Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4606. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46044605460646074608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: djcetin

quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

quote:

4.1.2 stock rom kullanıyordum. 2.3.6 versiyonda döneyim dedim odin hata verdi. Yazım hatası gibi birşey diyor. Telefon "Firmware upragede encountered" diye başlayan cümle ile kaldı. Beyler bir yardım

Edit : Yukarıda ki mesajlarınızı okuyup yeni odin indirdim sorunsuz kuruldu

stock 4.1.2 den stock 2.3.6 ya geçmenizdeki mantık nedir çözemedim

s2 için en performanslı rom neatrom serisidir . neatrom 6.3 en son sürümdü sanırsam . xdadan bulup kurabilirsiniz ek olarak

cyanogenmod 11 (4.4.4 kitkat) dada performans alırsınız fakat pil çabuk bitiyor :( cyanogenmod 11 kurmak istersen yardımcı olabilirim :)

Hocam usb bellek yok hatası veriyordu. Hiçbir şey yapamıyordum.. Fotoğraf falan çekemiyordum. Cyanogenmod 11 nasıl kuruluyor acaba ? Link var mı ?

Teşekkürler cevap için bu arada

Sana şiddetle bu romu öneririm,

YSF ROM V6.5 4.1.2 sürümüdür
    Link:http://bc.vc/Sri4v7

xda linki:http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-ysf-v6-3c-updated-s5-style-simple-t2691609

Hocam bu ysf romda 3g görüntülü görüşme varmi? Yoksa olan hangi romu önerirsiniz

5 aydır bu romu kullanıyorum, 3g görüntülü konuşma vardır, işlemci overlock ayarı vardır, voltaj ayarı açıktır, geri ve menü tuşlarını bildirim ışığı gibi kullanabiliyoruz. Sürekli stabil çalışıyor, bende şu anda 30 a yakın oyun yüklüdür ve ne hafıza olayı yaptım nede başka bişey
  • Paranoid android 4.4 kullanan varmı ? görünüşü gayet güzel :)
  • android 4.4.4 rom tavsiye edebilecek varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 2 Eylül 2014; 17:00:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxxcem

bu romu ındırdım normal rom kurar gıbı cwm den wıpe dal cache yapıp baslayımmı hemen kuruluma

bunun yanında gapps ve kernel kurmayacakmıyım bılenler yardım lutfen

bırde galaxy player ım var cm11 buldum sonra onu kurmadı baska bır 4.4.2 kurdum onunda appsında sorun var heralde bır turlu uyduramadım market falan gelmedı napacaz yav

Kardeş bu romda gapps zaten kurulu geliyor, kernel olarak apolo kernel yüklü ve geri ve menü tuşlarını bildirim ışığı gibi kullanabiliyoruz bu romda

sırf şu özellik için şeytan diyor kur romu ama romun android sürümü 4.1.2 :// daha günceli yokmu bunun ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

KitKat 4.4.4 için Carbon ya da Neat Rom deneyin, CM11 den daha iyi ikisi de. CM11 kullandım 1-2 hafta, kamera kayıtları hoşuma gitmedi pek, ayrıca sık sık hata verip donuyor kamera uygulaması, telefonu kapatıp açmadan da düzelmiyor. Carbon kullanıyorum son 1 haftadır, hiç sorun yaşamadım. Hem hızlı ve dengeli hem de pil tüketimi gayet iyi.

Bu arada, bu S2 denen cihazı yapan adamı alnından öpmek lazım. 5 yıllık bir model olduğu halde, hala son çıkan cihazlar kadar akıcı çalışan ve her uygulamayı hakkını vererek çalıştıran başka bir telefon yoktur herhalde. Ben telefonu çıktıktan 2 sene sonra aldım, üzerinden 1,5 sene geçti, maşallah hala tatmin edici bir performansa sahip. Şimdi benzer bir yapıyı S6 dan benziyorum, onun da dış hatları S2 gibi köşeli olacakmış, umarım bahtı da S2 gibi açık olur :)

Aynen hocam bu gün tak etti artık kamera baglanılamıyor hatası veriyor . android 4.4.4 tavsiye edebilecegin rom varmı ? carbon romu bende yüklemek istiyorum download linkleri gerekli cwm gerekli kernel atabilirmisin zahmet olmazsa?

@TheDC: Hocam root dizini sdcard oluyor yani direk sdcardın içine at . istersen romu kurma bi süre sonra ön kamera hata veriiyor :D

Recovery kısmında hata verdi. Şuan telefonu açmak istediğimde recovery kısmına geliyor ve telefon açılmıyor dostum. Bir yanlışlık mı yaptım acaba

Download moda girip stock romu tekrar yukleyin . Buyuk ihtimal recoveryden kaynaklaniyor sorun :) bilgisayara gecince sana uzun uzun anlatacagim :)

Şuan 4.1.2 kuruluyor. Yine kitkat kurmaya çalışır mıyım bilmiyorum Telefon elimde kalacak gibi bu gidişle
  • CM11 ve 2000 Mah batarya ile kullanma süreleri

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★
  • Arkadaslar eşimin s2 açılmıyor. Şarjı yüzde 75 iken normal kapatmış. Tekrar açmak istediğinde açılmamış. Bende açamadım. Şarja takıncada açılmıyor. Fikri olan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karambollllll

Arkadaslar eşimin s2 açılmıyor. Şarjı yüzde 75 iken normal kapatmış. Tekrar açmak istediğinde açılmamış. Bende açamadım. Şarja takıncada açılmıyor. Fikri olan varmı?

Bataryayı çıkarın 10 dakika bekleyin, sonra kapalı iken şarja takın, şarj aldıktan 5 dakika sonra, şarj kablosunu koparmadan telefonu açın..
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxxcem

bu romu ındırdım normal rom kurar gıbı cwm den wıpe dal cache yapıp baslayımmı hemen kuruluma

bunun yanında gapps ve kernel kurmayacakmıyım bılenler yardım lutfen

bırde galaxy player ım var cm11 buldum sonra onu kurmadı baska bır 4.4.2 kurdum onunda appsında sorun var heralde bır turlu uyduramadım market falan gelmedı napacaz yav

Kardeş bu romda gapps zaten kurulu geliyor, kernel olarak apolo kernel yüklü ve geri ve menü tuşlarını bildirim ışığı gibi kullanabiliyoruz bu romda

sırf şu özellik için şeytan diyor kur romu ama romun android sürümü 4.1.2 :// daha günceli yokmu bunun ?

Kardeş orjinal 4.2.2 ve 4.4.2 s2 e çıkmadı çıkanlarda bu rom kadar hızlı değiller, zaten gerekte duymuyorum 4.1.2 herşeyi yetiyor bana, oyunsa oyun kamera ise kamera. yeni sürümde farklı bir özellikmi bekliyorsun yoksa.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

4.1.2 stock rom kullanıyordum. 2.3.6 versiyonda döneyim dedim odin hata verdi. Yazım hatası gibi birşey diyor. Telefon "Firmware upragede encountered" diye başlayan cümle ile kaldı. Beyler bir yardım

s2 için en performanslı rom neatrom serisidir . neatrom 6.3 en son sürümdü sanırsam . xdadan bulup kurabilirsiniz ek olarak

cyanogenmod 11 (4.4.4 kitkat) dada performans alırsınız fakat pil çabuk bitiyor :( cyanogenmod 11 kurmak istersen yardımcı olabilirim :)

Hocam usb bellek yok hatası veriyordu. Hiçbir şey yapamıyordum.. Fotoğraf falan çekemiyordum. Cyanogenmod 11 nasıl kuruluyor acaba ? Link var mı ?

kusura bakmayın hocam mesajınız arada kaynayıp gitmiş bildirimlere pek bakamıyorum da :)

telefon android sürümü 4.1.2 olmalı . önce şu videodaki işlemleri yapın :http://www.youtube.com/watch?v=wLQ51Pg77q4

CYANOGENMOD 11 en baştakini indirin :http://download.cyanoge...vice=i9100&type=nightly

GAPPS :http://d-h.st/EIM

yukarıdaki iki dosyayı sdcarda atın .

ondan sonra telefonu kapatıp recovery moda girin (ses açma + boşluk + power tuşu )

cwm recovery gelicek karşına bütün wipeleri yap ( advanced de wipe dalvik cache var oda dahil )

ondan sonra romu flaşla ardından da google playı

ve android kitkat :)

denilenleri sırayla yapmama rağmen

(Status 7) Installation aborted

hatası alıyorum
  • Samsung Polanya Orjinal 4.1.2 de aşağıdaki uygulama ve servisleri Titanium Backup ile dondurdum.
    İsimlerinden ne olduğunu anlayamadığım servis ve uygulamalara dokunmadım.
    Şu anda kadar telefonun kullandığım işlemlerinde bir sorunla karşılaşmadım.

Telefon şu anda epey hızlı ve akıcı oldu.

Listeye bakıp kullanmakta olduğunuz uygulamalar ve servisler haricindekileri
    dondurabilirsiniz. Bir sorun olursa ilgili uygulamayı ve servisi çözüp tekrar kullanıma açabilirsiniz.

Not: Titanium backup bende ücretli.
    Ücretsiz sürümde dondurmaya izin vermiyor olabilir.
    Ayrıca kullanmak için telefonun roortlu olması gerekiyor.

-----------------------------------------------------------------------------

AllShare Play
    Allshare Service
    Android Canlı Duvar Kağıtları
    Basit Alarm saati
    Canlı Duvar Kağıdı
    Chat On
    Dosyalarım
    DRM korumalı İç…….
    DSMForwading……
    DSMLawmo 4.1.2……………..
    E-Posta 4.0
    Exchange Hizmeti…
    Favori Uygulamalar
    Google Arama 1.0
    Google Arama 2.0
    Google BackupTr…..
    Google Metin Konuşma…..
    Google Play Dergiler…..
    Google Play Müzik.
    Google Talk..
    Google + 3.3.0….
    Günler 1.0
    Kobo 2.7.940
    Kurulum Sihirbazı…
    Microbes 4.1.2….
    Mini Günlük….
    Mobil Yazdırma…
    Music Hub 31.2012…..
    Müzik Çalar 5.0
    News Daemon(Eur)…..
    Not 1.0
    Okyanus Hava Durumu
    Picasa Uploader
    Press Reader..
    Readers Hub.
    Rüzgarlı Hava….
    Saat (Digital) 1.0
    Saat (Modern)….
    Saat(Şık)…
    Samsung Account..
    Samsung Appps.
    Samsung Backup Prov..
    Samsung Browser SyncAdap…
    Samsung Calender SyncAdapt…
    Samsung Cloud Data Relay…
    Samsung Contact Sync Adapter..
    Samsung Push service
    Samsung Syncadapters
    SamsungApps Una
    SaSlideShow
    Ses Kaydedici
    Sesli kumanda
    Sim araç kiti
    Swype 1.3.6……….
    Talk Back…
    Video Merkezi….
    Video Oynatıcı…..
    Weather Deamon
    Weather Widget
    Weather Widget Main
    Wi-Fi ile Kies
    Yahoo Finance D……
    Yaho Finans…..
    Yahoo News…
    Yakındaki Cihazlar…
    Yazılım Güncelemesi….
    Yazılım Güncelleme V5_1210….
    Yedekle ve geri yükle…..
    Yüz Tanıma Kilidi
    Zinio…..
    Çift Saat Analog
    Çift Saat Digital

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 3 Eylül 2014; 13:16:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalulu

quote:

quote:

quote:

quote:

kusura bakmayın hocam mesajınız arada kaynayıp gitmiş bildirimlere pek bakamıyorum da :)

telefon android sürümü 4.1.2 olmalı . önce şu videodaki işlemleri yapın :http://www.youtube.com/watch?v=wLQ51Pg77q4

CYANOGENMOD 11 en baştakini indirin :http://download.cyanoge...vice=i9100&type=nightly

GAPPS :http://d-h.st/EIM

yukarıdaki iki dosyayı sdcarda atın .

ondan sonra telefonu kapatıp recovery moda girin (ses açma + boşluk + power tuşu )

cwm recovery gelicek karşına bütün wipeleri yap ( advanced de wipe dalvik cache var oda dahil )

ondan sonra romu flaşla ardından da google playı

ve android kitkat :)

denilenleri sırayla yapmama rağmen

(Status 7) Installation aborted

hatası alıyorum

Hocam CM11 içinde bir dosya var onun içeriğini değiştirip yeniden yüklemen gerekiyor. Google da aratınca çıkıyor hangi dosya olduğu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Samsung Polanya Orjinal 4.1.2 de aşağıdaki uygulama ve servisleri Titanium Backup ile dondurdum.
    İsimlerinden ne olduğunu anlayamadığım servis ve uygulamalara dokunmadım.
    Şu anda kadar telefonun kullandığım işlemlerinde bir sorunla karşılaşmadım.

Telefon şu anda epey hızlı ve akıcı oldu.

Listeye bakıp kullanmakta olduğunuz uygulamalar ve servisler haricindekileri
    dondurabilirsiniz. Bir sorun olursa ilgili uygulamayı ve servisi çözüp tekrar kullanıma açabilirsiniz.

Not: Titanium backup bende ücretli.
    Ücretsiz sürümde dondurmaya izin vermiyor olabilir.
    Ayrıca kullanmak için telefonun roortlu olması gerekiyor.

-----------------------------------------------------------------------------

AllShare Play
    Allshare Service
    Android Canlı Duvar Kağıtları
    Basit Alarm saati
    Canlı Duvar Kağıdı
    Chat On
    Dosyalarım
    DRM korumalı İç…….
    DSMForwading……
    DSMLawmo 4.1.2……………..
    E-Posta 4.0
    Exchange Hizmeti…
    Favori Uygulamalar
    Google Arama 1.0
    Google Arama 2.0
    Google BackupTr…..
    Google Metin Konuşma…..
    Google Play Dergiler…..
    Google Play Müzik.
    Google Talk..
    Google + 3.3.0….
    Günler 1.0
    Kobo 2.7.940
    Kurulum Sihirbazı…
    Microbes 4.1.2….
    Mini Günlük….
    Mobil Yazdırma…
    Music Hub 31.2012…..
    Müzik Çalar 5.0
    News Daemon(Eur)…..
    Not 1.0
    Okyanus Hava Durumu
    Picasa Uploader
    Press Reader..
    Readers Hub.
    Rüzgarlı Hava….
    Saat (Digital) 1.0
    Saat (Modern)….
    Saat(Şık)…
    Samsung Account..
    Samsung Appps.
    Samsung Backup Prov..
    Samsung Browser SyncAdap…
    Samsung Calender SyncAdapt…
    Samsung Cloud Data Relay…
    Samsung Contact Sync Adapter..
    Samsung Push service
    Samsung Syncadapters
    SamsungApps Una
    SaSlideShow
    Ses Kaydedici
    Sesli kumanda
    Sim araç kiti
    Swype 1.3.6……….
    Talk Back…
    Video Merkezi….
    Video Oynatıcı…..
    Weather Deamon
    Weather Widget
    Weather Widget Main
    Wi-Fi ile Kies
    Yahoo Finance D……
    Yaho Finans…..
    Yahoo News…
    Yakındaki Cihazlar…
    Yazılım Güncelemesi….
    Yazılım Güncelleme V5_1210….
    Yedekle ve geri yükle…..
    Yüz Tanıma Kilidi
    Zinio…..
    Çift Saat Analog
    Çift Saat Digital

Kardeş harikasın, bu yazıyı aldım :) titanium backup pro olanı kullanıyorum bende, full sürüm ve herşeyi çalışıyor . dondurma değilde kaldırsaydın daha iyiydi hiç olmazsa yer kaplamazdı.
  • quote:

Kardeş harikasın, bu yazıyı aldım :) titanium backup pro olanı kullanıyorum bende, full sürüm ve herşeyi çalışıyor . dondurma değilde kaldırsaydın daha iyiydi hiç olmazsa yer kaplamazdı.

Rica ederim. Umarım işine yarar hocam..

Aslında dondurma işlemini şu yüzden yaptım. Telefon saçmalamaya başlar, reset atar vb.
    O zaman sorun çıkardığını şüphelendiğim uygulamayı çözerim dedim.

Ayrıca posta servislerini mobil yazdırma servislerini vb de kapattım. Olmadık bir zamanda ihtiyaç olursa çözüp kullanırım dedim..

Haa dediğin gibi orda dondurduklarımın çoğunu hiç kullanmıyacağım belkide.
    Belki onları silebilirim.. Ama bi ekstrası olmayacak gibi.
    Sistem için ayrılmış alanı sanırım kullanamam.
    Bir şekilde kullanıma açılabilecek olsa bile, o fazlalığa da sanırım ihtiyacım olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Rica ederim. Umarım işine yarar hocam..

Aslında dondurma işlemini şu yüzden yaptım. Telefon saçmalamaya başlar, reset atar vb.
    O zaman sorun çıkardığını şüphelendiğim uygulamayı çözerim dedim.

Ayrıca posta servislerini mobil yazdırma servislerini vb de kapattım. Olmadık bir zamanda ihtiyaç olursa çözüp kullanırım dedim..

Haa dediğin gibi orda dondurduklarımın çoğunu hiç kullanmıyacağım belkide.
    Belki onları silebilirim.. Ama bi ekstrası olmayacak gibi.
    Sistem için ayrılmış alanı sanırım kullanamam.
    Bir şekilde kullanıma açılabilecek olsa bile, o fazlalığa da sanırım ihtiyacım olmayacak.

Sistem için ayrılmış alanı yüklü olan uygulamalar bir zaman sonra şişiriyor zaten, ben o yüzden sürekli kaldırırım kullanmadığım programları..
  • Neat romu kullanan var mı ? Cm11 den geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dafuq

Neat romu kullanan var mı ? Cm11 den geçmeyi düşünüyorum

6.4 ( S5 toggles) versiyonunu kullanıyorum çok memnunum. 2000 mah batarya ile 3.5 - 4 saat ekran süresi alıyorum.
  • Nexus 5'e geçsem mi diye düşünüyorum.tavsiye edermisiniz ?max. 5 inc olmalı ekran

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karambollllll

Arkadaslar eşimin s2 açılmıyor. Şarjı yüzde 75 iken normal kapatmış. Tekrar açmak istediğinde açılmamış. Bende açamadım. Şarja takıncada açılmıyor. Fikri olan varmı?

Bataryayı çıkarın 10 dakika bekleyin, sonra kapalı iken şarja takın, şarj aldıktan 5 dakika sonra, şarj kablosunu koparmadan telefonu açın..

Yaptım olmadı şarj ekranı bile gelmiyor. Başka batarya ile de denedim olmadı. Başka yapılacak bişey varmı.

• Merhaba arkadaşlar birşey danışıcam elimde şuan kullandığım GMD 4GB var bitane S2 var temiz sıfırdan farksız kutulu faturalı adam kafa kafaya takas teklif etti sizce takas yapsam mı mantıklı mı ?
  • 
Sayfa: önceki 46044605460646074608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.