Şimdi Ara

Samsung 40D6000 LED TV (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.374
Cevap
13
Favori
282.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baberti

arkadaşlar,

1027 yazılımı çıkmış, öylesine yükledim bozuk tv'ye belki bir mucize olur dedim ama olmadı...

aynı cihazdan bendede var
    benzer bi sıkıntı bendede oluştu ekranın üstten 3 de 1 de görüntü yoktu
    bende buraları okudum eyvah dedim televizyon gitti
    sonra internetten biraz araştırma yaptım
    panel arızalarıyla ilgili nasılsa servis gelecek panal gitmiş panel masrafı tv kadar diyecek bide 50 tl ücret alacak
    gözümü kararttım tv nin arka kapağını açtım internetten öğrendiklerimin ışığında ana karttan geniş bi kablo çıkıyor sonra ayağın olduğu yerde başka bi kart var ondanda yine iki adet geniş çok ince yatsı bir kablo panele alttan giriyor parmağımla o kablolara dokunurken görüntü gidip geliyo görüntünün geldiği yerde kaplonun üstüne kağıt bant yapıştırıp kabloyu fiksledim
    o gün bu gündür bi sıkıntı yok
    elektirik elektronik bilgisi olmayanlar cihazı asla açmasın
    kapak açılınca en sağında bi elektronik kart var besleme kartı ölümcül sonuçlar doğutrabilir

kısaca panallerde çıkan arızaların bi çoğu anakartla paneli besleyen kabloların ısıya yıpranmaya yenik düşüp temassızlık yapması
    işi ehline yaptırın bilginiz yoksa kurcalamayın

• quote:

Orijinalden alıntı: flash 71

quote:

arkadaşlar,

1027 yazılımı çıkmış, öylesine yükledim bozuk tv'ye belki bir mucize olur dedim ama olmadı...

aynı cihazdan bendede var
    benzer bi sıkıntı bendede oluştu ekranın üstten 3 de 1 de görüntü yoktu
    bende buraları okudum eyvah dedim televizyon gitti
    sonra internetten biraz araştırma yaptım
    panel arızalarıyla ilgili nasılsa servis gelecek panal gitmiş panel masrafı tv kadar diyecek bide 50 tl ücret alacak
    gözümü kararttım tv nin arka kapağını açtım internetten öğrendiklerimin ışığında ana karttan geniş bi kablo çıkıyor sonra ayağın olduğu yerde başka bi kart var ondanda yine iki adet geniş çok ince yatsı bir kablo panele alttan giriyor parmağımla o kablolara dokunurken görüntü gidip geliyo görüntünün geldiği yerde kaplonun üstüne kağıt bant yapıştırıp kabloyu fiksledim
    o gün bu gündür bi sıkıntı yok
    elektirik elektronik bilgisi olmayanlar cihazı asla açmasın
    kapak açılınca en sağında bi elektronik kart var besleme kartı ölümcül sonuçlar doğutrabilir

kısaca panallerde çıkan arızaların bi çoğu anakartla paneli besleyen kabloların ısıya yıpranmaya yenik düşüp temassızlık yapması
    işi ehline yaptırın bilginiz yoksa kurcalamayın

ben de açmayı düşünüyordum bir kaç gün içinde ama biraz beklemeye karar verdim zaten benimki büyük ihtimal panel arızası...

üstteki mesajında 34DriveN22 arkadaşımız panel sorunlarıyla ilgili iki adres belirlemiş kendisi haftasonu çözüm arayacak, az önce ben de 3 telefon numarası öğrendim ama hepsi bana uzak, tv'yi gelip alamıyorlar götürmek lazım...

yine de arka kapağı açık bakmak niyetindeyim tabii ki çalışır vaziyette değil...hem içini görmüş olurum, hem de bağlantı vs. ne varsa kontrol ederim...haydi hayırlısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: 34DriveN22

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bana olabildiğince uzun ömürlü olan marka lazım...

o markayı bulursanız haberimiz olsun...

Manidar bir cevap, umut yok sanırım

araştırdınız mı sonuç nedir sağlam marka/model var mı, çünkü bize de yol gözüktü dün akşam itibariyle ekranda dikey çizgiler belirdi, servis çağırmadım ama ne diyecekleri malum...garantisi de geçen ay dolmuştu...

@34DriveN22

Samsung la genel merkezle görüştüm yapabileceğimiz bir şey yok ücretli değişim yapılır dediler, bedavacılık peşinde değilim ama bu denli büyük bir sorunda bir kolaylık tanımalarını beklerdim yazık Samsung benim gözümde bitmiştir kesinlikle artık kapımdan içeri sokmam. Panel tamiri yapan 1-2 firma varmış bunlarla irtibata geçmeye çalışıyorum panel tamiri 300-400 tl arası gibi bir bilgi geldi. Konuyla ilgili gelişmeyi sizlerle paylaşırım..

cevap için teşekkür ederim...

panel tamiri için cevabınızı bekliyorum...

Üstad panel tamiri ile ilgili tavsiye üzerine 2 firmaya ulaştım. Eğer panelde darbe yada sıvı teması gibi bir durum yoksa min 300 tl max. 400 tl arası tamiri yapılıyor, ben cumartesi bir aksilik olmazsa benim tv yi bırakacağım..

(firma bilgilerini size pm den atıyorum)

üstadım az önce 3 telefon numarası buldum bu tür arızalara bakıyorlarmış, biri izmit ikisi kadıköy/göztepeden, ancak ben bahçeli evler'deyim o kadar uzağa götürme imkanım yok, onların da gelme şansları yokmuş...

• bu tv nin çerçevesini ne ile temizliyorsunuz.
    Benimkini çok az nemli bez ile silmiştim ufak tefek bazı yerlerde ise kalın çizikler oluşuyor.
    Ekranı lcd temizleyici ile siliyorum hiç çizilmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dazed -- 28 Ağustos 2014; 12:21:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dazed

bu tv nin çerçevesini ne ile temizliyorsunuz.
    Benimkini çok az nemli bez ile silmiştim ufak tefek bazı yerlerde ise kalın çizikler oluşuyor.
    Ekranı lcd temizleyici ile siliyorum hiç çizilmedi.

Laptop temizleyici setler var, içerisinde sıvı temizleyici falan, özel bez de oluyor.

Onlarla temizliyorum.
  • Levent teki Artı Display e cumartesi günü bıraktım tv yi. Firmanın içerisi gerçekten güzeldi, disiplinli titiz çalışan bir yer imajı verdi bana. TV yi inceleyip arıza ve onarımı ile ilgili fiyat vereceklerini söylediler. Ayrıca içerde onarım bölümünü gördüm orasıda son derece düzenli ve titiz yapılmış bir alandı ve abartmıyorum en az 40-50 adet lcd tv vardı onarım işleminde. Şu andan itibaren beklemedeyim, sizleri de bilgilendireceğim.
  • quote:

Levent teki Artı Display e cumartesi günü bıraktım tv yi. Firmanın içerisi gerçekten güzeldi, disiplinli titiz çalışan bir yer imajı verdi bana. TV yi inceleyip arıza ve onarımı ile ilgili fiyat vereceklerini söylediler. Ayrıca içerde onarım bölümünü gördüm orasıda son derece düzenli ve titiz yapılmış bir alandı ve abartmıyorum en az 40-50 adet lcd tv vardı onarım işleminde. Şu andan itibaren beklemedeyim, sizleri de bilgilendireceğim.

merakla bekliyorum...

keşke servisleri olsaymış, tv'yi levente götürme işi zor bir de gidip alması var...
    acaba sıfır gibi olur mu ve garanti verirler mi?..

• Artı Display benim tv nin durumu ile ilgili biraz önce aradı. Ne yazık ki tamiri mümkün değilmiş panel in içi komple çürümüş dediler Samsung !! bundan sonra asla bir kere aldım bir daha tövbe..
  • quote:

Artı Display benim tv nin durumu ile ilgili biraz önce aradı. Ne yazık ki tamiri mümkün değilmiş panel in içi komple çürümüş dediler Samsung !! bundan sonra asla bir kere aldım bir daha tövbe..

sağlık olsun, sanırım ben de gözden çıkardım tv'yi...
    peki nasıl olmuş ta çürümüş bir izahını yaptılar mı ne oluyor durduk yere tv'nin paneline de çürüyor, enteresan...

• Sorun yaşayan herkese geçmiş olsun. Benim cihaz panel falan dinlemedi direk usbden film izlerken ÇAAT diye bi sesle kapandı. O dakikadan beri tv ışığı yanmıyor çalışmıyor. Servis elemanı voltajdan da olabilir fişin sürekli takılı kalmasından da diyor. Sizce ne diye böyle büyük bi sesle bozuldu bu cihaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babıesrar82 -- 3 Eylül 2014; 23:20:01 >
  • babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    fişin sürekli takılı kalmasıyla ne ilgisi varmış açıkladı mı servis?..
    hani sürekli fişe takıp çıkarmaktan dese neyse de sürekli takılı durmasının zararı ne ola ki?..

@babıesrar82
  • quote:

quote:

Artı Display benim tv nin durumu ile ilgili biraz önce aradı. Ne yazık ki tamiri mümkün değilmiş panel in içi komple çürümüş dediler Samsung !! bundan sonra asla bir kere aldım bir daha tövbe..

peki nasıl olmuş ta çürümüş bir izahını yaptılar mı ne oluyor durduk yere tv'nin paneline de çürüyor, enteresan...

Bence hemen gözden çıkarmayın, benimki olmadı belki sizinkinin onarımı mümkündür. Adamların panel tamirindeki kriteri sıvı teması olmaması ve darbe yememiş olması bunların haricinde benimki gibi çok aşırı sıkıntısı yoksa tamiri yapılıyor.

• quote:

quote:

quote:

Bence hemen gözden çıkarmayın, benimki olmadı belki sizinkinin onarımı mümkündür. Adamların panel tamirindeki kriteri sıvı teması olmaması ve darbe yememiş olması bunların haricinde benimki gibi çok aşırı sıkıntısı yoksa tamiri yapılıyor.

açıkçası uğraşmak istemiyorum, tamir sonucu performansını da bilmiyoruz...

philips 32pfl3158h modelini gördüm metro market dergisinde 799,90 lira...alsam mı diye düşünüyorum...

• Üstad bugün samsung yetkili servindeki eleman cihazı açar açmaz yüksek voltajdan olmuş dedi. Elektriğin cihaza ilk girdiği büyük bi kart var orda yaklaşık 3 cmlik bi yanık oluşmuş. Patlamış bir iki parça vardı. O kart komple 185 lira. Ana karta elektrik gitmişse o da patlamıştır dedi ama önce bu elektrik girişinin olduğu kartı sipariş etti merkezden onunla bakacak. Eğer tv çalışırsa anakartta sorun olmadan 200 250 arası kurtaracak. Öbür türlü 500 600 arası olabilir maaliyet

Eleman kullanmadığınız zamanda fişe takılıyken cihazın elektrik aldığı baz parçalar vardır. Bunların Ömrü 10 yılsa 5e düşer dedi. O yüzden geceleri kullanmadığınızda fişi çekin mutlaka dedi.

Bu arada tüketici il hakem heyetine tüm faturalar voltaj hatası tutanağı ve arızalanan kartla beraber başvuracağım. FEDAŞ'tan tüm tamir masrafını talep edecekler benim adıma. Eğer gerçekten voltaj hatasıysa mahkemeye de gitse FEDAŞ mutlaka kazanırsın dedi tüketici hakem heyetindeki memur. Bakalım inşaallah anakartta sorun yoktur ve tüm masrafı geri alırım FEDAŞtan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babıesrar82 -- 4 Eylül 2014; 14:27:06 >

• babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    size de geçmiş olsun, inşallah ucuza halledilir veya tazmin edersiniz fedaştan...

bizimkinin durumu panelle ilgili, tv halen çalışıyor ama önünde tül perde varmış gibi görüntüsü var...

ben tv ile beraber akım korumalı üçlü priz almıştım, her akşam açma-kapama anahtarından mutlaka kapatıyordum...zaten fazla kullanmıyorduk hatta gündüz bile kullanmadığımız zamanlar yine priz anahtarından kapatıyorduk...dolayısıyla tüm tedbirleri fazlasıyla almıştık kullanıcı olarak ama ömrü 2 yılmış cihazın...keşke daha yoğun kullansaydık arıza da erken çıksaydı diye kendi kendime hayıflanıyorum şimdi, en azından garantiden halledilirdi...

şimdi daha küçük ve ucuz bir tv almayı düşünüyorum, PHİLİPS 32PFL3158H modelini bilen varsa görüş belirtirse iyi olur, 800 liraya metro markette satılıyor...

@babıesrar82

• Bende LG 42LB620V modeline bakıyorum bu akşam alabilirim. 1470 tl

Ayrıca paneli bozulan samsung 40D6000 tv min parçaları birinin işine yarayacaksa ucuza verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34DriveN22 -- 5 Eylül 2014; 16:10:44 >
  • merhaba benimde anakartım bozulmuş durup dururken.... anakart fiyatı pahalı diyorlar bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eco2000

merhaba benimde anakartım bozulmuş durup dururken.... anakart fiyatı pahalı diyorlar bilgisi olan?

500 TL, geçmiş olsun.

Yaptırmasanız TV çöpe gidecek, insan mecbur yaptırıyor.
  • quote:

ALARM...ALARM...ALARM...

az önce durduk yere tv'ye bir şey oldu...ekranda çizgiler oluştu, nesi var bunun?...

Selam,
    Aynı olay bende de şimdi oldu.Birden bire tv ekranında aynı sizinki gibi çizgiler oldu.Bende yazılımı yükselttim ama olmadı.Akım koruyucu priz var .Her akşam kapatırım.Sanki bu panellerin ömrü 2,5 -3 sene gibi. Bende 2011 kasımda almıştım.Garantiside bitti.Sanki samsung anlaşıpta yapmış gibi.
    Şimdi ne yapacağım? Siz bu sorunu nasıl hallettiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bana olabildiğince uzun ömürlü olan marka lazım...

o markayı bulursanız haberimiz olsun...

Manidar bir cevap, umut yok sanırım

araştırdınız mı sonuç nedir sağlam marka/model var mı, çünkü bize de yol gözüktü dün akşam itibariyle ekranda dikey çizgiler belirdi, servis çağırmadım ama ne diyecekleri malum...garantisi de geçen ay dolmuştu...

@34DriveN22

Samsung la genel merkezle görüştüm yapabileceğimiz bir şey yok ücretli değişim yapılır dediler, bedavacılık peşinde değilim ama bu denli büyük bir sorunda bir kolaylık tanımalarını beklerdim yazık Samsung benim gözümde bitmiştir kesinlikle artık kapımdan içeri sokmam. Panel tamiri yapan 1-2 firma varmış bunlarla irtibata geçmeye çalışıyorum panel tamiri 300-400 tl arası gibi bir bilgi geldi. Konuyla ilgili gelişmeyi sizlerle paylaşırım..

cevap için teşekkür ederim...

panel tamiri için cevabınızı bekliyorum...

Üstad panel tamiri ile ilgili tavsiye üzerine 2 firmaya ulaştım. Eğer panelde darbe yada sıvı teması gibi bir durum yoksa min 300 tl max. 400 tl arası tamiri yapılıyor, ben cumartesi bir aksilik olmazsa benim tv yi bırakacağım..

(firma bilgilerini size pm den atıyorum)

Selam ,
    Bu panel tamiri yapan firmaları da banada söylerseniz sevinirim.Ben İstanbul-Maltepedeyim.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.