- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yuksek araba tavsiyesi
93 Cevap16163 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

240 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:27:13 

Iyi gunler arkadaslar. bir araba almak istiyorum ve kriterlerime gore fikirlerinize ihtiyacim var. Ben ihtiyaclarimi belirteyim ve lutfen bana en uygun araci beraber bulalim...

1 hiza ve spor gorunume merakli degilim. esim ve bir bebegimiz var
2 az yaksin istiyorum, dizel sart degil cunku yilda en fazla 3000 km yol yaparim.
3 fiyat en fazla 37 olsun ama cok iyi bir 42 43binlik araba tavsiyesinide dusunebiliriz.
4 daha once qashqai, camaro, yaris, ssangyong actyon kullandim.
5 yerden yuksek arabalar tercihimdir icine gomuldugum arabalari hic sevmiyorum suan gonlumde asx, sportage, ix35 var ama onlara gucum bu donemler yetmiyecek.
6 suan bana uygun oldugunu dusundugum honda jazz var ayrica yeni kasa C4 ude cok begendim ama icine oturmadim gomulurmuyum bilmiyorum?
7 donanim olarak yagmur sensoru benim icin cok onemli ikinci onemli olanda mumkunse cam tavan veya sunroof.
8 bebek arabasinin rahat sigabilecegi bir bagaj.

simdilik aklima gelenler bunlar cevaplarinizi beliyorum arkadaslar,tesekkurler..

240 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:31:36 

esp genelde standart diye onu yazmadim. tabiki guvenli bir araba ayni zamanda tercihim onu yazmayi unutmusum...

2017 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:43:50 

2005-2006 sorentalara bakabilirsiniz veya suzuki grand vitara'larda güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3245 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:51:42 

peugeot 3008 1.6 vti 120 hp. manuel

ACTIVE donanım artı

dış: Sedefli Beyaz

iç: Tramontane Siyah Kumaş

Ayna paketi (Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası + Elektrikli katlanan yan aynalar + Dış aynalar altında eşik aydınlatma)

Plus Pack Opsiyon Paketi (İki bölgeli tam otomatik klima / Ayna Paketi / Yağmur sensörü / Otomatik yanan farlar ve Follow me home / WIP Connect Bluetooth sistemi / USB Bağlantısı)

liste fiyatı 51.000 tl

ancak çeşitli forumlarda bu aracın 45-46 bin tl ye kadar alınabildiği yazılıyor

sıkı pazarlıkla güzel bir fiyata ihtiyacınız doğrultusunda bir araca sahip olabilirsiniz

içi geniş yerden yüksek donanımlı güvenli kullanışlı bir aile otomobil...

240 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:54:43 

cok ozur dilerim 2.el istemedigimide yazmayi unutmusum kusura bakmayin. artik burcumdan dolayimi antikaligimdanmi bilemiyorum ama araba sifir olmayinca o sifir kokusunu alamayinca benden once baskasi o direksiyonu tutmus arabaya sahip olmussa ben o arabayi benimseyemiyorum kullanamiyorum boyle bir durumum var:) bende bu huy olmasa zaten coktan ikinci el bir suv bulmaya calisip almistim. yani kesin 0 km olmasi lazim

240 Mesaj
28 Mayıs 2011; 11:58:48 

evet peugeot 3008 guzel ozellikleride iyi ama bana jip olmaya calismis olamamis bir mpv yi andiriyor. onun disinda limitim aslinda 37bin tl 47bin tl limitin 10milyar ustu oluyor. anca cok zorlayip 42 43e kadar cikabilirim. 43 u veren 46iyida verir gibi olamiyor iste ama:) biz en iyisi fiyati limit 39 diye dusunelim ona gore bir araba bakalim. citroen c4 ve jazz icin ne dusunuyorsunuz?

2603 Mesaj
28 Mayıs 2011; 12:18:11 

Sıfır istiyorsanız duster e ne dersiniz?

Türkiyem...

240 Mesaj
28 Mayıs 2011; 12:39:30 

dustera gittim icine bindim arabadan cok kotu bir cin mali plastik kokusu geliyordu ilk defa hayatimda yeni araba kokusundan nefret ettim. ama arabanin tipini begeniyorum secimlerimin arasinda vardi hem suv tarzi hem ucuz diye. yalniz ici hic hosuma gitmedi arabanin. tamam sert plastik olsun tutturmuyorum audi bmw gibi kaliteli ic mekani olsun diye ama sert plastik olsada belirli bir iscilik kalitesi olsun konfor olsun zaten takir tukur arabaya binmek istesek aliriz bi 2000 model araba cilala parlat temizle olur sana ayni sey. duster hakkinda pek bir bilgim yok kotulemiyim ama bana vasat geldi o araba. bununla beraber siyah ve beyazinin krom aksesuar takviyelisinin goruntusu cok iyi. marka olarak toyota honda vw nissan tercihim ama marka takintimda yok. Herhangi bir marka cok kaliteli bir arac yapmissa alkislarim ve banada uyuyorsa alirim. tabi paramda yetiyorsa:) en son saangyong actyon otomatik suv um vardi herkes tabi onyargili o markaya cogu kisi cin mali saniyor halbuki kore mali ve 50 yillik var birmarka. asiri memnundum yag gibi gidiyordu herseyi superdi arabanin ama ev almam gerektigi icin satmak zorunda kaldim ve toyota yaris aldim. suan ondanda cok memnunum ve hic alcakta gidiyormusum gibide olmuyor ki actyon asiri yuksek bir aracti qashqai honda crv rav4 hepsinden yuksek. ama iste yarisin bagaji bizi cok yoruyor cok zorlaniyoruz. eger o donem param yetseydi jazz alacaktim ama yetmedi yaris aldim simdi jazz aklinda kaldi. halada aklimdan cikmiyor aslinda ama bi yandanda citroen c4 u gordum yeni kasa ve fiyatida jazz fiyati bu sefer ona takildim ona bakarken e madem c4 olur aurisde olur dedim ama auris galiba olmaz cok yere yakin. duster i tekrar dusuneyim ama 3008 i alamam cok pahali. evet arkadaslar baska ne olabilir ve jazz ve c4 icin ne diyorsunuz. bunun disinda ben begendigim diger araclarinda siz listesini yapmak istiyorum bana o olmaz onu sil unut bu olur iyidir diyebilirsiniz...
MAZDA 3
MAZDA 3 HB
CRUZE
CRUZE HB
HONDA JAZZ
TOYOTA AURIS
HYUNDAI ACCENT BLUE
HYUNDAI IX20
CITROEN C4
VW POLO
KIA SONATO
KIA VENGA
KIA CEED
FIAT PUNTO
FIAT BRAVO( tavsiye eden cok ama cok icime sinmedi)

7295 Mesaj
28 Mayıs 2011; 12:52:29 

bravo için bir tavsiteyede benden.

mantık..

240 Mesaj
28 Mayıs 2011; 13:34:30 

bravonun neleri iyi. birde icine gomulen arabalardanmi hafif yuksek olmasi tercihim?

1378 Mesaj
28 Mayıs 2011; 13:47:25 

rav4 2006 extra a/t

483 Mesaj
28 Mayıs 2011; 13:57:39 

Bence Kia Venga 1.6 Benzinli 125 Hp Otomatik 42.300 Tl araçta aradığınız özellikler mevcut yüksek bir araç MPV(Multi-Purpose Vehicle) diye geçiyor.Araçta donanım olarak Panoroma Plus paketinde aradığınız kriterlerin hepsi mevcut (ESP, Panoramik Cam Tavan, Otomatik Klima) bir incelemenizi tavsiye ederim.

Saygılar, İyi forumlar

0

Ekteki dosya (1)

Volkswagen Jetta 1.4 TSI Highline 2012
Hyundai Getz 1.4 DOCH Start 2010

1812 Mesaj
28 Mayıs 2011; 14:04:21 

Mazda 3 yada Toyota auris size daha çok uygun gibi görünüyor, en azından yazdıklarınızdan ben bunu anladım.

donanımhaber

1021 Mesaj
28 Mayıs 2011; 18:17:09 

actıon sıraladıgınız biçok araçtan iyidir bence.
alabiliyorsanız actıon'ı tekrar alın derim..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mayıs 2011; 18:25:45 

Yılda 3000km yol gidiyorsan taksiye bin abi,

3000*1.6= 4800tl

Hadi diyelim 1000tl de açılışdan gitti
5800tl

Arabanın vergisiydi, şuyuydu, buyuydu derken yılda gideri 7000tl den daha fazla olacaktır amortisman dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Imnobody -- 28 Mayıs 2011; 18:27:03 >

6586 Mesaj
29 Mayıs 2011; 8:12:35 

golf al keyfine bak.

3245 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:39:55 

quote:

Orijinalden alıntı: TechMuhendis

evet peugeot 3008 guzel ozellikleride iyi ama bana jip olmaya calismis olamamis bir mpv yi andiriyor. onun disinda limitim aslinda 37bin tl 47bin tl limitin 10milyar ustu oluyor. anca cok zorlayip 42 43e kadar cikabilirim. 43 u veren 46iyida verir gibi olamiyor iste ama:) biz en iyisi fiyati limit 39 diye dusunelim ona gore bir araba bakalim. citroen c4 ve jazz icin ne dusunuyorsunuz?

siz yüksek olsun yazınca hani dedim geniş ferah heybetli bir beklentisi ve o yönde bir tercihi olacak

o yüzden 3008 tavsiye ettim

o zaman şöyle demeliyiz ;

0 km benzinli donanımlı güvenli iç hacmi değişken ve kullanışlı otm. viteste olursa daha kullanışlı olur bence

üretim kalitesi yüksek ergonomik ve kasko sigorta dahil 40.000 tl bütçeli bir otomobil olacak..

honda jazz 1.4 FUN+ i-Shift tam bütçenize ve beklentinize uygun bir model

otm. vitesde daha kullanışlı olur gerek donanımı gerek güvenlik yönünden başarılı bir modeli hondanın

liste fiyatı 40.000 tl ancak honda indirim konusunda eli acık bir marka iyi bir pazarlıkla 1500-2000 tl indirim yaptırılabilir

güzel bir otomobil jazz sağlam sorunuz güvenli donanımlı uzun ömürlü sınıfı içersinde üretim kalitesi yüksek bir araç.

özellikle iç hacmi baya kullanışlı ve geniş kullanımı keyifli aile kullanımına uygun

yeni c4 kullanmadım incelemedim o yüzden yorum yapamıyorum...

2485 Mesaj
29 Mayıs 2011; 11:48:47 

Skoda yeti vardı bi.Oda bayağı güzel diyorlar.

US Psn:ben1997hasan/TR Psn:hsn1997tr

198 Mesaj
30 Mayıs 2011; 18:39:16 

auris'in yüksek bir oturma pozisyonu var hocam. babamın arabası. ben tavsiye ederim. bir sorunuz olursa da cevaplarım.

3736 Mesaj
30 Mayıs 2011; 19:24:55 

scenic tavsiye ederim

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

240 Mesaj
30 Mayıs 2011; 19:57:18 

scenicin tipini begenmiyorum, actyon tekrar alamicam cunku benim sattigim model 60bintl olmus ve 2.0 vergisi cok yuksek ama gercekten cok memnundum yag gibi akiyordu araba navigasyon dvdde vardi cok luksdu. vengadan biraz kia oldugu halde 40bin diye ve on kismi cok kisa cok genc isi duruyor diye vazgectim gibi, gerci bende cok yasli degilim 33 gosteren 37yim. 3008 galiba cok yakiyor bana az kullandigim halde az yakan bir araba lazim. aurise bir kere galeride binmistim yuksekmi alcakmi anlayamadim koltugu biraz yukseltince oluyo galiba biseyler ama hatirladigim kadariyla konsolun ucgen gelmesinden dolayi sag bacagim hep yana carpmisti biraz daraltmisti beni arabanin ici siz ne dusunuyorsunuz bu konuda? aurisi begenirim alinabilir toyota seviyorum suanki arabam yaris. yeni kasasi cikmiyacakmi aurisin ne zaman cikar? jazz herzaman aklimda onuda cok begeniyorum ama bugun galeride baktim ici daha buyuk hatirliyordum benim yarisle ayni geldi bana hatta arka koltuk mesafesi benim arabamin 2 3 santim daha cok gibi ama bagaji yaristen buyuk. taksi tavsiyesi icin sagolun ama ozel araba istiyorum esimle cocugumla rahat rahat, dikiz aynasindan karimi kesen kiro taksiciye birlikte yolculuk yapmak iyi olmuyor. dusteri tekrar dusunucem bidaha gidip bakmak lazim. 2011 model toyota yaris satilip jazz alinir mi yada auris alinir mi?

198 Mesaj
30 Mayıs 2011; 22:13:36 

Auris gecen sene makyajlandi zaten. 1 2 sene daha böyle gider. Yakiti su an bizimki ortalama 7.1 gösteriyor. Cok kisa mesafe kullanilmakta bizimki daha isinmadan stop. 1.6 132 hp motor var. Pek tutumluluk beklenemez zaten böyle bir motordan. Sizin diger yüksek araclariniz kadar olmasa da auris de kendi capinda yüksektir taksilere kiyasla.

7295 Mesaj
30 Mayıs 2011; 22:18:27 

Hocam ne taksisi? 3000 kmde bile kafa kafaya gelir özel ortalama bir araçla. nerde özel arabanın rahatlığı , ailenle uzun yolun rahtlığı, özel hayat , elinin altında durması, boş zamanında hobi olarak kendi arabana bakmak.. taksi de iş değil bence

mantık..

2485 Mesaj
30 Mayıs 2011; 22:23:40 

Yeti'yi neden hiç düşünmüyorsunuZ.1.2 tsi motorları var çok yakmazlar hemde.VW tercihim demişsiniz ki buda vw teknolojisine sahip bir araç.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsn1997 -- 30 Mayıs 2011; 22:25:48 >

US Psn:ben1997hasan/TR Psn:hsn1997tr

Uzaklaştırılmış
30 Mayıs 2011; 22:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hsn1997

Yeti'yi neden hiç düşünmüyorsunuZ.1.2 tsi motorları var çok yakmazlar hemde.
0

Spastik bir şeye benziyo bu

1594 Mesaj
30 Mayıs 2011; 22:30:58 

Şu an aracım olan Nissan Note dizel ve Skoda Yeti 1.2 tsi tavsiye ederim

Bu araçlarlada mutlaka test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 1:05:20 

ben ayip olmasin diye yazamadim arkadas yazmis evet spastik biseye benziyor bu:) gercekten tipini hic begenmiyorum cok sekilsiz bir arac suv deden degil minubus desen degil mpv degil garip sekilsiz bisey ama cok metheden vardi zamaninda biliyorum, sekli haric tabi. baska benim hic aklima gelemeyen araclar varmi acaba az yakip yuksek olup yada cok alcak olmayip diyim, ici benim cusseme (kasli yagli 105 kg 176 boy) uygun ve ic iscilik kalitesi yuksek tangirdamayan fiyatida uygun. simdilik aklimdaki olur gibi gozukenler jazz auris c4. bir sorum daha var mazda 3 ve cruze cokmu alcak icine binince. buarada hyundai accent blue yu begeniyordim ici disida guzel koltugu kaldirinca yuksekde oluyor fakat sofor kapisini kapatinca sIkIstIm enine olarak oturdugum kisim benim yarisden cok daha dar resmen kapi uzerime kapandi gibi oldu kipirdayamadim. uzuldum begenmistim o arabayi bayagi.

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 1:09:25 

nissan note u da listeme ekliyim gidip bi bakayim en kisa zamanda. terios nasildir acaba fiyati fena degil 3 4 yil once bakmistim ici hosuma gitmemisti iscilik cok kotuydu disi cok guzel. c4 u otoparkta gordum ici mukemmel tam bana gore ama camdan gordum icine binemedim biraz alcak geldi gozume oturmak lazim aurisin biraz alcagi gibi sanki ama guzel dizayn yapmislar bu yeni kasayi. c3 e binmistim yuksekti iyiydi ama yaris almistim onun yerine ikisi cok benziyor simdi yarisi satip c3 almak gereksiz olur oyuzden baska alternatif bakiyorum..

793 Mesaj
31 Mayıs 2011; 1:13:02 

Nissan juke ?? bagajını falan bilmem ama bence çok hoş araç

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 2:31:49 

evet esim cok begeniyor bende begeniyorum biraz bayan arabasi yada cok genc isi gozuksede. ama baz versiyonu 40bin ve tekna versiyonu olmadikca bi ise yaramaz o da 44 civari galiba. 37 38 son harciyacagim oldugu icin juke listeye giremiyor. ama iyi oldu soylediginiz unutmus olsaydim guzel alternatif olacakti hem nissan hem benim eski qashqainin kardesi:)

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 2:35:34 

bu arada baska araba arastiran varsa onlarada faydali olayim kendime bakarken, juke un bagaji arabanin boyutlarina gore baya buyuk juke almak isteyen olursa icinede bindim gayet basarili, arka koltuk diz mesafesini hatirlamiyorum ama normal gibiydi.

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 2:38:35 

birisi bana jazzin kotu bir yanini yada yanlarini soylesin lutfen. yarisin kullanimi cok hosuma gidiyor super surusu var jazzinkini hic bilmiyorum. ve bagaj gercekten yeterlimi acaba, C sinifi arabalardan kucuk mu.

Uzaklaştırılmış
31 Mayıs 2011; 2:51:16 

quote:

Orijinalden alıntı: BenTugay

Nissan juke ?? bagajını falan bilmem ama bence çok hoş araç

Bayan arabası o, erkek binince gay gibi görünüyor.

1377 Mesaj
31 Mayıs 2011; 3:02:41 

C4, Megane Yada Auris Derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogu-E -- 31 Mayıs 2011; 3:06:28 >

Partner Tepee Team
2011 Tepee Outdoor Pack / Aytozu Gri
Nokia Lumia 920 / Beyaz

2971 Mesaj
31 Mayıs 2011; 3:35:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Bayan arabası o, erkek binince gay gibi görünüyor.

Çok ağır bir itham olmuş.

LoL EU West: Platinum III

LoL TR: Silver IV (Smurf)

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 11:25:00 

bayan arabasi hangisine dediniz jazz mi? yazilardan tam anlayamadim yoksa juke mu.

1157 Mesaj
31 Mayıs 2011; 11:46:38 

hocam bence honda jazz en iyi tercih olur komşumuz da var 2007 model acayip memnun arabasından önceki aracı toyota corolla ydı bizde jazz almayı düşünüyorduk önceden ama bize küçük gelir diye ford tourneo almıştık ama hep aklımın bi köşesinde duruyor jazz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasomen -- 31 Mayıs 2011; 11:48:06 >

psn:Hasomen ,steam:samhas46

2688 Mesaj
31 Mayıs 2011; 13:57:15 

peugeot 3008 honda jazz bi bakın derim

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:01:20 

bende suan jazz uzerinde daha cok yogunlasiyorum aslinda, benim ihtiyaclarima gore daha iyi bisey birisi soylemedikce jazz uzerinde durucam ama iste yaris satilip 5 6bin tl fazlasina jazz alinirmi degermi onu tam bilemiyorum. sadece biraz daha buyuk bagaj icin arabami satmis olucam. arti yagmur sensoru otomatik far cam tavan bunlarda var tabiki hmmm...

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 18 sa. 21 dk. kadarı kaldı.
31 Mayıs 2011; 14:02:03 

0

0

118 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:21:47 

dostum sana tavsiyem Kia sportage alma kesinlikle cunku ben kullandim ve cok dandik bir arac sadece goruntu var arabada,arabayi yikarken kapilarin etrafina su akitirken arabaya su girmeye basladi lastiklerden zannettim ama tort kapidan birden giriyor.
camurluklarin altindaki plastik kaplamalarin vidalari bir bir curuyup dusmeye basladi.performans fazla iyi degil.ve yuksekligide bir suv icin yeterli degil.
sana tavsiyem dodge nitro,suzuki modelleri,jeep cheeroke.masraflari insanlarin zannettigi kadar agir degil,temiz baktigin surece sorun cikarmaz araclar bunlar

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:39:49 

jazzin yarise gore bir eksisi var kapilardaki o guzel tok kapanma sesi yok jazzda. yada yarisinki cok tok jazzinki sonuk kaliyor. baya bi guven veriyor yarisin kapiyi kapatinca cok iyi yapmis adamlar C hatta D sinifi gibi gercekten.

1594 Mesaj
31 Mayıs 2011; 15:05:00 

Citroen yeni c4 ün iç mekanı ve ön görüş açısını çok beğendim.
Yalnız c4 ün arka kapı kolları birleşim yerlerine dikkat edin.Benim baktığım plazadaki bütün c4 lere dikkat ettim
Arka kapı plastik kollarda, birleşim yerleri üzerine haffif baskı yaptığınız zaman gacırt diye birbirine sürtüyor
Böyle güzel bir aracta arka kapı kolları olmamış

Örnektir

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07 note -- 31 Mayıs 2011; 15:06:27 >

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 16:46:08 

nissan note u begenmedim jazz ve c4 uzerinde duruyorum simdilik bi yandanda belki auris. ama auris bildigim kadariyla digerlerinden daha cok benzin yakiyor 1.33 versiyonu az yakar ama heralde o da bombos gibi. jazz hangi vergi dilimine giriyor bilen varmi motor 1330mu ne ama 1.4 diye geciyor galiba?

2944 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:32:47 

Auris güzel tavsiye ederim.Bende yeni aldım boyum 1,90 ve oturma pozisyonu gayet güzel.Yüksek oturma pozisyonu var.Viteste yüksekte konumlandırılmış ve rahat sürüş sağlıyor.Araç öyle çokta yakmıyor.

2011 C3 HDi

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 19:12:39 

ozaman jazz c4 auris arasinda birini secicem gibi gozukuyor. bu 3 u icin fikirleriniz nedir acaba arkadaslar. bu arada yakinda galiba yeni kasa yaris cikacak acaba onumu beklesem bagaji suankinden daha buyuktur muhtemelen.

240 Mesaj
31 Mayıs 2011; 20:07:19 

listeme poloyuda katiyorum yagmur sensoru bikac bisey eklenebiliyormus oyle olmasi hosuma gitti benzinide az harciyor ama ici yaristen ve jazzdan kucuk ama bagaji yaristen buyuk. boyle karisik olaylar iste cok zor araba almak cook.

toyota auris
honda jazz
vw polo
citroen c4

siniflar biraz ayni degil ama fiyatlari yaklasik ayni

662 Mesaj
31 Mayıs 2011; 21:01:20 

Seat Altea 1.4 TSI ; hem yüksek, hem güçlü, hem de 3.000 km kullanım için oldukça ekonomik. Bunların yanında VW grubu arabası olması da sizin için sanırım artı puandır. Fiyatı tam bilmiyorum, sitesi güncelleniyor şu anda. İkinci el değer kaybını da çok düşünmeyin derim, o kadar az kullanımla uzun bir süre sizi sorunsuz götürür.

1631 Mesaj
31 Mayıs 2011; 21:27:00 

Bir Skoda hayranı olarak, Skoda Yeti'yi galeride birebir inceledim. Görünüş olarak benim çok hoşuma gitsede, genel itibariyle çoğu kişi tarafından itici bulunan bir model. Ama iç kısmı aracın çok kaliteli ve güzel. Tabi bu üst donanımı (Experience) için geçerli. Experience 1.2 lt DSG'li olanında 55.970 TL liste fiyatı bence pahalı. Giriş donanımında ve ya ambition donanımında iç kısım biraz daha basit kalıyor. Arka koltuk diz mesafesi biraz dar. Ama arka koltuk baş mesafesi yeterli. Arka koltuklar ileri geri kaydırılabiliyor. Bagaj 310 lt ile baya küçük. Araç keşke 20 cm daha uzun yapılsaymış, bagajı ve arka diz mesafesi daha iyi olurmuş. Bir Kuga veya RAV-4'ten 22-23 cm daha kısa dersem ne dediğim anlaşılır. Birde Avrupada (çekoslovakya sitesinde gördüm) 1.6 dizel 105 hp olanı varki buda Türkiye'ye uygun fiyata gelirse iyi bir alternatif olabilir, ama fiyatı tahminim donanıma göre 45-55 arası olur ve otomatik seçeneğide büyük ihtimalle olmaz.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Opel Astra 1.6 CD NB Otomatik (2000)

240 Mesaj
1 Haziran 2011; 9:47:14 

bu yazdiklarinizdan sonra yetiyi kesin eledim o zaman:) arka diz onemli cunku benim icin ve bagaj ve ic guzelligi. 50 55 verebildikten sonra zaten ilk gercek istedigim araba asx i sonra sportaje ve ix35 i alirim zaten. seat alteaya bi bakayim ben simdi netten bi arastirayim once eskiden bakmistim fena degildi yenilik olmussa dahada begenebilirim ama fiyatina bakmak lazim.. bu arada aurisin 1.33 modelini listeme katmistim ben ama baktimki onda esp yokmus megerse bu cok kotu:( bebekle virajda orda burda savrulmak istemem.

868 Mesaj
1 Haziran 2011; 14:45:48 

Aradığınız kriterler "yerden yüksek, aile arabası ve fiyat 37-38 bin" bu kriterlere uygun araçlar mini MPV sınıfıdır.
-Nissan Note
-C3 Picasso
-Kia Venga
-Ford Fusion
Fiyat,sağlamlık, piyasada tutulması ve kalite derseniz Note en iyi tercih. C3 Picasso'da farklı tasarımı ile dikkat çekici.

Opel Meriva ve Hyundai ix20 de var ama fiyatları üst segmente yakın hatta fazla bile.

saygılarımla

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2011; 14:55:14 

Fiat bravo olabilir yada eski model amerikan 4x4 leri

28 Mesaj
1 Haziran 2011; 15:06:24 

cicegi burnunda yeni meriva sahibi olarak... ve arabadan beklentilerimin hemen hemen sizinle aynı olması bakımından siddetle opel merivayı öneririm...

pandamız vardı... cok severek kullanıyorduk... ancak bebegimiz olunca haliyle ufak kaldı.. sizin gibi bende cok gitgeller yasadım... ancak sonunda meriva da karar kıldım...

1,4 motor ve 120HP yılda 3-4bin km yapacak birini hic üzmez...
ic hacmi ve arka koltuk aralıkları cok genis... hatta isterseniz daha bile arkaya cekebiliyorsunuz koltukları...
bagaj hacmi gayet yeterli... 400 lt..
benim icin en önemli kriterlerden biri yan ve perde hava yastıkları standart... esp de öyle... elektronik el freni ve yokus kalkıs destegi de standart...
ve bütce olarak da sizin bütce araklıklarında... ben 38bin e aldım...

bence bir gidip deneyin... icine oturun ve mümkünse kesinlikle deneme sürüsü yapın... ben meriva, yeti ve yeni C4 arasında kalmıstım... meriva da karar kıldım...

240 Mesaj
2 Haziran 2011; 0:13:46 

nissani cok severim ve 3 yil qashqai kullandim ama nissan note u hic begenmiyorum,
c3 u begeniyorum ama c3 picassoyuda begenmedim fazla aile ve ticari arac duruyor.
ix20 cok guzel ama o da hyundai ve asiri pahali bana uygun modeli 44 45bin ailecek yuh dedik
vengada ayni sekilde
opel merivaya baktim tavsiyeniz uzerine,simdilik sadece netten, gercekten yenisini guzel yapmislar fena degil begendim simdi biraz daha incelicem detaylarini.
demek c4 u eleyip meriva aldiniz hmmm.. jazz a bakmismiydiniz acaba. cok iyi araba ama fazla sert plastik kullanmislar yinede direksiyonuna asigim o arabanin cok hos.

240 Mesaj
2 Haziran 2011; 0:48:40 

arabaniz hayirli olsun gercekten cok guzelmis meriva begendim baya. siz hangi versiyonunu tam olarak kaca aldiniz ve ne renk?.. ayrica ic doseme renkleri nasil oluyor secenek varmi onu soracaktim

3931 Mesaj