Şimdi Ara

TMS'den 900GB kapasiteli ve PCIe x8 tabanlı yeni SSD sürücüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kurumlara özel depolama sistemleri geliştiren Texas Memory Systems firması, performans değerleriyle öne çıkan yeni bir SSD sürücüsü  hazırladı. RamSan-70 adı verilen sürücü, tasarım olarak ekran kartlarını anıdırıyor ve PCIe arabirimini kullanıyor. 900GB depolama kapasitesi sunan sürücü, Toshiba tarafından 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan SLC tipi yüksek performanslı NAND Flash bellek yongalarını kullanıyor. Üzerinde PowerPC tabanlı 7 serisi iki kontrol yongası bulunan sürücü, PCIe x8 arabirimi üzerinde çalışıyor.

Açıklanan bilgilere göre, 2GB/saniye seviyesinde bant genişliği sağlayan ve 330,000 IOPS rastgele okuma performansı ile 160,000 IOPS rastgele yazma performansları sunabilen sürücü, hem yüksek kapasitesi hem de performans değerlerinden anlaşılabileceği üzere son kullanıcılardan ziyade kurumları hedef alıyor. Üretici firma Texas Memory Systems'dan yapılan açıklamaya göre önümüzdeki iki ay içerisinde satışa sunulması beklenen 900GB kapasiteli RamSan-70 için şimdiye kadar açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• bizim için böyle ürünler artık bir 5 yıl içerisinde falan kullanılabilir olur.
  • @tembeler doğru söze ne denir hocam.

Zaten en geç teknolojileri biz alıyoruz,ssd çıkalı 4 seneden fazla oldu ama 60 gb bile çokta alınabilir değil.900gb lık bu modeli düşünemiyorum bile :)
  • 2GB/saniye !!!!!!
  • 20.000 $ diyorum başka bişey demiyorum manyak bişey
  • Datacenter lar için uygun çözümler olacaktır.
  • pci e girişli olanlar daha performanslı oluyor herhalde
  • Ev kullanıcıları için değil zaten ne zaman kullanırız diye bir cümle kurmayın. Cevap hiçbir zaman!! Kurumlar için.. ciddi büyüklüklerde ve büyük veritabanlarını yöneten firmalarda böylesi cihazlar fiyatlarından ziyade özelliklerine bakılarak alınır. Mesela banka gibi kurumlar.

Hala şu foruma takılıpta böylesi haberler karşısında herşeyi kendinize yontmayın. Fiyat bilgisi yok çünkü perakende mağazalarda satılacak bir ürün değil.
  • en az 15.000$
  • Kimi demiş data center kimi demiş 5 yıla kullanırız. Ne diyorsunuz siz hocam. Bu cihazı 10 sene sonra alamazsın. Alırsında 1000$ dan aşağıya imkansız. Alet extrem bir ürün. Hem 1tb a gakın hemde sn de 2gb okuma hızı var. Data centerlar da bu ürünü alırsa 2 gnde batar! Bu ürün ancak çok özel amaçlı projelerde kullanılabilir. yoksa bunu alacağınıza 4 tane normal ssd alıp raid yaparsınız olur biter. Ama yer sıkıntısı vardır, hafiflik daha önemlidir mecbur alırsınız. Mesela uzaya fırlatılan bir robotta aşırı yüksek çözünürlüklü video kaydı yapmanız lazımdır. 4 ssd raid yapılınca ancak hız karşılanıyordur. Ama robot ufacık olmalı. Az elektrik harcamalı v.s....
  • Vay be bize ne zaman kullanma sırası gelecek kim bilir.
  • saçma yorumlar yapmayın

bir araba üretmekten daha komplex bir kart mı?

parça fiyatı mı nedir pahalı olan?

tamamen altından yapsan o zamazingo

15.000$ etmeez

yok banka için diye sallayanlar

yok her şeyi kendinize yontmayın diyenler
  • ya bişeyden haberiniz yok anca konusun.
    al bu linki incele ondan sonra bı konus bakıyım.http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820227581
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozican0148

ya bişeyden haberiniz yok anca konusun.
    al bu linki incele ondan sonra bı konus bakıyım.
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820227581

daha 15 sene evvel satılan pc parasına bakın bir de şimdikilerin fiyatına

teknolojinin gelişme hızı vs hesaba katarsak

bill gates in gafına sizde düşeceksiniz

"640 KB Bellek herkes için yeterli olacaktır" (Bill Gates)

şu alet şuan 15.000 $

3 sene sonra tekrar forum da görüşmek üzere

geleceğin HDD leri bunlar

bu mantıkta çalışacak

ama katedilen 15 sene içerisinde bu 3 sene olmaz belki 1 sene olur

ama bu kadar sallamaya gerek yok

15.000 dolar

yok 50 bin

ayrıca

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820227517

neden 4000$ 1.4 gb okuma yazma hızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahm3tt -- 29 Mayıs 2011; 18:16:02 >

• Saniyede 2 gb ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt
    ayrıca http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820227517 neden 4000$ 1.4 gb okuma yazma hızı

Yemin ediyorum ben de gittim Newegg'den yukarıdaki linkin aynısını buldum açtım yan sayfaya, ekleyip "Gidip elde kalmış ürünü bulmuşun. Onun yarı fiyatına aynı hızda olup 1Tb olanı var" diyecektim ki sen demişsin.
    Ağzına sağlık...
  • Ben 5 yılı biryerimden sallayarak yazmadım. Haksız yorumlar yapılmış.

yarı iletken teknolojisinin yarın neler getireceğini bilemezsiniz arkadaşlar ve yarın öbürgün ne tür bir teknolojiyle karşılaşacağımızıda bilemezsiniz.

Dolayısıyla şuanda üretim süreci sıkıntılı ve maliyeti yüksek ayrıca ilk! olduğu için bu ürünler bukadar pahalı 5 yıl içerisinde (bugün ben 120 gb ssd almayı düşünebiliyorsam çok rahat) mekanik-manyetik hdd olayı tamamen kalkarak her eve bunlardan birtane girebilir bile hiçbirşeyin garantisi yok o yüzden gereksiz yorumlardan kaçınalım lütfen.
  • quote:

900GB kapasiteli RamSan-70 için şimdiye kadar açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor

Ne fiyat mı?? Kaç kaç kaç... :D
  • NAND Flash bellek yongalarının üretim teknolojisindeki gelişmeye palalel olarak üretim maliyeti de düşecektir. Öngörü olarak diyebilirim ki ssdler herkesimden insana ulaşacak.
  • PCIe x8, sata3'ten daha mı hızlı bir arabirimdir yoksa tamtersi mi acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.