Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3049. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30473048304930503051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: newcherry

quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

Es file explorer ve diger dosya programları sd karta ulaşamıyor.sd kart a basinca icini boş gösterdi.
    Dosyalarim uygulumasindan girince ulaşıyorum halbuki.
    Sdcard0 ve extsdcard olmak üzere 2 dosya görünüyor

Es file folder da Root a kadar gelin (ayarlardan açmanız gerekebilir).
    SdCard ın altında storage yazıyor onu seçin
    extSdCard yazan takılı olan harici sd kartınız
    sdcard0 yazan telefonun hafızası (rootta sdcard yazan ile aynı)

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Bende storage yok.
    External sd klasör u var. Ona bakiyorum içi boş.
    TElefonda root yok. Yeni jb yükledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _JayMz_

quote:

Orijinalden alıntı: adını nick koydum

Beyler Odin 3 ile mi kurucam yoksa 1.85 le mi. Lütfen yardım edin ya 4.1.2

1.85 ile kuracaksın

Saol hocam peki Root'suz yüklenebiliyor mu ?
  • quote:

Kilit ekranını suya dokunarak açılmıyo. Büyük hayal kırıklıgına ugradım.

Telefonu rootladıysanız hem o su efekti hem de galaxy note 2'deki multi windows özelliğini yükleyebiliyorsunuz. Konu içerisinde paylaşıldı linkleri.
  • quote:

quote:

quote:

Es file explorer ve diger dosya programları sd karta ulaşamıyor.sd kart a basinca icini boş gösterdi.
    Dosyalarim uygulumasindan girince ulaşıyorum halbuki.
    Sdcard0 ve extsdcard olmak üzere 2 dosya görünüyor

Es file folder da Root a kadar gelin (ayarlardan açmanız gerekebilir).
    SdCard ın altında storage yazıyor onu seçin
    extSdCard yazan takılı olan harici sd kartınız
    sdcard0 yazan telefonun hafızası (rootta sdcard yazan ile aynı)

Bende storage yok.
    External sd klasör u var. Ona bakiyorum içi boş.
    TElefonda root yok. Yeni jb yükledim

root olmazsa göremezsin. dosya yapısını bu şekilde yapmışlar biraz saçma olmuş neden böyle olduğunu bende pek anlamadım.
    cihazı root ladıktan sonra es file explorer dan root a kadar erişim iznimi ne öyle bir seçenek vardı ayarlardan onu seçiceksin.
    ama dediğim gibi root laman lazım cihazı...
  • Galiba jb yükleyemeyecğim. Ayrıntılı anlatım varsa link alabilir mym ?
  • şimdi kiese düştü diyelim jb öyle birşey olma ihtimali milyarda bir tabikide nese sorum şu ben fabrika ayarlarına dönecem sim kartdaki nolarım silinirmi???
    uygulamaları yedeğe falan almıcam onlar silinsin önemli değil sadece im kartımdaki nolar silinirmi fabrika ayarlarına döndüğümde?? telefon hafızasındaki değil sim kartdaki??:)
  • Hayır Sim kart silinmez, bende silinmiyor. Sd karta aktarılan yedekler de silinmez ayrıca formatlanmazsa.
  • Beyler jb yükledim. Multiview ve kilit ekranı için jb yi rootlayabilir miyim ? JB den önce rootsuzdu.

@denızgoren sılınmez. Her ıhtımale karsı f. ayarlarına gerı donerken sım kart cıkar.
  • quote:

Galiba jb yükleyemeyecğim. Ayrıntılı anlatım varsa link alabilir mym ?

Buradaki dosyaları indir.

Buradan da odin indir.

Sonra:
    - Unzip the file
    - Open Odin 1.85
    - Restart phone in download mode (Home+power+vol down)
    - Connect phone and wait until you get a yellow sign in Odin
    - Add CODE_I9100XXLSJ.tar to PDA
    - Add MODEM_I9100XXLS6.tar to PHONE
    - Add CSC_HOME_OXX_I9100OXXLS1.tar to CSC
    - Make sure re-partition NOT ticked
    - Start flash, sit back and wait a few minutes.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forum1

quote:

Orijinalden alıntı: ruhöküzü

Beyler selam kılıf olarak ne kullaniyosumuz? Silikon, deri, sert,case seklinde,fileli hangidi daha iyi?

flip cover kullaniyorm bn

bende flip cover almak istiyorum bu bataryayı çıkarıp takılanlardan.
    fakat telefoncunun birinde denedim çok kaba durdu.
    almayı düşündüğüm kılıflar:
    http://www.mobilcadde.com/samsung-i9100-galaxy-s2-flip-cover-siyah-kilif-3737
    http://www.mobilcadde.com/samsung-i9100-galaxy-s2-anymode-super-ince-kapakli-siyah-kilif-2981

sizdeki nasıl acaba veya önerebileceğiniz bir yer var mı alabileceğim?

bn ilk linkdekini aldm mobilcaddeden kargoyla 2.side guzelmis suan kilif guzel sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: onbeskarakterli

quote:

quote:

quote:

memory used hep %80 üzerinde. normal midir?
    jb yüklü. n

dolphin battery saver alarm veriyor low memory diye gün içinde bir çok defa.

nq Android booster programı kullanıyorum. 679/826 mb diyor. toplam 826 mb yazması 1gb ram olmasından mı kaynaklanıyor? demekki telefon 2 gb ram olsa problemsiz olacak

çalışan uygulamalar şunlar mesela şu anda ve % 81

bunlar içine slovoed sadece kullanacağım zaman çalışsın mesela .29.5 mb harcıyor ve sözlük programı. 40 yılda bir kelime lazım olunca bakarım
    music hub,google+,video oynatıcı,haritalar,tapatalk da kullanmadıüım uygulamalar. titanium backup pro i,le dondursam mı bunları? video oynatıcı yerine mx playr pro kullanıyorum. music hub yerine poweramp

optimize a basınca %65 e düşüyor.

hd widgets 11.3mb
    avast mobile security 5,9 mb
    music hub 3,8 mb
    saat 4.1 mb
    eposta 10.7 mb
    find qibla pro 4.1 mb
    poweramp 3,6 mb
    messenger (facebook) 16.1 mb
    facebook 22.4 mb
    video merkezi 3,3 mb
    mesajlaşma 10,2mb
    doplhin companion 5,2mb
    google + 8.1mb
    video oynatıcı 3,7mb
    namaz vakitleri 3,4mb
    haritalar 9,2mb
    juice defender 4,8mb
    tapatalk 5,5mb
    youtube 9,2mb
    slovoed 29,5mb
    com.sec.android.providers.downloads 4.8mb
    google play store 8,2mb
    nq android booster 14,3mb

Siz de önceki mesajlarıma bakın. Birinde hangi uygulamaların gereksiz olduğu ve boş yere çalıştığını yazdım. Onları sorun çıkarmadan durdurabilirsiniz. Kaldırmak yerine dondurmayı tercih edin her zaman.

sayın onbeşkarakterli
    baktım bulamadım
    hangi gün hangi saatlerde yazınız o mesajı acaba?

bir de sadece jb yüklü bende. siyahkernel jb için çııkmadığı için kernel root yükleyemedim

önerebileceğiniz root var mı?

Şu an Philz kernel var. Stock recovery'den kurmanız lazım. Önce kerneli indirip harici (önemli) sd karta atıyorsunuz. Ardından stock recovery'ye girip "update from external sd" seçeneğinden yüklüyorsunuz ve root desteği geliyor.

İndirmek için:
    http://www.mediafire.com/?9f9zkobsuyhf5oy

XDA sayfası (lazım olmaz ama bulunsun):
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

Durdurduğum uygulamaların yazılı olduğu mesajım:
    http://forum.donanimhaber.com/m_49417326/mpage_1018/f_/key_//tm.htm#68401836

Root olmadan sistem uygulamalarına dokunamazsınız. Bunu biliyorsunuzdur sanırım. Önce root yapın ardından Titanium ile ya da mesajımdaki uygulama ile dondurun. Ayrıca bu kernel sayacı arttırmıyor. Eğer önemliyse sizin için.

Hocam ben philz kernelini odinle yükledim. Açılışta sarı ünlem verdii ancak menüde supersu yahut cwm uygulamaları gelmedi.

Şimdi cihaz root oldu mu olmadı mı :-)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrVendetta

quote:

Orijinalden alıntı: Cu_AkdemiR

quote:

Orijinalden alıntı: MrVendetta

quote:

Orijinalden alıntı: Cu_AkdemiR

Yaklaşık 6 aydır kullandığım avea hattimla hep 3g hızından şikayet ediyordum. Evimde 3G vinn modemle pc ye baglandigimda bile en fazla 1mbit geliyordu. Defalarca aveayi arayıp durumu söyledim. Tek çözüm edge ile baglaniyordum. 3G ile surekli bağlantı da kopuyordu. Sorun modemde ya da telefonda buldum ilk başlarda fakat çevremdeki herkes bu sıkıntıyı yaşıyordu. Bugün ne olduysa şu 3G yi bir açayım dedim. Aman Allahım

[simage]i.imgur.com/zYCaw.jpg[/simage]

Yahu bir resim ekleyemedim gitti.

Keşke senin kadar şanslı olabilsem 3g Mobil Modem kullanıyorum ve oturdugum yerde Avea 3g çekmiyor. Saçma sapan şekiller yaparak 3g bağlantısı yakalamaya çalışıyorum ben de

Hocam ben de aynı durumdaydim. Modemi pencereye koymaktan tut laptop ile dama çıkmaya kadar. Bunlar bizden habersiz bizim evin damina baz istasyonu kurmuş olmasinlar. şaka maka cidden 9 10 kat hizlanmis yahu. Youtube da video falan donmuyor. Darısı diğer avea mağdurlarına olsun. İnşallah sizin baglanti sorunlarida duzelir.

abi balkonda bile almıyor bazen şaka gibi sırf bunun için 7 metrelik usb ara kablo aldım evin içinde gezdireyim diye, en son çare ucuna bağlayacam küspeyi sallayacam karşı evin çatıya doğru

Avea ile Ankara Dikimevi'nde 11.5 Mbit görmüşlüğüm var. Evin balkonunda da 7-8 Mbit'i buluyor hız. Ancak ne yazık ki evin duvarlarında çelik olduğu için içeride çekmiyor. O konuda çok şanssızım.

Hocam iste benim durumum da o aslinda. Ew daha 2-3ay once yapildi iceride 2g yani edge bile cekmiyor anasini satiyim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _JayMz_

quote:

Beyler Odin 3 ile mi kurucam yoksa 1.85 le mi. Lütfen yardım edin ya 4.1.2

1.85 ile kuracaksın

Saol hocam peki Root'suz yüklenebiliyor mu ?

yüklenebiliyor,akşam eve gelince detaylı anlatım yapacağım şimdi okula gideceğim de..benim gibi bilmeyenler için rehber olsun..pes etme hemen,güzel gibi duruyor jelly

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _JayMz_ -- 26 Kasım 2012; 16:25:19 >
  • quote:

Galiba jb yükleyemeyecğim. Ayrıntılı anlatım varsa link alabilir mym ?

http://forum.androidturkiye.net/showthread.php?20614-FIRMWARE-Samsung-Galaxy-S-II-i%E7in-Jelly-Bean-Dosyalar%FD-ve-Kurulum-Detaylar%FD&p=203622&viewfull=1#post203622
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

quote:

quote:

quote:

jb yüklü. n

nq Android booster programı kullanıyorum. 679/826 mb diyor. toplam 826 mb yazması 1gb ram olmasından mı kaynaklanıyor? demekki telefon 2 gb ram olsa problemsiz olacak

bunlar içine slovoed sadece kullanacağım zaman çalışsın mesela .29.5 mb harcıyor ve sözlük programı. 40 yılda bir kelime lazım olunca bakarım
    music hub,google+,video oynatıcı,haritalar,tapatalk da kullanmadıüım uygulamalar. titanium backup pro i,le dondursam mı bunları? video oynatıcı yerine mx playr pro kullanıyorum. music hub yerine poweramp

hd widgets 11.3mb
    music hub 3,8 mb
    saat 4.1 mb
    eposta 10.7 mb
    find qibla pro 4.1 mb
    poweramp 3,6 mb
    facebook 22.4 mb
    video merkezi 3,3 mb
    mesajlaşma 10,2mb
    doplhin companion 5,2mb
    google + 8.1mb
    video oynatıcı 3,7mb
    namaz vakitleri 3,4mb
    haritalar 9,2mb
    juice defender 4,8mb
    tapatalk 5,5mb
    youtube 9,2mb
    slovoed 29,5mb
    google play store 8,2mb

Siz de önceki mesajlarıma bakın. Birinde hangi uygulamaların gereksiz olduğu ve boş yere çalıştığını yazdım. Onları sorun çıkarmadan durdurabilirsiniz. Kaldırmak yerine dondurmayı tercih edin her zaman.

sayın onbeşkarakterli
    baktım bulamadım

bir de sadece jb yüklü bende. siyahkernel jb için çııkmadığı için kernel root yükleyemedim

Şu an Philz kernel var. Stock recovery'den kurmanız lazım. Önce kerneli indirip harici (önemli) sd karta atıyorsunuz. Ardından stock recovery'ye girip "update from external sd" seçeneğinden yüklüyorsunuz ve root desteği geliyor.

İndirmek için:

Root olmadan sistem uygulamalarına dokunamazsınız. Bunu biliyorsunuzdur sanırım. Önce root yapın ardından Titanium ile ya da mesajımdaki uygulama ile dondurun. Ayrıca bu kernel sayacı arttırmıyor. Eğer önemliyse sizin için.

Hocam ben philz kernelini odinle yükledim. Açılışta sarı ünlem verdii ancak menüde supersu yahut cwm uygulamaları gelmedi.

ben de yükledim, hiç bir sorun olmadı. Ne sarı ünlem ne başka bir sıkıntı. Full wipe yaparak yeniden yükleyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

quote:

quote:

quote:

jb yüklü. n

hd widgets 11.3mb
    music hub 3,8 mb
    saat 4.1 mb
    eposta 10.7 mb
    find qibla pro 4.1 mb
    poweramp 3,6 mb
    facebook 22.4 mb
    video merkezi 3,3 mb
    mesajlaşma 10,2mb
    doplhin companion 5,2mb
    google + 8.1mb
    video oynatıcı 3,7mb
    namaz vakitleri 3,4mb
    haritalar 9,2mb
    juice defender 4,8mb
    tapatalk 5,5mb
    youtube 9,2mb
    slovoed 29,5mb
    google play store 8,2mb

sayın onbeşkarakterli
    baktım bulamadım

İndirmek için:

Hocam bakın ben ne yazmışım. Stock recovery dedim. Size zaten zip paketi verdim. Odinle yüklenen paketler tar paketi olur. Harici sd kart dedim, odin ile ne alakası var.

Recovery'den yüklemeyi deneyin bir de. Ben Odin paketi ile denediğimde bir türlü rootu çalıştıramamıştım. Şanslıysanız çalışır. Bu arada Odin kullandığınız için sayacınız arttı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ruhöküzü

Beyler selam kılıf olarak ne kullaniyosumuz? Silikon, deri, sert,case seklinde,fileli hangidi daha iyi?

flip cover kullaniyorm bn

bende flip cover almak istiyorum bu bataryayı çıkarıp takılanlardan.
    fakat telefoncunun birinde denedim çok kaba durdu.
    almayı düşündüğüm kılıflar:
    http://www.mobilcadde.com/samsung-i9100-galaxy-s2-flip-cover-siyah-kilif-3737
    http://www.mobilcadde.com/samsung-i9100-galaxy-s2-anymode-super-ince-kapakli-siyah-kilif-2981

sizdeki nasıl acaba veya önerebileceğiniz bir yer var mı alabileceğim?

bn ilk linkdekini aldm mobilcaddeden kargoyla 2.side guzelmis suan kilif guzel sorun yok

kardeş ben buna benzer bir tane denemiştim ve arkada çıkıtı yapmıştı.
    yani bariz bir şekilde kalınlaşmıştı telefon sana zahmet olmazsa bir resmini çekip koyabilir misin?
    arkadan ve yandan nasıl gözüktüğünün.
    şimdiden teşekkürler.

birde ben samsungun orjinla araç tutcağını kullanıyorum acaba bu kılıfla kullanılabilinir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newcherry -- 26 Kasım 2012; 16:38:33 >
  • daha öncede sordum ama cvp alamadığım için tekrar yazıyorum.

arkadaşlar ürünü 2 hafta önce ithalat yapan bir firmadan aldım ve imei kayıtlı, üzerinde 4.0.3 yüklü olarak geldi

anabant sürümü i9100BULP7

teli kiese bağladığımda yeni sürüm bulundu dior muhtemelen 4.0.4 oluyor

şimdi sormak istediğim 4.0.3 ile 4.0.4 arasında bi fark varmıdır ses görünü ve batarya konuları gibi sizce yeni sürüme güncellesemmi yoksa 4.1.2 nin ay sonunda çıkacağı haberini duydum onu mu beklesem acaba

not : şu an için batarya konusunda çok memnunum oğun kullanan birisi değilim şarjım 4 günü gördü

teşekkürler.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

daha öncede sordum ama cvp alamadığım için tekrar yazıyorum.

arkadaşlar ürünü 2 hafta önce ithalat yapan bir firmadan aldım ve imei kayıtlı, üzerinde 4.0.3 yüklü olarak geldi

şimdi sormak istediğim 4.0.3 ile 4.0.4 arasında bi fark varmıdır ses görünü ve batarya konuları gibi sizce yeni sürüme güncellesemmi yoksa 4.1.2 nin ay sonunda çıkacağı haberini duydum onu mu beklesem acaba

not : şu an için batarya konusunda çok memnunum oğun kullanan birisi değilim şarjım 4 günü gördü

teşekkürler.......

4.0.4 e geçme 4.1.2 ye geçersin

• quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz_227

daha öncede sordum ama cvp alamadığım için tekrar yazıyorum.

teşekkürler.......

4.0.4 e geçme 4.1.2 ye geçersin

tmm hocam da ne zaman gelcek acaba kies üzerinden bir bilginiz varmıdır.

teşekkürler....
  • 
Sayfa: önceki 30473048304930503051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.