Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4690. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46884689469046914692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de aynı sorun olmuştu birkaç sayfa önceye bakın.. Başlıkta verilen gapps olmuyor o yüzden bu sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Hocam iyi hoşta telefonu kibar diye aldık tuğla gibi yapmaz mı bu ? Sence kaba değil mi ?
    Bataryanın markası hakkında bi fikrin var mı ? Kaliteli midir sence ?

@Senatör34 telefon tam olarak hangi ekranda kalıyor ? Recovery moda açabiliyo musun ?

Telefon samsung galaxy s2 ekranın da kalıyor rom filan değil telefon açılsın yeter artık dahada bulaşmam
    kafama göreTelefon samsung galaxy s2 ekranın da kalıyor rom filan değil telefon açılsın yeter artık dahada bulaşmam
    kafama göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senator34

quote:

Hocam iyi hoşta telefonu kibar diye aldık tuğla gibi yapmaz mı bu ? Sence kaba değil mi ?
    Bataryanın markası hakkında bi fikrin var mı ? Kaliteli midir sence ?

@Senatör34 telefon tam olarak hangi ekranda kalıyor ? Recovery moda açabiliyo musun ?

Telefon samsung galaxy s2 ekranın da kalıyor rom filan değil telefon açılsın yeter artık dahada bulaşmam
    kafama göreTelefon samsung galaxy s2 ekranın da kalıyor rom filan değil telefon açılsın yeter artık dahada bulaşmam
    kafama göre

merhaba telefonda oldugum için pek detay veremiycem ne yazık ki

öncelikle şunu indir

http://www.sammobile.com/firmwares/download/13825/I9100XWLSD_I9100OJVLS6_TUR/

daha sonrada bunu indir

https://mega.co.nz/#!epshkJAa!y7pFS5-9RVhp4vDxTRAQARAwkjyQAB_9mDZWfXkLqko

indirdigin 2 dosyayıda rardan çıkartıp 2sinide aynı klasöre at

indirdigin odin programını aç ve ap yazan yere tıkla dosya seçme ekranı gelicek

ilk indirdigimiz dosyayı seçmen gerekiyor (rarlı hali degil rardan çıkarılmış halini) seçtikten sonra odin donuyo gibi olabilir telaş yapma 1-2 dakikaya düzelir dosya eklendikten sonra telefonu eline al

ses kısma + home tuşu (ortadaki tuş) + telefonu açma tuşu 3 üne aynı anda bas karşına bi ekran gelicek ses açma tuşuna bas o ekran gelince daha sonra telefonu usb kablo ile bilgisayara bagla ve odinin start tuşuna bas daha sonra kurulumun bitmesini bekle kurulum bitince telefon kendini otomatik açacak bazı durumlarda telefon samsung yazısında takılıyor eger uzun süre samsung logosunda takılırsa telefonu kapat ses açma tuşu + home tuşu + açma kapama tuşu aynı anda bas 3 üne gelen menü de wipe data factory reset ve wipe cache yap (bu modda dokunmatik çalışmaz ses açma -azaltma-açma kapama düğmesi çalışır sadece )

pek güzel anlatamadım kusura bakma telefondayım çünki umarım düzeltebilirsin durumu iyi akşamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

http://www.dx.com/p/replacement-1800mah-2450mah-batteries-for-samsung-galaxy-s2-i9100-black-golden-2-pcs-181257#.VZmsW_ntmko

http://www.dx.com/p/replacement-3-7v-1980mah-battery-for-samsung-galaxy-s2-t989-142764#.VZmsafntmko

Bunlar orjinal boyutlarda mı ? Bunlara ne dersin özellikle 2450mah olana ?

2.linkteki batarya T-Mobile telefonlar için bizim s2 lere olmaz

1.linkteki batarya mantıklı gibi geliyor fakat sanırım benzerini @abormen almıştı ve geçenlerde batarya nın durumunu sordugumda bana şu cevabı verdi

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

büyük ihtimal batarya gerçek 2450mah değerini taşımıyor ama samsungun orjinal olarak çıkardığı 2000mah bataryalar gerçek degeri sağlıyor ve şarj süresini baya etkiliyor ne yazikki satışta yok samsungun satış politikası cihazları eskitmek :(

cyanogenmod 12.1 in şarj performansı stock 4.1 jellybean gibi olsa çok güzel olurdu fakat cyanogenmod cidden pil canavarı aslında cyanogenmod pil canavarı degil telefonun pil sürelerini uzatan bi rom eski telefonumda cyanogenmod ile 2 gün şarja takmadigimi bilirim mesela samsung galaxy s3 cyanogenmod 11 4.4.4 kitkat sürümü ile stock romdan daha fazla pil süresi veriyor s2 niye böyle yapıyor hiç anlamadım cyanogenmod 13 bekliyorum bakalım nolucak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 6 Temmuz 2015; 22:50:21 >
  • gunman233 G kullanıcısına yanıt
    peki cevap için teşekkürler en azından deneyecek bir şeyim oldu :D
  • merhaba 5.1.1 romdan 4.1.2 custom roma dönücem ama olmadı ne yapmam gerekiyor telefona önce stock rom attım sonra siyah kernel flashladım sonra wipe yapıp romu yükledim ama telefon sonra cwmyi açıyor ne yapmam lazım...
  •  ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Arkadaşlar bu prob. Yaşayan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mchll

Android lollipop sürümde dalvik çalışma sisteminden ART sistemine geçildi buda uygulamaların oldukça fazla yer kaplamasına sebeb oldu

pit dosyaları ile uygulama hafızasını yükseltme mümkün pit dosyası flaşlarsanız sorun kalmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 7 Temmuz 2015; 11:14:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Code

merhaba 5.1.1 romdan 4.1.2 custom roma dönücem ama olmadı ne yapmam gerekiyor telefona önce stock rom attım sonra siyah kernel flashladım sonra wipe yapıp romu yükledim ama telefon sonra cwmyi açıyor ne yapmam lazım...

tekrardan stock rom kur gerekli ayarları yap daha sonra siyah kernel flaşla

• bende öyle yaptım siyah flashladım sonra romu flashlıyorum ama kapanıp açılınca telefon cwmyi açıyor neden böyle oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyke86

quote:

Android lollipop sürümde dalvik çalışma sisteminden ART sistemine geçildi buda uygulamaların oldukça fazla yer kaplamasına sebeb oldu

pit dosyaları ile uygulama hafızasını yükseltme mümkün pit dosyası flaşlarsanız sorun kalmaz :)

Hocam alakanız için teşekkür ederim.
    Pit dosyası olayını daha öncede duymuştum. Ama yapılışı ile ilgili herhangi bir fikrim yok. Eğer link vs. anlatım var ise memnun olurum.
    Şöyle sorayım ; Pit dosyası ile hafıza genişledikten sonra istenilen her rom yüklenebilir mi ?

Sizin batarya konusunda konuşmanıza ek olarak ;

Deji marka 1700 mAh batarya aldım. Bizim orjinal batarya performansından %10 daha iyi performans veriyor. Birde çok kaliteli. Eğer Orjinale muadil istiyorsanız
    güvenle kullanabilirsiniz.

Teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

Hocam alakanız için teşekkür ederim.
    Pit dosyası olayını daha öncede duymuştum. Ama yapılışı ile ilgili herhangi bir fikrim yok. Eğer link vs. anlatım var ise memnun olurum.
    Şöyle sorayım ; Pit dosyası ile hafıza genişledikten sonra istenilen her rom yüklenebilir mi ?

Sizin batarya konusunda konuşmanıza ek olarak ;

Deji marka 1700 mAh batarya aldım. Bizim orjinal batarya performansından %10 daha iyi performans veriyor. Birde çok kaliteli. Eğer Orjinale muadil istiyorsanız
    güvenle kullanabilirsiniz.

Teşekkürler

Şu dosyayı indirip rardan çıkarın :http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2593141&d=1393021963

Daha sonra odini çalıştırıp pit bölümüne yukarıdaki verdigim dosyanın içinden çıkan istediginiz şeyi koyun atıyorum 3gb uygulama hafızası isterseniz 3gb lik piti koymanız gerekmekte

Daha sonra AP bölümüne Stock TR JB 4.1.2 koyun ve Re-partiton tikli olsun yani böyle olması gerekiyor odinin

Daha sonra flaşlayın , flaşlama işlemi bittikten sonra recovery moda girip wipe data factory reset ve wipe cache yaptıktan hafıza yükseltme işleminin olması gerekli Ayarlar-Uygulamalar şeyinden kontrol edersiniz yine

Yalnız diyelim 3GB lik pit dosyasını seçtin uygulama hafızası 3.7 gb olucak fakat 12gb lik telefon hafızası 9 GB ye düşücek :/

bende bir şey sorucam cyanogenmod 12.1 kullanıyorsunuz sanırım kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ?
  • merhaba az önce 4.1.2 roam döndüm ve huzura kavuştum romu yüklemeden önce siyah kernelde ayarlar yapmıştım hızı 1.4 ghz falan cıkardım şimdi bir sorum var kernelin apksi yok suanda mednüde bir daha flashlasam gelir mi acaba...
  • quote:

merhaba az önce 4.1.2 roam döndüm ve huzura kavuştum romu yüklemeden önce siyah kernelde ayarlar yapmıştım hızı 1.4 ghz falan cıkardım şimdi bir sorum var kernelin apksi yok suanda mednüde bir daha flashlasam gelir mi acaba...

kernel kurulu ise yeniden flaşlamaya gerek yok google play store'dan stweaks uygulamasını indirin

eger stock rom kurduktan sonra kerneli flaşlamadıysanız tekrar flaşlama gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 7 Temmuz 2015; 14:06:57 >
  • cevaplar içn teşekkür ederim... bide bir şey daha google playdan hiç bişey yükleyemiyorum neden acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silver_Code -- 7 Temmuz 2015; 14:11:00 >
  • Silver_Code kullanıcısına yanıt
    tamamdır şimdi çözdüm :D
  • quote:

quote:

merhaba az önce 4.1.2 roam döndüm ve huzura kavuştum romu yüklemeden önce siyah kernelde ayarlar yapmıştım hızı 1.4 ghz falan cıkardım şimdi bir sorum var kernelin apksi yok suanda mednüde bir daha flashlasam gelir mi acaba...

kernel kurulu ise yeniden flaşlamaya gerek yok google play store'dan stweaks uygulamasını indirin

eger stock rom kurduktan sonra kerneli flaşlamadıysanız tekrar flaşlama gerekiyor

hocam stweak yükledim ama sorry no kernel support dedi bu ne demek oluyor
  • mchll kullanıcısına yanıt
    PIT flashlama yapacaksanız, 1 GB System Partition olanı yapın ilerde istediğiniz romu atabilirsiniz. 512 System Part varken Rom yazsanızda Gapp atılamayabiliyor.
  • quote:

quote:

quote:

kernel kurmamışsın siyah kerneli tekrar kurman gerek

• quote:

quote:

quote:

quote:

kernel kurmamışsın siyah kerneli tekrar kurman gerek

şuan kurulu bir custom rom var onun üstüne kursam sorun olmaz demi
  • 
Sayfa: önceki 46884689469046914692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.