Şimdi Ara

iPAD 2 ile bilgisayarı kontrol edin (word,excel,filmler ipadden) - splashtop 1 dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
17.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AV playerı çoğunuz biliyorsunuzdur,ipad 2 ile bilgisayardaki filmleri izlemek için güzel bi program.ya ipad kullanarak bilgisayardaki bütün dosyalarınıza (word,wxcel,filmler,firefox vs.) erişebilseydiniz ..

programın adı splashtop , hem bilgisayara hem de ipad e kuruyorsunuz, mantık aynı,ipad ve bilgisayarın aynı ağda olması gerekiyor. Fiyatı şu an 1 dolar.bence değer.

Görüntüler ipadden screenshot ile çekilmiştir (home + kapatma tuşuna basarak) :

iPAD 2 ile bilgisayarı kontrol edin (word,excel,filmler ipadden) - splashtop 1 dolar

Kurulumu:

1-ipad e app store dan ''splashtop remote desktop for ipad'' yükleyin

2-bilgisayarahttp://www.splashtop.com/remote/download?from=product tan işletim sisteminize göre streamer i yükleyin , bilgisayarınıza kurun , kendinize uygun şifreyi belirleyin ( en az 8 karakter ve harf + rakam olmalı)

3-ipadden splashtop u çalıştırın, kısa bir süre sonra ipad bilgisayarınızı görecektir,belirlediğiniz şifreyi ipadde girin.

bu aşamada PC nizde şöyle bir uyarı çıkabilir :

bu uyarı, bilgisayardaki seslerin ipadden gelmesini istiyorsanız, ses örnekleme hızınızın bilgisayarda 32000 ila 48000 hz arasında ayarlanmış olması gerektiğni göstermektedir.bunu da denetim masasından ayarlayabilirsiniz .

4-denetim masasınından ses e gelin

5-Hoparlör ü seçip özelliklere tıklayın

6-Gelişmiş >> 24bit , 44100 HZ i seçin, uygula >> tamam >> tamam diyip çıkın. Artık sesleri de ipadde duyabilieceksiniz.

Paylaşım yapmak güzelmiş )).Umarım faydası olur. donanımhabere özel olsun )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 30 Mayıs 2011; 0:57:51 >

• Ellerine sağlık psykopat81
  • teamviewer aynı işi yapıyor ve ücretsiz bilmeyenlerin haberi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman

teamviewer aynı işi yapıyor ve ücretsiz bilmeyenlerin haberi olsun.

Teşekkürler. Teamviewer'ı deneyeceğim.
  • Teşekkürler tanıtım için
    Teamviewer dan farkı nedir ? Sadece lokalde çalışması dışında ki bu bir artı değil eksi bence.
  • quote:

Teamviewer ile kesinlikle aynı işi yapmıyor , dokunmatik özelligi çok iyi , sanki elinizde windows7 tablet varmış gibi herşeyi yapabiliyorsunuz , kontrol mekanizması kesinlikle muazzam , denemeyen bilemez ... teamvieweri eskiden kullanırdım bu programın yanına yaklaşamaz. görüntü çözünürlügü de bozulmuyor ki laptoptan açtıgım filmi rahatça çok az bozulmayla izliyebiliyorsun.

bu program'ın zamanında 20 dolara bile çıkmışlıgı var , usa appstore topliste bakma şansınız varsa şuan satın alınan programlar arasında ilk 3 içinde yer aldıgını görürsünüz.

Kısaca satın aldım ve hayran kaldım kesinlikle 1 dolara bu ürün alınır. İndirimi kaçırmayın derim.

Ek olarak benim kullandıgım laptopda (Asus N53SN-SZ024V ) ses ayarı yapmama gerek kalmadı , direk alttak kapalı görünen sesi açtım ve sesi aktardı , Hz ayarlamaya gerek duymadı yani otomatik gördü.

Splashtop Remote Desktop for iPad programı satın aldıgım ve yada free kullandıgım onca program arasında ilk 5 içine şimdiden girdi diyebilirim.

Son söz olarak bence ipadi olupta bu fiyata bu programı satın almayanı döverler diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 30 Mayıs 2011; 14:49:50 >

• Bu arada bu tarz bir ürün düşünenler için bende 3-4 resim ekliyorum , görüntülerin daha net oldugunu göreceksiniz , çekilen resimler ipad 2 üzerinden alınan görüntülerdir ;

program ve görüntüyü ve sesi çok iyi aktarıyor , bs playerda ses ayarı da yaptıgınız zaman 2 katı ses bile alabilirsiniz ipadden.

• yapımcı siz olmadıgınız halde ücretsizi var oldugu halde neden paralısını bu kadar ısrarla savundugunuzu anlayamadım ancak teamviewer i eskiden kullanırım demişsiniz burdan son sürümü kullanmadığınız sonucu çıkarılabilir zira son sürümde dokunmatik algılaması olsun goruntu aktarımı olsun bir sıkıntı yok ayrıca teamviewer ile gayet 3g üzerindenden bilgisayarınıza baglanma sansınız var. sonucta aynı agda ipad'ten baglanıpta windows kullanmak için para vermenin gerekli oldugunu düşünmüyorum ben. zira amaç dokunmatik windows kullanmaksa piyasada iş görecek cihazlar mevcut.

quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

quote:

Teamviewer ile kesinlikle aynı işi yapmıyor , dokunmatik özelligi çok iyi , sanki elinizde windows7 tablet varmış gibi herşeyi yapabiliyorsunuz , kontrol mekanizması kesinlikle muazzam , denemeyen bilemez ... teamvieweri eskiden kullanırdım bu programın yanına yaklaşamaz. görüntü çözünürlügü de bozulmuyor ki laptoptan açtıgım filmi rahatça çok az bozulmayla izliyebiliyorsun.

bu program'ın zamanında 20 dolara bile çıkmışlıgı var , usa appstore topliste bakma şansınız varsa şuan satın alınan programlar arasında ilk 3 içinde yer aldıgını görürsünüz.

Kısaca satın aldım ve hayran kaldım kesinlikle 1 dolara bu ürün alınır. İndirimi kaçırmayın derim.

Splashtop Remote Desktop for iPad programı satın aldıgım ve yada free kullandıgım onca program arasında ilk 5 içine şimdiden girdi diyebilirim.

Son söz olarak bence ipadi olupta bu fiyata bu programı satın almayanı döverler diyorum

• ınceleme ıcın tesekkurler ama ozetlemek gerekırse :)
    teamwiewar la splashtop arasındakı fark.
    splashtop ev yada ofıs ıcı kullanım ıcın ıdeal.
    teamwiewer ev yada ofıs dısındayken pc ye baglanıp ıslerını halletmek ıcın ıdeal dogrumudur arkadaslar :)
  • quote:

yapımcı siz olmadıgınız halde ücretsizi var oldugu halde neden paralısını bu kadar ısrarla savundugunuzu anlayamadım ancak teamviewer i eskiden kullanırım demişsiniz burdan son sürümü kullanmadığınız sonucu çıkarılabilir zira son sürümde dokunmatik algılaması olsun goruntu aktarımı olsun bir sıkıntı yok ayrıca teamviewer ile gayet 3g üzerindenden bilgisayarınıza baglanma sansınız var. sonucta aynı agda ipad'ten baglanıpta windows kullanmak için para vermenin gerekli oldugunu düşünmüyorum ben. zira amaç dokunmatik windows kullanmaksa piyasada iş görecek cihazlar mevcut.

Hayır eskiden kullanıyordumdan kastım bu ürünü satın almadan önce demek istemiştim. Bende free kullanabilecegim bir ürün varken para vermek istemem bir ürünü ama 2 program arasında kullanım olarak daglar kadar fark var diyorum , Dokunmatik iyi demişsiniz , dogru neye göre iyi kendine göre iyi :) bende bu programı satın almadan dokunmatigi fena degil derdim ama bu kadar fark olacagını da şahsen beklemiyordum , evet yapımcısı degilim ama teamviewer iyi ise bu program ondan en az 3 kat daha iyi diyebilirim.

Teamviewer'da stream sorunu mevcut geç algılıyor, mause kullanımı kötü uzaktan baglandıgınızı hissediyorsunuz ,ki dokunmatigi bence berbat :) 2-3 defa basmaya çalışmak gereekiyor bazende algılama sorunlarıyla karşılaşılıyor.

Video aktarımına gelirsek bu programla hayatta film falan aktarıp izleyemezsiniz , görüntüyü istenilen hızda aktaramadıgı için dalgalanma yapıyor , yine ben sesi aktaramadım , nasıl yapıldıgını bilen varsa ögrenmeye açıgım :) Teamviewer sesi aktarmıyor. Görüntü aktarım kalitesinde daglar kadar fark oldugunu da söyleyebilirim. Teamviewer 16 bit görüntü kalitesi hissi verirken splashtop programı size 32 bit renk çözünürlügü sunuyor. Seside sorunsuz aktardıgını video streamde kesinlikle zerre sorun çıkarmadıgını söyleyebilirim. Ben bu söylemleri uygulamalı yapıp gözlerimle gören biri olarak söylüyorum

buyrun size Teamviewer programından görüntüyü ipad 2'ye aktardıgımda aldıgın çözünürlüklerden birkaç resim ekliyorum , biraz önce eskiden kullandıgım tabiri üzerine görsel olarak karşılaştırma yapma ihtiyacı hissettim hem burdaki ürünü almayı düşünen arkadaşlarada yardımcı olacaktır.

Bir puanlama yapacak olsam Teamviewer'a 10 üzerinden 4 anca veririm ,splashtop ise 9 puanı gözüm kapalı benden alacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 30 Mayıs 2011; 15:54:42 >

• Bu programın free versiyonu ile bu ücretlisi arasındaki fark nedir.
    Ben arada sirada işim düştugunde free versiyonu kullaniyordum. Pro almaya gerek var mi?

Birde teamwievere gere cok daha iyi bence de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CentilBoy

Bu programın free versiyonu ile bu ücretlisi arasındaki fark nedir.
    Ben arada sirada işim düştugunde free versiyonu kullaniyordum. Pro almaya gerek var mi?

Birde teamwievere gere cok daha iyi bence de.

Free versiyonunda kullanım süresi, olarak 5 dakika kullanabiliyorsunuz sonra program kapanıyor yada stream yapmıyor yine bazı kısıtlamalar mevcut tabiki

Splashtop Remote

Buyrun burdan videosunu izleyerek ne kadar iyi bir program oldugunu anlayabilirsiniz. 1 Dolara bu program gözü kapalı alınır.

yada:

http://www.you-tube.com/watch?v=qNSXSU4C8d0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 30 Mayıs 2011; 16:10:12 >

• teamviewer'ın bundan bi farkı olmadığını söyleyen varsa bu uygulamayı bi indirip denemesini tavsiye ederim. konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim ben demin indirdim ve denedim çok şaşırdım daha önce splashtop videosunu izlemistim ilk çıktığı zamanda ama teamviewer gibiymiş diye hiç düşünmemiştim indirmeyi. bugüne kısmetmiş
  • VNC protokolunden daha kullanisili programlar var yani. Hani bir artisini goremedim normal VNC'den

VNC (local ag) VNC olan cok program var
    TeamViewer (herhangi bir agdan programla)
    LogMeIn (herhangi bir agdan BROWER ile program olmadan)

Ev icinde VNC kullanimi uygun yani buna ne gerek var ki :) VNC lerden farki ne ki bunu kullanalim yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

teamviewer'ın bundan bi farkı olmadığını söyleyen varsa bu uygulamayı bi indirip denemesini tavsiye ederim. konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim ben demin indirdim ve denedim çok şaşırdım daha önce splashtop videosunu izlemistim ilk çıktığı zamanda ama teamviewer gibiymiş diye hiç düşünmemiştim indirmeyi. bugüne kısmetmiş

program guzel kullanıslı ama aynı agda degılsek nasıl baglanıcaz bı yontemı varmı?
    yanı evdeyım ama ıs yerımdekı pc den bı evrak yada bı dosyaya bakmam lazım bu programla yapma sansımız varmı ?
    o yuzden ıkısınınde katagorısı ayrı dıye adlandırmak lazım bence
  • ben hala fark olmadığını söylüyorum bu kişiden kişiye değişir. zira ipad den bilgisayarıma baglanıpda film izlemek gibi fantazilerim olmadığı için para verip program almama gerek yok. teamviever ücretsiz ve benim yapmak istediğim her işi yapıyor. ofis ya da ev bilgisayarıma baglanıp dosyalarıma ulaşabiliyorum herhangi bir programı açıp kapatabiliyorum dahasına ihtiyacım yok. Aynı ağda film izlemek isteyenler gene free olarak airvideo'yu denesin madem ki dertdiniz frame-rate airvideo en kralı... haaa para vermek istiyorsanız prosuda var zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: jskat

quote:

teamviewer'ın bundan bi farkı olmadığını söyleyen varsa bu uygulamayı bi indirip denemesini tavsiye ederim. konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim ben demin indirdim ve denedim çok şaşırdım daha önce splashtop videosunu izlemistim ilk çıktığı zamanda ama teamviewer gibiymiş diye hiç düşünmemiştim indirmeyi. bugüne kısmetmiş

program guzel kullanıslı ama aynı agda degılsek nasıl baglanıcaz bı yontemı varmı?
    yanı evdeyım ama ıs yerımdekı pc den bı evrak yada bı dosyaya bakmam lazım bu programla yapma sansımız varmı ?
    o yuzden ıkısınınde katagorısı ayrı dıye adlandırmak lazım bence

ben zaten teamviewer kotudur demiyorum bugüne kadar teamviewer'la işlerimi görüyorum ve bundan sonra da devam edicem hareketli goruntulerde ve videolarda teamviewer'da sorun yaşıyordum bu uygulama ilaç gibi geldi yoksa tabi ki 3g ile teamviewer devam

• quote:

ben hala fark olmadığını söylüyorum bu kişiden kişiye değişir. zira ipad den bilgisayarıma baglanıpda film izlemek gibi fantazilerim olmadığı için para verip program almama gerek yok. teamviever ücretsiz ve benim yapmak istediğim her işi yapıyor. ofis ya da ev bilgisayarıma baglanıp dosyalarıma ulaşabiliyorum herhangi bir programı açıp kapatabiliyorum dahasına ihtiyacım yok. Aynı ağda film izlemek isteyenler gene free olarak airvideo'yu denesin madem ki dertdiniz frame-rate airvideo en kralı... haaa para vermek istiyorsanız prosuda var zaten

bende pro olanı da var uygulamadan çıkınca bilgisayara gelen küçük bi pencere dışında bi farkını anlayamadım henüz bilen varsa bana söylesin 99 dolar mı o küçük ekrandan kurtulma bedeli

• Arkadaşlar, Mac için program indiremedim, bir link var mıdır?
  • teamviewer pro dan bahsetmiyorum hocam airvideo pro'dan bahsediyorum ben

quote:

quote:

ben hala fark olmadığını söylüyorum bu kişiden kişiye değişir. zira ipad den bilgisayarıma baglanıpda film izlemek gibi fantazilerim olmadığı için para verip program almama gerek yok. teamviever ücretsiz ve benim yapmak istediğim her işi yapıyor. ofis ya da ev bilgisayarıma baglanıp dosyalarıma ulaşabiliyorum herhangi bir programı açıp kapatabiliyorum dahasına ihtiyacım yok. Aynı ağda film izlemek isteyenler gene free olarak airvideo'yu denesin madem ki dertdiniz frame-rate airvideo en kralı... haaa para vermek istiyorsanız prosuda var zaten

bende pro olanı da var uygulamadan çıkınca bilgisayara gelen küçük bi pencere dışında bi farkını anlayamadım henüz bilen varsa bana söylesin 99 dolar mı o küçük ekrandan kurtulma bedeli

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.