- x
Eskiden sanal bebek vardı. Heygidi.giff
43 Cevap7936 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2509 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:54:56 

Vay be arakdaşlar az önce aklıma geliverdi. Eskiden sanal bebek vardı, tek derdimiz harçlıklarımızı biriktirip, bayramların da yardımıyla o bebeği almaktı :) Aldıktan sonra da onu özenle besler, büyütür, yemeğini ilacını verir, uyuturduk. Hatta dayak bile atabilirdik. Bir de bir ara sanal bebek mezarlığı diye bile bir şey çıkmıştı, bizim halkımız her şeyi olduğu gibi onu da çarpıtmıştı, ''gömelim, günah'' vs. diye
Şimdi ise daha bu yaşımızda/yaşımda (18) boğuştuğumuz dertlere bakın. Yine bir sanal bebek alsak geçer mi ki bu dertler...

0

local://upfiles/676477/37EDA2E5CABA48EBB58A321E577E19FA.jpg

İnternette de böyle güzel bir makale buldum, buyrun :)

''Sanal bebek avuç içi kadar bir aletin içinde bulunan canlının bizler tarafından sorumluluk alınarak büyütülmesi için dizayn edilmiş eğlenceli oyuncaktır.Oyuncak olmasına rağmen gencinin yaşlısının bu uğurda gönül vermiş olması enteresandır.90 lı yıllarda meşhur olmuştur.okul yıllarında haberlerde ilk kez karşılaştığım bu aletin heyacanı tüm okulu sarmıştı.Yurt dışından erkenden bulup getiren ailelerin çocuklarının ne kadar şanslı olduklarını düşünür iç geçirirdik.Bizlere de sırayla izletip (dikkatinizi çekiyorum oynatıp demiyorum) çok mutlu ederlerdi sağ olsunlar.Ne yapıyor diye iyice incelediğimde Yavru bir hayvanın doğduğu ve onu besleyip büyüttüğünü fark edebilmiştim.İlk önce bebek eğitimi amaçlı yapılmış olduklarını düşündüm.Fark etmez istiyordum 1 tane.Sonralarda gazetelerde kupon karşılığı verilen sanal bebekler ellerde çoğalmaya başlayınca kırtasiyelere kadar düşmüşlerdi.Sonralarda kırtasiyelerin kalem ,kitaptan çok gelirlerini oluşturmaya başlamışlardır.Neyse bir adette ben sahip olabilmiştim.Tabi ki de zor oldu annem refleksif olarak itiraz etti(her şeyin zararlı olduğu mantığına sahip olan tüm aneler gibi) .Babam pahalı diye tutturdu.Rüyalarıma giriyordu resmen.Kırtasiyeleri dolaşıyordum rüyamda yok! Yok! Yok! hiçbir yer de yok delirecektim.Sıçrayıp kalkmışım.Ama ben allem ettim kalem ettim sonunda bir tane aldırdım.
Paketini açarken kalbim durabilirdi resmen.tuşuna basıp ilk kez açıldığında dinazor yavrusuna sahip olmanın verdiği sevinçle babalar gibi sevindim.Yukarıdaki seçeneklerde yemek yedirmek,altını temizlemek,su içirmek,dövmek ,bağırmak,okşamak vardı.Her erkeğin kalbine giden yolun midesinden gittiği klişense yürekten inanarak erkek dinazorumu beslemeye karar verdim.Aynı zamanda mutluda edebilecektim.İlk acemilikle hemen öldürdüm bebeğimi.Çok besledim altını temizlemedim öldü.Sonra yeni bir bebek ,sonra bir yenisi ,yenisi yenisi derken profesyonel bir sanal bebek bakıcısıydım.
Çok sıkıldığım bebeğimden Altına sokulan anahtarı ile reset atarak kurtulurdum.Kimi arkadaşlarımda hayvanlıları,kimilerinde gerçek bebeklileri vardı sanal bebeklerin.Herkes okula getirir teneffüs aralarında besler,altını temizlerdi.İşin heyecanına çok kaptırmışdık kendimizi.Çok sinirlendiğim bir gün dövüp ceza verdim kendisine, aç bıraktım, tripler attım.Arkadaşlarımla seninki güzel ,benimki şöyle, o seninkini döver, bu onu yutar kavgaları yapardık.Birbirlerimizinkilere reset atardık kıskançlığımızdan.Rengarenk bir çok sanal bebek etrafımızda çocukların elindeydi.Saklanbaç,Kovalanbaç,Kör ebe eski popülerliğini kaybetmişlerdi,oynanmıyordu pek fazla artık.Tenefüslerde bahçeler boş sınıflar doluydu.
Aldığım duyumlara göre yurtdışında bu çılgınlık daha şiddetliymiş.Ölen bebeklere törenler düzenleyip, sanal bebeklere ait mezarlıklara gömüyorlarmış.Duyduğumda çok şaşırımıştım.Ya sanal bebeklerinde reset tuşu yoktu yada çözemediğim bir bağ ile bağlanıyorlardı birbirlerine.''

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F1SECO -- 29 Mayıs 2011; 11:59:36 >

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

1675 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:56:20 

Galiba ilk çıktığı zamanlar almıştım 3 kere öldürmüştüm

3001 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:58:06 

Resimdeki kızlar için galiba ?

And as the sun, that had been too afraid to show its face in this city, started to turn the black into grey, I smiled. Not out of happiness. But because I knew... that one day, I wouldn't have to do this anymore. One day, I could stop fighting. Because one day... I would win. One day, there will be no pain, no loss, no crime. Because of me, because I fight. For you. One day, I will win.

3603 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:58:26 

erkek çocukları oynarmıydı bunu ya.hiç ilgimi çekmemişti.

Let them come...Frostmourne Hungers!
iPhone 5S Silver 32GB
PSN : KochakTR

1663 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:59:21 

ben hayvan olan versiyonunu almıstım hayvan besliyodum

2-3 gün sonra sıkılıp attım bi kenara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 29 Mayıs 2011; 12:14:03 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mayıs 2011; 12:00:29 

vardı bende ama annem kızmısın deyip almıstı elimden

2509 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:00:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Resimdeki kızlar için galiba ?

Sanmıyorum ama nette daha güzel, erkeksi bir resim bulamadım :)

403 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:01:54 

Oy oy , çok eskittim onlardan.
Harikalardı

Video : İzleti
Mesaj/Post : İleti
PM : Öİ (özel ileti)
Topic : Başlık
Ve dahası . . .

0 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:02:47 

baya oynamıştım s*çıyolardı bide temizliyodun

1675 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:04:16 

İlk aldığımda hiç kimse kız oyuncağı kızmısın falan diye dalga geçmemişti o zamanlar bu günkü gibi ufak birşeyde yumuşakmısın vs diye dalga geçen yoktu sonradan fazlalaştı

2378 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:04:18 

Benim yoktu bunlardan. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Canon PowerShot SX230 HS
SanDisk Sansa Clip+ 12GB
iPhone5 16GB [Beyaz]
iPad 3 32GB [Siyah]
Logitech Z2300x3

0 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:06:13 

quote:

Orijinalden alıntı: TheDeSPoT

İlk aldığımda hiç kimse kız oyuncağı kızmısın falan diye dalga geçmemişti o zamanlar bu günkü gibi ufak birşeyde yumuşakmısın vs diye dalga geçen yoktu sonradan fazlalaştı

aynen aynen ben ablamın diyodum

1630 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:07:40 

ulan çok kolay bozulurdu bunlar sinir etmişti beni be

Müzik; sonsuzluğun anlatımıdır.
Müzik; seslerle düşünme sanatıdır.
Müzik; felsefenin en yüksek noktasıdır.
Müzik; gök ve yer arasında bir uyumdur.
Müzik; insanların yetişmesinde en büyük etkendir.
Müzik; sesleri kulağa hoş gelecek biçimde düzenleme sanatıdır.
Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.

2509 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:09:34 

quote:

Orijinalden alıntı: PATEVRA

ulan çok kolay bozulurdu bunlar sinir etmişti beni be

Bozulsa ne olur be kardeşim, bir dahaki bayramı beklerdik, tek derdimiz bu değil miydi :) Şimdi de bekle bakalım bir sonraki bayramı... Ahh ah.

596 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:12:42 

İlk İstanbul'dan gelen bi akrabamızda görmüştüm..Giderken bana bırakmıştı..Bozulunca Adana'da bir türlü bulamamıştım.. Adana'yı bilenler bilir Mısır Çarşısı denilen yerde bulamayacağımız şey yoktur , ama o zamanlar ordaki hiç bir oyuncakçıda yoktu bundan..Sonra zaten her yere yayıldı , her yerde bulunur oldu..

Game Center: CaPAxA89
PSN: Alper_Yegin

592 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:12:56 

bana da almışlardı ama hiç oynayamadım sürekli resetleniyor muydu neydi evden kaçıyordu habire

Detaylı YGS-LYS Rehberim
Trollerden bunaldığım için bir süreliğine forumdan ayrılıyorum. Sorunuz varsa blogumdan sorabilirsiniz.

94 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:17:16 

eskıden bnde oynardım en sonunda buyutup hamıle bıraktım ve 9 ay sonra alet otmeye basladı bı baktım yenı bebek dogmus sonrada anası baksın umrumda degıl dedım ve bıraktım oynamayı

208 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:19:02 

İlkokulda hep arkadaşlarla düşünürdük bebeği büyütelim falan akşam babamızla gidip alalım sanal bebeği derdik hey gidi günler hey.. :)

Bu hayat benimse eğer kimse karışamaz ve bilirim ki herkesle dost olunmaz.. Aşka gelince bir kere sevdim işte, bir daha işim olmaz.
(C.Süreya)

197 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:26:12 

Ben aldım ama eve getirene kadar sıkıldım. Bir dükkana uğrayıp Medal of Honor aldım onu oynadım (: Kaç sene önceydi net hatırlamıyorum.

"Bütün dünya Roma'nın.." "Öyleyse Roma'yı yıkacağız!" dedi Spartaküs.

10007 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:27:40 

0

''Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥

2509 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:29:09 

quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

0

Artık böyle değil mi Netteen...

2170 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:36:42 

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

832 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:43:17 

süper birşeydi küçükken benimde vardı zırlardı paso, beslemezdim bende kaç kere öldürmüştüm ambulans falan gelirdi böle

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2011; 12:57:13 

Bende helo kitty versiyonu vardı onu oynardım

736 Mesaj
29 Mayıs 2011; 13:00:45 

Aşı yaptıramazdık afacanlara

Yok imza mimza

7800 Mesaj
29 Mayıs 2011; 13:01:21 

Sürekli ölürdü ya

3873 Mesaj
29 Mayıs 2011; 13:10:36 

annem öğretmen. okulda ne kadar sanal bebek varsa hepsini topluyordu. sürüyle sanal bebeğim vardı

Killers

1675 Mesaj
29 Mayıs 2011; 13:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

annem öğretmen. okulda ne kadar sanal bebek varsa hepsini topluyordu. sürüyle sanal bebeğim vardı

Benimde babam öğretmen. Küçükken tasolar çıktığı zaman babam sürekli toplar getirirdi bende gider bak ne kadar çok köktüm diye sevinirdim arkadaşlara karşı.

Ne günlerdi bilgisayar yoktu o zamanlar kimsede neredeyse eve girmek bilmezdik taa ki bilgisayar hayatıma girip Wing Commander oyununu alana kadar

DN: Yanlış hatırlıyor olabilirim bazı kısımları hafızam iyi değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDeSPoT -- 29 Mayıs 2011; 13:18:16 >

974 Mesaj
29 Mayıs 2011; 13:23:02 

"eskiden sanal bellek vardı" diye okudum

3001 Mesaj
29 Mayıs 2011; 14:52:14 

Bana almamışlardı

And as the sun, that had been too afraid to show its face in this city, started to turn the black into grey, I smiled. Not out of happiness. But because I knew... that one day, I wouldn't have to do this anymore. One day, I could stop fighting. Because one day... I would win. One day, there will be no pain, no loss, no crime. Because of me, because I fight. For you. One day, I will win.

Uzaklaştırılmış
29 Mayıs 2011; 15:04:11 

ben küçüktüm bunlar varken kuzenimde mi ne vardı bana hediye etmişti bende ufağım tabi öldürmüşüm hayvanı oraya buraya basmaktan bidahada oynamadım korkudan

230 Mesaj
23 Şubat 2012; 22:04:33 

sanal bebeği Ankarada bulabileceğimiz bir yer var mı bildiğiniz

69 Mesaj
12 Ocak 2013; 5:17:17 

internetten satın alabileceğimiz bir yer var mı ki araştırıyorum ama bulan olursa buraya link koysun ne zamandır aklımda alıp nostalji yapayım diyorum hatta kız arkadaşıma da alıp yarış yapıcam onunla

English Language Teaching Department

974 Mesaj
12 Ocak 2013; 5:19:06 

bendede ardı arka kapayı tam oturmadıgı için oynardı pil çıkardı hep ölürdü :(

Samsung Galaxy SIII
Pentax K30 + 18-135mm WR

175 Mesaj
12 Ocak 2013; 5:25:20 

hafif bir sarsıntıda kendini resetlerdi deli olurdum

Embrace the silence ..

3602 Mesaj
12 Ocak 2013; 5:41:36 

sanal bellek diye okudum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1690 Mesaj
12 Ocak 2013; 8:18:44 

Tamagotchi diye arayın bulursunuz.Benim de dinozor vardı hiç ilgilenmiyodum direk ölüyodu. Şuydu galiba

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
18 gün 2 sa. 21 dk. kadarı kaldı.
12 Ocak 2013; 8:43:25 

duygulandim bee

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

466 Mesaj
12 Ocak 2013; 8:45:25 

Bunlari japonlar mi cinliler mi ne olduklerinde gomuyorlardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen bu dünyanın sırrına eremezsin, Erenlerin dilini de sökemezsin, Öyleyse iç şarabı,cennet et dünyayı, Öteki cennete ya girer, ya giremezsin. ÖMER HAYYAM

1555 Mesaj
12 Ocak 2013; 8:47:32 

yumurtadan çıkma anı çok güzel olurdu :) :)

2646 Mesaj
12 Ocak 2013; 9:04:30 

Hep öldürürdüm be.

10240 Mesaj
12 Ocak 2013; 9:08:28 

herkes de vardı bende yoktu..

3523 Mesaj
12 Ocak 2013; 9:09:12 

bi zamanlar 22 yaşına getirmiştim

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

69 Mesaj
12 Ocak 2013; 19:34:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

bi zamanlar 22 yaşına getirmiştim

English Language Teaching Department
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Eskiden sanal bebek vardı. Heygidi.giff
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.332