AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013)
5019 Cevap285553 Görüntüleme27 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2488 Mesaj
3 Haziran 2011; 17:00:45 

quote:

Orijinalden alıntı: pilot23

Bu kampanya bende bu gun tesadufen gordum eski bi avea kullanicisi olarak insani cezbediyor.vodafoneden gecis yapacagasim insallah bi yamukluk olmaz.

Benim durum da sizin gibi hattım 506 lı ama turkcell deyim,acaba şimdi avea ya taşısam 500 DK verecek mi yoksa 1000 avea içi mi gelecek...
Hattınız açılınca haberinizi bekliyoruz...

2195 Mesaj
3 Haziran 2011; 18:33:45 

Arkadaşlar bakın ne dikkatimi çekti;

http://www.avea.com.tr/...bkampanya.konusmanetsms

Bu link 1000 Avea içi olan,

http://www.avea.com.tr/...li.faturasiz.19lukpaket

Bu da heryöne 500 dakika olan,

2 kampanyanında katılım şartları aynı + 2 sine de TCKIMLIK NO yu 1991 e yollarak üye olunuyor, yani kampanya kodları aynı 1111 e mesaj yollamak falan hikaye, kesin sistem bir şekilde hatlara kampanyaları dağıtıyor.

Bu sorun kesin bir çözümü var, o da kampanya katılım şeklini değiştirmek 1991 yerine başka bir numara tanımlamalılar, yoksa sistemde hatalar olabilir.

Bu sorun tam olarak çözülmeden Avea'ya geçmem mümkün değil, boşuna başıma dert almayayım, böyle iyiyim.

Düzeltme sebebi: Ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Vivera -- 3 Haziran 2011; 19:03:01 >

2181 Mesaj
3 Haziran 2011; 18:39:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

Arkadaş bakın ne dikkatimi çekti;

2 kampanyanında katılım şartları aynı + 2 sine de TCKIMLIK NO yu 1991 e yollarak üye olunuyor, yani kampanya kodları aynı 1111 e mesaj yollamak falan hikaye, kesin sistem bir şekilde hatlara kampanyaları dağıtıyor.

Bu sorun kesin bir çözümü var, o da kampanya katılım şeklini değiştirmek 1991 yerine başka bir numara tanımlamalılar, yoksa sistemde hatalar olabilir.

Bu sorun tam olarak çözülmeden Avea'ya geçmem mümkün değil, boşuna başıma dert almayayım, böyle iyiyim.

Gülüyorum şuan böyle saçmalık olabilirmi ya ? Bize 3ün 1i geldi yani sisteme göre

2195 Mesaj
3 Haziran 2011; 18:58:58 

quote:

Gülüyorum şuan böyle saçmalık olabilirmi ya ? Bize 3ün 1i geldi yani sisteme göre

Bunun bilinçli olduğuna inanmak istemiyorum, umarım en kısa zamanda düzeltilir. Şu aşamada bence kimse bu tarifeye geçmemeli, şahsen ben işi şansa bırakamam, zaten 1000 dakikayı aldıktan sonra daha da iptal etmezler, iptal etseler bile göndereceğiniz mesaj kodu ve numarası yine aynı olduğu için farklı bir seçenek geleceğini zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Vivera -- 3 Haziran 2011; 19:00:13 >

15 Mesaj
3 Haziran 2011; 20:49:11 

1111'e mesaj gönderdiğim için 500 dk alamamıştım ama hattıma bugün her yöne 500 dakika geldi, Müşteri Hizmetlerini aradığımda da numara taşma kampanyasını iptal edersem de bundan sonra kalan 11 ayda da her yöne 500 dakikalı 19'luk paket alabileceğimi söylediler.

Size de her yöne 500 dakika geldi mi?

764 Mesaj
3 Haziran 2011; 20:54:04 

hepsi bir veya her yöne tarifeleri olabilir. hangisi sana daha uygunsa

Medium is The Massage

2488 Mesaj
4 Haziran 2011; 1:51:46 

quote:

O kadar alıştık ki çamur atmaya okumadan etmeden basıyoruz herkese ban...
Detayları bir okuyun zahmet olmazsa ne diyor daha ilk cümleden?

63 Mesaj
4 Haziran 2011; 23:45:24 

arkadaşlar ben avealıyım ve açıkçası bu avea içi 1000 dakika olayı gerçekten iğrenç. Şİmdi 30 tl yükleyince 120 dakika heryöne veriyor. Ben bir de bu tarifeye geçersem acaba 120 dakikamı silerler mi? silmezlerse geçerim ki geçen gün avea bayisine gittim biri siler biri silmez diyor sonunda da "bence" demeyi ihmal etmiyorlar. bir bilgisi olan var mı?

813 Mesaj
5 Haziran 2011; 1:20:43 

avea'ya 3 gün önce geçtim.

Genç paket kampanyasından yararlanmak için (her yöne 500dk+1000sms+ 1gb internet)

ve bugun aveadan gelen sms ile şoka uğradım.

1 gb internetim paketiniz bitmiştir dedi

İnternette kontrol ettim 3 haziran günü saat 17:42'de yaklaşık 1 gb kullanımım olmuş ki imkani yok

O sıralar yolda idim otobüste ve klasik foruma baktım facebooka baktım filan.

3 gündür kullandığım hiç bir programda değiişiklik yok. (Whatsapp filan )

Telefonum iphone ve acaba diyorum kendi kendine upload yada download mı yaptı ama imkanı yok böyle bir programım yok çünkü ve

yaklaşşık 3 aydır vodafone cepnet kullanıyordum ve hep aynı programları kullandım vodafone ile bırakın uploadı upload download toplamım 400mb geçmedi hiç .

Bu konuda avea ya nasıl bir itiraz da bulunmalıyım? nasıl ispat edicem bu olayı?

Bu eklediğim screen shotta bir gariplik var zaten. Güya 1 gb lık kullanım yaptığım zaman 1.25 tl ücret yansıtmış ve bakiyem sıfırlanmış.

Ama yaklasık 30dk sonra yine ücretsiz bir islem ve bakiyem bu sefer 1.25 tl gözüküyor.

Bir bit yeniği olduğu kesin ama nasıl ispatlarım ?

Bu arada en önemli detayı söylemeyi unutmuşum telefonumun şarjı çabuk bittiği için 3G şebekesini kullanmıyorum.

Edge hızında da 30 dk içinde 1gb kotanın bitmesi imkansız

Ufaltılmış ön izleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugbilgin -- 5 Haziran 2011; 2:09:19 >

3420 Mesaj
5 Haziran 2011; 8:02:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

bende 5 yıllık turkcell hattımı taşıyacam artık avea ya.
Her yöne konuşmak için hangi tarife daha uygun avea da.
Avea cı arkadaşlar yönlendirebilir mi tarife konusunda?

faturasızda heryöne en uygun tarife katlayan tarife 20 tl ye 100, 30 tl ye 225, 50 tl ye 500 dk her yöne hediye konuşma var ayrıca siz NT ile geleceğiniz için bu süreler daha yüksek, böylece hem heryöne konuşmayı bedavaya getirirsiniz hem bakiyenizi istediğiniz gibi değerlendirisiniz, bu kampanyadanda yararlanırsanız 20 TL ye 140+500 HY konuşma, 1 gb internet ve 1000 SMS niz olur daha ne olsun artık

404 Mesaj
6 Haziran 2011; 8:25:56 

Kisaca ozet geciyorum hattim avea idi numara tasima cikinca turkcele gecis yaptim turkcellden sonra cepnet icin vodafone tasidim.en son olarakta bu tarife icin tekrardan aveaya gecis yaptim.tasima islemi dun oglen gibi gerceklesti ve ilk is olarak hattin kendine gelmesi icin bi kac telefon gorusmesi yaptim 1-2 sonrasi ise tc nosunu yazip 1991 yolladim gelen mesaj "Genc Paket ile 30 gun boyunca gecerli yurtici heryone 500 dk,yurtici heryone 1.000 SMS ve 1GB internet kullanim hakki hattiniza tanimlanmistir." seklinde oldu.

Su an icin her sey gayet stabil.her hangi bi sorun cikar ise sizleri haberdar ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2300 Mesaj
6 Haziran 2011; 10:40:15 

Teşekkürler kir-pi
katlayan tarife en iyisi dediğin gibi

106 Mesaj
6 Haziran 2011; 10:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: pilot23

Kisaca ozet geciyorum hattim avea idi numara tasima cikinca turkcele gecis yaptim turkcellden sonra cepnet icin vodafone tasidim.en son olarakta bu tarife icin tekrardan aveaya gecis yaptim.tasima islemi dun oglen gibi gerceklesti ve ilk is olarak hattin kendine gelmesi icin bi kac telefon gorusmesi yaptim 1-2 sonrasi ise tc nosunu yazip 1991 yolladim gelen mesaj "Genc Paket ile 30 gun boyunca gecerli yurtici heryone 500 dk,yurtici heryone 1.000 SMS ve 1GB internet kullanim hakki hattiniza tanimlanmistir." seklinde oldu.

Su an icin her sey gayet stabil.her hangi bi sorun cikar ise sizleri haberdar ederim.

2 gündür hattım aktif konumdaydı şubedeki görevli banada önce kayıt yazıp 1111 e göndermemi istemişti.. Forumlarda bu kadar sorun olunca dogrusu mesajı göndermek için yeniden bayiiye gitmeye karar vermiştim. ama sizin mesajınızdan sonra bende direk TC numarasını sadece 1991 e gönderdim ve 5 saniye içinde 500 dakika heryöne+1000sms+1gb hattıma yükleni teşekkürler.

7 Mesaj
6 Haziran 2011; 12:56:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ugug

arkadaşlar ben avealıyım ve açıkçası bu avea içi 1000 dakika olayı gerçekten iğrenç. Şİmdi 30 tl yükleyince 120 dakika heryöne veriyor. Ben bir de bu tarifeye geçersem acaba 120 dakikamı silerler mi? silmezlerse geçerim ki geçen gün avea bayisine gittim biri siler biri silmez diyor sonunda da "bence" demeyi ihmal etmiyorlar. bir bilgisi olan var mı?

buna cevabı olan var mı :D

3163 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:37:00 

Beyler !

Fenercell'e numaramı taşıdım bende aynen bahsettigi gibi 1991' e tc kimlik numarası yolladım pat avea içi 1000 dakika vs vs geldi !

müşteri temsilcisini aradım neden böyle oldu ben her yöne dakika istiyorum numara taşıma ile geldim dedim adam bana demez mi !

Fenercell'e geçtiginiz için aylık herr yöne almış olduugunuz elli dakika hediyeyi ya da beşyüz dakikayı seçmeliydiniz siz 50 dakikayı seçmişsiniz o yüzden size avea içi bin dakika geldi...

Mt'ye iyide nerede böyle bi uyarı ikaz yoktu sadece tek bir tanesini seçebilirsiniz gibisinden diye sordum vardı carttı curttu dedi geveledi durdu yok ya elli kere okudum yok.

avea içi bin dakikanın üzerine otursun avea.....

şikayetvar.com'a yazdım bakalım nasıl bir dönüş yapacaklar.

5197 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:39:32 

quote:

Orijinalden alıntı: EdmeE

quote:

Orijinalden alıntı: ugug

buna cevabı olan var mı :D

Bence silme ihtimalleri yok.neden silsinlerki sonucta biri tarife biri pekt.bagimsiz birbirinden

3163 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:41:00 

quote:

Orijinalden alıntı: trineux

Bu nedir ya???

Numarami tasidim, 20 TL yukledim, hic bir numaraya mesaj yollamadan direkt 1991'e TC Kimlik numarami yolladim. Ve bana 1000dk Avea ici verdiler.

DALGA MI GECIYORSUN AVEA!!!

Sende taraftar hatlarından birine mi taşıdın yoksa ?

987 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:58:15 

Avea'ya bugün geçtim tc kimlik nomu 1991 e yolladım. 500dk her yone- 1000 SMS- 1gb internet paketim hemen tanımlandı..1 gb internet paketim biterse ekstra 1 gb da 9 tl...bench cok guzel ..herkesi Aveaya gecirecegim

1011 Mesaj
6 Haziran 2011; 16:22:27 

quote:

Orijinalden alıntı: teknologs
Avea'ya bugün geçtim tc kimlik nomu 1991 e yolladım. 500dk her yone- 1000 SMS- 1gb internet paketim hemen tanımlandı..1 gb internet paketim biterse ekstra 1 gb da 9 tl...bench cok guzel ..herkesi Aveaya gecirecegim

tasıma islemi sonrasında sorun yasamayan

arkadaslar hangi tarifeye tasıdılar acaba ???

-----------------------

mobil ogrenci ye tasıyıp ta sorun yasamayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 6 Haziran 2011; 16:23:00 >

857 Mesaj
7 Haziran 2011; 0:55:35 

bu kampanya için turkcell hattımı avea'ya geçiricem ama 1gb internet paketimi bitirmeyi bekliyorum. Bu arada da bu karmaşanın bitmesi gerek yoksa korkutucu gözüküyor kimisine 500dk her yone kimisine 1000dk avea içi. Heyecanla bekliyoruz sıkıntıların bitmesini

670 Mesaj
7 Haziran 2011; 3:57:43 

arkadaşlar ben de ılk gecenlerdenım numaramı turkcelden aveaya taşıdım aynı gun her yöne 500 dk 1000 sms ve 1 gb net geldı su an bır sıkıntım yok. tavsıye ederım hatta.

Intel Dual Core 2.8ghz, 3.5 GB Kingston Ram, 1.5 TB Western Digital Caviar Black HDD, Sapphire HD4650 1GB Ekran kartı, Sony Dvd Writer, 23'' Acer X233H Wide Screen Ekran, Datron RTA1030 Wireless Modem, Logitech X530 5.1 Ses Sistemi

987 Mesaj
7 Haziran 2011; 10:44:36 

Ben gectim AMA tek sikintim GİRESUN merkezde EV icinde bazi noktalarda cok az yada hic cekmiyor..o kadarda onemli degil Benin icin..

4892 Mesaj
7 Haziran 2011; 10:54:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

bu kampanya için turkcell hattımı avea'ya geçiricem ama 1gb internet paketimi bitirmeyi bekliyorum. Bu arada da bu karmaşanın bitmesi gerek yoksa korkutucu gözüküyor kimisine 500dk her yone kimisine 1000dk avea içi. Heyecanla bekliyoruz sıkıntıların bitmesini

Aslında sıkıntı yok, bayiilerin yanlış yönlendirmesi var.

2300 Mesaj
7 Haziran 2011; 12:04:21 

bende dün başvuruyu yaptım 3-5 güne geçeriz herhalde.
Katlayan tarifeyi seçtim.
20 lira ya vereceği 60 tl için mesaj göndermeye gerek var mı?
mesaj işleri karıştığı için mesaj göndermeye de korkuyorum 500 dk dan olmamak için.

tc yi 1991 e göndermekten başka yapacağım bir başka işlem yok sanırım

857 Mesaj
7 Haziran 2011; 12:43:43 

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

Aslında sıkıntı yok, bayiilerin yanlış yönlendirmesi var.

peki turkcell dışında bi hat kullanmamış biri olarak sorayım 3g performansı nasıl avea'nın. turkcell'den cok memnunum da o konuda?

1848 Mesaj
7 Haziran 2011; 13:13:17 

bende kamu eko paketten geçiş yapacağım bölelikle 444 de aramam iyi olur:))
Turkcell'e elveda! demeye son 10 gun!

3420 Mesaj
7 Haziran 2011; 13:47:42 

quote:

mesaj işleri karıştığı için mesaj göndermeye de korkuyorum 500 dk dan olmamak için.

katlayan tarifede herhangi bir mesaj olayı yok yükleme yapınca hemen otomatik olarak hediye TL geliyor zaten anında mesajla bilgilendirme alıyorsunuz, yükleme yaptığınızda size 3 mesaj gelecek 1-yükleme yapıldığına dair 2- tarifenizin konuşma ücretleri ile ilgili 3- hediye TLyüklendiğine dair, istediğiniz zamanda 9333 ü arayarak hem ücretli bakiyenizi hemde hediye bakiyenizi öğrenebilirisniz, siz sadece tc kimlik numaranızı 1991 e gönderin yeter, benim bu 19luk pakette merak ettiğim acaba arankazandan hediye dakika kazanılabiliyor mu buda varsa eğer başka operatörlerden arandığınızda 30 dk ya kadar hemde saniye bazlı dakikalarınız da oluyor

3163 Mesaj
7 Haziran 2011; 14:29:33 

avea bayilerinin büyük bir bölümü ne iş yaptıgının farkında degil tüketici onlardan daha fazla bilgiye sahip...
bence manav kasap dükkanı acsınlar...

135 Mesaj
7 Haziran 2011; 14:47:08 

Benide mobil öğrenci olarak geçiş yaptırıyor bayii. ben sorun yaşamamak için tarifeyi değiştiriptemi başvuru yapayım yoksa mobil öğrenciykenmi başvuru yapayım bilemiyorum?

Alışveriş Yaptıklarım: @piri.reis, @Michael Kenji, @Bladecarter, @uiKSilveR, @turkuaz50

1848 Mesaj
7 Haziran 2011; 15:30:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Soickan

Benide mobil öğrenci olarak geçiş yaptırıyor bayii. ben sorun yaşamamak için tarifeyi değiştiriptemi başvuru yapayım yoksa mobil öğrenciykenmi başvuru yapayım bilemiyorum?

ben katlayan tarife düşünüyorum haftaya geçiş yapacağım.
Daha sonrasında hattımı kapatmak istiyorum diye arayıp neden sorduklarında Mobil Öğrenci geçiş ücreti dediğinde ücretsiz tarife değişikliği sağlanıyor 2 arkadaşım mobil öğrenciye bu tarzda ücretsiz geçmişti 3 ay önce!

68 Mesaj
7 Haziran 2011; 15:43:26 

Arkadaşlar benim avea hattım vardı vodafone a taşıdım sonra da turkcelle taşıdımö bu 19 luk tarifeye geçmek için avea ya geçmek istiyorum heryöne 500 dk gelir mi ? bi arkadaş sormuş aynı soruyu evet gelir demiş bi arkadaşda ama ben şimi müşteri hizmetlerini aradım eskiden avea lı olduğunuz için olmaz dediler kafam karıştı :S

Dar Ağacında OLsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

1848 Mesaj
7 Haziran 2011; 15:48:42 

quote:

Orijinalden alıntı: holapsp

Arkadaşlar benim avea hattım vardı vodafone a taşıdım sonra da turkcelle taşıdımö bu 19 luk tarifeye geçmek için avea ya geçmek istiyorum heryöne 500 dk gelir mi ? bi arkadaş sormuş aynı soruyu evet gelir demiş bi arkadaşda ama ben şimi müşteri hizmetlerini aradım eskiden avea lı olduğunuz için olmaz dediler kafam karıştı :S

Müşteri hizmetleriyle görüşün oladabilir olmayadabilir geçiş için bir kaç beklemeside gerekebiliyor bazı tarife ve avantajlarda.

686 Mesaj
7 Haziran 2011; 16:54:02 

Benim problemim halloldu arkadaslar. Sistemsel Hata oldugunu kabul edip 500 heryone dakikayi yuklediler. Gelecek aydan da itibaren paketi 500dk olarak alacagimi da acikca belirttiler.

Teselli olarak Avea ici 1000dk silinmedi

MacBook Pro Retina 13" 2.6 GHz 256 GB SSD ~ iPhone 5 32 GB White ~ Moto G XT1033 ~ iPad mini 32 GB LTE Black ~ Apple TV 3

3420 Mesaj
7 Haziran 2011; 16:57:23 

dememkki avea da artık akıllanmış hata yaptıklarında müşteri memnuniyeti için ekstra bişeyler verebiliyorlar

135 Mesaj
7 Haziran 2011; 16:57:58 

quote:

Orijinalden alıntı: trineux
Benim problemim halloldu arkadaslar. Sistemsel Hata oldugunu kabul edip 500 heryone dakikayi yuklediler. Gelecek aydan da itibaren paketi 500dk olarak alacagimi da acikca belirttiler.

Teselli olarak Avea ici 1000dk silinmedi

ne şekilde konuştuğunuzu söylerseniz bizede yol gösterebilir :))

Alışveriş Yaptıklarım: @piri.reis, @Michael Kenji, @Bladecarter, @uiKSilveR, @turkuaz50

64 Mesaj
7 Haziran 2011; 17:57:17 

selam millet dh forumunda yeniyim artık evime internet bağlattım ve dhe hayırlısıyla bende karışıp gitmeyi planlıyorum :)

yapan arkadaşlara bir sorum olacak

Ben tc nomu 1991 e sms olarak gönderdim ancak hiç bir mesaj vs. gelmedi ve bakiyemde halen aynı duruyor rapor iletildi olarak geldi bilgisi olan var mı acaba? atılan mesaja cevap ne kadar sürede geliyor?

[img]http://badge.facebook.com/badge/100001211513883.1563.302005257.png[/img]

1286 Mesaj
7 Haziran 2011; 18:10:50 

Mobil ogrencideyken başvurup sorun yaşayan oldu mi avea 1000dk ici gibi?

Kanserin Belirtileri

64 Mesaj
7 Haziran 2011; 20:38:42 

quote:

Orijinalden alıntı: EnverJan

selam millet dh forumunda yeniyim artık evime internet bağlattım ve dhe hayırlısıyla bende karışıp gitmeyi planlıyorum :)

yapan arkadaşlara bir sorum olacak

Ben tc nomu 1991 e sms olarak gönderdim ancak hiç bir mesaj vs. gelmedi ve bakiyemde halen aynı duruyor rapor iletildi olarak geldi bilgisi olan var mı acaba? atılan mesaja cevap ne kadar sürede geliyor?

Arkadaşlar hiç mi kimsenin fikri yok yarın kampüste internete ihtiyacım var dgs başvurusu yapacağım ve internet lazım bana orada

1248 Mesaj
7 Haziran 2011; 21:35:18 

anında cevap geliyor.tekrar yollayın.hangi tarifedesiniz?

GERÇEĞİN BİR GÜN ORTAYA ÇIKMAK GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR

64 Mesaj
7 Haziran 2011; 21:51:11 

quote:

Orijinalden alıntı: malcolmx99

mobil öğrenci cevap gelmediğinde 1 saat sonra tekrar yolladım gene glemedi tekrarda yollamamıştım şimdi siz deidğinizde gene yolladım 5 dk dır gene mesaj yok bakiyemdede düşüş yok

66 Mesaj
7 Haziran 2011; 23:48:05 

Nişanlımla turkcell olan hatlarımızı mobil öğrenci tarifesine taşıdık. Hat açıldıktan sonra mobil öğrencilerle ücretsiz 1000 dk için kazan yazıp 3030 a gönderdik ve ardından da tc leri yolladık. Paket içeriğinin tamamı yüklendi. Şu an için bi sıkıntı yok

64 Mesaj
8 Haziran 2011; 8:49:25 

quote:

Orijinalden alıntı: turuncu6

Nişanlımla turkcell olan hatlarımızı mobil öğrenci tarifesine taşıdık. Hat açıldıktan sonra mobil öğrencilerle ücretsiz 1000 dk için kazan yazıp 3030 a gönderdik ve ardından da tc leri yolladık. Paket içeriğinin tamamı yüklendi. Şu an için bi sıkıntı yok

Vay arkadaş ya halen sms e cevap gelmedi yolluyorum artık iletilmiyorda mesaj 1991 e :D bıktılar sanırım dünden beri toplam 10 ker eyollamışımdır :D

995 Mesaj
8 Haziran 2011; 10:47:25 

Genç Paket' teki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. yaziyor sitede. bu pek iyi olmamis. actin tell nerdesin dedin gittti 1 dakka.

SGS II

987 Mesaj
8 Haziran 2011; 10:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Achina
Genç Paket' teki dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. yaziyor sitede. bu pek iyi olmamis. actin tell nerdesin dedin gittti 1 dakka.

Evet bu durum kotu

4892 Mesaj
8 Haziran 2011; 11:43:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

katlayan tarifede herhangi bir mesaj olayı yok yükleme yapınca hemen otomatik olarak hediye TL geliyor zaten anında mesajla bilgilendirme alıyorsunuz, yükleme yaptığınızda size 3 mesaj gelecek 1-yükleme yapıldığına dair 2- tarifenizin konuşma ücretleri ile ilgili 3- hediye TLyüklendiğine dair, istediğiniz zamanda 9333 ü arayarak hem ücretli bakiyenizi hemde hediye bakiyenizi öğrenebilirisniz, siz sadece tc kimlik numaranızı 1991 e gönderin yeter, benim bu 19luk pakette merak ettiğim acaba arankazandan hediye dakika kazanılabiliyor mu buda varsa eğer başka operatörlerden arandığınızda 30 dk ya kadar hemde saniye bazlı dakikalarınız da oluyor

Hayır. Aran kazandan yararlanamazsınız. Cunku katlayan tarife aran kazandan yararlanamıyor.

4892 Mesaj
8 Haziran 2011; 11:45:27 

quote:

Orijinalden alıntı: turuncu6

Hem numara tasıdıgınızdan dolayı her yöne 500 dakika, hem de mobil öğrenci tarifesinden dolayı avea içi 1000 dakika geliyorsa süper ötesi bir durum.

Ancak dakika düşme olayı nasıl oluyor? Mesela ben Avea numarası ararsam; Avea 1000 dakikadan mı gider, yoksa her yöne 500 dakikadan mı gider? Bu önemli.

NOT: 1000 dakika avea içi değilmiş. TArife içiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeTha -- 8 Haziran 2011; 12:06:50 >

4892 Mesaj
8 Haziran 2011; 11:56:06 

quote:

Ama yine siteyi incelerseniz:

Numara taşıma ile gelen abone, numara taşıma ya da cihaz kampanyalarından herhangi birine kayıtlı ise ; Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanamaz. Söz konusu koşullarda Genç Paket'i talep eden aboneye, otomatik olarak Aveaiçi 1000 dakika faydası verilecektir.

http://www.avea.com.tr/...nyalar.aveali.faturasiz

DETAYLAR KISMI, 8. MADDE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeTha -- 8 Haziran 2011; 11:57:51 >

427 Mesaj
8 Haziran 2011; 12:21:09 

quote:

quote:

quote:

Hayır. Aran kazandan yararlanamazsınız. Cunku katlayan tarife aran kazandan yararlanamıyor.

*Tarife kapsamındaki aboneler ücretsiz dakika veya TL verilen
kampanyalardan AranKazan
kampanyası hariç faydalanamaz.

3420 Mesaj
8 Haziran 2011; 12:58:04 

quote:

Walla hocam ben katlayan tarifedeyim ve arankazandan yararlanıyorum hemde 2 hattımla, benim merak ettiğim bu kampanyada arankazandan yararlanılıyor mu?

81 Mesaj
8 Haziran 2011; 15:49:31 

Arkadaşlar postu başından sonuna kadar zor da olsa okudum, bilgi veren, tecrübelerini anlatan ve taşıma işlemlerini gerçekleştirip başına gelenleri anlatan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla; numara taşıma ile geçiş yaptıktan sonra 1111'e mesaj atmadan TC kimlik no'yu 1991'e yollamamız gerekiyor. Numara taşıma için iki kampanya var; ya 1111'e mesaj atıp 12 ay boyunca HY 50 dk kazanıcan, veya bu işlemi gerçekleştirmeden TC kimlik no'yu yollayıp HY 500 dk kazanıcan.

Buraya kadar sorun yok, bizim elimizde olmayan bir durum sebebiyle yukarıdaki karışık durumlardan biri başımıza gelir de HY 50 dk bile verilse benim adıma sorun yok. 50 dk da yeter bana. Bu tarifeye geçmek istememdeki amaç internetide içinde vermesi. Ama bu konuda sormak istediğim husus; bu internete bilgisayar üzerinden de girebiliyor muyuz? İnternete telefon üzerinden değilde bir şekilde telefonu pc'ye entegre edip hattımızdaki interneti bu yolla bilgisayar üzerinden kullanabiliyor muyuz?

Bu konuda "Evet, internet hakkını pc'den de kullanabilirsin." cevabı alırsam bende bu kampanya ile eski operatörüm Avea'ya dönüş yapacağım.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Geçiş yapanlara da bol konuşmalar, mesajlaşmalar, sörf yapmalarını dilerim

4892 Mesaj
8 Haziran 2011; 16:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk Yavuz

Arkadaşlar postu başından sonuna kadar zor da olsa okudum, bilgi veren, tecrübelerini anlatan ve taşıma işlemlerini gerçekleştirip başına gelenleri anlatan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla; numara taşıma ile geçiş yaptıktan sonra 1111'e mesaj atmadan TC kimlik no'yu 1991'e yollamamız gerekiyor. Numara taşıma için iki kampanya var; ya 1111'e mesaj atıp 12 ay boyunca HY 50 dk kazanıcan, veya bu işlemi gerçekleştirmeden TC kimlik no'yu yollayıp HY 500 dk kazanıcan.

Buraya kadar sorun yok, bizim elimizde olmayan bir durum sebebiyle yukarıdaki karışık durumlardan biri başımıza gelir de HY 50 dk bile verilse benim adıma sorun yok. 50 dk da yeter bana. Bu tarifeye geçmek istememdeki amaç internetide içinde vermesi. Ama bu konuda sormak istediğim husus; bu internete bilgisayar üzerinden de girebiliyor muyuz? İnternete telefon üzerinden değilde bir şekilde telefonu pc'ye entegre edip hattımızdaki interneti bu yolla bilgisayar üzerinden kullanabiliyor muyuz?

Bu konuda "Evet, internet hakkını pc'den de kullanabilirsin." cevabı alırsam bende bu kampanya ile eski operatörüm Avea'ya dönüş yapacağım.

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Geçiş yapanlara da bol konuşmalar, mesajlaşmalar, sörf yapmalarını dilerim

"Evet, internet hakkınızı pc'den de kullanabilirsiniz."

4892 Mesaj
8 Haziran 2011; 16:56:46 

quote:

quote:

Walla hocam ben katlayan tarifedeyim ve arankazandan yararlanıyorum hemde 2 hattımla, benim merak ettiğim bu kampanyada arankazandan yararlanılıyor mu?

Bilgi için cok tesekkur ederim. Ya aklımda yanlış kalmış, ya da yanlış hatırlıyorum. Çünkü Katlayan tarife ilk çıktıgında aran kazandan yararlanılamıyordu. Bir de galiba hediyeli55 diye bir tarife vardı o da yararlanamıyordu.

357 Mesaj
8 Haziran 2011; 20:55:27 

Ben katlayan tarifedeyim, arankazandan faydalanıyorum.

quote:

quote:

quote:

Bilgi için cok tesekkur ederim. Ya aklımda yanlış kalmış, ya da yanlış hatırlıyorum. Çünkü Katlayan tarife ilk çıktıgında aran kazandan yararlanılamıyordu. Bir de galiba hediyeli55 diye bir tarife vardı o da yararlanamıyordu.

404 Mesaj
8 Haziran 2011; 23:58:52 

quote:

Orijinalden alıntı: holapsp

Benim duramda ayni idi tc yi yolladim 500 dk olan paket tanimlandi bilgine.

3910 Mesaj
9 Haziran 2011; 12:55:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Faturasız Turkcell kullanıyorum şuan,benim için en uygun tarife bu gibi görünüyor.Hat taşıma sırasında mobil öğrenci veya katlayan tarife gibi bir seçim yapmamız gerekiyor galiba,hangisini önerirsiniz?

---Fenerbahçe 2013-2014 ---
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Holmen 9 Pierre Webo
11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 21 Selçuk Şahin 22 Bruno Alves 23 Mert Günok 24 Kadlec 25 Emre Belözoğlu 26 Alper Potuk
27 Milos Krasic 29 Emenike 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Ersun Yanal

2183 Mesaj
9 Haziran 2011; 17:04:12 

quote:

Orijinalden alıntı: EnverJan

quote:

Orijinalden alıntı: malcolmx99

mobil öğrenci cevap gelmediğinde 1 saat sonra tekrar yolladım gene glemedi tekrarda yollamamıştım şimdi siz deidğinizde gene yolladım 5 dk dır gene mesaj yok bakiyemdede düşüş yok

Ben de aynı durumdayım tc numaramı kaç kere gönderdim cevap yok dedim acaba benim tcyi mi kabul etmiyorlar bir arkadaşımın tcsini de gönderdim yine cevap yok. Tüm şartları sağlıyorum bundan eminim normal tarifimde genç avea neden cevap gelmiyor acaba.