Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4621. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46194620462146224623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mynisan

Yok ne yaparsam yapayım, kerneli sorunsuz yüklesede reset aşamasında takılıyor, telefon reset olmuyor.

Orjinal JB Türkiye romu.
    http://www.mediafire.com/download/uxue5miv2vpht6w/I9100XWLSD_I9100OJVLS6_I9100XXLS8_HOME.tar.rar

Sorun devam ederse
    Farklı odin sürümlerini bulup yükleyin , yada odini yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
  • S2 SIFIRI piyada var mı acaba.orjinal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali282

S2 SIFIRI piyada var mı acaba.orjinal.

Bir ara teknosada vardı sanırım bu konuda koyulmuştu 999 TL'ydi.
    Eee teknosadan zaten ucuz bir şey beklenmez.
    akakçede en son sırada adamlar her zaman değişmez fix.
  • Galaxy s2+cm10 birleşimi ile gerçekten günümüzdeki birçok orta üst segment telefonlarla yarışır s2. Ergonomik tasarımı kullanım kolaylığı falan efsanedir
  • Arkadaşlar bende de yedek tel olarak s2 var. Geçen custom rom atayım derken komple çöktü. Odin programı ile orjinal stok rom attım. 4.2.1 di sanırsam. Problemsiz çalışıyor da ben custom rom kurmak istiyorum güncel 4.4. Versiyonları.
    Bir siteden indirdim stok rom varken atayım dedim sertifika hatası verdi. Kernel olarak siyah kernel yükledim. O da olmadı. Dokunmatik güncel bir kernel denedim tel dondu. Yani sizden ricam gorsel Bir rom uygun bir kernel. Stok rom dan kurtulmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tocak kullanıcısına yanıt
    Cyanogenmod 11 M11'i şiddetle tavsiye ederim. Son derece stabil ve görsellik bakımından Nexus vari bir arayüzü var. Cm11 m6'dan itibaren OTA güncellemesiyle yüklememe rağmen en ufak bir sıkıntı yaratmadı. M11 yükledikten sonra kendi kendine kapanma yada bir başka sorun yaşamadım. Siz yine de temiz kurulum yapın ilk defa yükleyeceksiniz.
  • ZENLogic Z kullanıcısına yanıt
    Peki stok rom yukledikten sonra bu bahsettiğiniz custom rom için kernel veya ilave yüklemem gereken birşeyler var mi? Cunku diğer custom rom yüklerken sertifika hatası aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZENLogic

Cyanogenmod 11 M11'i şiddetle tavsiye ederim. Son derece stabil ve görsellik bakımından Nexus vari bir arayüzü var. Cm11 m6'dan itibaren OTA güncellemesiyle yüklememe rağmen en ufak bir sıkıntı yaratmadı. M11 yükledikten sonra kendi kendine kapanma yada bir başka sorun yaşamadım. Siz yine de temiz kurulum yapın ilk defa yükleyeceksiniz.

şarj çok sömürüyor cm11 :( bende cm11 kullanıyorum stabil fakat pil düşmanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: ali282
    S2 SIFIRI piyada var mı acaba.orjinal.

Bir ara teknosada vardı sanırım bu konuda koyulmuştu 999 TL'ydi.
    Eee teknosadan zaten ucuz bir şey beklenmez.
    akakçede en son sırada adamlar her zaman değişmez fix.

sahibinden.com da SIFIR ORJİNAL başlıklı ilanlar var..acaba onlar orjinal samsungun bizzat ürettiği cihazlar mıdır..420 tl ye veriyorlar bu sıfır ve orjinal dedikleri s2 leri..

normal ikinci ellerde 250 tlye kadarbulabiliyorsun. temizi 350.

ORJİNAL SIFIRINI bulabilirsem alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tocak

Peki stok rom yukledikten sonra bu bahsettiğiniz custom rom için kernel veya ilave yüklemem gereken birşeyler var mi? Cunku diğer custom rom yüklerken sertifika hatası aldim.

Linkten kitkat uyumlu recovery indirip sd kartınıza atınç
    Custom rom uyumlu herhangi bir kerneli odin ile telefona yükleyin.

Telefonu recovery modda açıp kitkat uyumlu recovery flaslayın ve reboot recovry yapıp recovery ye dönün artık kitkat uyumlu romları yükleyebilirsiniz.

CWM.zip
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2419479&d=1385618720

Ek:
    Tar olan recovery de buldum. Odinle bunu atıp, telefonu recovry modda açıp KK rom da yükleyebilirsiniz.
    (Bunu denememiştim ama zip li olanı lazım oldukça kullanıyorum.)

CWM.tar
    http://d-h.st/7rQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 27 Ekim 2014; 22:35:55 >
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Senin verdiğim CFM yi attım tel açılmadı...

Benim yüklediğim stock rom şu:

GT-I9100_TUR_I9100XWLP7_I9100OJVLPB_I9100XXLPS

Android 4.0.3 sanırsam.

Kit kat yazılımı ve ona uygun cfm veya ne gerekiyorsa yardımcı olursan sevinirim. Sanırsam benim yüklediğim stock rom da uymuyor.

Yani odinle ilk olarak stock rom

sonra sanırsam cfm (bu arada cfm odinde pda bölümünden atılıyor doğru mu)

En son da cfm atıldıktan sonra el ile cfm açılıp telden içine atılan kit kat elle yüklenecek

doğru bilmiyormuyum ?

Yanlış bişeyler var ki telefon hiç açılmıyor :)
  • Arkadaşlar usbden hızlı şarj olması için ne yapmalıyız , cm11 yüklü şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: dafuq

Arkadaşlar usbden hızlı şarj olması için ne yapmalıyız , cm11 yüklü şuan

Usbden hızlı şarj olmaz uğraşma boşuna, bataryayı mahfediyor usbden şarj olunca, 1 gün giden şarj yarım güne düşüyor haberin olsun
  • Beyler dün telefonu resetledikten sonra yeni yazılım yukledim.Yalnız usb kabloyla pc ye bağladığımda telefonun içindeki programların silinmediğini gördüm.Bunun sebebi nedir?telefonu elime aldığımda o program ve oyunlar gözükmüyor ama usb kablosuyla telefonun içindekilere bakınca tüm eski program ve oyunlar duruyor.Telefonun hafızasının 3 te biri dolu.Yardım lütfen.

Bir de telefonda yazılım güncellemesi kur çıkıyor bu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vardar052

Beyler dün telefonu resetledikten sonra yeni yazılım yukledim.Yalnız usb kabloyla pc ye bağladığımda telefonun içindeki programların silinmediğini gördüm.Bunun sebebi nedir?telefonu elime aldığımda o program ve oyunlar gözükmüyor ama usb kablosuyla telefonun içindekilere bakınca tüm eski program ve oyunlar duruyor.Telefonun hafızasının 3 te biri dolu.Yardım lütfen.

Bir de telefonda yazılım güncellemesi kur çıkıyor bu nedir?

Kardeş istediğin kadar format at, istediğin kadar rom yükle, telefonun dahili hafızası hiçbir zaman silinmez, sana tavsiyem şunu yap, takılı olan sd karta resimlerini yedeğini al, sd kartı çıkar.

ayarlar\yedekle ve sıfırla\fabrıika ayarlarına sıfırla aç\ orada altta usb belleği sıfırla işaretle ve ardından cihazı sıfırla düğmesine bas, telefonun hafızada ne varsa silecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 28 Ekim 2014; 10:08:44 >
  • Hayalci kullanıcısına yanıt
    Oldu.Çok sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tocak

Senin verdiğim CFM yi attım tel açılmadı...

Benim yüklediğim stock rom şu:

GT-I9100_TUR_I9100XWLP7_I9100OJVLPB_I9100XXLPS

Android 4.0.3 sanırsam.

Kit kat yazılımı ve ona uygun cfm veya ne gerekiyorsa yardımcı olursan sevinirim. Sanırsam benim yüklediğim stock rom da uymuyor.

Yani odinle ilk olarak stock rom

sonra sanırsam cfm (bu arada cfm odinde pda bölümünden atılıyor doğru mu)

En son da cfm atıldıktan sonra el ile cfm açılıp telden içine atılan kit kat elle yüklenecek

doğru bilmiyormuyum ?

Yanlış bişeyler var ki telefon hiç açılmıyor :)

JB Orjinal rom. Önce bunu odin ile atın. (öncelikle rar dosyasının içinden tar uzantılı dosyayı çıkartın)
    http://www.mediafire.com/download/uxue5miv2vpht6w/I9100XWLSD_I9100OJVLS6_I9100XXLS8_HOME.tar.rar

Daha sonra tar uzantılı CWM kitkatı odinle atıp (pda dan seçerek) ve telefonu recovery modda açıp, CM 11 kitkatı yükleyin.

Sorun çıkmaması lazım. :)
  • beyler,
    sahibinden.com da SIFIR ORJİNAL S2 başlıklı ilanlar var..acaba onlar orjinal samsungun bizzat ürettiği cihazlar mıdır..420 tl ye veriyorlar bu sıfır ve orjinal dedikleri s2 leri..

normal ikinci ellerde 250 tlye kadarbulabiliyorsun. temizi 350.

SİZCE İKİNCİ EL Mİ ALAYAIM YOKSA SIFIR SATILANLARDAN mı alayım( orjinalmidir bilmiyorum)
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    JB Orjinal Rom u odin ile attım. Sistem açıldı problem olmadı. Sonra kapattım tekrar odinle CWM kitkat olarak verdiğiniz dosyayı attım pda kısmından. Tel yeniden başladığı gibi siyah ekran da kaldı açılmadı yine. Samsung logosu vs çıkmıyor. Kalıyor orada. Artı CM11 indirdim Night diye bir modeli vardı. İşin kötü tarafı telefona hiçbir şekilde o dosyayı atamadım ilk düzgün çalışırken. Zaten sonrasına tel hiç açmadı.

karışık geldiyse sadeleştireyim
    teşekkürler yardım için ayrıca
  • Arkadaslar bugün z3 compact alarak aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Bu telefon tam bir efsane hepinizin bildigi gibi. Çok severek kullandım 3 yıl ama buraya kadarmış. Hoşçakalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weyis -- 29 Ekim 2014; 1:19:35 >
  • 
Sayfa: önceki 46194620462146224623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.