Şimdi Ara

Düz liseden üniversite ilk senede kazanılırmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
10.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 10.sınıfta okuyorum işte bu senede bitiyor 11.sınıf olucaz düz lisedeyim derslerim güzel ama hiç çalısmıyorum yani ne bileyim içimden gelmiyor üniversiteyide ilk senede kazanmak istiyorum(PDR) yaz için nasıl bir program yapabilirim ilk önce matematik 9.sınıf konularındanmı başlasam çok kararsızım arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

• Kazanılır
  • Kazanılır tabii.

Fonksiyonlardan Başlarsın.
  • kazanılmaz
  • sizce 11 sınıfta 9ve 10. sınıf matematigi bitermi bu yazda dahil.
    quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

Kazanılır tabii.

Fonksiyonlardan Başlarsın.
  • donemin basinda ygsde 70netle baslayan arkadasim, cok calisarak 10bine girdi, lysde suan full yapicak gibi, calisirsan yaparsin bende 110netle baslayan ben yatarak ygs de 95bine girdim, lys yide biraktim, gelecek yila artik
    Calisirsan turkiyede ilk bine girersin.
    Tavsiye istersen 11sinifta calismaya basla, bilmedigin, eksik oldugun konularin temelini at

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 28 Mayıs 2011; 1:31:50 >
  • düz lisemisiniz
    quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

donemin basinda ygsde 70netle baslayan arkadasim, cok calisarak 10bine girdi, lysde suan full yapicak gibi, calisirsan yaparsin bende 110netle baslayan ben yatarak ygs de 95bine girdim, lys yide biraktim, gelecek yila artik
  • Şifren varsa kazanırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiccA35
    düz lisemisiniz
    quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

donemin basinda ygsde 70netle baslayan arkadasim, cok calisarak 10bine girdi, lysde suan full yapicak gibi, calisirsan yaparsin bende 110netle baslayan ben yatarak ygs de 95bine girdim, lys yide biraktim, gelecek yila artik

anadolu lisesindeyim ama arkadasim duz lisedeydi 11.sinifin 2.doneminden itibaren calisiyor, bazen yuzune sovuyorum, kufrediyorum, bazende imrenerek bakiyorum gercekten sistemli calismak her yigidin harci degil, istedigin kadar zeki ol, calismassan bir hicsin, bu yil esseklik ettim ama kafaya dank edince neden calisip ilk bine giremeyim, tv mis, okuldaki ortammis, egelenceymis bir yil eksik kal bisey olmaz. Bazen kacamak yap ama hep degil
  • Bende bundan sonra sistemli çalısıcam :) yazın başlarım matematikten 9.sınıf konularından
  • manyetizma çok teşekkürler önerin için.Arkadaşlar başka önerisi olan varmı yani yazın böyle çalısmaya başla bu yayından çöz felan .
  • düz liseler kaç yıl yahu
  • 4
    quote:

Orijinalden alıntı: sokarca_

düz liseler kaç yıl yahu
  • bundan 8 sene kadar önce süper liseye girdigimde okulun düz lise ögrencilerinden bir kız ege tıp ı kazanmıstı. olmucak diye birsey yok ama sen treni kacırmıssın..
  • Treni kaçırmak diye bir şey yok. 2 senelik çalışma gayet yeterli. Şahsen ben de son 2 sene dershaneye gittim ve son sene ciddi olarak çalıştım. İTÜ Fizik mühendislindeyim şuan =) Düz lise mezunuyum. İlk senede kazandım.
  • zor
  • Bende düz lise mezunuyum uludağ ekonometri oldu ilk senede lise 3ve 4te dershaneye gittim ki çokta fazla sıkmadım kendimi yani herşey sana bağlı kazanılmaz diye düşünüp moral bozmaya gerek yok.
  • Ne kadar saçma bir soru. 2 sene hakkını vererek çalışsın meslek lisesinden bile uçuk olmamak kaydı ile kazanılabilir universite.

Ama kendinde diyorsun "çalışmıyorum." ozaman kazanamazsın zaten.

Sınav senin zekanı değil ameleliğini ölçüyor. Ne kadar çalışırsan hayalindeki mesleğe-okula oakdar yaklaşırsın..
  • Kardeş bu işlerde biraz tecrübem var. Çok emin olarak söylüyorum bu işin %90 ı psikolojik. Nasıl çalışsam, nerden başlasam, olur mu olmaz mı diye düşüncelere dalma sadece bilmediğin konuları öğrenmeye çözemediğin soruları çözmeye çalış gerisi kendiliğinden geliyor. Şimdi baktım ne kadar zamanın var diye 2 senede düz liseden tıp bile kazanılır.. Binlerce örneği var bunun.
  • Düz lise mezunuyum ve ilk girişte kazandım. İlk 3 sene neredeyse hiç sınava yönelik çalışmadım. Sadece 4. sınıfta dershaneye gittim ve dediğim gibi daha önce herhangi bir çabam olmadı sınav konusunda. Şu anda ise Kocaeli Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği okuyorum

İstediğin zaman yapamayacağın hiçbir şey yok dostum. Belki ben de senin gibi, işin ciddiyetini daha önceden kavrayabilseydim şu anda çok farklı bir yerde olabilirdim. Ama her şey kısmet. İstediğim bölümü okuyorum en azından

Edit: Düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serpico. -- 28 Mayıs 2011; 7:35:15 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.