Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42084209421042114212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @midgardian bende takılıyorum rahatina bak :) zaten 2 günümüz kaldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre9110 kullanıcısına yanıt
    Yalnız eleman oradaki linkte bulunan batteryguide daki işlemleri yaptıysa normaldir.Sync yok en başta. Ekran kapanınca wifi kapansın data kapansın demiş rehberde. Rehberde çoğu şeyden feragat ediliyor. O yüzden o ekran süresi ve o kadar saat açık kalabiliyor dikkatini çekerim.

Şun uda ekleyeyim. NEAT ve APOLO kullanırken 2 gün kullanımda 3 saatten biraz fazla ekran açıklığı süresi almıştım. Bataryada problem yok ta kullanım alışkanlıklarında problem oldu aosp den sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 21 Temmuz 2013; 4:51:09 >
  • Arkadaslar i9100g modelini kullaniyorum . 2.3.6 gb orjinal yazilim yuklu. Ben batarya konusunda biraz daha verim alabilecegim bir surum ariyorum. Suan 1s 30 dk ekran suresi var ve batarya %40 da ortalama 2 saatde tukeniyor. Arka sayfalari okudum ama karar veremedim bir turlu cok yorum var. Yarin carsi iznimde sizin suanda onereceginiz surumu yukliycem .

Hem bu gb arayuzunu pek begenmiyorum bir diger degistirme sebebimde bu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Arkadaslar i9100g modelini kullaniyorum . 2.3.6 gb orjinal yazilim yuklu. Ben batarya konusunda biraz daha verim alabilecegim bir surum ariyorum. Suan 1s 30 dk ekran suresi var ve batarya %40 da ortalama 2 saatde tukeniyor. Arka sayfalari okudum ama karar veremedim bir turlu cok yorum var. Yarin carsi iznimde sizin suanda onereceginiz surumu yukliycem .

burdaki kullanıcılar da pek bulunmuyor g modeli siz en iyisi xda yi ziyaret edip ordaki romlara goz atin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MzBag -- 21 Temmuz 2013; 5:14:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

Arkadaslar i9100g modelini kullaniyorum . 2.3.6 gb orjinal yazilim yuklu. Ben batarya konusunda biraz daha verim alabilecegim bir surum ariyorum. Suan 1s 30 dk ekran suresi var ve batarya %40 da ortalama 2 saatde tukeniyor. Arka sayfalari okudum ama karar veremedim bir turlu cok yorum var. Yarin carsi iznimde sizin suanda onereceginiz surumu yukliycem .

burdaki kullanıcılar da pek bulunmuyor g modeli siz en iyisi xda yi ziyaret edip ordaki romlara goz atin

İ9100 deki surumler genelde g de de bulunuyor siz bir kac oneri verirseniz ben yarin arastirip yuklerim.

• G nin donanımı bizim kullandığımız ile farklı. Şimdi ne söylesek yanlış olur. Ama senin telefon için de jellybam rom var. Xda da da romlar vardı bayağı. Aslında bu forumda i9100 g ana konusu vardı ama kimse uğramıyor sanırım. Onlara bir sor istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

G nin donanımı bizim kullandığımız ile farklı. Şimdi ne söylesek yanlış olur. Ama senin telefon için de jellybam rom var. Xda da da romlar vardı bayağı. Aslında bu forumda i9100 g ana konusu vardı ama kimse uğramıyor sanırım. Onlara bir sor istersen.

Biliyorum :)

Siz ornegin İ9100 modelinde omega v23 kullaniyorsunuz ayni surum g icinde mevcut oluyor genelde. Siz bana bir kac rom onerin ben g icin olanini bulup yuklemeye calisirim yarin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

G nin donanımı bizim kullandığımız ile farklı. Şimdi ne söylesek yanlış olur. Ama senin telefon için de jellybam rom var. Xda da da romlar vardı bayağı. Aslında bu forumda i9100 g ana konusu vardı ama kimse uğramıyor sanırım. Onlara bir sor istersen.

Biliyorum :)

Siz ornegin İ9100 modelinde omega v23 kullaniyorsunuz ayni surum g icinde mevcut oluyor genelde. Siz bana bir kac rom onerin ben g icin olanini bulup yuklemeye calisirim yarin

Omega iyidir derler stok tabanlılar için wanam varsa yükleyebilirsin neat rom varsa yükleyebilirsin.

Aosp istiyorsan rootbox var cm leri yükleyebilirsin slimrom var bunlar iyidir hocam benim okuduğum kadarıyla varsa i9100g için kurabilirsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

İ9100 deki surumler genelde g de de bulunuyor siz bir kac oneri verirseniz ben yarin arastirip yuklerim.

omega
    neat
    stock icin
    rootbox
    jellybam
    slimbean
    4.2.2 için

• quote:

Orijinalden alıntı: EM4

quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

çok teşekkür ederim şimdi açıldı.
    telefonumun özellikleri şöyle oldu. bunlar en son güncel hali midir? yoksa daha yenileri çıktı mı? mesela android en son alttaki gibi midir?
    şimdi telefonum hem rootlu hem kernelli mi olmuş oldu?

android 4.1.2
    ana bant : i9100xxls8
    kernel sürümü : siyah s2-v6.0b5

Değil. LS8 İspanya JB rom u. En son İtalya için LSW çıktı diye hatırlıyorum. Link i aşşağıda.

http://hotfile.com/dl/234177852/6c89acd/ITV-I9100XWLSW-20130710173838.zip.html

Bunu root etmek için de şu kernel i tavsiye ederim;

https://www.wuala.com/pedestre/Kernel/Apolo%20JB/CWM%20(English-Espa%C3%B1ol)/ODIN/ApoloJB_4.8b_ExtremeV2.tar?key=IZz8nJ7ajpFQ

Aynı demin yaptığınız gibi odin den yükleyeceksiniz.

apolo jb kernel , siyah kernel beta dan iyidir sanırım
    siyahkernel beta da pil çok çabuk tükeniyor gibi geldi
  • Cihazımda Türkiye 2.3.6 yüklü, son çıkan İtalya'yı Odin ile yükleyebilir miyim? Bir sorun teşkil eder mi?

• quote:

quote:

Ben bu kernel ile ortalama 3 buçuk saat ekran açık kalma süresi yakaladım. O yüzden benim kullanım alışkanlıklarıma göre oldukça iyi orjinal batarya ile. Siyah dediğiniz gibi sömürüyor. Siz telefon açılmıyor diyince direk aklıma o kernel geldi o yüzden söylemiştim.

sayın em4 çok teşekkür ederim. o halde bunu yükleyeem
    yine bir sorum olacak.

acaba içindeki kerneli silmenin yolu var mı? yoksa üzerine normal olarak yükleyeyim mi odin ile?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramyth

Cihazımda Türkiye 2.3.6 yüklü, son çıkan İtalya'yı Odin ile yükleyebilir miyim? Bir sorun teşkil eder mi?

hiçbir sorun teşkil etmez..yükleyebilirsin..
  • Selam,
    Sanki Sentinel Rom Jellybam dan daha akici gibi geldi bana. Birden cok rom ustuste bindirildiginden sanki jellybam de milisaniyeler mertebesinde gecikme var gibi. Uzun sure jellybam kullandiktan sonra su an sentinel + juice defender + greenify gercekten gayet memnunum. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Orijinalden alıntı: Ramyth

Cihazımda Türkiye 2.3.6 yüklü, son çıkan İtalya'yı Odin ile yükleyebilir miyim? Bir sorun teşkil eder mi?

hiçbir sorun teşkil etmez..yükleyebilirsin..

Teşekkür ederim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben bu kernel ile ortalama 3 buçuk saat ekran açık kalma süresi yakaladım. O yüzden benim kullanım alışkanlıklarıma göre oldukça iyi orjinal batarya ile. Siyah dediğiniz gibi sömürüyor. Siz telefon açılmıyor diyince direk aklıma o kernel geldi o yüzden söylemiştim.

sayın em4 çok teşekkür ederim. o halde bunu yükleyeem
    yine bir sorum olacak.

acaba içindeki kerneli silmenin yolu var mı? yoksa üzerine normal olarak yükleyeyim mi odin ile?

Telefonda sorun yoksa gerek yok ama yeni bir kernel yüklerken eskisinden kalan kalıntılar temizlenebiliyor. Bu zamana kadar yüzlerce kez kernel yüklemişimdir sadece 2 3 defa yaptım ya da yapmadım bunu. Bir kernel in hem odin hem de recovery den yüklenebilir versiyonları varsa ilk önce odinden yüklemenizi, sonra da recovery den yüklemenizi tavsiye ederim.

önce odin ile italyayı yükledim
    sonra odin ile apolo yu sizin linkte verdiğiniz. telefon sürekli reset atıyor.
    sebebi ne olabilir acaba? 4 5 defa yeniden başladı .ekran açılıyor ama reset atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 21 Temmuz 2013; 14:20:34 >
  • Biliyorum sentinel kullandım ama özelleştirme seçeneği az olduğu için kullanmıyorum. Jellybam de ayar seçeneği daha fazla.

• quote:

quote:

önce odin ile italyayı yükledim
    sonra odin ile apolo yu sizin linkte verdiğiniz. telefon sürekli reset atıyor.
    sebebi ne olabilir acaba? 4 5 defa yeniden başladı .ekran açılıyor ama reset atıyor

Wipe işlemlerini yapın. Düzelmezşe şayet wipe işlemlerinden sonra tekrar rom u kurup, kernel i flashlayın. Olabiliyor arasıra böyle işte.

hepsini yaptım olmadı

italyayı kuruyorum sorun yok. ama üstüne downlod modeuna alıp apolo yukurunca reset atmya başlıyor. cache dalvik de yaptım yine düzelmedi.

şimdi mecburen sadece italyayı kurdum. başka bir kernel önerir misiniz? apolo yerine
    link de verirseniz onu yükleyeyim italya üstüne. philz filan iyi diyorlardı
  • çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 21 Temmuz 2013; 16:36:42 >
  • tamam philz i yükleim sonunda

ama kernel sürümü 3.0.3" -1211311
    dpi@dell251#3
    smp preempt thu may kst2013 yazıyor
    yüklenmemiş mi desem?

sarı ünlem root işareti çıkıyor başlarken philz i yükledikten sonra ama titanium backup pro yu açtığımda root yetkisi bulamadım diyor
    neden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanoute -- 21 Temmuz 2013; 16:55:00 >
  • 
Sayfa: önceki 42084209421042114212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.