Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3022. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30203021302230233024
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Arkadaşlar emin olmak için soruyorum: bu arayanın resmini ekranda gösterme işlemi için rehberdeki isimler sim kartta değil de telefon hafızasında kayıtlı olmalıdır değil mi?

?

Sim kartlar desteklemez.

Google ve Telefon hafızasına yedekleyebilirsin.Sim kartlarımız çok akıllı değil.
    Eğer ki Kaliteli resim yükler Google hesabınlar senkronize edip tekrar yüklersen resim kalitesi düşer.
    --------------------------------------------------------
    quote:

Orijinalden alıntı: gökbey37

quote:

Orijinalden alıntı: inimicus

quote:

Orijinalden alıntı: smeagol.gollum

quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojist_44

s2 alinacak telefon mudur dusunuyorum da
    oyun kalitesu cok onemli . bi de sarji internette kac saat suruyor

sizce pc de 1000 mobil de 3000 yapan bir telefon kötü telefonmudur

Forumdaki mesaj sayısından telefon değerlendirmesi biraz sağlıksız olabilir. Burada sorulan soruları istatistiksel olarak sınıflandırırsanız en az 100 sayfa kılıf ve ekran koruyucu önerisi? diye sorulan okumaya üşenen ergen sorusu çıkar. Gorilla Glass tartışması için de kafadan bir 50 sayfa ayırın derim ben. Sonra tabi kameradaki pembelik "sorunu" artı kamera hardware tipi (sony vs. fuji) için de kafadan 150 sayfa ayrılsın. Etti size 300 sayfa. Haa bir de alıntı içinde alıntı içinde alıntı olan pil ekranı ve yeni fw / custom rom ss'leri de işin içine girince 500 sayfa kafadan gidiyor. Bütün bunların da telefonun alınabilirliğiyle bir alakası yok. Bir tespitte bulunayım dedim. Teknolojist_44 adlı arkadaşın sorusuna gelince: tabi alınabilir bir telefondur S2. Note II gibi büyük bir ekranı sorun etmiyorsanız gidin Note II alın ama ekran ve bütçe sorunsa her türlü S2 bence.

Samsungun s2 ye jb vermesi herseyi anlatmaya kucuk bir ornek...

Hem de ne örnek 4.1.1 değil 4.1.2 sürüm ilk sızıntı.
    Cihazın tek eksi si ekranı HD olmaması.Zaten 4.3 " ekran ın HD olması cok da önemli değil biraz önce MultiView kurdum herşey bit kadar oluyor dpi düştüğün de
    Ayrıca 4.1.2 kamera da ki zoom bile değişti.Daha akıcı ve kaliteli oldu.
    Dahası var, Eko problemi olanlar için Dialer Arama ayarlarından Çift mikrofonu sürekli açık olacak şekilde aktif edebiliyorsunuz.
    Tarayıcı de sag ve sol kenar dan tek parmak la zoom yapılabilmekte.
    Project Butter Tereyağ gibi o kadar akıcı.
    -----------------------------------------------------------------------
    quote:

Orijinalden alıntı: Euphorium

sizinde home tusuna basınca çıt diye ses geliyo mu (s3 deki gibi tok bi ses değil de gayet çıt bi ses)

Evet
    -----------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------

Pekala sim kartımdaki kişileri telefon hafızasına nasıl yükleyebilirim?

Yani benim amacım arayan kişi çıktığında resimde gözüksün ekranda...
  • I9100G hakkinda hic bir duyum var mi ? G surumune 4.1.2 vermemesi gibi durum olabilir mi? Sanirim G ye biraz gec gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twilight Darkness

I9100G hakkinda hic bir duyum var mi ? G surumune 4.1.2 vermemesi gibi durum olabilir mi? Sanirim G ye biraz gec gelir.

i9100G ye de gelecektir. Hiç belli olmaz *(ilk) i9100 e resmi olarak gelmez i9100 G ye gelir.
    Zaten sızıntı çıktıktan 1 ay içerisin de belli olur.
    Türkiye için tam resmi güncellemeler hep geç gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 22 Kasım 2012; 18:34:09 >
  • quote:

quote:

I9100G hakkinda hic bir duyum var mi ? G surumune 4.1.2 vermemesi gibi durum olabilir mi? Sanirim G ye biraz gec gelir.

i9100G ye de gelecektir. Hiç belli olmaz i9100 e resmi olarak gelmez i9100 G ye gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan143

Gorev yoneticisinin uygulamalar sekmesinde gorunmeme sorununu cozmek icin google play den task manager note 2 shortcut programini yukleyebilirsiniz

Galaxy S3 için de başka bir geliştirici yapmış.

Ancak her ikisinde de yorumların kapalı olması beni şüphelendirdi doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

o bazı arkadaşlar bu şartlardamı takılma yapmıyor yoksa wifi kapalıykenmi

bende wifi kapalıyken telefon uçuyor wifi açınca harbi sapıtıyor

Hocam, İngilizcen iyiyse hem donmanın Wi-Fi ile alakalı olduğunu hem de Wi-Fi kapatılınca telefonun seri olduğunu yazan bir metin hazırlarsan veya bir arkadaşımız hazırlarsa tek tek Samsung Facebook ve Twitter adreslerine göndeririz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: forum1

facebookta fln video acinca parlaklik birden azaliyor 10-15saniye sonra parlakli artiyor onu nasil ayarlicaz

ayarlar ekran renk kontrastını otomatik ayarla deaktif et.

ztn öle usta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

i9100G ye de gelecektir. Hiç belli olmaz *(ilk)i9100 e resmi olarak gelmez i9100 G ye gelir.

İlk önce rehbere girin.
    Rehber>Görüntülenecek Kişiler> Sadece sim kart seçili olsun.
    Sonra Sim den aktar> Telefon veya Google hesabı ile
    veya
    SD Karta aktar deyip vCard formatında vcf olarak hafızaya kayıt edin ardından SD kartından AL deyip kişileri yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Toprak__

quote:

Orijinalden alıntı: hasandagi68

herkese selamlar... Arkadaslar daha oncede sorunumu yazmistim ama kisaca hatirlatayim.yegenim evde galaxy ace ile internette sorf yaparken ben galaxy s2 ile birakin internete girmeyi telefonla bile cam kenarina cikarak konusmak zorunda kaliyorum. telefonum yurt disindan gelme rootsuz 4.0.4 yuklu. jelly bean orjinal surumunu ciktigi zaman guncellesem duzelirmi. telefonu tamire verip icini actirmak istemiyorum. baska tavsiyesi olan varmi. bide ben roottan flash tan anlamiyorum. anlayabilecegim sekilde yardimci olursaniz sevinirim.

Hocam yeğeninizin hattıyla sizinkinin aynı olduğunu varsayıyorum çünkü belirtmemişsiniz, zira farklıysa zaten bundan kaynaklıdır çekim gücü tahmin edeceğiniz gibi, operatör aynı ve de sizinkinde sorun varsa şunlardan kaynaklı olabilir; yeğeniniz atıyorum sadece gsm (2G/edge) şebekesine bağlıyken sizin cihazınız 3G şebekeye bağlı durumda ve o bölgede çekim gücü düşük olabilir, cihazınız otomatik şebeke modunda ise telefon genellikle h ve h+ şebekelere bağlı olarak internete bağlanmaya çalışıyor bu durumda tabi az önce dediğim çekim sıkıntısı problemi ortaya çıkabiliyor çoğu yerde, ayarlar/kablosuz ve ağ/diğer/mobil ağ kısmından şebeke modu yalnızca gsm ya da tam tersini deneyip bir de öyle görün durumu (zira bazen saçma bir biçimde gsm çekmeyen yerde 3g çekebiliyor). Bu sorununuzu çözmezse geriye bana göre 2 neden kalıyor, birincisi yazılımsal ki bu durumda kendiniz uğraşmayacağınız için servise vermek durumundasınız, servis muhtemelen tekrar yazılım yükler, ikincisi anten kaynaklı yani donanımsal ve yine servis gerektiren bir sorun..Özetle önerdiğim şebeke ayarlarını uygulayın ve öyle deneyin, çözülmezse servise verme yoluna gidersiniz isterseniz

Hocam sen yazınca aklıma geldi.

Sızıntı Stock Rom'da ve üzerine geliştirilen Custom Rom'larda (Simplistic Lite ve WanamLite kullandım) dikkat ettim Şebeke Modu direkt GSM olarak geliyor.

Daha önce kullandığım 4.0.3 ve 4.0.4 romlarda böyle değildi.
  • quote:

quote:

i9100G ye de gelecektir. Hiç belli olmaz *(ilk) i9100 e resmi olarak gelmez i9100 G ye gelir.

Telefon yurtdisi zaten hocam turkiyeyi beklemem yani.Su an hungry 4.0.4 yuklu guncellemeyi telefondan yapmistim hungry e ciksa direk telefondan yaparim yine.Umarim soylediginiz gibi olur.tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

herkese selamlar... Arkadaslar daha oncede sorunumu yazmistim ama kisaca hatirlatayim.yegenim evde galaxy ace ile internette sorf yaparken ben galaxy s2 ile birakin internete girmeyi telefonla bile cam kenarina cikarak konusmak zorunda kaliyorum. telefonum yurt disindan gelme rootsuz 4.0.4 yuklu. jelly bean orjinal surumunu ciktigi zaman guncellesem duzelirmi. telefonu tamire verip icini actirmak istemiyorum. baska tavsiyesi olan varmi. bide ben roottan flash tan anlamiyorum. anlayabilecegim sekilde yardimci olursaniz sevinirim.

Hocam yeğeninizin hattıyla sizinkinin aynı olduğunu varsayıyorum çünkü belirtmemişsiniz, zira farklıysa zaten bundan kaynaklıdır çekim gücü tahmin edeceğiniz gibi, operatör aynı ve de sizinkinde sorun varsa şunlardan kaynaklı olabilir; yeğeniniz atıyorum sadece gsm (2G/edge) şebekesine bağlıyken sizin cihazınız 3G şebekeye bağlı durumda ve o bölgede çekim gücü düşük olabilir, cihazınız otomatik şebeke modunda ise telefon genellikle h ve h+ şebekelere bağlı olarak internete bağlanmaya çalışıyor bu durumda tabi az önce dediğim çekim sıkıntısı problemi ortaya çıkabiliyor çoğu yerde, ayarlar/kablosuz ve ağ/diğer/mobil ağ kısmından şebeke modu yalnızca gsm ya da tam tersini deneyip bir de öyle görün durumu (zira bazen saçma bir biçimde gsm çekmeyen yerde 3g çekebiliyor). Bu sorununuzu çözmezse geriye bana göre 2 neden kalıyor, birincisi yazılımsal ki bu durumda kendiniz uğraşmayacağınız için servise vermek durumundasınız, servis muhtemelen tekrar yazılım yükler, ikincisi anten kaynaklı yani donanımsal ve yine servis gerektiren bir sorun..Özetle önerdiğim şebeke ayarlarını uygulayın ve öyle deneyin, çözülmezse servise verme yoluna gidersiniz isterseniz

Sızıntı Stock Rom'da ve üzerine geliştirilen Custom Rom'larda (Simplistic Lite ve WanamLite kullandım) dikkat ettim Şebeke Modu direkt GSM olarak geliyor.

Omega ve WanamLite yükledim şu an WanamLite var, Şebeke Modu GSM+3G olarak geldi.
    Wipe Factory/Cache/Dalvik Cache yapıldımı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Siz nasıl yüklediniz anlamıyorum benim kilitli ekranda en ufak bi takılma yok
    pit dosyası ile yükledim ben

ben de peki eski fotoğrafların, programların vs uçmuşmuydu ?

wipeleri felan yaptıktan sora yükledim uygulama ve oyunlar silindi diger hepsi kaldı müzik filim resim kaldı
  • quote:

quote:

quote:

wipeleri felan yaptıktan sora yükledim uygulama ve oyunlar silindi diger hepsi kaldı müzik filim resim kaldı

Güç butonuna basıp ekran kapandıktan 3-5 dk. sonra "Home Button" ile ekranı uyandırıp, kilit ekranına dokunarak kaydırmaya çalıştığınız da hemen ekran açılıyor mu?
    ve menu ve geri dokunmatik tuşlara basınca hemen ışık yanıyor mu?

Kilit ekranın da ki LAG dan kastım bu.

5 sn kadar gecikme oluyor ekran uyanınca,Lakin "Güç butonuna basıp ekran kapandıktan 3-5 dk. sonra".
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

bu telefon şarj ile çok ciddi sıkıntıları var çok yavaş şarj ediyor batarya tam dolmuyor %100 gösterse bile çıkartıp taktığınızda %15-20 kayıp oluyor o kısmıda tekrar şarj edince batarya harbiden tam şarj oluyor ve uzun kullanım süresi sunuyor ama diğer türlü patır patır gidiyor % oranı

Evet kesinlikle, bazen kayıp yerine artma oluyor şarjın ardından, misal %80 de çıkarttınız 5 dk sonra bakıyorsunuz %82 :s :D yapıyor bunu gerçekten az önce bu da geldi başıma Onun dışında çoğunlukla ısınmadan ötürü şarj problemli bana kalırsa, ne zaman ki şarj sıkıntısı yaşıyorum telefonum aşırı ısınmış oluyor, yalnız bunu da havaların epeyce serin hatta soğuk olduğu bir mevsimde yaşıyor olmam bana ''yazın ne yapacağım peki? :s'' sorusunu sorduruyor.. Tabi bu genel olarak S2 nin problemi fakat bende ekstradan bir batarya/şarj sorunu da olduğunu tahmin ediyorum çünkü şarja takılıyken bile şarjın bitmeye devam etmesi (şarj olurken %1-2 düştüğü bile oluyor ilk 10 dk) bana ciddi bir sorun gibi geliyor hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 22 Kasım 2012; 19:46:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Sgs 2 için nexus rom varmı.root gerektirmicek

Supernexus

Rom un adı mı nexus yoksa nexus un romu mu süper

Romun adı Supernexus :Dhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810042

bağışlayın ama bu işlerden fazla anlamıyorum.jb nin sızıntı romunu kurakenki şeylerin aynısını mı yapıcam.siz anlarsınız orda google app flashlayın felan diyo.bi anlatırmısınız ayrıntılı zahmet olmassa.şimdiden teşekkürler

Kaynamasın laaağğğn
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Yarın aranızdan ayrılıyorum beyler

Peki NOTE II'yi kaça ve nerden aldın Muhammed hocam

1700 TL netsiparis.comdan aldım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

Omega ve WanamLite yükledim şu an WanamLite var, Şebeke Modu GSM+3G olarak geldi.
    Wipe Factory/Cache/Dalvik Cache yapıldımı?

Tüm wipe'ları yaptım. Hatta Mount & Storage'dan format'ları da yaptım.

Dün yazmıştım 1-2 sayfa önce Recovery'de format/sdcard ve format/emmc Philz kernel'de ters işliyor diye.

Tüm wipe'ları yaptıktan sonra dahili hafızayı (11.50 GB) format/sdcard ile formatlayım derken harici hafıza gitti. Yükleyeceğim rom da orada olduğudan o da silindi. Elimde telefon öyle kalakaldım.

Neyseki sonradan yükleyebildim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Güç butonuna basıp ekran kapandıktan 3-5 dk. sonra "Home Button" ile ekranı uyandırıp, kilit ekranına dokunarak kaydırmaya çalıştığınız da hemen ekran açılıyor mu?

5 sn kadar gecikme oluyor ekran uyanınca,Lakin "Güç butonuna basıp ekran kapandıktan 3-5 dk. sonra".

Kardeş ilk sizdigi gunden beridir kullaniyom uyku modundan hemen cikiyor tus kilidi aninda aciliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 5.0 Türkiye'ye ne zaman gelir?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş ilk sizdigi gunden beridir kullaniyom uyku modundan hemen cikiyor tus kilidi aninda aciliyor.

wifi açıkken mi yapıyor kapalıykenmi ona dikkat ettin mi
  • 
Sayfa: önceki 30203021302230233024
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.