  • 3 adet 8-pin güç girişi, 19 fazlı güç tasarımı, aa hayret 3 slot yer kaplıyo 4-5 beklerdim. Kasa içinde kasa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMO1

3 adet 8 pin Konnektör ha,'hediye olarak Kartın kutusunun ıcınden 50 amper bı power cıkıcak galıba'

Biraz ironik bir yaklaşım olmuş. 50 amper demek yaklaşık 15 adet ısıtıcıya güç verebilecek derecede üzerinde voltaj taşıyabilecek bir düzenek hayal ettirdi bana.

Gerçi Asus un Mars serisi günlükten daha çok prestij için hazırladığı düşünüldüğünde yorum ironikten daha çok komik gibi gözüküyor desem umarım kızmazsın bana.

Bu dediğin; Viper ım var ama ( ki 200 bin Euro ya sahibinden.com da satılıyor bir tane ) çok yakıyor a çıkıyor sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

resmi gördüğümde kartın kutusu sanmıştım kendisiymiş.

Gerçekten uzaktan bakınca öyle duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: X Files

quote:

Orijinalden alıntı: MEMO1 3 adet 8 pin Konnektör ha,hediye olarak Kartın kutusunun ıcınden 50 amper bı power cıkıcak galıba
    Biraz ironik bir yaklaşım olmuş. 50 amper demek yaklaşık 15 adet ısıtıcıya güç verebilecek derecede üzerinde voltaj taşıyabilecek bir düzenek hayal ettirdi bana. Gerçi Asus un Mars serisi günlükten daha çok prestij için hazırladığı düşünüldüğünde yorum ironikten daha çok komik gibi gözüküyor desem umarım kızmazsın bana. Bu dediğin; Viper ım var ama ( ki 200 bin Euro ya sahibinden.com da satılıyor bir tane ) çok yakıyor a çıkıyor sonunda.

12 volt 50 amperden bahsedıyoz,220 volt degıl :D

• DC mi AC mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X Files

DC mi AC mi ?

ac çıkış veren pc power supply gormedım ama..... ,tabiki dc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 30 Mayıs 2011; 22:07:35 >
  • kaç kilodur bu kart yalnız manyak olmuş tasarım
  • incelemesini merak ediyorum aslında
  • çok itici geldi, hızından mı acaba?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.