Şimdi Ara

AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.019
Cevap
15
Favori
331.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Arkadaşlar iyi günler,ben de Haziran ayı içersinde 3.5 senelik Turkcell aboneliğimi bitirip Avea'ya geçtim,21 Haziran'da da bu pakete geçiş yaptım,HY.500 dk olan paket geldi,sorunsuzca 1 ayımı doldurdum.Sizlere sormak istediğim; örneğin şu aralar telefonu fazla kullanma ihtiyacım olmadığını düşünüyorum,bu nedenle ramazan ayı başına kadar 1 hafta yükleme yapmasam,1 hafta sonunda yükleme yapınca paket yine HY.500 dk ile devam eder mi,yoksa paketin iptal olmaması için yükleme yapma zorunluluğu bulunan bir süre(3 gün-5 gün-1 hafta) var mı?Yoksa normal SMS paketi gibi istediğimiz an TL yükleyip paketi alabiliyor muyuz?Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dostum,aynen senin de tahmin ettiğin gibi bir durum var.Eğer yenileme tarihin geldikten sonra 5 gün içerisinde yükleme yaparsan otomatik bakiyeden düşer,ama 5 gün içerisinde yükleme yapmazsan otomatik yenileme düşer ve tekrar T.C numarasını 1991 e gönderip paketi satın alman lazım.Diyelim ki sen 21 haziranda geçiş yaptın,22 temmuz tahmini olarak yeni 20 TL yükleme zamanındır,ona 5 gün ekle eder 27 temmuz,eğer 27 Temmuz a kadar en az 20 Tl yüklersen otomatik olarak hesaptan düşer ve hediye dakikaların ve saire sana yüklenir.Ama 27 temmuzdan sonra yükleme yaparsan büyük ihtimalle paket ücreti düşmez haliyle dakikalar yüklenmez.Bu yüzden tekrar 1991 e T.C göndereceksin ve gereksiz yere sms ücreti ödeyeceksin.
    Tarihleri tahmini olarak yazdım,1 gün farklar olabilir.

Bu arada bir T.C numarasıyla sadece 1 kere kayıt olunabilir diye şart var,hani üyelik düşünce takrar üye olamayız ki diye düşünenler olabilir,5 gün içinde yükleme yapmayınca üyelik iptal olmuyor,üyelik kaydı ile paket satın almalar farklı şeylerdir.5 gün içinde yükleme yapmazsan paket düşer,tekrar satın alırsın,kayıt iptal olmaz.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler,avea'ya geçiş işlemi yapmadan önce ordaki görevli kıza sordum,1 ay sonra yüklemez de 2 ay sonra yüklersem ne olur gibisinden,öyle yapma şansınız yok mu demişti,yoksa HY 500 yerine avea içi 1000dk gelir mi ne öyle birşey demişti.Sonra da tam bilemiyorum ama ııı şey falan diyip geçiştirmişti,öyle bir durum yok diyorsunuz yani?

• Bende geçiş yaparken sorduğumda hattınızda yeterli bakiye varsa otomatik yenilenecek dedi eğer yoksa sonra tekrar paketi satın almanız gerekir dedi yani sms atmak vs.
  • Ben şuanda faturasız genç avea kullanıyorum buna geçiş yapsam 500 dakika her yöne + 1000 sms + 1 gb internet gelecek mi ?
  • Arkadaşlar bu konuylahttp://forum.donanimhaber.com/m_49497537/mpage_4/f_/key_//tm.htm#51039144 ynı değilmi bu birleştirilse daha iyi olmazmı?
  • Bu paketi kullanıyorum ben şu an avea içi 1000 dk olarak, ekstradan bir her yöne paket alma şansımız var mı bu paketin üzerine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa.yilmaz

Ben şuanda faturasız genç avea kullanıyorum buna geçiş yapsam 500 dakika her yöne + 1000 sms + 1 gb internet gelecek mi ?

gelir hocam.
  • Sorunsuz pakete geçiş yaptım, kullanıyorum, bakalım 1 ayı dolduralım sorunsuz işleyecek mi.
  • http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/faturasizdan_faturaliya.shtml?pagemenu=bkampanya.fsizdenfliye

ben buna geçme karar verdim ancak son 2 aya ait üzerime fatura mevcut değil sadece kimlikle yapamıyormuyuz ?
  • Arkadaşlar ben de bu tarifedeyim ve merak ettiğim konu, bu tarifedeki 1gb interneti jet modem'le herhangi bir 3g paketine abone olmadan kullanabiliyor muyuz? Aranızda böyle kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa.yilmaz

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kampanyalar/faturasizdan_faturaliya.shtml?pagemenu=bkampanya.fsizdenfliye

ben buna geçme karar verdim ancak son 2 aya ait üzerime fatura mevcut değil sadece kimlikle yapamıyormuyuz ?

Bugün ben bayiye gittim, fatura istiyorlar mutlaka...
  • Bu paket faturasizdir.
    Bayi fatura istiyosa faturali hatta gecirmeye calisiyor demektir.
    Fatura vermeyin. Hattinizi faturasiz mobilogrenciden actirin, hat acilinca da kimlik noyu 1991e gonderin.
    Bayi prim almak icin sizi faturali yapmak istiyor.
  • Ben de 3 hattımı vodafondan avea'ya taşımak için dün başvurdum. 3 hattı da mobil öğrenci tarifesine yazdırdım. Hem mobil öğrencideki mobil öğrenciler arası 1000 dk dan faydalanmak hem de genç paket alıp HY 500 dk dan faydalanmak isitiyorum.Hatlar açıldığında yapmam gerekenler konusunda beni bilgilendirir misiniz? Avea sitesindeki mobil öğrenci tarifesinde Kayıt yaz 1111 e gönder 10 dk sı 50 kuruş olsun, Kazan yaz 3030 a gönder 1000 dk'an olsun diyor. Bu duruma göre hatlar açıldığında şu şekilde mi yol almalıyım?

1.Tarifenin aktif olması için bir iki görüşme yap.
    2.Kayıt yaz 1111 e gönder.(10 dk sı 50 krs için) **** Bunu yaparsam HY 500 dk için kayıt olamıyor muyum???*****
    3.Kazan yaz 3030 a gönder (mobil öğrenciler arası 1.000 dk için)
    4.30 tl yükle.
    5.TCKIMLIK NO yaz 1991 e gönder.
    6.Gelen mesaja 5 yüz yaz cevapla.

Doğru kayıt olma akışı bu mudur? Bu aşamaları başarıyla geçmiş ve cevap verme inceliğini gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• ya arkadaş ben geçtim iyi hoş dakka sms falan lakin internete gelince internet durumu per perişan vodafonenin sınırsızından bile yapyavaş dün pc ye bağladım bi geziniyim dedim varya tüm şevkim kırıldı :) bide şebekesine gıcık oldum yahu bu 3g denen halt başkentte çekmiycekte nerde çekecek şeş kaza bunu bi avea yetkilisi okur onlara burdan bi tavsiyem var reklama ve boş kampanyalara yatırım yapana kadar alt yapıya yatırım yap sora hepsi fos çıkıyo kaçan kurtuluyo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_tehlike

ya arkadaş ben geçtim iyi hoş dakka sms falan lakin internete gelince internet durumu per perişan vodafonenin sınırsızından bile yapyavaş dün pc ye bağladım bi geziniyim dedim varya tüm şevkim kırıldı :) bide şebekesine gıcık oldum yahu bu 3g denen halt başkentte çekmiycekte nerde çekecek şeş kaza bunu bi avea yetkilisi okur onlara burdan bi tavsiyem var reklama ve boş kampanyalara yatırım yapana kadar alt yapıya yatırım yap sora hepsi fos çıkıyo kaçan kurtuluyo :)

Hattınız 3G ye açık olmayabilir. 3G yazıp 5555 e gönderin

• Avea jet almayı düşünüyorum faturasız.

Mesala 1 gb Aylık internet Turkcell 29 tl,,,Vodofone 29 tl,,Avea 9 tl.

Avea bi şartı falan yok dimi beyler.Direk aylık 1 gb 9 tl.Çünkü arada bayağ bir fark var.Almadan önce size danışayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: festar

Avea jet almayı düşünüyorum faturasız.

Avea bi şartı falan yok dimi beyler.Direk aylık 1 gb 9 tl.Çünkü arada bayağ bir fark var.Almadan önce size danışayım dedim.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/pcden_netpaket.shtml?pagemenu=3glinet.pcden

Avea 1 gb aylık ücreti faturasız hatlar için yanlış yazmış galiba.Bende bayağ sevindim 9 tl diye.Kısa süreli mutluluk yaşadım oda güzel.Düzeltirler umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MZ

Ben de 3 hattımı vodafondan avea'ya taşımak için dün başvurdum. 3 hattı da mobil öğrenci tarifesine yazdırdım. Hem mobil öğrencideki mobil öğrenciler arası 1000 dk dan faydalanmak hem de genç paket alıp HY 500 dk dan faydalanmak isitiyorum.Hatlar açıldığında yapmam gerekenler konusunda beni bilgilendirir misiniz? Avea sitesindeki mobil öğrenci tarifesinde Kayıt yaz 1111 e gönder 10 dk sı 50 kuruş olsun, Kazan yaz 3030 a gönder 1000 dk'an olsun diyor. Bu duruma göre hatlar açıldığında şu şekilde mi yol almalıyım?

1.Tarifenin aktif olması için bir iki görüşme yap.
    2.Kayıt yaz 1111 e gönder.(10 dk sı 50 krs için) **** Bunu yaparsam HY 500 dk için kayıt olamıyor muyum???*****
    3.Kazan yaz 3030 a gönder (mobil öğrenciler arası 1.000 dk için)
    4.30 tl yükle.
    5.TCKIMLIK NO yaz 1991 e gönder.
    6.Gelen mesaja 5 yüz yaz cevapla.

Doğru kayıt olma akışı bu mudur? Bu aşamaları başarıyla geçmiş ve cevap verme inceliğini gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Evet yapan arkadaşlar sıralamayı bildirebilirmi?

• quote:

quote:

Avea jet almayı düşünüyorum faturasız.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/pcden_netpaket.shtml?pagemenu=3glinet.pcden

Avea 1 gb aylık ücreti faturasız hatlar için yanlış yazmış galiba.Bende bayağ sevindim 9 tl diye.Kısa süreli mutluluk yaşadım oda güzel.Düzeltirler umarım.

-------------------------------------------------------

avea da faturasız hatlar icin aylık 1gb 9 tl,

bunda yazım yanlısı yok, ;) ;) ,

nisan dan bu yana ben kullanıyorum ,

-----------------------------------------------

http://forum.donanimhaber.com/m_48122742/tm.htm

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=48122742&p=1#48122742

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 27 Temmuz 2011; 10:19:40 >

• Harika o zaman ben yanlış yazıldı zannediyorum.Çünkü Faturalıda 29 tl yazıyor.Faturasızda 9 tl yazıyor.
  • Benim üzerime kayıtlı fatura yok nasıl yapacağım bu konuda bilgi alabilirmiyim
    faturalı hatta geçmek için faturasızan.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.