Şimdi Ara

Corsair iddialı kasa modellerinden 600T'nin beyaz renkli özel versiyonunu satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Corsair oyuncular ve donanım tutkunları için hazırladığı 600T isimli kasa modelinin yeni versiyonunu duyurdu. Graphite Serisi altında sunulan yeni modelin en büyük özelliği beyaz renkli tasarıma sahip olması. Dışı beyaz olmasına karşın iç tasarımında siyahın egemen olduğu kasa, akrilik plastik pencereye sahip yan panel ile geliyor.

Özel versiyon olarak tanımlanan yeni kasa, 5.25-inç büyüklüğünde beş adet ve 2.5-inç ya da 3.5-inç büyüklüğünde altı adet sürücüye ev sahipliği yapabiliyor. Üst kısma konumlandırılan giriş çıkış panelinde iki adet ses, bir adet FireWire, bir adet USB 3.0 ve dört adet USB 2.0 konnektörüne yer verilen kasada entegre fan kontrolcüsü de bulunuyor.

Özel mandalları sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde açılabilen yan kapakla donatılan kasa, önde ve üstte 200mm, arkada ise 120mm çapında olmak üzere toplamda üç adet fan ile geliyor. Güç kaynağının alt kısma konumlandırıldığı kasa, modern ekran kartlarının tamamı için gerekli olan iç hacmi de fazlasıyla karşılayabiliyor.

Corsair'in beyaz renkli 600T kasa modeli, yurt dışında 179 dolar olarak açıklanan son kullanıcı satış fiyatı ile raflardaki yerini almaya başlamış durumda. 

• bilmediğimden soruyorum.

işlemciden soğutucuya 2 adet boru gidiyor.

kısada olsa su soğutma gibi bişey mi var?

yada corsair amblemini altında işlemci yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

bilmediğimden soruyorum.

hazır su suğutma sistemi corsair h50
  • quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

bilmediğimden soruyorum.

orada hava soğutma değil corsairin kendi ürünü olan kapalı devre sıvı soğutma sistemlerinden kullanılmış..
    yani dediğin doğru..sıvı soğutma var..
    http://www.corsair.com/hydro-series-h70-cpu-cooler.html
  • tüh, üstteki arkadaşa ben söyleyecektim h70 olduğunu :)
  • Eksi oy vereceğinize aydınlatsanız daha iyi olurdu...

Şimdi 2 boru var doğru biri soğumuş olan sıvı iletmek için diğeri ise ısınmış sıvıyı tekrar radyatöre göndermek için işlev görüyor.
  • Yalnız çok çok hoş olmuş.. Harika görünüyor.
  • benmı korlesme noktasına gelıyorum sankı hafıf alımınyum gıbı gorunuyor resımden bakınca :D guzel bır sey yapmıslar bıde faarklı farklı renk seceneklerı yaparlarsa ıyı olur dıye dusunuyorum.
  • Çok yüksek kaliteli bir kasa bu. Siyah olanına hastayım. Her yerinde toz filtreleri var ve kasayı açmadan tek hareketle çıkarılıp temizlenebiliyor. Fakat ülkemizde çok pahalı. Siyah olanı yurt dışında 150 dolar iken Türkiye distribütöründe 450 lira. Tamam boyutlarından dolayı ürünün kargosu fazla tutuyor diyeceğim ama bu kadar da fark olmaz ki be kardeşim. Büyük birşey olduğu için yurtdışından gelen tanıdıklara da aldırmak zor. Türkiye fiyatı makul seviyelere gelirse mutlaka alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zotti52 -- 29 Mayıs 2011; 0:11:47 >
  • herkese teşekkürler.
    ilk defa böyle bişey gördüm.
    performansı nasıldır? kullanan var mı acaba?
  • Tamam illaki kalite ama Corsair adı var diyede bu kadar pahalı olmamalı, Cooler Master, NZXT, Silverstone vb. bir çok markada kalite ama nabza göre şerbet veriyorlar. Açıkcası Türkiye piyasasına bu kasa geleceğine NZXT Phantom gelse çok daha sevindirici olurdu benim için
  • bu da siyahı gibi çok güzel bir kasa . ben beyaz a para vermem o ayrı. fiyatı da çok pahalı.
  • Güzel kasa , biraz daha yüksek olsaymış daha iyi olacakmış bence .
  • Corsair h70 Türkiye de satılıyor mu?
  • Bimeks'te var
  • kabloları müthiş saklamış adamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotti52
    Çok yüksek kaliteli bir kasa bu. Siyah olanına hastayım. Her yerinde toz filtreleri var ve kasayı açmadan tek hareketle çıkarılıp temizlenebiliyor. Fakat ülkemizde çok pahalı. Siyah olanı yurt dışında 150 dolar iken Türkiye distribütöründe 450 lira. Tamam boyutlarından dolayı ürünün kargosu fazla tutuyor diyeceğim ama bu kadar da fark olmaz ki be kardeşim. Büyük birşey olduğu için yurtdışından gelen tanıdıklara da aldırmak zor. Türkiye fiyatı makul seviyelere gelirse mutlaka alacağım.

Hayır canım olur mu. Distribütörde KDV dahil 317 lira.
    http://www.digitaltrend.com.tr/index.php/bilgisayar-bilesenleri/bilgisayar-kasalari.html?manufacturer=11

Üstelik kasanın yurtdışı fiyatı 153$. Bizde 317 lira olduğuna göre 167$+KDV den satılıyor demektir. Kaldı ki yurtdışında 153$ olan bir kasa burada 167$ ise bu iyi fiyattır. Kasalar hem büyük hem de ağır olduğu için taşıma masrafları çok yüksek oluyor. Ebay'de bile kasa Türkiye'ye en ucuz 183$ a gönderiliyor.

Dediğim gibi 317 lira çok çok iyi fiyat bence...

• 317 lira değil 317 dolar. Ben Dijital Trend'i de İventus'u da yakından takip ediyorum. 317 lira olsaydı çoktan almış ve şu an kurcalıyor olurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zotti52 -- 29 Mayıs 2011; 19:33:35 >
  • Minimalist tasarım minimalist renk kullanımı-

Modifiye Bölümünde hep dile getiririm ancak sonuc alamadığım bir eleştiri için pozitif bir örnek (stikerci ve renk renk boyamacı arkadaşlara )
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotti52
    317 lira değil 317 dolar. Ben Dijital Trendi de İventusu da yakından takip ediyorum. 317 lira olsaydı çoktan almış ve şu an kurcalıyor olurdum

Doğru söylüyorsun sonradan farkettim ama dediğim gibi kasanın yurtdışı fiyatı hadi Newegg de bile 150$ ama Türkiye'ye kargo 180$ tutuyor.

İnan bana şu an Inventus'taki 450 lira (daha ucuzunu göremedim) dan daha ucuza da bulabileceğini sanmıyorum.

Haa birisi gider yurtdışından alır ve gelirken yanında getirirse onu bilemem ama kasanın kutusu o kadar büyükmüş ki neredeyse Corsair'in 800 modeli ile aynı boyuttaymış. O kadar büyük bir kutuyu da kimsenin yanında kolay kolay getirebileceğini sanmıyorum.

180$ kargo + 150$ da kasa 330$ yapıyor. 1$ = 1.6 dan hesaplasan bile 528 lira yapar.

Sanıyorum Inventus'taki 450 lira fiyat daha mantıklı duruyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.