SAMSUNG Galaxy S2 I9100 KULLANICILAR KULÜBÜ(Stock TR JB Geldi)
91827 Cevap2774178 Görüntüleme369 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1494 [1496] 1498 1499 1500 1501 1502 1503      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1333 Mesaj
15 Aralık 2013; 17:12:58 

Slimsaber kullaniyorum zil sesini nasil özellestiriyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

996 Mesaj
15 Aralık 2013; 19:07:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Kik Kat bildigim kadarı ile çıkmayacak.

Orjinal 2000 mah pili var yanlız arka kapağı değişiyor, kapağını da yanında veriyorlar.

Kapağı takınca arka kısımdaki çıkıntı yok oluyor.

Ama bu pillerden piyasa artık pek yok. İnternette bazen gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde satışları oluyor.

Teşekkürler. Pdateknoloji'de buldum alacağım.

Bir sorum daha var, bu ART ve 4.4 ne kadar performans artışı sağlar? Mesela yükleyenler Quadrant sonuçlarını paylaşabilir mi?

Epeyce araştırdım ama bu başlığa bakmadım burayı da inceleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 15 Aralık 2013; 19:09:12 >

Herkes kusursuz, herkes günahsız. Hepimiz mükemmeliz aferin bize.

1183 Mesaj
15 Aralık 2013; 19:42:30 

Pdateknoloji'de stokta yok diyor ne ara yakaladınız? Taneyle mi satıyorlar anlamadım. Bulamazsam gidip 40 liraya orj 1650 mah alacağım bu gidişle. Biri getirse 59-60'a 2000'lik pilden onlarca, belki yüzlerce satabilir.

perfectxp.blogspot.com

3699 Mesaj
15 Aralık 2013; 20:35:14 

quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

Teşekkürler. Pdateknoloji'de buldum alacağım.

Bir sorum daha var, bu ART ve 4.4 ne kadar performans artışı sağlar? Mesela yükleyenler Quadrant sonuçlarını paylaşabilir mi?

Epeyce araştırdım ama bu başlığa bakmadım burayı da inceleyeceğim.

Art ile çalışan henüz oturmuş bir rom olmadığı için kesin bir şey söylenemz bence.

Yalnız Art sayesinde düşük konfigürasyonlu telefonlarda bile Android' in daha akıcı çalışacağını okumuştum bir yerde.

1183 Mesaj
15 Aralık 2013; 21:24:06 

Jelly Snap 6.0 çıkmış, sammy tabanlı rom severler bu sürümü deneyebilir, iyi romdur. Artık NeatRom yanında denediğim nadir çalışmalardan, daha temiz, güncel(google programları, hazır Apolo kernel, istediğim ayarlar, geçiş efektleri.. ) ve ufak değişiklikler (siyah klavye, KitKat görünümü vs..) ile optimum bir kullanım sağlıyor.
Bir iki macera yapayım dedim 4.3.1, 4.4.2 derken ama KitKat falan başımı ağrıtıyor hala birçok konuda, çekemiyorum. Sizler deneyin tabi birkaç aya olur da Art falan oturur da Pil süreleri de Stock gibi olursa düşünebilirim. Biraz daha akıcı diye şuna değmez:

Ki Stock tabanlılarda da artık birçok özelleştirme var, bana yetiyor en azından. Biffor, Alliance, Omega gibi özelleştirmeye daha fazla önem veren stok romlar güncellenmiyor şimdilik NeatRom, JellySnap vesaire hiç fena değiller.

perfectxp.blogspot.com

1891 Mesaj
15 Aralık 2013; 21:30:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Arkadaşlar 4.2.2 nereden indirebilirim odin ile yükleyeceğim.

Ek olarak: 4.1'den 4.2'ye geçmenin ne gibi faydaları var acaba?

996 Mesaj
15 Aralık 2013; 22:28:19 

quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Pdateknoloji'de stokta yok diyor ne ara yakaladınız? Taneyle mi satıyorlar anlamadım. Bulamazsam gidip 40 liraya orj 1650 mah alacağım bu gidişle. Biri getirse 59-60'a 2000'lik pilden onlarca, belki yüzlerce satabilir.

Yandaki 'Stokta Yok' yazısını farketmemiştim. Neyse artık babamdan bir şikayet gelmedikçe almam ama gelirse Amazon'dan alırım.

555 Mesaj
15 Aralık 2013; 22:38:09 

quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

ben 1650 lilik olanı bile bulamıyorum

8942 Mesaj
16 Aralık 2013; 0:11:52 

Ben bu sentetik test sonuçlarına itibar etmiyorum açıkçası ve fayalı olduğuna inanmıyorum.Çünkü ben 4.3.1 slimsaber kullanırken son dorimanx kernel ile beraber bu telefondan Antutu dan 13600 küsür bir puan aldım.Ama şu an imzamdakilerle 11500 civarı alıyorum ama hem program hem oyun(en azından benim oynadıklarımda basit oyunlar) hem de tepkimelerde çok daha iyi durumda. Buradan bir arkadaşımız da bu yarış oyunlarından birini oynarken 4.3 te kasan yerde şu an ART açık iken zerre kasma olmadığını belirtti.Keza XDA forumundaki başlıkları dolaşırsanız aynı yorumları görebilirsiniz.O yüzden sentetik testlere değil de romun vereceği performansa bakın derim.Kullanıcı yorumları o testlerden daha sağlıklıdır.

Official CyanogenMod 11 Nightly / Apolo Regular Kernel v7 / Viper4Android Audio Effects FX

8942 Mesaj
16 Aralık 2013; 0:14:48 

Zaten stok tabanlı rom geliştiricileri artık güncellemiyorlar.Neat rom ve jellysnap dediğiniz gibi şu an geliştirilmeye devam edenler.Biftor falan zaten artık stabiliteyi yakalamışlar değişmek istemezler.Neatrom ile uğraşanlar severek yaptıkları için devam ediyorlar.Belki ilerleyen günlerde diğerleri için de gelir sammybase olanları ço ktakip etmediğim için bilgim yok. Jellysnap ise bayağı çıkış yaptı o kısımda.Deneyesim var da ART tan ayrılmak işime gelmiyor artık.

Bu mesajda bahsedilenler: gunman233

Official CyanogenMod 11 Nightly / Apolo Regular Kernel v7 / Viper4Android Audio Effects FX

996 Mesaj
16 Aralık 2013; 0:25:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

Ben bu sentetik test sonuçlarına itibar etmiyorum açıkçası ve fayalı olduğuna inanmıyorum.Çünkü ben 4.3.1 slimsaber kullanırken son dorimanx kernel ile beraber bu telefondan Antutu dan 13600 küsür bir puan aldım.Ama şu an imzamdakilerle 11500 civarı alıyorum ama hem program hem oyun(en azından benim oynadıklarımda basit oyunlar) hem de tepkimelerde çok daha iyi durumda. Buradan bir arkadaşımız da bu yarış oyunlarından birini oynarken 4.3 te kasan yerde şu an ART açık iken zerre kasma olmadığını belirtti.Keza XDA forumundaki başlıkları dolaşırsanız aynı yorumları görebilirsiniz.O yüzden sentetik testlere değil de romun vereceği performansa bakın derim.Kullanıcı yorumları o testlerden daha sağlıklıdır.

Söyledikleriniz çok mantıklı. Pratikte nasıl sonuç verdiği daha önemli yalnız sentetik testler fikir edinmek açısından işe yarayabiliyor.

Telefonu kullanan babam olduğu için oyun performansı vs çok önemli değil ama ben bu konulara meraklı olduğum için ART son haline gelince ART'li bir ROM yüklemeyi ve oyunlarda test etmeyi düşünüyorum.

78 Mesaj
16 Aralık 2013; 0:43:18 

Üç gün önce Wanam ın GB tabanindaki final rom unu bi siteden bularak 2.3.6 sürümüne döndüm. Ardından gerek görmediğim uygulamaları silerek bir script sayesinde rom u full odex yaptım. Sonuçsa; bugüne kadar attığım özellikle custom tabanlı romlarda bu aleti bu kadar hızlı ve stabil gördüğümü hatırlamıyorum.

Pil tüketimi çok iyi. İnternet 2G olarak açıkken pile nerdeyse hiç etkisi olmuyor. Ram konusundaysa gözlerime inanamadığım sayılarla karşılaştım Rom un odexed olmasının da buna etkisi olmalı. Misal şuan bu yazıyı yazarken hiçbi uygulama açık değil ve ram 380mb civarında. Telefonu ilk açtığımda sadece Whatsapp ı kullanırsam 320mb ram kullanıyor. Normal kullanımda ise 600mb ın altına düşmeyen stock JB nin aksine oyun açmadığımda 500mb ın üstüne çıktığını hiç görmedim. Tabii ki bütün bunlar kullanıma ve yüklenen uygulamalara bağlı ancak ne olursa olsun sistem çok hızlı çalışıyor.

Yine rom u odexed hale getirmemin etkisiyle beraber gerek uygulama açılışları, gerekse uygulamalar arası geçişler çok seri. Şunu söylemeliyim ki ben hiçbi rom da Whatsapp ı bu kadar akıcı çalışırken görmedim. Antutu yla yaptığım benchmark testinde ise ondemand governor ile 1.2ghz de 10500 gibi bir sonuç aldım. Ki SetCPU daki tweak bölümünden gördüğüm kadarıyla ondemand pil tasarufu için ayarlanmış geliyor.

Alet kapanırken örneğin CM tabanlı romlardan daha yavaş kapanırken, açılırken ise normalden çok daha hızlı açılıyor ki boot animation bile koymamışlar Bunun dışında kurulu gelen JKay Deluxe ile birlikte Xposed le yapılabilenlere benzer bir çok özelleştirme yapmak mümkün.

Kernel olarak Siyah 2.6.12 yle yüklendi. Ondan mıdır bilmiyorum ama dokunmatik hassasiyeti çok çok iyi geldi bana. Bunun dışında görüntü kalitesi yazıların etrafındaki keskinlikten anlayabildiğim üzere bi tık daha ilerde sanki.

Genel olarak yıllar öncesine dönüş yapmış gibi hissetmem gerekirken arayüzün bu akıcılığıyla telefon çağ atlamış gibi hissediyorum Tüm bu KitKat ve ART muhabbetlerinin arasında bi alternatif denedim ve bi kaç gün inceledim. Sonuç olaraksa bunu kesinlikle önerebileceğimi burada paylaşmak istedim. Eğer denemek isteyen olursa linkleri tekrar bulup yazabilirim.

144 Mesaj
16 Aralık 2013; 9:22:41 

Selam,

Pil çok iyi demişsin.Ekran görüntüsü alıp detay bilgi olarak paylaşabilirmisin.Ayrıca kurulum linkleri ve yaptığın ayarlara ilişkin detayları da paylaşman faydalı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi if you lonely... -- 16 Aralık 2013; 13:04:16 >

Bu mesajda bahsedilenler: Exeque

1815 Mesaj
16 Aralık 2013; 15:52:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Exeque

Üç gün önce Wanam ın GB tabanindaki final rom unu bi siteden bularak 2.3.6 sürümüne döndüm. Ardından gerek görmediğim uygulamaları silerek bir script sayesinde rom u full odex yaptım. Sonuçsa; bugüne kadar attığım özellikle custom tabanlı romlarda bu aleti bu kadar hızlı ve stabil gördüğümü hatırlamıyorum.

Pil tüketimi çok iyi. İnternet 2G olarak açıkken pile nerdeyse hiç etkisi olmuyor. Ram konusundaysa gözlerime inanamadığım sayılarla karşılaştım Rom un odexed olmasının da buna etkisi olmalı. Misal şuan bu yazıyı yazarken hiçbi uygulama açık değil ve ram 380mb civarında. Telefonu ilk açtığımda sadece Whatsapp ı kullanırsam 320mb ram kullanıyor. Normal kullanımda ise 600mb ın altına düşmeyen stock JB nin aksine oyun açmadığımda 500mb ın üstüne çıktığını hiç görmedim. Tabii ki bütün bunlar kullanıma ve yüklenen uygulamalara bağlı ancak ne olursa olsun sistem çok hızlı çalışıyor.

Yine rom u odexed hale getirmemin etkisiyle beraber gerek uygulama açılışları, gerekse uygulamalar arası geçişler çok seri. Şunu söylemeliyim ki ben hiçbi rom da Whatsapp ı bu kadar akıcı çalışırken görmedim. Antutu yla yaptığım benchmark testinde ise ondemand governor ile 1.2ghz de 10500 gibi bir sonuç aldım. Ki SetCPU daki tweak bölümünden gördüğüm kadarıyla ondemand pil tasarufu için ayarlanmış geliyor.

Alet kapanırken örneğin CM tabanlı romlardan daha yavaş kapanırken, açılırken ise normalden çok daha hızlı açılıyor ki boot animation bile koymamışlar Bunun dışında kurulu gelen JKay Deluxe ile birlikte Xposed le yapılabilenlere benzer bir çok özelleştirme yapmak mümkün.

Kernel olarak Siyah 2.6.12 yle yüklendi. Ondan mıdır bilmiyorum ama dokunmatik hassasiyeti çok çok iyi geldi bana. Bunun dışında görüntü kalitesi yazıların etrafındaki keskinlikten anlayabildiğim üzere bi tık daha ilerde sanki.

Genel olarak yıllar öncesine dönüş yapmış gibi hissetmem gerekirken arayüzün bu akıcılığıyla telefon çağ atlamış gibi hissediyorum Tüm bu KitKat ve ART muhabbetlerinin arasında bi alternatif denedim ve bi kaç gün inceledim. Sonuç olaraksa bunu kesinlikle önerebileceğimi burada paylaşmak istedim. Eğer denemek isteyen olursa linkleri tekrar bulup yazabilirim.

Hocam ekrandan görüntü paylaşırsanız çok sevinirim.
full odex yapmak ne demek?
linkleri paylaşır mısınız? deneyelim biz de.
bir de hocam hangi uygulamalar yüklü sizde hepsinin fotoğrafını koyar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WetDream -- 16 Aralık 2013; 15:54:04 >

78 Mesaj
16 Aralık 2013; 17:21:32 

Pil için SS alamıyorum çünkü GB de öyle bir bölüm bulunmamakta Ancak SS lerde gözüken %19 luk değer, %98 le güne başlayıp bu saate kadarki yoğun kullanımımın sonucu.

Rom un linki: GT-I9100_WanamLite.XWLA4.Final.NO-WIPE.zip

Rom u yükledikten sonra şu fix dosyasını flash lamayı unutmayın: GT-I9100_WanamLite_SiyahKernel_PlayBackFix.zip

Reboot etmeden önce bir kez daha wipe data/cache seçeneğini uygulamanızı öneririm.

SS deki status bar ve battery icon u isterseniz, şu dosyayı flash layabilirsiniz: Xwla4_JKay_Deluxe_GreenGray_v13_6_4_deodexed.zip

Odex ve deodex hakkında detaylı bilgi için: [Deodex & Odex Nedir?][Nasıl Yapılır?][Avantajları ve Dezavantajları]
Ben rom u odexed hala getirmenizi kesinlikle öneriyorum.

Rom u odexed yapmak içinse ilk önce Titanium Backup la kullanmayacağınız sistem uygulamalarını (Google Talk vb.) kaldırın.
Yeri gelmişken söyleyeyim; Titanium Backup la uygulamalarınız geri yüklendiğinizde, bunun pil kullanımını ve performansı olumsuz etkilediğini düşünüyorum.

Odexing Script i yüklemek için bu dosyayı flash layın: UOS_V631.zip

Telefonu reboot ettiğinizde Terminal in yüklenmiş olduğunu görüceksiniz. Açın ve sırasıyla şu komutları girin:

quote:

su

dexo -all

İşlem sırasında hattın gitmesi ve widget ların force close uyarısı vermesi gayet normaldir. İşlemin bitmesini bekleyin, ardından telefonu yeniden başlatın.

0

0

0

0

0

0

0

Bu ram değerini aldığımda kurulu olan uygulamalar:

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exeque -- 16 Aralık 2013; 17:29:15 >

Bu mesajda bahsedilenler: @if you lonely..., @WetDream Bu mesaja 3 cevap geldi.

78 Mesaj
16 Aralık 2013; 18:36:14 

Örneğin status bar ın odexing işlemini düşünelim:

Deodexed halde system/app içinde status bar için SystemUI.apk bulunurken,
Odexed halde ise yine system/app içinde SystemUI.apk ve SystemUI.odex dosyaları bulunur.
Bu nedenle de odexed rom lar için daha fazla hafıza kullanır denir. Ancak 2GB rom hafızası bulunan Galaxy SII gibi bi cihaz için bu bi fark yaratmıyo.

Umarım cevaplayabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exeque -- 16 Aralık 2013; 18:36:52 >

Bu mesajda bahsedilenler: @WetDream Bu mesaja 1 cevap geldi.

1815 Mesaj
16 Aralık 2013; 19:08:28 

quote:

Örneğin status bar ın odexing işlemini düşünelim:

Deodexed halde system/app içinde status bar için SystemUI.apk bulunurken,
Odexed halde ise yine system/app içinde SystemUI.apk ve SystemUI.odex dosyaları bulunur.
Bu nedenle de odexed rom lar için daha fazla hafıza kullanır denir. Ancak 2GB rom hafızası bulunan Galaxy SII gibi bi cihaz için bu bi fark yaratmıyo.

Umarım cevaplayabilmişimdir.

Anladım hocam.

1045 Mesaj
16 Aralık 2013; 21:21:35 

cyanfox deneyen oldu mu hiç arkadaşlar

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=2448450

Dum spiro spero

275 Mesaj
17 Aralık 2013; 0:16:03 

Yurtdışından s2 aldım.. sizce pasaporta mı kayıt ettirmeliyim yoksa imei mi attırmalıyım. artıları eksileri nelerdir..Şu an zaten android 4.1 güncelledim..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1018 Mesaj
17 Aralık 2013; 0:43:54 

quote:

Orijinalden alıntı: aL-Pi

Yurtdışından s2 aldım.. sizce pasaporta mı kayıt ettirmeliyim yoksa imei mi attırmalıyım. artıları eksileri nelerdir..Şu an zaten android 4.1 güncelledim..

bende imei atılmış bir s2 var şu ana kadar problem yaşamadım custom rom kurdum bir sürü kernel vs kurdum. Customdan odin ile stock roma döndüm. Şimdilik bir sorunum yok.

275 Mesaj
17 Aralık 2013; 0:49:28 

quote:

Orijinalden alıntı: oznklckp

bende imei atılmış bir s2 var şu ana kadar problem yaşamadım custom rom kurdum bir sürü kernel vs kurdum. Customdan odin ile stock roma döndüm. Şimdilik bir sorunum yok.

Pek bilgim yok, romdan filan da anlamam. 115 TL vermek açıkçası ağır geliyor, halihazır kayıt ettirebileceğim pasaportta var ama bilemedim..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

611 Mesaj
17 Aralık 2013; 2:45:33 

slm millet şuan bende s2 kullanıyorum.
s3den g2 ye geçmiştim abimle takasladım.

pil sorunu yaşayanlar var 2450ma gold denen arjnali
ebadında piller var kullanan oldumu yurdışı fiyatı çok cazip
http://www.aliexpress.c...laxy-S-2/707733040.html

reno kanguru1.9D 2003.- trek7.3fx alfablue.-s4zoom- monster 2 yaşında.

611 Mesaj
17 Aralık 2013; 2:54:18 

quote:

Orijinalden alıntı: aL-Pi

Pek bilgim yok, romdan filan da anlamam. 115 TL vermek açıkçası ağır geliyor, halihazır kayıt ettirebileceğim pasaportta var ama bilemedim..

4.1 de kaldığınız sürece sorun yok .
sonrakilerde imei uçması olabilir.
illa güncellemem lazım diyorsanız pasaporta kaydedin yoksa masraf etmeyin.
s3 konusunda aynı durumda olup nerde sorun çıktığını bir arkadaş yazmıştı.

şahsi fikrim gerek olmadığı şeklinde .

reno kanguru1.9D 2003.- trek7.3fx alfablue.-s4zoom- monster 2 yaşında.

1228 Mesaj
17 Aralık 2013; 3:25:26 

@Exeque
Uzun zamandır aklımdaydı zaten GB'ye geçmek, seni görünce daha bi gaza geldim. Yakında bende geçerim

Yalnız Wanam yükleyip sonra Odex'e çevirmekle uğraşacağına XWLA4 resmi romunu yükleyip üstüne JKay Mode yükleseydin, aynı işi görürdü

Bu mesajda bahsedilenler: @Exeque Bu mesaja 1 cevap geldi.

Steam : Dreamcream1905
Origin : Dreamcream1905

78 Mesaj
17 Aralık 2013; 3:37:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Dreamcream

@Exeque
Uzun zamandır aklımdaydı zaten GB'ye geçmek, seni görünce daha bi gaza geldim. Yakında bende geçerim

Yalnız Wanam yükleyip sonra Odex'e çevirmekle uğraşacağına XWLA4 resmi romunu yükleyip üstüne JKay Mode yükleseydin, aynı işi görürdü

Wanam da çeşitli geliştirmeler var. Build.prop u falan temizliyo adamlar. Zaten Siyah Kernel ın GB sürümü yalan olmuş, link bulunmuyo

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 4 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
17 Aralık 2013; 7:53:56 

quote:

Orijinalden alıntı: taka61

ben 1650 lilik olanı bile bulamıyorum

orjinal bulabildiniz mi acaba ? Gelişme varmı ?

394 Mesaj
17 Aralık 2013; 9:34:27 

quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

orjinal bulabildiniz mi acaba ? Gelişme varmı ?

ankarada maltepe pazarında var. interttede gittigidiyor gibi sitelerde gördüm orjinal 1650mah. olanı. fakat 2000lik orjinal yok. ankarada merkezi yerlerdeki telpa servislerini aradım fakat bulamadım. buradan bir arkadaş link verdi mobil cadde sitesinden orada stoğa girmesini bekliyorum.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
17 Aralık 2013; 9:50:52 

Abi orj batarya önerebileceğin bir yer varmı ?

Bu mesajda bahsedilenler: @Pulstar Bu mesaja 2 cevap geldi.

6906 Mesaj
17 Aralık 2013; 10:42:33 

quote:

samsung yetkili servislerinde olmalı

Q9400 2.66@3.5 ghz ------gtx 660 oc li-----4gb kingston ddr2 800@1066 mhz -----Gigabyte p35ds3l ------coler master 390w----- philips 42'' lcd tv----skystar hd 2 tv kart-----logitech kablosuz set

8915 Mesaj
17 Aralık 2013; 11:13:15 

quote:

Samsung'un anlaşmalı olduğu servislerde bulabilirsin.

Yalnız bataryaya ne oldu?

Bir sorunu yoktu diye hatırlıyorum.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
17 Aralık 2013; 11:22:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Samsung'un anlaşmalı olduğu servislerde bulabilirsin.

Yalnız bataryaya ne oldu?

Bir sorunu yoktu diye hatırlıyorum.

yoo bir sorun yok , keyfe keder sadece

8915 Mesaj
17 Aralık 2013; 11:40:50 

quote:

yoo bir sorun yok , keyfe keder sadece

Arkadaşım neden korkutuyorsun?

Zaten geceden beri telefonu düzeltmeye çalışıyorum. Şimdi de sen böyle deyince, "ben bu arkadaşa cihazı sağlam vermiştim, ne oldu acaba?" dedim.

Bu arada hepinize benden bir tavsiye;

Cihazın ana dizininde sdcard adında için doğru düzgün dolu olmayan bir klasör görürseniz silmeyin.

Sonra benim gibi tüm kullanıcı verilerini uçurursunuz.

144 Mesaj
17 Aralık 2013; 12:01:23 

quote:

Teşekkürler bilgi için.

394 Mesaj
17 Aralık 2013; 15:20:27 

MIUI 3.12.13 multi language yükleyip bir denemek istiyorum. titanium backup ile aldığım yedekler acaba miui roma tekrar yüklenebiliyor mu?

394 Mesaj
17 Aralık 2013; 16:47:40 

birde miui kurmaya çalışıyorum fakat status 7 hatası alıyorum. nordic 4.1.2 yüklü rootlu usb hata ayıklamada açık. daha öncede bu tarz bir hata alıyordum. Dorimanx kernel kurup cwm den yaptığımda oluyordu diye hatırlıyorum. fakat şuanda Dorimanx kernelin en son sürümünü kurmak istediğimde de hata veriyor. sadece philz kernel kurdurdu onunda recovery açıp cwmden romu kurmaya çalıştırdığımda gene aynı hatayı alıyorum. odinden mi kurmam gerekiyor. bayadır bu işlerle uğraşmıyordum unutmuşum açıkçası. bir yandan da acaba bu bana bir mesaj mı diyorum miui ye geçme diye :)

275 Mesaj
17 Aralık 2013; 19:02:09 

quote:

Orijinalden alıntı: bytradm

4.1 de kaldığınız sürece sorun yok .
sonrakilerde imei uçması olabilir.
illa güncellemem lazım diyorsanız pasaporta kaydedin yoksa masraf etmeyin.
s3 konusunda aynı durumda olup nerde sorun çıktığını bir arkadaş yazmıştı.

şahsi fikrim gerek olmadığı şeklinde .

Teşekkürler cevabınız için sanırım imei attıracağım

2994 Mesaj
17 Aralık 2013; 19:53:50 

Bu sayfada CM11'i görmek ne zamana nasip olacak bakalım
0

1815 Mesaj
17 Aralık 2013; 20:12:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

Bu sayfada CM11'i görmek ne zamana nasip olacak bakalım
0

Çok mu güzel hocam bu cyanogenmod?
Olayı nedir bu kadar çok bekliyorsun?

8942 Mesaj
17 Aralık 2013; 20:34:58 

Sorumu yanlış anlama da zaten geldi unoffical olarak. Tam olarak ne bekliyosun anlamadım ben. Hani ekstra bekledigin nedir

10834 Mesaj
17 Aralık 2013; 20:39:37 

var zaten berkcan..

Bu mesajda bahsedilenler: Dexter61

No Prayer For The Dying
“Yönetici, özde Musa ve görünüşte Firavun olmalıdır” “Görünüş halka, öz Allah’a aittir”

2994 Mesaj
17 Aralık 2013; 20:59:33 

official bekliyorum dediğiniz gibi şuan unoffical olarak yayınlandı ama nighlty aşamasına geçmedi henüz.

8942 Mesaj
17 Aralık 2013; 21:08:11 

Officaldan beklentin nedir iste suan herşey calisiyor onu anlamadim ben

2994 Mesaj
17 Aralık 2013; 21:18:09 

Beklentim stabil hale gelmesi

8942 Mesaj
17 Aralık 2013; 21:31:02 

Yeeee.Yeterince stabil.

Omni tarafından kötü haber. Gerekçelerini araştırmadım ama ART desteğini kesmişler. Neden yaptılar henüz bakmadım. Şu an carbon kaldı bir tek.

202 Mesaj
17 Aralık 2013; 21:32:02 

BATARYA HAKKINDA!!!

Arkadaşlar 2000Mah bataryayı çok uzun süredir kullanıyorum...
ama artık oda öldü net full açık aydınlatma otomatik...
akşam 6 yı zor görüyorum...aşırı görüşme yapıyorum işim gereği...
2000 lik bulamadığım için 1650 alayım dedim.samsung servis bursa 75 lira dedi...
fiyat çok geldiği için netten alayım dedim satıcıya 80 kere sordum orjinal dedi...
pofff deli gibi ısınıo ve günün ortasında % 60 dan direk kapanıo...
1 arkadaşımda aldı farklı birinden oda aynı...
bizim para boşa gitti.sizinde gitmesin bilginize...
buluyorsanız 2000 yada samsung servisden alın...bilginize...

Olmasaydın...Olmazdık.

2994 Mesaj
17 Aralık 2013; 21:48:50 

Hiç olmadı bu işte ART 4.4'e geçiş yapmamda ki tek sebep.

Bu mesajda bahsedilenler: Midgardian

1815 Mesaj
17 Aralık 2013; 22:40:05 

Temassız kontrol yok değil mi s2de?

510 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:14:50 

kusura bakmayın çok geç döndüm galiba

@hunkar1
rica ederim hocam

yardımcı olabildiysek ne ala
her zaman

@oznklckp
alla alla

bende sorunsuz çalışıyor

bir ihtimal kitkat versiyonu ayrı gravitybox'un
yanlışlıkla onu kurmuş olabilir misiniz?

yoksa xposed'ten aktif edip soft reboot atmanız bile yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokuzcanlicanavar -- 17 Aralık 2013; 23:20:40 >

Bu mesajda bahsedilenler: @hunkar1, @oznklckp Bu mesaja 1 cevap geldi.

510 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:16:13 

quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

Temassız kontrol yok değil mi s2de?

var ama uluslararası versiyon olan GT-I9100 modelinde değil malesef

NFC GT-I9100P modelinde var

510 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:18:57 

4.4'te Omni - Carbon derken SlimKat'ı deneyen olmadı sanırım

8942 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:21:51 

Şu antam oalrak onunla uğraşıyorum. Herşeyi kurdum...vs sorun yoktu art açıktı.DPI değiştirdim buildprop tan şimdi kaldı slimsaber ekranında.Yeniden kuracağım.Zaten ART sağlıklı çalışmıyordu bu romda. En son sinirlenip 4.3 e döneceğim az kaldı.Carbonda da basit bir sorun var onu düzeltmemek için direniyor eleman. Müzik çalarken ekrana dokununca patlama sesi gibi ses geliyor.Herkes uyardı ama düzeltmiyor lavuk.Dokunma seslerini kapatın diyor.Zaten çoğu geliştirici böyle.Hataları bırakıp üstüne ekleme yapıyorlar uğraşmak işlerine gelmiyor çoğunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 17 Aralık 2013; 23:22:57 >

3469 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:25:15 

Stabil olmamış 4.4.lerle uğraşmayın artık. Kurun 4.3.1 keyifle kullanın, stresten erken yaşlanacaksınız üzülüyorum

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

8942 Mesaj
17 Aralık 2013; 23:27:00 

Çok pis laz damarıma geldi.Ayrıca ART açık iken bu telefon resmen uçuyor o yüzden kitkat favorim şimdilik.

Bu mesajda bahsedilenler: