Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (418. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gubar-ı Gam

sawgent yükleme işlemi bitince bu konudan paylaşırmısın zahmet olmazsa.Teşekkürler zaman ayırdığın için:)

grolof evet forumda bir terslik var bende google'dan aratıyorum kullanıcılar kulübünü yoksa samsung bölümünde çıkmıyor

konu samsung bölümünde değilde ondan.
  • Haklisin..klasor icinde iki tane CSC dosyasi bir de stock kernel var.Bunlardan sadece bir tane CSC dosyasini kullanacagiz diger csc ve kernel dosyasina ilk yukleme de gerek yok.cunku stock kernel PDA da gosterdigimiz dosya icinde zaten var...Kernel dosyasinin bu klasor de verilmis olmasinin amaci root yaptiktan sonra orjinal kernel dosyasini yukleyebilmek icin o yuzden resimdeki dosyalari kullanirsaniz sorunsuz yuklersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gubar-ı Gam
    ...............
    grolof evet forumda bir terslik var bende google'dan aratıyorum kullanıcılar kulübünü yoksa samsung bölümünde çıkmıyor

forumda o yönden bir terslik yok, konu zaten artık Mobil Cihazlar » Android Cihazlar » Android Telefonlar » Samsung » bölümüne taşındı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexxter

YENİ KULLANICILAR İÇİN KG2 YÜKLEME

Alttaki linkten dosyaları indirin

KG2 FİRMWARE :http://hotfile.com/dl/124426381/8450925/I9100XXKG2_SamFirmware.rar.html
    PİT DOSYASI :http://www.multiupload.com/LS8PKTTDMJ

KG2 firmware dosya şifresi : samfirmware.com

KG2 FİRMWARE DOSYASINI rar dan çıkardıktan sonra klasör içinde şu dosyalar olacak

CODE_I9100XXKG2_CL375027_REV02_user_low_ship.tar
    GT-I9100-CSC-HOME-MULTI-OXAKG2.tar
    GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKG2.tar
    KERNEL_I9100XXKG2_CL375027_REV02_user_low_ship.tar
    MODEM_I9100XXKG2_REV_02_CL1037208.tar

PİT DOSYASI

u1_02_20110310_emmc_EXT4.pit

Yukarıdaki dosyaları Odinde göstereceğiniz yerler resimde görülüyor.Odini açın RE-PARTİTİON İŞARETLEYİN ve resimdeki gibi dosyaları yerleştirip telefonu download mod a alın..Starta basın bu kadar.Eğer yükleme bittikten sonra S logo ekranında titreme yapıp takılırsa..Bataryayı çıkarın ve telefonu recoverymod a alıp wipe data factory reset yapın.Açılır

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

sevgili ustad..bu verdiğin 1-2 sayfa once verdiğinle aynı degil dimi.
    Yani WİPE siz hiç birşey silinmeden yüklenen KG2 ROOM la aynı degil dimii..
    O kadar uygulama yükledik bosa gitmsin..
    teşekkürler.
  • mesaj yazarken ı harfi g olarak gidiyor karşı tarafa daha öncede soranlar olmuştu ama cvp verilmedi görmedim cevabı bu sorunu çözen varmı ?
  • @dexxter tesekkurler bu daha iyi oldu KG2 yi hic kullanmadim ne gibi degisikler var yada bu sizan son firmware neler getiriyor 2 gunde bir yazilim cikmaya basladi dersem daha iyi olur bilgin varmi yada kullanan arkadaslar kisaca bilgilendirirse sevinirim benim artik beynim sulandi kur yukle kur yukle pes dedim artik KF3 devam bikkinlik geldi vallaha
  • Ben daha once anlatin vermedim KG2 icin ama yukarida anlattigim sekil wipe dir o yuzden uygulamalar gider.Normal de pit kullanmaniza gerek yok ama tertemiz bir KG2 icin pit ve re partition benim dusunceme gore sart..O yuzden ileride sorun cikmamasi acisindan wipe sekilee yuklemeniz sizin icin daha iyi olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadChild

mesaj yazarken ı harfi g olarak gidiyor karşı tarafa daha öncede soranlar olmuştu ama cvp verilmedi görmedim cevabı bu sorunu çözen varmı ?

arkadasim ben denedim o zellikle ama bende boyle bir problem cikmadi diyorum ya sizde olan sorunlar bizde yok bizde olan sorunlar sizde yok ben bu telden hicbirsey anlamadim ama sevdim keretayi linux bilgim oldugu için banamisin demiyorum veriyorum ayari
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Elektroterm

KF3 de orjinal ve en son çıkan resmi rom,bence onu yükle.Bende biraz dolaşıp en son onu yükledim.

onu kies ten dün yükledi zaten ama cihazı hard reset yapınca cihaz yine ilk aldığımdaki gibi rusça açıldı. onun için KF1 i indirdim belki PC Studio cihazı üvey evlat gibi reddetmez diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extense

@dexxter tesekkurler bu daha iyi oldu KG2 yi hic kullanmadim ne gibi degisikler var yada bu sizan son firmware neler getiriyor 2 gunde bir yazilim cikmaya basladi dersem daha iyi olur bilgin varmi yada kullanan arkadaslar kisaca bilgilendirirse sevinirim benim artik beynim sulandi kur yukle kur yukle pes dedim artik KF3 devam bikkinlik geldi vallaha

Dostum bende vaussmod var hala cunku guzel calisiyo eger vaussmod KG2 cikana kadar bi aksilik olmazsa bunda kalicam.Henuz yuklemedim Kg2 yi
  • @EMREMETIN

en gunceli evet ama official değil ne kadar tutarlı denemeden bilinmez ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: extense

quote:

Orijinalden alıntı: MadChild

mesaj yazarken ı harfi g olarak gidiyor karşı tarafa daha öncede soranlar olmuştu ama cvp verilmedi görmedim cevabı bu sorunu çözen varmı ?

arkadasim ben denedim o zellikle ama bende boyle bir problem cikmadi diyorum ya sizde olan sorunlar bizde yok bizde olan sorunlar sizde yok ben bu telden hicbirsey anlamadim ama sevdim keretayi linux bilgim oldugu için banamisin demiyorum veriyorum ayari

ugraşıyodum çözdüm sms ayarlarda giriş modunu çoklu dil yapınca halloldu denedim sanıyodum o seçenegi ama atlamışım sanıyorum ama çoklu dil i seçince çözülüyor.
  • Merhaba arkadaslar

Telefonu iki gun once vodafone bayinden telpa garantili 1650 Tl ye aldim;

Yanliz, telefonun kasasinda MADE IN CHINA BY SAMSUNG yaziyor,bataryasinda MADE IN KOREA / FINISHED IN CHINA, sarj cihazinda, kulakliginda, usb kablosunda da CHINA yaziyor. BU TELEFONDAN ONCE GALAXY S KULLANDIM CIHAZ MADE IN KOREA IDI, Telpa garantili alan arkadaslarda da durum aynimi ? yoksa benim telefona has bir durum olmasa gerek, diger distributorlerde ( basari c5 brighstar) durum aynimidir ? KOREA URETIMIYLE CHINA URETIMI ARASINDA FARK VARMIDIR ? birde bu telefonun sarji bir gun bile dayanmiyor bu nasil is anlamadim
  • Geçen hafta seyahate çıktım çıkacagım akşam biraz temizlik yapıyım demiştim telde nerden aklıma geldiyse :) rootluydu telim işe yarar birkaç dosya kaldırmış telefon hata vermeye başladı iş için çıkıyorum fena şişirdi beni saatlerce ugraştım düzeltemedim en son xda dan bi rom buldum yükledim düzeltti telefonu rom detayları resimde görünüyor geziyorum diye pek kurcalamıyorum gene bi problem çıkarırsam yollarda düzeltemem diye :) Biraz önce ilk sayfada anlatıldıgı gibi root yapmayı denedim olmadı hata verdi acaba ilk sayfada root için verilen 2 dosya benim benim room için uygun değilmi bi bakıp görüş bildirirseniz sevinirim.

• herkerse selmalar tatilimin evde gececek olan 2. bolumundeyim artık foruma daha cok ulasabilecegim

gerekli tum guncellemeler yapıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasmet1986

galaxy s 2 hucre bilgi ekrani nasil cikiyo ??? telefonun ekraninda ornegin avcilar yazan ayardan bahsediyorum bu yazsin istiyorum.

2.sorum: aylik cepnet paketim var. bu paketi cep telefonunu modem olarak kullanip bilgisayardan nete nasil baglanirim.KİESLE bu mumkunmu mumkunse adim adim nasil yapcam..tskler.

Bende merak ediyorum aslında. Bide cepnet paketi S2 de verimli çalışıyormu acaba...
  • Abi hoşgeldin sefalar getirdin..
  • hazır yoldayken gps izlenimlerinimi bildiriyim. Açık alandaysanız arabada dahil gayet hızlı baglanıyor gps e ben igo laz versiyonunu kullanıyorum ilk sayfadaki, gayet hızlı bir şekilde baglanıyor günde 2-3 şehir değiştirdigim için uydularda farkediyodur herhalde ona ragmen gayet hızlı baglantısı.
    google maps ten de denedim genel olarak memnun etmiyor gps e baglanma hızı gayet iyi ama şu harita yükleme işi çıgrından çıkarıyor netten çekme hızı malesef arabaya yetişemediği için fos biraz avrupa amerika için idealdir belki ama bizde baglantı hızları yüzünden rezalet. Ben gidiyorum ekranda beyaz zeminde kendimi görüyorum ama nerdeyim hiçbişi yok :) bulutların üstünde gidiyosunuz :) maps 5.7 yi indirdim daha deneme aşamasındayım ama oda işe yaramıyor şimdilik offline harita tutma meselesi sınırlı 10 tane harita indiriyosunuz offline tutma sınırı bitiyor galiba eskileri silmek lazım. Dün başıma geldi trabzon-rize-erzurum yapıcaktım önceden indiriyim dedim haritaları hani tıklıyosunuz tıkladıgınız yerin 16km çevresinin haritasını indiriyorly o işlemi 10 kere yapabildim 10 bölgeyi indirdi 11. bölgeye izin vermedi. indirme işini bırakıp elle ilerleyerek görüntüledim haritaları yeni yer görüntüledikçe eskileri siliyor bunuda önbellege bakarak farkettim 30mb dı önbellek 20 lere düştü.
    Başka deneyen varmı paylaşalım lütfen..
  • Türkiye çapında yollardaki kullanım durumundanda bahsedeyim biraz.
    20 gün yollarda olucam 8 bin km civarı yol yapıcam şimdiden 2bin km yol yaptım hattım vodafone ve sınırsız net paketim var.
    Sabah 9:00 civarı şarjdan çıkarıyorum %100 dolu vaziyette veri baglantım sürekli açık gmail-hotmail ve facebook tan sürekli bildirim ve mail alıyorum ara ara navigasyonu kullanıyorum dag yollarında kayboldukça işe yarıyor gene dag yollarında oldugum için malum çekme gücü azalıyor daha fazla pil yiyodur yarım saat civarı görüşme yapıyorum 5-10 msj var hava durumu widgetti ekranda 6 saatte bir kendini güncelliyor ekran aydınlıgı otomatikte sık sıkta kurcalıyorum arabada canım sıkıldıkça msn e baglandıgım oluyor mailler gelince maillere bakıyorum faceten bişiler gelirse ona cvp veriyorum akşam 8-9 a kadar %50 nin altına düşmüyor 60 larda filan kalıyor. Ben tabi garantiye almak için gece şarja takıyorum malum yollarda oldugum iiçin günün kaçta ve nerde bitecegi belli olmuyor sıkıntı yaratmasın diye onun için tek şarjla ne kadar gidiyor belirleyemedim ama istanbulda yaptıgım denemelerde sürekli kurcalayarak az oyun la 35 saatte filan %5leri gördüm
  • kg2 root icin gormeyenler olduysa konu ici arayabilir sawgent hocamın verdigi dosyalarla sorunsuz rootlanıyor eline saglık sawgent
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.