Şimdi Ara

Intel'in 6 çekirdekli Core i7-990X Extreme Edition işlemcisi 7030MHz'e hız aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
10.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel'in güncel ürün gamındaki en güçlü işlemcisi olan 6 çekirdekli Core i7-990X Extreme Edition hız aşırtma ile 7GHz'in üzerine çıkartıldı. Mad222 kod adlı ünlü hız aşırtma profesyoneli tarafından ekstrem koşullar ( LN2 yani Sıvı Azot kullanılması gibi) altında gerçekleştirilen çalışmada anakart olarak Gigabyte X58A-OC kullanılmış.

Çarpan kilidi açık olarak gelen Core i7-990X Extreme Edition işlemcisini 37x çarpan ve 190x veriyolu hızında 7030MHz'e hız aşırtan Mad222, çeşitli test sonuçları da yayınladı. Açıklanan bilgilere göre Core i7-990X Extreme Edition, 6.6GHz'de PiFast, 6.4GHz'de wPrime ve 6.5GHz'de de SuperPi 1M testlerini başarıyla tamamlayabildi.

• o işlemcinin 10 nm oldugunu düşünsek bide uff yanıı :d
  • Birde musluktan sıvı azot aktığını düşünürsek :)
  • şimdi dehşet ama 2 yıl sonra pc lere girer bunu geçecek işlemciler
  • xtreme edition + sınırsız sıvı azot normaaal
  • Şu haberlere ayar oluyorum ya bizim için önemli olan standart bileşenler, çok sesli olmayan bir hava soğutmayla max ne kadar hızı gördüğüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeßroN

xtreme edition + sınırsız sıvı azot normaaal

evet normaalll o yüzden her taraftan fışkırıyor 7 ghz lik işlemciler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Daha dedem de yaparcılar gelecek bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Daha dedem de yaparcılar gelecek bekle

• kısaca OHAAAAAAAAAAAA
  • 1.9 voltaj iyiymiş ; )
  • dedemde yapar
  • 7ghz e amd işlemcilerde çıkıyor 8-9ghz çıkmıyo mu bu işlemciler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 29 Mayıs 2011; 19:46:58 >
  • benim dedemde yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiPPeR91

Şu haberlere ayar oluyorum ya bizim için önemli olan standart bileşenler, çok sesli olmayan bir hava soğutmayla max ne kadar hızı gördüğüdür.

yorumunu tebrik ediyorum tam benim düşüncem hatta okumasam buna benzer bişey yazıcaktım. İntel yada amd farketmez sıvı azot gibi bi maddeyle şukadar hızı gördük demesinler arkadaşın dediği gibi hava soğutma ile başarın bu işi dünya rekoru sizin olsun :). bide şunu merak ediyom sıvı azot ile o işemci kaç saat calışabiliyo 1 mi 2 mi evin altından petrol yada bor falan cıkarsa denemek isterim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deuhcb

quote:

Şu haberlere ayar oluyorum ya bizim için önemli olan standart bileşenler, çok sesli olmayan bir hava soğutmayla max ne kadar hızı gördüğüdür.

yorumunu tebrik ediyorum tam benim düşüncem hatta okumasam buna benzer bişey yazıcaktım. İntel yada amd farketmez sıvı azot gibi bi maddeyle şukadar hızı gördük demesinler arkadaşın dediği gibi hava soğutma ile başarın bu işi dünya rekoru sizin olsun :). bide şunu merak ediyom sıvı azot ile o işemci kaç saat calışabiliyo 1 mi 2 mi evin altından petrol yada bor falan cıkarsa denemek isterim :)

Duygularına tercüman olmama sevindim.

• quote:

Orijinalden alıntı: deuhcb

quote:

Aynı düşünce içerisindeyim..

• Gule gule kullansın Ne yorum yapalım habere simdi :)

SAYGILARLA
  • Valla ne diyim önemli olan havada bulunan azotla bu işi başarabilmek :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: recaus

dedemde yapar

quote:

@lTriviuml benim dedemde yapar

vAlla benım Dedem yapamaz
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.