Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://hot file.com/dl/119491229/492bc4c/appsaver.rar.html

tarafımdan upload edilmistir.
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 1 Haziran 2011; 0:01:06 >
  • navi gasyon ile ilgili dosyayı brazdan paylasacagım

buarada root ile ilgiili video ilk linke eklenecek ingilizce ama gosterdiklerinden anlasılabilmekte.ilgili dosyaları zaten ilk acılıs zamanı paylasmıstım kolay gelsin

edit: eklendi

3 tus kombinasyonunda veya islem sırasında bir sıkıntı yasarsanız pilinizi cıkarıp takın

not: sorumluluk sizlere aittir.saygılarımla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 31 Mayıs 2011; 23:05:25 >
  • yol bulmayla ilgili sıkıntı yasıyorsanız BUYRUN :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 1 Haziran 2011; 0:47:39 >
  • Anlaşıldı biraz geç yatıcaz bu akşam, saolun beyler
    Bu arada güzel online tombala bilen varsa paylaşabilirmi?
  • Az önce root yaptım, şimdi marketi sömürüyorum
  • afiyet olsun hocam )))))
  • Eyvallah hocam
  • cesit cesit uygulamalar BURDA
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

http://hot file.com/dl/119491229/492bc4c/appsaver.rar.html

tarafımdan upload edilmistir.
     ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Eyw dostum cok saol :)))
  • Biz de cihazı dün alabildik. Almanyadan...
    beni de klubün içine koyabilirsiniz.

Eski bir iphone kullanıcısı olarak bir iki sorum olacak:
    1- Applanet şart mı? Bu iphone'daki JB / Installous ile aynı görevi mi görüyor? (Uygulamalar bedava mı?)
    2- Applanet için root yapmam gerekiyor mu?
    3- Almanyadan alınan bir telefon için rom yüklemeye gerek var mı ?

Bu soruların cevapları hep farklı başlıklar altında olabilir ama ben bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariaven
    Biz de cihazı dün alabildik. Almanyadan...

1- Applanet şart mı? Bu iphone'daki JB / Installous ile aynı görevi mi görüyor? (Uygulamalar bedava mı?)

1- Applanet şart değil. Evet Applanet=Installous. Uygulamalar bedava ancak cracklerin arasından virüslü olanlar çıkabiliyor.
    2- Applanet için root'a gerek yok, telefondanwww.applanet.net'e girmen yeterli, ordan yüklüyor applikasyonu
    3- Unlocked ise gerek yok.
  • Cevapladığınız için teşekkür ederim.
    Samsung'a ve tabiiki android'e yeni başlayanlar için hangi siteleri önerirsiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: laconf

quote:

Orijinalden alıntı: ariaven
    Biz de cihazı dün alabildik. Almanyadan...

1- Applanet şart değil. Evet Applanet=Installous. Uygulamalar bedava ancak cracklerin arasından virüslü olanlar çıkabiliyor.
    2- Applanet için root'a gerek yok, telefondanwww.applanet.net'e girmen yeterli, ordan yüklüyor applikasyonu
    3- Unlocked ise gerek yok.
  • noyancelebi hocam teşekürler programlar icin hepsini kurdum ama bazıları calısmadı bende root dedi bende direk sıldım :)

3 tane antivirus kullanıyorum heralde virus yaklasmaz benım telef

kullandıgım programlar= antivirus free, antivirus pro,aegislab antivirus

sevdıgım programlar= full screen caller id , film izle , copilot live , super box , skyfire, speed test,photaf,haberci,system weather pro , canlı tv daha yenı oldugumdan artık başka programlar bulucaz
  • Hayirli olsun tekin hocam :)
  • Selamlar,

Telefonda ajanda uygulaması isteyenlere Business Calendar Free sürümünü tavsiye ederim. Güzel ajanda widgetı var, ayrıca takvim için de widget veriyor ama ben beğenmedim. Eğer yapılacak listesi, not tutma işleri için Google ile senkronize bir uygulama isterseniz onun için de Gtasks güzel. Yine widget desteği sunuyor. İkisinin de ücretsiz sürümü var ama tabii ki reklamlı.
  • Antivirüs bence çok gerekli değil.. telefonun hızından keser ayrıca..

Crackli uygulama kurarken verdiğiniz izinlere çok dikkat edin. Mesela oyun kuruyorsunuz ama oyun SMS ve telefon kullanma izinlerini de istiyorsa virüstür. Ayrıca app'ler cracklendiği zaman içindeki manifesto dosyası (izinleri tutan dosya) ile oynanıp almadığı izinleri kullanması sağlanabiliyor.

Kısacası crack kullanırken iki kere düşünmekte fayda var. Arada denemek için 1-2 crack app kuruyorum ama temkini elden bırakmadan, size de onu tavsiye ederim..
  • teşekurler hocam bilgiler icin......işte bu yuzden bende 3 tane virus programı kullanayım dedim sence faydasını gorurmuyum ???

hız kesmede şimdilik bı sorun yok gayet guzel gıdıyo makına

yeniyiz ya o bakımdan durmadan uygulama ındırıyorum

az kaldı patlıycak makına
  • Samsung Galaxy S2 root işlemi (KE2 ve KE7 sürümleri için)

Öncelikle root nedir, ne işe yarar?:
    Android temel olarak bir linux işletim sistemidir. linux'ta administrator/yönetici yetkisine (sistemde her türlü değişikliği yapabilen yetki) root adı verilir. root olmak ya da telefonu root'lamak demek, telefonunuza her türlü işlemi yapabilecek yetkiyi vermek demektir. Android'de bazı işlemler, google'ın seçimlerinden dolayı root yetkisi gerektirir. bunlar boot sector'e yazma (rom kurmak için), donanımı düşük düzeyde kullanma (wifi tether vs gibi), sistem klasörlerine erişme (uygulamaların backup'larını almak ve sistem uygulamalarını silebilmek için) ve SIM karta low level işlem yapabilme (market enabler ile Market'te tüm uygulamaları görüntülemek için).
    Eğer;
    1 - Markette yer alan uygulamalardan memnunsanız
    2 - Telefonunuza custom rom yükleme (ki şimdilik Galaxy S2 için çok gerekli değil) niyetiniz yoksa
    3 - Telefonunuzdaki ıvır zıvır uygulamalar (hub'lar, player'lar vs) sizi rahatsız etmiyorsa
    root yapmanıza gerek yoktur.
    Galaxy S2 root olmadan da süper bir telefon, kesinlikle bundan emin olabilirsiniz.

Eğer hala root yapmak istiyorsanız, buyrun :)

Başlamadan önce şarjın en azından 3/4 dolu olduğuna ve KIES'i sorunsuz kurup kullandığınıza emin olun. Ben Windows 7 -64 bit'te sorunsuz yaptım bu işlemleri.

1 - Telefon PC'ye bağlanmamış olmalı.

2 - Telefon rom sürümüne bakın (Ayarlar->Telefon Hakkında en alttaki kısım: GINGERBREAD.XWKE2 ya da GINGERBREAD.XWKE7 olmalı)

3 - Bu adresten:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Odin3-v1.85.zip ve rom sürümünüze göre CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v3.5-CWM3.zip ya da CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE7-v3.5-CWM3.zip isimli dosyaları indirin. "C:\Samsung" gibi düzgün bir yere açın bu dosyaları.

4 - PC'de ODin'i çalıştırın, PDA düğmesine basın ve indirdiğiniz CF-Root-xxxxx- dosyasını seçin (sizin sürüme uygun olanı! aman dikkat)

5 - Telefonu kapatın, ses kısma, home ve kapatma tuşlarına aynı anda basarak download mode'a alın telefonu. (size Custom Rom yüklemeye izin verilsin mi gibi bir soru soracak, ses açmaya basarak yes diyin)

6 - Telefonu PC'ye bağlayın.

7 - Odin'de kesinlikle repartition seçilmemiş olmalı!!!

8 - ODin'de start düğmesine basın.

9 - İşlem bitince telefon kapanıyor, biraz bekleyip pc bağlantısını kesip telefonu açabilirsiniz.

Telefon açılırken I9100 yazan ekranda altta sarı bir uyarı üçgen'i çıkacak bu gayet normal çünkü telefonu root edebilmek için "insecure kernel" flashladık. Bunu kaldırmanın yolu da aynı xda konusunda var, ancak vakit alan bir işlem olduğu ve hayati bir konu olmadığı için şimdillik çevirmedim Türkçe'ye.. (ben de üçgenle kullanıyorum şu an)

Telefon başarılı bir şekilde root olmuşsa telefon uygulama menüsüne Superuser isimli android kurukafası şeklinde bir simge gelmiş olacak. Marketten Market Enabler isimli uygulamayı indirerek Marketi özgür hale getirebilir(*), yine marketten Titanium Backup isimli programı indirerek lüzumsuz uygulamaları kaldırabilirsiniz(**)..

(*) Market Enabler'ı açtıktan sonra Settings List'e gelerek listeden bir operatörü basılı tutarak çıkan menüden(en iyisi en üstteki T-Mobile [us]) - fake this provider now'u seçmeniz lazım. Done dedikten sonra market tüm uygulamaları gösterecektir. Yalnız bu işlemi her reboot'ta tekrarlamanız gerekiyor.

(**) Titanium Backup'ı açtıktan sonra Backup/Restore sekmesine gelip kaldırmak istediğiniz uygulamayı tıklayarak Un-install'ı seçerseniz uygulama kaldırılır. Uygulamayı kaldırmadan önce aynı menüden Back-up yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laconf -- 1 Haziran 2011; 14:47:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.