Şimdi Ara

iPAD 2 ile bilgisayarı kontrol edin (word,excel,filmler ipadden) - splashtop 1 dolar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
17.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 13aha
    Beyler daha önce böyle bir program kullanmadım. Benim merak ettiğim şu evin dışındayken pc kapatılıp açılabiliyormu?

Pc kapalıyken kullanılmıyor yada ben bulamadım. Ama böyle bir şey mümkün değil bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman

hayır cevap vermek istemiyorum ama insanı zorluyorsunuz!
    1.si ben bu programı kötülemedim etmedim. Bu tarz bir programa para vermek istemeyenler olabilir diye kendi düşüncemi yazdım. Bakalım ne yazmışım:
    "teamviewer aynı işi yapıyor ve ücretsiz bilmeyenlerin haberi olsun. "

burda nerde "beleşi varken ne gerek var para vermeye" denmiş. Türkçe 'niz kıtsa benim sorunum değil ama insanları söylemedikleri şeylerle suçlamayın!!

2.Bazı arkadaşlar çok tartışma meraklısı olduğu için hemen "hehehe ne güzel tartışma çıktı teamviever cilar ile splashtopcular" gibi yorumlarla agızlarının suyu akmaya başlamış!! bu kadar kavga kültürüne sahip olup kavga görmek için can atmayın!! Bu konuya 2. yorumu yapan benim ve ne yazdığımda yukarda belli. Kavga çıkaracak olsam bu üslübü takınırmıyım.

3.Daha öncede söyledim gene söylüyorum evet para vermişsiniz bir programını almışsınız ama babanızın malı gibi savunmanız yersiz. Programın tanıtımı yapan arkadaşa bir lafım yok zira kendisi daha ilk mesajında "bence deger" diyerek olması gerekeni yapmıştır.

ama bir diğer arkadaşın benim yukarda ki mesajımı alıntı alarak yaptıgı yorumun sonuna bakalım beraber
    "Son söz olarak bence ipadi olupta bu fiyata bu programı satın almayanı döverler diyorum" --- Ee ben satın almıyorum gel döv bilader o zaman!!!
    Aynı arkadaş yabancıların 200'de 7. sıraya soktugunuda söylemiş. Gene klasik bir Türk'lük anlayışı ile "ithal ise, pahalı ise, populer ise vardır hikmeti" havalarına girmenin olayı nedir. Bir şeye bu kadar körü körüne baglanmak nedir.

özetle programın tanıtımını yapan arkadaşa teşekkür ediyorum. Ve tekrar teamviever'ı para vermek istemeyenler için yazdıgımı belirtiyorum. Ben satın almayı düşünmüyorum zira teamviewer benim işimi görüyor. Herkesi istekleri ve yaptıkları farklıdır. Bu durumda paralı ve parasız alternatifler olması bizlerin yararınadır. Son söz olarakta tekrar ediyorum evet satın almıyorum, dövecek varsa PM'den gelsin!!!

selamlar

quote:

Orijinalden alıntı: saygi

Naçizane ben de katkımı sunayım. Bu programın yaptıkları teamviewer'ın yaptıklarını tam olarak karşıladığı gibi, sesi de aktardığı için ondan üstün. İkisi birbirinin yerine kullanılabilir mi? Splashtop diğer yerine kullanılabilir ama teamviewer bunun yerine kullanılamaz. Yerel ağ dışındada kullanılabiliyor olması gözümde para verilebilir uygula olduğuna beni ikna etti. Burada birbirimeze beleşi varken ne gerek var para vermeye demek yerine, Alternatif olrak da bu var, üstelik ücretsiz, yaptıkları da şunlar demek daha uygun bir yaklaşım olacaktır.
    Ben delokalde diğer bilgisayarları kontol etmek için uygulama ararken bedava VNC'yi buldum Ama ekran tazelemesi programı benim gözümde kullanılmaz sınıfına soktu. Onun yerine ücretli radmin daha iyi bir çözüm olarak durdu ve onu kullanmaya başladım. Bu nednele işinize geleni kullanın.
    Benim gözümde Splashtop güzel bir uygulala ve ben de alcağım. Böyle bir uygulalnın olduğunu ve fiyatının düşütüğünü haber yapan arkdaşa teşekkür ederim.

Yanlış anlamayın size sataştığım falan yok. Hani böyle söylense daha uygun olur diye tavsiyemi belirttim. Kaldıki yazdıklarınızdan 'klasik olarak yabancılar iyi diyorsa iyidir' yaklaşımının yanlışlığı lonusunda size katılıyorum. Bir ara bunun Avrupa birliği yolunda türkiye diye başlayan cümlelerle bünyemize uymayanları kabul ettirme anlayışı vardı. Bu da onun gibi. Programı paylaşan, hoşuna gitmiş heyecanla buraya bizimle paylaşmış, ne güzel. Siz de kendi düşünceleriniz yazmışsınız o da güzel. Bunlar kavga vesilesi değilki. Kavgadan zevk alan varsa bu onların sorunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

quote:

Orijinalden alıntı: 13aha
    Beyler daha önce böyle bir program kullanmadım. Benim merak ettiğim şu evin dışındayken pc kapatılıp açılabiliyormu?

Pc kapalıyken kullanılmıyor yada ben bulamadım. Ama böyle bir şey mümkün değil bence

Haliyle pc açık olmalı. PCyi internetten açmak Wake on Lan ile açılabilir ama ne kadar denediysem sadece yerel ağdan açmayı başardım. Hiç Internet'ten açmak mümkün olmadı. Modemden UDP 7 portunu açamk ve yönlendirmek gerekiyor. Açılacak bilgisayarın MAc adresini bilmek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TCMTZ

Merhaba
    programı ben de indirdim ve ilk kez az önce denedim.
    ipad üzerinden pcden açtığım videolarda ipad ekranında video görüntüsü alamadım (Gom player kullnaıyorum ve pcde video normal oynarken ipaddeki gom player ekranı sihay olarak kalıyor , sesi de cızırtılı olarak aktarıyor.
    Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba benden başka?
    Teşekkürler

Benden başka böyle bir sorun yaşayan yok herhalde..
  • quote:

quote:

Merhaba
    ipad üzerinden pcden açtığım videolarda ipad ekranında video görüntüsü alamadım (Gom player kullnaıyorum ve pcde video normal oynarken ipaddeki gom player ekranı sihay olarak kalıyor , sesi de cızırtılı olarak aktarıyor.
    Teşekkürler

tercihler:

1-gom player ı tam ekran çalıstırmadan bi dene

2-splashtop u ipadde açınca 3 parmağınla aynı anda tıkla.aşağı kısımda video modu soft yap

3-splahtopu açınca bağlandığın pc nin ayarlarına girip çözünürlüğünü ipad ile eşitle

• teamviewer kullanıyorum hem bedava hem de heryerden bağlanabiliyorsunuz.
    ama video falan izlenmez sanırım, tw ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 HiT u DowN -- 31 Mayıs 2011; 23:49:44 >
  • Ellerine sağlık hocam, güzel paylaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

quote:

quote:

Merhaba
    Teşekkürler

tercihler:

1-gom player ı tam ekran çalıstırmadan bi dene

2-splashtop u ipadde açınca 3 parmağınla aynı anda tıkla.aşağı kısımda video modu soft yap

3-splahtopu açınca bağlandığın pc nin ayarlarına girip çözünürlüğünü ipad ile eşitle

Öncelikle cevabınız için teşekkürler
    Söylediklerinizi aynen yaptım ama netice aynı.başka media player da da durum aynı. Altyazilar geliyor, film normal oynuyor gözüküyor ama siyah ekran..
    İsin ilginç yani web sayfalarindaki videoları aktarmada sorun yok

• Hard reset de fayda etmedi...
    ben biraz da modem'le uğraşayım en iyisi:)
  • quote:

Hard reset de fayda etmedi...

Bende videoları sorunsuz oynatıyor..
    İkinci ekrana görüntü taşırken overlay primary diye modlar vardı overlaysa taşımıyordu diye hatırlıyorum..GOM kullanmadığımdan ayarını bilemicem GOM da video ayarları ile oynasana..Modemden kaynaklancağını düşünmüyorum şahsen...

quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

teamviewer kullanıyorum hem bedava hem de heryerden bağlanabiliyorsunuz.

Hocam free sürümü var programın kurup deneyince team wieverden çok daha iyi olduğunu görüceksiniz..Bunla da her yerden bağlanılabiliyor bu arada...

• quote:

Orijinalden alıntı: ulas3567

quote:

İkinci ekrana görüntü taşırken overlay primary diye modlar vardı overlaysa taşımıyordu diye hatırlıyorum..GOM kullanmadığımdan ayarını bilemicem GOM da video ayarları ile oynasana..Modemden kaynaklancağını düşünmüyorum şahsen...

quote:

Hocam free sürümü var programın kurup deneyince team wieverden çok daha iyi olduğunu görüceksiniz..Bunla da her yerden bağlanılabiliyor bu arada...

free sürümüyle fullün farkı ne acaba?Yarın denerim eğer beğenirsem alırım.

• Tamam hocam teşekkür ederim. Gom'da aspect ratio ayarlarını değiştirince görüntü geliverdi

quote:

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TCMTZ -- 1 Haziran 2011; 1:08:56 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

free sürümüyle fullün farkı ne acaba?Yarın denerim eğer beğenirsem alırım.

free sürümde sadece 5 dakika bağlı kalmaya izin varmış

• fiyat 1,99 a yükselmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

fiyat 1,99 a yükselmiş.

Baktılarki almayan kalmayacak..:)
  • Arkadaşlar başka biryerden de evdeki PC nize bağlanabiliyorsunuz,az önce işyerinden evdeki PC nin masaüstünü gördüm (şimdilik bağlanacağınız PC nin açık olması gerek,wake on lan özelliğini yapabilirsem PC kapalı bile olsa başka bir yerden açabileceğiz)

AYARLAR : önceki sayfanın birinde de yazmıştım,bunu yapabilmeniz için gmail kullanıcı adı ve şifrenizin olması gerekiyor.

1-PC nehttp://www.splashtop.com/remote/downloadstart?platform=windows&version=1.4.0.4&product=remote&filename=SplashtopRemote_Win_v1.4.0.4.EXE&from=&email= adresinden streamer i kur

2-programı PC nde açıp ayarlar (settings) bölümüne gel

3-altta Experimental Features yazan yere tıkla

4-"Enable Internet discovery" seçeneğini işaretle, oraya gmail kullanıcı adı ve şifreni gir

5-ipad de splashtop u aç

6-programın sağ üst tarafında bulunan ayarlar a tıkla

7-aşağıda Experimental Features yazan yere tıkla

8-"Internet discovery" seçeneği kapalı durumdadır, açık hale getir

9-Gmail bilgilerini gir ve giriş yap

böylece başka hiçbir ayar yapmadan evde olmasanızda PC nize bağlanabiliyorsunuz..

• Güzel paylaşım öncelikle tşk. işyerinde 24 saat açık bir fundetion 2008 işletim sistemli bir server var. Bu tür sistemlere bağlanmak mümkün mü ve nasıl bir işlem yapmak gerekir.
  • ben şimdi 0.99a aldım
  • hiç bir ayar yapmadan sorunsuz çalıştı.
    hem wireless hem 3g gmail ile denedim
    ses görüntü beklentilerimi karşıladı
    teşekkürler
  • Gmail ayarlarini yaptiktan sonra cok kolay wifi yada 3g olarak local network disi baglanti yapiliyor , hatta denemek icin bugun evdeki laptopu acik biraktim ve suan Ankara Ankamalldan ttnet wifi kullanarak cok rahat evdeki bilgisayarima baglanti kurdum , sorunsuzca istedigin islemi yapabiliyorsunuz , ankamallda evdeki pcye bagliyken resimde cektim aksam eklerim :) , kisaca istediginiz heryerden baglanmak mumkun bunuda test etmis olduk , video falan izleyim dedim ama dalgalanma yapiyor ttnet wifi baglantisiyla girince normal belki hatti suan 100 kisi kullaniyordur bu kadar uzak mesafeden baglantiyla filim izlemeye calismak zaten cok gereksiz , normal islerimi rahatca yapiyim yeter.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.