Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4633. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46314632463346344635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zombidu

Eyvallah hocam, sagolasin.zahmet verdim.ysf romu kuracagim.kerneli flashlasam yeterli anladigim kadariyla.

Rica ederim.

Evet yeterli.
    Yalnız, kerneli odin ile flashlamanız gerekiyor. Sonrasında recovrey açıp. YSF romu flashlayaiblirsiniz ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Eyvallah hocam, sagolasin.zahmet verdim.ysf romu kuracagim.kerneli flashlasam yeterli anladigim kadariyla.

Rica ederim.

Evet yeterli.
    Yalnız, kerneli odin ile flashlamanız gerekiyor. Sonrasında recovrey açıp. YSF romu flashlayaiblirsiniz ;)

iyide niye kerneli ayrı romu ayrı flashliyorsunuz recoveryden ysf romu yükleyince apolo kernel otomatik yükleniyor zaten odine falan ne gerek var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ysf için hangi karnel ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarsistbiropucuk

quote:

quote:

Rica ederim.

Evet yeterli.

iyide niye kerneli ayrı romu ayrı flashliyorsunuz recoveryden ysf romu yükleyince apolo kernel otomatik yükleniyor zaten odine falan ne gerek var

Telefonumda cwm recoveryi henuz yüklü degil hocam o yuzden sanirim

• quote:

quote:

quote:

Rica ederim.

Evet yeterli.

Arkadaşta orjinal rom yüklü. O yüzden öncelikle kernel le beraber gelen recovery i de yüklemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, galaxys2 telefonumu yeni aldim. S5 arayüzlü en hizli, sarji iyi giden rom hangisidir acaba.
    Teşekkürler.

Bu romu yükle, s5 görünümlüdür

Gapps mapsı cartı curtu hepsi içindedir, ayrı başka hiçbirşey yüklemene gerek yoktur

Unutmadan bu romu v6 recovery sürümlerinden istediğinde yükleyebilirsin

YSF ROM V6.6 LİNK:https://mega.co.nz/#!4VQWBKxB!kuzwvce4j6CcanW0Vu-uGaTNmlPlUrvlAaG3abMt0Dc

Hocam xda 'da v6.5 var ama 6.6 yoktur.Aralarinda bi fark varmidir
    Birde wizzedkat 3.3 var aralarindaki fark nedir

YSF rom aralarında en hızlı olan romdur, 6.5 ile 6.6 arasında bariz hız farkı vardır, emin olabilirsin, rom temizdir, apolo kerneli ile gelmektedir ve overlock yapabilirsin, ben stabil olarak 1.4 ghzde kullanıyorum en sevdiğim yanında flash player yükleyebilirsin :D

Evet dostum bu rom bi harika hızlı. kitkat olmuş olmamış umrumda değil şarjı da diğer rom lara göre gayet iyi
    bıktım zaten rom denemekten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kabby

Hız isteyen cm 11, omni, slimkat yüklesin ama şarjları dayanmaz, batarya uzun gitsin isteyen 4.1.2 stock tabanlı romlar deneyebilir, neat, revolution, ysf gibi.

Açıkçası stock tabanlılar çok yavaş geldi artık omni, slimkat denedikten sonra, ysf güzel ama o fontlar yordu benim gözlerimi, bir süre rom denemeden keyfini çıkartmak lazım diyerek omni ile devam edeceğim. Tabi çift batarya ve şarj aleti yanımda :)

20 e yakın yazı fontu yükledim istediğimi seçebiliyorum, tek derdin buysa bişey diyemem,

Ben güzel bi font bulamadım siz hangisini kullanıyorsunuz birde dokunma seslerini ezan kiliti sesini değiştirebilir miyizi cm11 inki olabilirmi mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramzeyu -- 4 Aralık 2014; 21:35:32 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Rica ederim.

Evet yeterli.

Arkadaşta orjinal rom yüklü. O yüzden öncelikle kernel le beraber gelen recovery i de yüklemek gerekiyor.

Kernel yüklemene gerek yok, ona bulaşma sakın, sadece v6 olan bir recovery yüklüyosun kapatıp tekrar recovery açıyorsun sonra YSF romu yüklüyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramzeyu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kabby

Hız isteyen cm 11, omni, slimkat yüklesin ama şarjları dayanmaz, batarya uzun gitsin isteyen 4.1.2 stock tabanlı romlar deneyebilir, neat, revolution, ysf gibi.

Açıkçası stock tabanlılar çok yavaş geldi artık omni, slimkat denedikten sonra, ysf güzel ama o fontlar yordu benim gözlerimi, bir süre rom denemeden keyfini çıkartmak lazım diyerek omni ile devam edeceğim. Tabi çift batarya ve şarj aleti yanımda :)

20 e yakın yazı fontu yükledim istediğimi seçebiliyorum, tek derdin buysa bişey diyemem,

Ben güzel bi font bulamadım siz hangisini kullanıyorsunuz birde dokunma seslerini ezan kiliti sesini değiştirebilir miyizi cm11 inki olabilirmi mesela

Kardeş google play aç yazı fontları yazarsan binlerce bulabilirsin :D
  • ysf romda görüntülü konuşma varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salgaraya

ysf romda görüntülü konuşma varmı?

evet

• Yurtdışından aldığım 3800 mah bataryalarım geldi :D ilk taktığımda yüzde 58 doluydu, eğer bügün saat 2 e kadar fazla düşmezse işe yarıyor demektir :D

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★
  • Hayalci kullanıcısına yanıt
    Kernellerin içinde recovery olduğu için. Tek recovery aramasın diye kerneli önerdim.
    Zaten YSF kurulunca kendi kernelini de kopyalayacaktır..

Haa eski kernel ayarlarının diğer kernelde sorunlar çıkarabileceğini okumuştum.
    Ama bununla ilgili kesin bir tesbit yapıldığına dair bir bilgi okumadım..
    İlk okuduğum zamanlar kernel temizleme scriptleri kullanıyordum.
    Ama artık kernel değişimlerinde rom yüklemelerimde o scriptleri kullanmıyorum. Yani bana göre çok bir faydası yok..
    Rom geçişlerinde wipe lerin yapılması yeterlidir diye düşünüyorum.

Kernel temizliğinin yararı var ve Apolo kernel flashlanıp öyle kurulum yapıldı, kernel temizliği yapılmadığı için,
    YSF kerneli ayarları ile çakışma yapıp romun performansını etkiledi diyelim.

O zaman aynı sorun orjnal kernel ve ysf kerneli içinde geçerli olur. Kernel atmadan kurulum yapılsa bile.
    Bu seferde YSF romun kerneli ile orjinal rom kernel ayarları örtüşmeyecek ve yine sorun çıkma olasılığı olacak..
    (YSF de apolo kernel kullanıyor 4.14 light sürümü)

Kernel yüklemek çok daha başka sorunlara neden oluyorsa bilemiyorum. (Ki zaten YSF de kerneli değiştiriyor olası sorunlar onun içinde geçerli olacaktır.)

Söylediğin gibi kitkat uyumlu recovery geriye doğru uyumluysa (hiç denemedim) direkt o kurularak diğer romlar atılabilir.
    Ama uyumlu değilse;
    JB uyumlu tek recovery aramıştım bir aralar.
    Biraz arayıp bulamayınca ve kernelle beraber recovry de yüklendiğini öğrenince, uğraşmamıştım tek recovery bulmak için..

Uzun lafın kısası, bana göre, tek recovery yüklemekle kernelli recovery yüklemek arasında çok bir fark yok.
  • quote:

Yurtdışından aldığım 3800 mah bataryalarım geldi :D ilk taktığımda yüzde 58 doluydu, eğer bügün saat 2 e kadar fazla düşmezse işe yarıyor demektir :D

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Anladığım kadarıyla telefonun şemali biraz kayacak galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: ramzeyu

quote:

Yurtdışından aldığım 3800 mah bataryalarım geldi :D ilk taktığımda yüzde 58 doluydu, eğer bügün saat 2 e kadar fazla düşmezse işe yarıyor demektir :D

Anladığım kadarıyla telefonun şemali biraz kayacak galiba

Şemali memali hiç umrumda değil, şarjı uzun gitsin başka hiçbirşey istemiyorum..
  • Arkadaşlar , bir arkadaşımın s2 telefonunda hafıza sorunu nedeniyle sürekli sorun vardı. Bellekte whatsapp isimli bir klasör ne yaptıysak silemedik,muhtemelen android virüsüydü ki hiçbir virüs programı da işe yaramadı. Yeni rom attık olmadı. Akla gelebilecek her yolu denedik, ancak olmadı. Her seferinde factory reset bile yapsak o klasör bir türlü silinmiyor ve bu da hafızada yer yokmuş gibi gösteriyordu. Çok aradık ama çözümler işe yaramadı. 5 saatlik uğraşı sonunda son çare ms-dos ekranından usb belleğe format atmayı denedik ve başardık. Telefon açıkken usb modda telefonu bağlıyoruz. Bilgisayarın otomatik olarak verdiği sürücü harfini gördükten sonra (E:,F: gibi) MS-DOS ekranında bu sürücüye ulaşıp format komutu ile format atıyoruz. Hepsi bu kadar. Daha sonra telefonu kapatmadan telefon menüsünden tüm içeriği sil ve hafızayı biçimlendir yapın. Telefonu restart yapın. Geçmiş olsun. Belki birine lazım olur diye yazdım. Biz çok aradık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eorenc

Arkadaşlar , bir arkadaşımın s2 telefonunda hafıza sorunu nedeniyle sürekli sorun vardı. Bellekte whatsapp isimli bir klasör ne yaptıysak silemedik,muhtemelen android virüsüydü ki hiçbir virüs programı da işe yaramadı. Yeni rom attık olmadı. Akla gelebilecek her yolu denedik, ancak olmadı. Her seferinde factory reset bile yapsak o klasör bir türlü silinmiyor ve bu da hafızada yer yokmuş gibi gösteriyordu. Çok aradık ama çözümler işe yaramadı. 5 saatlik uğraşı sonunda son çare ms-dos ekranından usb belleğe format atmayı denedik ve başardık. Telefon açıkken usb modda telefonu bağlıyoruz. Bilgisayarın otomatik olarak verdiği sürücü harfini gördükten sonra (E:,F: gibi) MS-DOS ekranında bu sürücüye ulaşıp format komutu ile format atıyoruz. Hepsi bu kadar. Daha sonra telefonu kapatmadan telefon menüsünden tüm içeriği sil ve hafızayı biçimlendir yapın. Telefonu restart yapın. Geçmiş olsun. Belki birine lazım olur diye yazdım. Biz çok aradık.

Gayet güzel bir bilgi, teşekkürler. Bir de recovery menüsünde advanced kısmındaydı sanırım ya da mount bölümünde, format sd card, format micro sd card, internal gibi bir şey olması lazım ama denemedim, bilmiyorum.

Şu da var alan yaratmak için whatsapp klasörünün içindeki database dosyaları (cryp uzantılı olanlar) silinebilinir, whatsapp her sabah saat 4 te yedek alır ve yer kaplamasına yol açar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabby -- 5 Aralık 2014; 13:37:25 >
  • Hayrına, google haritalarını apk şeklinde atabilecek olan var mı? Yeni rom ile yüklü gelmedi de.
  • 4.1.2 wanamdayım direkt flaşlamak yeterli değil mi hocam ysf için
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    4.1.2 wanamdayım direkt flaşlamak yeterli değil mi hocam ysf için
  • 
Sayfa: önceki 46314632463346344635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.