- x
1 litre kaç kg eder
39 Cevap204683 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Aralık 2005; 20:17:53 

Ya arkadaşlar soru belki gayri ciddi gelebilir ama gerek kitaplarda ve gerekse internette bu soruya yanıt bulamadım...

Acaba eşit mi? yani 1 litre 1kg mı?

369 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:19:49 

biri litre-hacim birimi
biri kg-kütle birimi

hacim*yoğüunluk=kütleyi verir

buna göre litre kütleye eşit değildir..

LOVE never ends

84 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:21:36 

yanlış hatırlamıyorsam 985 civarındaydı. aynı değil

Şans ayaklar altındadır, yeterki yere bakmayı bilin!

80 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:22:18 

878 g. olması lazım

içimdeki şeytanın ensesindeyim, önce sessiz bir şekilde geliyorum günahlarımdan arınmaya çalışarak ve bir çocuk masumiyetinde ilerliyorum, söylediğim yalanlar ve yaptığım kötülükler geliyor aklıma, toparlamaya çalışıyorum yorgun düşmemem lazım, yaptığım şeylerin alt toplamını alıyorum ömrüm gibi karmaşık sayı çıkıyor, zaten düzgün bir şey de beklemiyordum, gözlerim kararıyor ve sonra tam karşılaşacakken kan ter içinde uyanıyorum, banyoya gidip kafamı kaldırıyorum, her şeye rağmen yaşamanın güzelliği geliyor aklıma, içimdeki kötülüklerden kurtularak hayata iyiliklerle devam edeceğimi sesli olarak iki kez tekrarlıyor, sonra susuyorum, tekrar yatmaya gidiyorum başım öne eğik...

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:24:02 

evet bu şekilde bir soru farklı anlamlar çıkarabilir...O zaman şöyle sorayım... 1kg su ile 1litre su eşit midir?

80 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:25:56 

eşit değil

içimdeki şeytanın ensesindeyim, önce sessiz bir şekilde geliyorum günahlarımdan arınmaya çalışarak ve bir çocuk masumiyetinde ilerliyorum, söylediğim yalanlar ve yaptığım kötülükler geliyor aklıma, toparlamaya çalışıyorum yorgun düşmemem lazım, yaptığım şeylerin alt toplamını alıyorum ömrüm gibi karmaşık sayı çıkıyor, zaten düzgün bir şey de beklemiyordum, gözlerim kararıyor ve sonra tam karşılaşacakken kan ter içinde uyanıyorum, banyoya gidip kafamı kaldırıyorum, her şeye rağmen yaşamanın güzelliği geliyor aklıma, içimdeki kötülüklerden kurtularak hayata iyiliklerle devam edeceğimi sesli olarak iki kez tekrarlıyor, sonra susuyorum, tekrar yatmaya gidiyorum başım öne eğik...

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:27:08 

quote:

Orjinalden alıntı: meçhul gazi

eşit değil

O zaman 1 litre su 878 gr mı geliyor?

369 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:27:14 

suyuna bağlı..

tuzlu tuzsuz, saf saf olmayan vsvs

LOVE never ends

96 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:28:52 

quote:

Orjinalden alıntı: frekans33

evet bu şekilde bir soru farklı anlamlar çıkarabilir...O zaman şöyle sorayım... 1kg su ile 1litre su eşit midir?

suyun sicakligina gore degisir...+4 derecedeki suysa esittir...

Rachel, I Love Yooooouuuuuuuuu... :)

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:30:03 

quote:

Orjinalden alıntı: tehlike

suyuna bağlı..

tuzlu tuzsuz, saf saf olmayan vsvs

saf su olsun

2177 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:30:49 

kardeş bu sorduğunda aynı
bir çuval demirmi yoksa pamukmu daha ağırdı gibi bişey oldu
eğer madde yoğunsa o maddenin 1 litresi daha ağır olur. yeni 1 litre civayı en sevmediğin arkadaşına atarsan o arkadaşın bidaha yaşamıya bilir ma 1 litre su dolu şişeyi atarsan burnunu kırabilirsin.

369 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:31:49 

bu sefer de suyun sıcaklığı önem kazanır...

suyun sıcaklığına da bağlıdır...

ama eşit olduğu bir sıcaklık var o sıcaklığı tam hatıralmyıorum maalesef..

LOVE never ends

2177 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:33:23 

quote:

Orjinalden alıntı: tehlike

bu sefer de suyun sıcaklığı önem kazanır...

suyun sıcaklığına da bağlıdır...

ama eşit olduğu bir sıcaklık var o sıcaklığı tam hatıralmyıorum maalesef..

+4'C yimi diyon
suyun en yoğun olduğu sıcaklık

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:34:59 

yaw suyla yağ bile aynı değil 5lt. lik sıvı yağlar 3, bilmem kaç buçuk kg edio

1414 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:36:05 

Density of water at 1 atm (101.325 kPa, 14.7 psi)
(little or no difference at 100 kPa) Temperature Density
Celsius Fahrenheit kg/m³
0 °C==999.83952
3.98 °C ==999.9720
15 °C ==999.0996
16 2/3 °C ==998.8322
20 °C ==998.2041
25 °C ==997.0449

Tam 1 kg etmez ama yuvarlak 1 kg olarak sayılabilir.Çünkü tabloda olduğu gibi yoğunluk 1'e çok yakın.Tabi bu değerler SAF SU için geçerli

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:36:23 

quote:

Orjinalden alıntı: daledondale

kardeş bu sorduğunda aynı
bir çuval demirmi yoksa pamukmu daha ağırdı gibi bişey oldu
eğer madde yoğunsa o maddenin 1 litresi daha ağır olur. yeni 1 litre civayı en sevmediğin arkadaşına atarsan o arkadaşın bidaha yaşamıya bilir ma 1 litre su dolu şişeyi atarsan burnunu kırabilirsin.

o kadar incesine gitmiyorum...Ben ortalama fikir sahibi olmak istiyorum...

Yani bir kilo süt ile bir litre arasındaki ya da 1litre sıvıyağ ile 1 kilo sıvı yağ
yada.... bu örnekler uzayabilir... Yani uçuk karşılaştırmalar olmamak kaydıyla aradaki fark ne kadardır ?

Yukarıda Almairo arkadaşımız +4 derecede aynı olur dedi..mesela bu bana ortalama bir fikir verdi... Yani aradığım şeyde buydu... Ama anladığım kadarıyla litre kilodan fazla...

369 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:36:48 

+4 derece en yoğun olduğu an da +4 derecede mi 1gr su 1cm3 ondan emin değilim

LOVE never ends

2177 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:37:57 

quote:

kısaca eşit değil
çünkü brimleri farklı
yani 3 saniyemi daha çok yoksa 50 dbi sesmi daha çok gibi birşeyi karlılaştırmak oluyor.

1241 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:40:56 

arkadaşlar pcnet nickli arkadaşımm az önce yandaki bakkala gidip 1 lt lik pınar sütü elektronik terazide tarttı ve kutunun üzerinde 1 lt yazıyodu tarttık 1.40 kg geldi...40 gr süt kutusunun ağırlığını çıkarırsakk 1 lt=1kg diye düşündükkk bunu daha sağlam belgelerle kanıtlamak içinnn az sonra sütü alıp içicezzz sonra da boş kutusunu tartıp yazıcazzz

azzz sonraaaa....

bekleyinn ve görünnnnnn......

Dünya da ilk kez deneniyor heralde :)))))

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:42:18 

quote:

Orjinalden alıntı: @volki@

Density of water at 1 atm (101.325 kPa, 14.7 psi)
(little or no difference at 100 kPa) Temperature Density
Celsius Fahrenheit kg/m³
0 °C==999.83952
3.98 °C ==999.9720
15 °C ==999.0996
16 2/3 °C ==998.8322
20 °C ==998.2041
25 °C ==997.0449

Tam 1 kg etmez ama yuvarlak 1 kg olarak sayılabilir.Çünkü tabloda olduğu gibi yoğunluk 1'e çok yakın.Tabi bu değerler SAF SU için geçerli

Tamam hocam... Şimdi tamamen aydınlandım...

Ya ben ufak ve saçma bir soru olacağını düşünmüştüm ama bilimsel bir tartışma ortamı doğdu...

Neden sorduğumu da açıklayayım... Evde yanlızım ve yemek yapmak durumundayım o nedenle almış olduğum malzemenin üzerinde 1kg su ekleyin diye belirtiyordu...Hadi 1 litrenin kaç su bardağına karşılık geldiğini biliyorum ama elimde tartı yokki hemen bir litrelik suyu ölçeyim tartıda...:) O nedenle sordum :))) Bu vesileyle de birşey öğrenmiş oldum...

Hepinize tşk ederim...

3271 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:42:55 

+4 derecede saf suyun yoğunluğu 1 dir ve 1kg saf su tam bir litredir tersi de aynı yani 1 litre saf su 1 kg dır

1414 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:44:04 

Sütün yoğunluğu 1 den fazla.Zaten 1 litre sütün 1020-1035gr arası olması lazım ama tabi bu sütün yağlılık vs. oranlarına göre değişir.

Yağın yoğunluğu 0.8 civarı olduğundan 1 litresi 800gr civarı gelir.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2177 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:44:19 

dostum 1 litre suyu bikere 1 klio su ile karşılaştırman imkansız yani bunun içine suyun temizliği, sertliği, saflığı, sıcaklığı, dışbasınç gibi bi sürü faktörler girmekde.
m=dv
d=özkütle
v=hacim
m=ağırlık
suyun öz kütlesini herzaman 1 alırız biz bu durumda 1 litre su 1 kg gelmekde ama başka bir maddeeyi alalım mesela özkütlesi 5 olan bir madde
bu durumda özkütlesi 5 olan sıvının 1 litresi 5 kg gelir. anlatabildimmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daledondale -- 6 Aralık 2005, 20:48:32 >

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:45:51 

quote:

Orjinalden alıntı: emsalsiz34

arkadaşlar pcnet nickli arkadaşımm az önce yandaki bakkala gidip 1 lt lik pınar sütü elektronik terazide tarttı ve kutunun üzerinde 1 lt yazıyodu tarttık 1.40 kg geldi...40 gr süt kutusunun ağırlığını çıkarırsakk 1 lt=1kg diye düşündükkk bunu daha sağlam belgelerle kanıtlamak içinnn az sonra sütü alıp içicezzz sonra da boş kutusunu tartıp yazıcazzz

azzz sonraaaa....

Çok hoşsunuz arkadaşlar :)) Evet sanırım siz de 1litre süt ile 1kilo süt arasındaki bağlantıyı yapacağınız deneyle ilklere giriceksiniz...:))

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 20:48:43 

quote:

Orjinalden alıntı: daledondale

dostum 1 litre suyu bikere 1 klio su ile karşılaştırman imkansız yani bunun içine suyun temizliği, sertliği, saflığı, sıcaklığı, dışbasınç gibi bi sürü faktörler girmekde.
m=dv
d=özkütle
v=hacim
m=ağırlık
suyun öz kütlesini herzaman 1 alırız biz bu durumda 1 litre su 1 kg gelmekde ama başka bir maddeeyi alalım mesela özkütlesi 5 olan bir madde
bu durumda özkütlesi 5 olan sıvının 1 litresi 5 kg gelir. anlatabildimmi ?

Yukarıda 1litre su ile 1 kilo suyu neden karşılaştırmak durumunda kaldığımı açıkladım arkadaşım... Zaten amaç ortalama bir fikir sahibi olmaktı...Sağolsun arkadaşların vermiş olduğu yanıtlarla daha da fazla bilgi sahibi oldum...

3889 Mesaj
6 Aralık 2005; 20:58:31 

arkadaş olay kısacası şu sıvının yoğunluğunu bileceksin.suyun yoğunluğu 1 dir.ozaman litresi=Kg(kütlesi)
ama yok civa falan dersen ozaman onun kütlesi hacmine oranla büyüktür. D=1.4kg/lt.

kütlesiyle hacmini kıyas edeceksen yoğunluğunu bileceksin.Bunlar daha önceden hesaplanmış ve bulunmuş şeyler zaten.D lerine(özkütlelerine) bakacaksın.orta nokta yani su baz alınmıştır.1 e 1 olarak diğerleri ona göre derecelendirilmiştir.
Olay bu.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

10780 Mesaj
7 Aralık 2005; 9:05:14 

quote:

Orjinalden alıntı: frekans33 1 litre kaç kg eder

Ya arkadaşlar soru belki gayri ciddi gelebilir ama gerek kitaplarda ve gerekse internette bu soruya yanıt bulamadım...

1 litre kaç kg eder Kısa ve Özlü bir Cevap : Adamına göre değişir

Uydunet kopmaları ve wifi hız düşmesi sorunu olanlar, çözüm bu konuda.
Sormak ayıp değil, sorup öğrenmemek ayıp

344 Mesaj
7 Aralık 2005; 9:41:42 

inanamıyorum böyle bir soru sormanıza!

yarın da 1 kilo demir mi yoksa 1 kilo pamuk mu daha ağır diye sormazsınız inşallah...

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
[img]http://img41.exs.cx/img41/9337/1ybayrak8ic.gif[/img]

426 Mesaj
7 Aralık 2005; 10:00:25 

770 gram eder

Bu kırmızı.
amede 3000 artı 64

1369 Mesaj
7 Aralık 2005; 10:03:57 

quote:

Orjinalden alıntı: emsalsiz34

azzz sonraaaa....

hani abicim test sonuçları, içtinizmi

SADECE; ALLAHTAN, EVLAT ACISI YAŞAMAKTAN, YETİM HAKKI YEMEKTEN,
KURU İFTİRAYA UĞRAMAKTAN, SABIRLI İNSANİN ÖFKESİNDEN,
KORKUSUZ İNSANİN CESARETİNDEN VE KENDİ NEFSİNDEN KORK..

..:: Ne Ekersen Onu Biçersin ::..

708 Mesaj
7 Aralık 2005; 10:37:45 

Ferrrari mi daha hızlı yoksa zambakmı daha güzel kokuyor

606 Mesaj
7 Aralık 2005; 12:39:19 

quote:

Tamam hocam... Şimdi tamamen aydınlandım...

Ya ben ufak ve saçma bir soru olacağını düşünmüştüm ama bilimsel bir tartışma ortamı doğdu...

Neden sorduğumu da açıklayayım... Evde yanlızım ve yemek yapmak durumundayım o nedenle almış olduğum malzemenin üzerinde 1kg su ekleyin diye belirtiyordu...Hadi 1 litrenin kaç su bardağına karşılık geldiğini biliyorum ama elimde tartı yokki hemen bir litrelik suyu ölçeyim tartıda...:) O nedenle sordum :))) Bu vesileyle de birşey öğrenmiş oldum...

Hepinize tşk ederim...

ABİCİM DİREK SORSANA ..karıştırmıssın ortalığı...bi kuantum mekaniğine girmediği kalmış millettin..

.

0 Mesaj
13 Mart 2011; 10:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: emsalsiz34

azzz sonraaaa....

olm zehirlendiniz mi yoksa lan, bari ses verin,o süt markasını şikayet edeceğim şimdi hee...! (=o ama ses gelmezse,bilim adına şehit olduğunuzu anlarım.Korkmayın siz asla ölüler değilsiniz! ;( :) :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
13 Mart 2011; 10:38:36 

üf konu eskimemiş,tarihe gömülmüş... :S :D ::D

336 Mesaj
13 Mart 2011; 10:41:10 

Sorduğun soru: Domates mi daha kırmızıdır, salatalık mı daha yeşildir?

Soruna cevap: Biber daha sivridir.

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2011; 11:03:57 

quote:

Orijinalden alıntı: bionicle

Sorduğun soru: Domates mi daha kırmızıdır, salatalık mı daha yeşildir?

Soruna cevap: Biber daha sivridir.

1194 Mesaj
13 Mart 2011; 11:09:24 

1 litre=1 dm küp falandı galiba yanlış hatırlamıyorsam

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2011; 11:10:15 

yarım kg'dan biraz fazla

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2011; 11:13:52 

Konu 2005'de açılmış. Gelen cevaplar ne kadar ciddi ve seviyeli dikkat edin (1-2 tanesinin dışında)
Şu anda aynı konu açılsa, 3-5 tane baykuşlu resim, kangallı cümleler, liseli muhabbeti vs.vs. olur.

256 Mesaj
13 Mart 2011; 11:16:55 

boyle sacma sorularina cok cevap geliyor, simdi biri mantikli bir soru sorsa kimse cevap vermez ama soru bu tarz oldu mu en az 2 sayfayi buluyor cevaplar.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453