Şimdi Ara

Düz liseden üniversite ilk senede kazanılırmı? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
10.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 01001101

okulun etkisi yokmu? var ama okulun etkisi de bu zaten; yani öğrenciyi çalışmaya teşvik etmesi. yoksa hocaların çok etkisi olduğuna inanmıyorum.

İyi liselere iyi öğretmenler atanıyor, bu bir gerçek. Öğrenciler iyi olduğu için öğretmenin işi daha kolay oluyor ama öğretmenin farkı yadsınamaz bir gerçek, 2 senede değişen öğretmenden bile etkileniyor bir öğrencinin notları nasıl öğretmenlerin etkisi olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

okulun etkisi yokmu? var ama okulun etkisi de bu zaten; yani öğrenciyi çalışmaya teşvik etmesi. yoksa hocaların çok etkisi olduğuna inanmıyorum.

İyi liselere iyi öğretmenler atanıyor, bu bir gerçek. Öğrenciler iyi olduğu için öğretmenin işi daha kolay oluyor ama öğretmenin farkı yadsınamaz bir gerçek, 2 senede değişen öğretmenden bile etkileniyor bir öğrencinin notları nasıl öğretmenlerin etkisi olmasın?
  • üniversite kazanmakta hiçbir halt yok, bende düz lise mezunuyum, diş hekimliği fakültesi kazandım ilk sene, okulumuzda ilk sene çok iyi yerleri kazanan öğrenciler oldu, önemli olan çalışmak, dersleri günü gününe takip etmek, dersi derste öğrenmek, öğrendiğin zaman çalışmayı ertelersin bir şey yapamazsın sınavda, kendini kandırırsın. Herşey sende bitiyor, düz lise diyede küçük görme, sadece arkadaş ortamı salaktır, onlara uymazsan, öğretmenlerinin dediklerini doğru dürüst uygularsan fen lisesi öğrencilerinin kazandıkları yerlere gidersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

muhtemelen zeka seviyen iyi degildir. pdr zor ama diger bolumler olabilir

Çay getirin zeki abimize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Çay getirin zeki abimize

Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  • Geçen sene bir kız arkadaşım düz lisede okumaktaydı. Şimdi Yeditepe gıda mühendisliğinde tam burslu okuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Çay getirin zeki abimize

Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Çayı bitir abi hemen sohbete başlama
  • ben anadolu lisesindeyim ama bizim 12. sınıflar düz liseydi İTÜ,yıldız gibi yerleri kazananlar vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

ben anadolu lisesindeyim ama bizim 12. sınıflar düz liseydi İTÜ,yıldız gibi yerleri kazananlar vardı

2 senelik çalışma yeter heralde.Hersene başlıyacam diyorum ama bu sefer kesin başlıyorum işin ciddiyeti iyice vurdu :)
  • Ne sistemli çalışma ne sabah akşam çalışma yapın. Önce hangi derslerden, konulardan eksiğiniz var onları bulun, onların üzerine gidin. Ardınan deneme alıp deneme çözün. Son iki senede bu şekilde halledilebilir ygs. Lys ne olur bilemem ama:)

Her sene çalışacağım diyorsanız, her sene alanınızın her dersinden (mf için mat-geo-fizik-kimya-biyo) bir ya da iki test kitabı bitirirseniz ve oradaki çözemediğiniz soruları bilen birilerine anlattırırsanız ilk 10000e rahat girersiniz diye düşünüyorum.
  • 2 senede anca ygs mi biter ? :)
    quote:

Orijinalden alıntı: MKepo

Ne sistemli çalışma ne sabah akşam çalışma yapın. Önce hangi derslerden, konulardan eksiğiniz var onları bulun, onların üzerine gidin. Ardınan deneme alıp deneme çözün. Son iki senede bu şekilde halledilebilir ygs. Lys ne olur bilemem ama:)

Her sene çalışacağım diyorsanız, her sene alanınızın her dersinden (mf için mat-geo-fizik-kimya-biyo) bir ya da iki test kitabı bitirirseniz ve oradaki çözemediğiniz soruları bilen birilerine anlattırırsanız ilk 10000e rahat girersiniz diye düşünüyorum.
  • Kazanılır herhalde. ben düz lise mezunuyum, şu an tıp fak.deyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiccA35

2 senede anca ygs mi biter ? :)
    quote:

Orijinalden alıntı: MKepo

Ne sistemli çalışma ne sabah akşam çalışma yapın. Önce hangi derslerden, konulardan eksiğiniz var onları bulun, onların üzerine gidin. Ardınan deneme alıp deneme çözün. Son iki senede bu şekilde halledilebilir ygs. Lys ne olur bilemem ama:)

YGS biter, LYS için bi şey söyleyemiyorum. Çünkü bilgi seviyesine bağlı LYS. Biraz birikimi varsa 1 senede ikisini de çok rahat bitirir, ama hiç bilmiyorsa YGS ancak biter, LYS ye çalışacak gücü kendinde bulamaz bile. Etrafımda çok örneği var bunun.
  • Calısırsan olur ablamda duz liseden fizik tedavi kazandı
  • kazanılır.Ben ilk senemde bilgisayar mühendisliği kazandım.
  • Hedefim Boğaziçi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık herzaman hedefi yüksek tutmak ...
  • Meslek lisesi elektrik-elektronik bölümünden İngiliz Dili ve Edebiyatına gittim üstelik birinci öğretim.

Meslekten hayli hayli iyidir düz lise ve kazanırsın az gayret et.
  • UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: COL-TILKISI

UP
  • Kazandım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.