Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4609. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46074608460946104611
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

şarj soketini 5 6 defa yaptırdım her seferinde 20 -40 tl aralığında ücretler ödedim. en son 2 gün önce yaptırmıştım yine bozuldu. s2' den ayrılmak çok zor olucak ama g2 siparişi verdim

Hocam ne hissettiğini anlayabiliyorum.

Ben de SGS2'yi satıp-satmamak arasında çok gidip-geldim ve en sonunda sattım.

Hala arada bir bu başlığa veya XDA forumlarına girip ne gibi yenilikler var diye bakarım.

G2'ye de hoşgeldin derim. Custom Rom yönünden o kadar yenilikler olmasa da sık sık Custom Rom değiştirme ihtiyacı hissetmeyeceğini düşünüyorum.

bende çok zor ayrıldım ves5e geçtim arkadaşlar kısa bir süre g2 kullandım bu arada, gerçekten efsane bir telefondu şimdi benim telefon vitrinde müşteri bekliyor 450vtlye

s5 alarak hata yapmışsınız hocam o fiyata s5 i 2 ye katlayacak cihazlar vardı .

Yanlış anlama istedigini seçmekte özgürsün fakat plastige 2000 tl vermezdim ben

2000 tlvermedim arkadaşım fakat emin ol herkez senin gibi ön yargılı davrandığı için soğuk bakılıyor, malzeme kaliteisi evet daha iyi olabilirdi ama onun dışında yazılım ve özellik olarak bana en uygun cihaz, kaldı ki g2 de kullandım
    g2 den buna geçtim s2 nin bile malzeme kalitesi bu telefondan iyiydi onda haklısınız

Samsung bile SGS2'den iyi telefon çıkaramadı hocam. Zamanına göre hem malzeme hem de özellik olarak büyük bir sıçramaydı. Daha sonra çıkan 3 model hiç o izlenimi veremedi.

LG G2'yi değiştirme nedenin neydi merak ettim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şarj soketini 5 6 defa yaptırdım her seferinde 20 -40 tl aralığında ücretler ödedim. en son 2 gün önce yaptırmıştım yine bozuldu. s2' den ayrılmak çok zor olucak ama g2 siparişi verdim

Hala arada bir bu başlığa veya XDA forumlarına girip ne gibi yenilikler var diye bakarım.

G2'ye de hoşgeldin derim. Custom Rom yönünden o kadar yenilikler olmasa da sık sık Custom Rom değiştirme ihtiyacı hissetmeyeceğini düşünüyorum.

bende çok zor ayrıldım ves5e geçtim arkadaşlar kısa bir süre g2 kullandım bu arada, gerçekten efsane bir telefondu şimdi benim telefon vitrinde müşteri bekliyor 450vtlye

2000 tlvermedim arkadaşım fakat emin ol herkez senin gibi ön yargılı davrandığı için soğuk bakılıyor, malzeme kaliteisi evet daha iyi olabilirdi ama onun dışında yazılım ve özellik olarak bana en uygun cihaz, kaldı ki g2 de kullandım
    g2 den buna geçtim s2 nin bile malzeme kalitesi bu telefondan iyiydi onda haklısınız

Samsung bile SGS2'den iyi telefon çıkaramadı hocam. Zamanına göre hem malzeme hem de özellik olarak büyük bir sıçramaydı. Daha sonra çıkan 3 model hiç o izlenimi veremedi.

alışamadım, samsungtaki özellikler ve uygulamalar yok onda alışınca insan arıyor en basiti melodileri bile telefonun itici kendi adıma söylüyorum beğenenler yanlış anlamasın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

alışamadım, samsungtaki özellikler ve uygulamalar yok onda alışınca insan arıyor en basiti melodileri bile telefonun itici kendi adıma söylüyorum beğenenler yanlış anlamasın

Samsung'un hangi uygulamalarını aradın hocam. Ben telefonların üzerinde gelen Not ve Müzik uygulamasından başka uygulama pek sevmem. LG'de de durum aynı.

Gerçi 2-3 gündür Not uygulamasını da bıraktım gibi. Google Keep artık istediğim gibi bir uygulama olmuş. Telefonun Not uygulamasındakileri oraya kopyaladım.

LG'nin melodileri güzel değil, o konuda katılıyorum. Ancak başka cihazların melodilerini bulmak da artık iş bile değil. Hatta telefon satışa çıkmadan duvar kağıtları, melodileri internette yayılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 8 Eylül 2014; 18:48:20 >
  • Kendi Kernel'ı :)
  • arkadaslar kiz arkadasimin s2 si var, bluetooth dan fotograf gonderdim kendime ancak benim telefonun adi direk adim ve soyadimdan olustugu icin onda da oyle gorundu ve eslestirmeyi kaldirmama ragmen ismim orda kaldi...o ismi ordan silmemiz lazim, nasi yapacaz bunu, acil cevap lazim. tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pulstar kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf uygulamaları olsun kendi uygulamaları olsun şimdi yazarsam dağ gibi liste olur lg G2 güzel telefon ama samsung yanında içi boş kalıyor hocam Tw uygulamaları bile yeterli kendi başına eskide olan tüm sorunlarda aşılmış rehber sorunu yok ekran daha iyi Tw çökmesi kasması yok vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 8 Eylül 2014; 21:10:28 >
  • ceylinnaz kullanıcısına yanıt
    Hayır hayır aman diyeyim, I9100G nin özellikleri çok daha farklıdır, iki cihazın romları birbirine yüklenmeye çalışılırsa cihazı kullanılmayacak hale getirebilirsiniz. I9100G için romları aşağıdaki linkte bulabilirsin

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development
  • Tamam hocam teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rocktopeace

arkadaslar kiz arkadasimin s2 si var, bluetooth dan fotograf gonderdim kendime ancak benim telefonun adi direk adim ve soyadimdan olustugu icin onda da oyle gorundu ve eslestirmeyi kaldirmama ragmen ismim orda kaldi...o ismi ordan silmemiz lazim, nasi yapacaz bunu, acil cevap lazim. tesekkurler

Hocam isminizin ustune basili tutun sil diye bir secenek felan olmasi gerek .

• quote:

Fotoğraf uygulamaları olsun kendi uygulamaları olsun şimdi yazarsam dağ gibi liste olur lg G2 güzel telefon ama samsung yanında içi boş kalıyor hocam Tw uygulamaları bile yeterli kendi başına eskide olan tüm sorunlarda aşılmış rehber sorunu yok ekran daha iyi Tw çökmesi kasması yok vb

Hocam bunların hepsi tercih meselesi.

Ben şimdiye kadar SGS2'de olup da G2'de de olsaydı dediğim bir özellik pek olmadı.

Hatta ben her 2 cihaza da Rom yüklediğimde üzerinden gelen uygulamların çoğunu dondururdum/donduruyorum.

Samsung bence cihazı gereksiz yere dolduran ve bunu yaparken de kullanıcıya bunları silme imkanı tanımayan bir firmadır. LG de G3 ile yavaş yavaş Samsung'a benzemeye başladı.

Mesela hep derim; ben tekerlekli sandalye kullanan bir engelliyim ve S Health vb. uygulamaların bana en ufak bir faydası dahi yok ve olmadığı gibi de cihaza yük yapıyorlar. Ancak her 2 firma da bunu ara yüze tamamen entegre ederek kullanıcıya resmen dayatıyor.

Bu nedenle şu an LG G2 bana en uygun telefondur. Tek eksiği geliştirici desteği Samsung'a oranla çok azdır.

Firmalar bu şekilde kullancıya seçme şansı olmadan cihazlarını kendi uygulamalarıyla doldurmaya devam ederse sonraki telefonum büyük olasılıkla Nexus tarzı saf Android bir cihaz olacaktır.
  • Hocam bizde geçen gün G2 aldık, S2 de duruyor.Cihazdan çok memnunum ama S2'de şebeke üzerinden görüntülü konuşma ve FM Radyo uygulaması olması çok iyiydi.Diğer söylediklerinize aynen katılıyorum ben de S2'de gereksiz uygulamaları devre dışı bırakırdım G2'de de aldığım gün ilk işim bu oldu.

Ben pek Rom/Root işleri ile uğraşmam bu sebeple o konuda birşey demeyeceğim.Nexus 5'i bi ara ben de düşünmüştüm ama cihazı satın almak için incelemek isteyince bile bulamıyordum.Bu sebeple herhangi bir arıza olayında parça ve servis sıkıntısı yaşabileceğimi düşünerek vazgeçmiştim.

@Pulstar

Bu arada G2'yi tavsiye ederim.Pil konusunda gerçekten S2'yi çok aşmış ama Touchwiz -her ne kadar sıkıntıları olsa da- , yukarıda belirttiğim görüntülü konuşma ve FM Radyo dışında döneminin S2'si gibi diyebiliriz.Ama herşeye rağmen Galaxy SII'nin vermiş olduğu tat başkaydı, zor ama Samsung'dan yeni bi SII bekliyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bak işte bende spor yaptığım için shelth işime çok yarıyor bence s5 de gereksiz uygulama yok hocam o dediğin S4 te vardı tercih meselesi aslında dediğin gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: eylz93

Hocam bizde geçen gün G2 aldık, S2 de duruyor.Cihazdan çok memnunum ama S2'de şebeke üzerinden görüntülü konuşma ve FM Radyo uygulaması olması çok iyiydi.Diğer söylediklerinize aynen katılıyorum ben de S2'de gereksiz uygulamaları devre dışı bırakırdım G2'de de aldığım gün ilk işim bu oldu.

Ben pek Rom/Root işleri ile uğraşmam bu sebeple o konuda birşey demeyeceğim.Nexus 5'i bi ara ben de düşünmüştüm ama cihazı satın almak için incelemek isteyince bile bulamıyordum.Bu sebeple herhangi bir arıza olayında parça ve servis sıkıntısı yaşabileceğimi düşünerek vazgeçmiştim.

@Pulstar

Bu arada G2'yi tavsiye ederim.Pil konusunda gerçekten S2'yi çok aşmış ama Touchwiz -her ne kadar sıkıntıları olsa da- , yukarıda belirttiğim görüntülü konuşma ve FM Radyo dışında döneminin S2'si gibi diyebiliriz.Ama herşeye rağmen Galaxy SII'nin vermiş olduğu tat başkaydı, zor ama Samsung'dan yeni bi SII bekliyorum...

Hocam SGS2 benim için efsanedir. Aslında akıllı telefonların efsanesidir. SGS2'nin fiyatı hiç çabuk düşmemiştir. Ben aldığımda neredeyse 1,5 yaşındaydı ve hediye puanla 1.450 TL vermiştim. Normalde 1.550 TL idi.

Akıllı telefonların günümüzdeki halini önce iPhone 4 ve sonra SGS2 şekillendirmiştir; ikisi de aynı dönemin telefonlarıdır. Dikkat ederseniz şu an onlardan öncekilerin değil direkt onların izleri devam ettiriliyor, onların özellikleri geliştirilip devam ettirilerek sürdürülüyor.

Samsung'un şu anda en alınabilir telefonu bence Galaxy S5'tir; çünkü Exynos donanımlı değildir. Rom/Root işlerine girmeseniz bile girdiğiniz vakit ne demek istediğimi anlarsınız.
  • quote:

Bak işte bende spor yaptığım için shelth işime çok yarıyor bence s5 de gereksiz uygulama yok hocam o dediğin S4 te vardı tercih meselesi aslında dediğin gibi

İşte herkesin ihtiyaçları farklı.

Firmalar cihazlarını yazılımsal özellikleriyle satıyorlar. Pek az insan donanımına bakıyor.

Tamam, uygulamaları koysunlar ancak Root'suz silmemize de izin versinler. O uygulamaları da koysun kendi mağazasına silen kullanıcı gerektiğinde tekrar oradan indirip kullansın. Ben tamamen dayatmalara karşıyım.

Ancak Samsung öyle yapmıyor; direkt TW'in içine gömüyor. Zamanla ara yüz şişiyor. İlk alındığında özellikle düz kullanıcılar, "cihaz kasmıyor, yağ gibi bal gibi kaymak gibi" diyor. Bu kullanıcıları bir kaç ay sonra göreceğiz. Bu tür kullanıcılar Note 3 için de aynı şeyleri diyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 9 Eylül 2014; 11:33:13 >
    orda haklısın dostum ama galasy s5de samsung zaten kendi ağzıyla söyledi s4 kadar yazılım koymadık diye s4 den çok şikayet aldılar, kullanmadığım uygulamaları devre dışı bıraktım mesela daha root işine girmedim bu cihazda
  • Hocam dediğiniz gibi S2 piyasada kuralları belirleyen bir cihaz oldu ve bir anda sıçrama yaşandı piyasada.Ondan sonra gelenler S2'nin çıktığı zaman oluşturduğu farklılığı oluşturamadılar.Ben bu sıçramanın 64 bit ve Android L ile birlikte gerçekleşebileceğini düşünüyorum.Ve GPU'lar da çok büyük sıçrama yapacak.İşte bu gelişmelerden sonra Samsung tasarım olarak S2'ye benzeyen ve yukarıda belirttiğim özellikleri de cihaza eklerse döneminin S2'sini çıkarabilir.

Bu yazdıklarımdan dolayı S2'yi bir iki sene daha kullanacaktım ama beklenmedik bir şekilde G2 aldım.Fakat Samsung yakın zamanda yukarıda bahsettiğim şekilde bir cihaz çıkarırsa onu da alabilirim.Neyse şimdilik G2 ile devam, tabi S2'de cepte...

@Pulstar

• Cyanogenmod12 ile Samsung Galaxy S2 de Android L calistirabilecegiz :)

• Millet bu s2 daha ne kadar gider??

Oyun oynamıcam. Kamera ve uygulama calıstırsın yeter.

Eğer bu telefon işini görür diyorsanız alıyorum. Yok uygulamada vs herseyde kasıyor dıyorsanız Note 2 alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Millet bu s2 daha ne kadar gider??

Oyun oynamıcam. Kamera ve uygulama calıstırsın yeter.

Eğer bu telefon işini görür diyorsanız alıyorum. Yok uygulamada vs herseyde kasıyor dıyorsanız Note 2 alıcam

Alabiliyorsaniz note2 almak daha mantikli olur . oyun oymayacak iseniz s2 isinizi gorur . gerci ben oyunda oynuyorum :)

• Hocam 2 sene gotursun yeter. Hani oyunda oynanir dogrudur da bana cift cekirdegin daha ne kadar goturecegi lazim yari yolda birakmasin yani.

1.2 cift cekirdek oc ile 1.5 te calisiyormus.

Ve mali 400 nasil real racing 3 u kasmadan oynuyormusunuz :)

• 
Sayfa: önceki 46074608460946104611
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.