- x
VW AMAROK Pick-up kullanıcıları
1331 Cevap135270 Görüntüleme22 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

495 Mesaj
27 Mayıs 2011; 0:14:39 

VW'nin pick-up'u AMAROK satışa sunuldu.
Avrupa’nın ilk pick up’ı Volkswagen Amarok... Onunla dilerseniz şehirde en şık davetlere katılabilir, dilerseniz doğanın zorlu koşullarına meydan okuyabilirsiniz. Standart ESP ve Amarok’a özel Off-road ABS gibi diğer üstün güvenlik özellikleriyle şartlar ne olursa olsun güvendesiniz. Sınıfının en az yakıt tüketen pick up’ı Amarok ile tanışıp, en zorlu yolları keyifle aşmaya hazır mısınız?

Amarok Highline modelinin standart donanımları

Yol bilgisayarı
Klimatronik klima
Hız sabitleyici
Off-road ABS fren sistemi
Otomatik yokuş çıkış ve iniş asistanı
Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları
Arka diferansiyel kilidi*
CD ve MP3 çalarlı radyo
6 Hoparlör
Arka sis farları
Gündüz farları
Yükseklik ayarlı halojen farlar
Yan aynaya entegre anten
Elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar
Yükseklik ve derinlik ayarlı kısmi krom kaplamalı deri direksiyon
Deri kaplı vites topuzu ve el freni
Elektrik kumandalı ve sıkışmayı önleyen akıllı ön camlar
Yüksekliği ayarlanbilir sürücü ve yolcu koltuğu
Krom çerçeveli üfleçler
Krom kaplı iç kapı kolları
Orta konsolda 1 adet 12V soket
Torpido üstünde ve bagajda 2 adet 12V soket
Rezistanslı arka cam
Karartılmış arka camlar
Krom çıtalı gövde rengi ön tampon
Krom kaplamalı, basamaklı arka tampon
Gövde rengi kapı kolları
Kısmi krom kaplamalı yan aynalar
Krom çerçeveli ön sis farları
Krom kaplı ön panjur
Alaşımlı jantlar (18”)
FİYAT:50.950-64.950 arası
Varsa kullanıcılarının yorumlarını bekliyoruz.

0

Ekteki dosya (1)

Selam ve sevgi ile.....

1025 Mesaj
30 Mayıs 2011; 10:51:52 

Kullanıcı yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum , kendim 4x4 dsg li amarok bekliyenlerdenim ,yeni kasa rangeri bekliyordum ama amarok benim beklentilerimi karşılayacak düzeyde bir arac olduğuna inanıyorum.

495 Mesaj
30 Mayıs 2011; 23:34:33 

Aracın test bilgilerine şu linten ulaşılabilir.
http://ekonomi.habertur...eti-zorlayacak-otomobil

Selam ve sevgi ile.....

17522 Mesaj
31 Mayıs 2011; 15:45:44 

vw Amarok Testi

Linki: http://www.arabam.com/Test/-VW-Amarok-20-BiTDI-Highline/Detay-292747

Resimler

0

0

0

0

93/4 KASIM TERTİPLER
Acemi Birlik; 10.Uncu Jandarma Egitim Alay Komutanlığı Bornova
Usta Birlik ; Destek Kıta Grup Komutanlıgı Ankara (Şoför)

1070 Mesaj
31 Mayıs 2011; 15:51:45 

Kullanıcı yorumlarını bekliyoruz.Ancak 1 seneden önce alınmaz.Daha yeni araç

2011 JETTA EXCLUS 1.4 122 HP MANUEL ŞEKER BEYAZI MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

771 Mesaj
7 Haziran 2011; 20:44:49 

Hadi yok mu alan? Bugün sipariş verilirse 15-20 temmuz gibi gelirmiş

193 Mesaj
11 Haziran 2011; 16:00:15 

geçen seneden bayiye sipariş ettiğimiz araç, dün geldi. 4x2 lik highline modelini aldık. şu an yakıt tüketimi hariç mükemmel. yakıtın fazla gitmesini de agresif kullanımıma bağlıyorum. onun dışında arka koltuklar olsun, motorun ataklığı olsun beni büyüledi. yalnız araç boştayken gaza bastığımda 2800 deviri geçmiyor, elektronik bir sınırlayıcıyla sağlandığını düşünüyorum. araba asfalt yolda çukurları hissettirmiyor, otomobil konforunu sunuyor. vitesin sert oluşu tipik volkswagen özeelliği olduğundan rahatsız olmadım. en yakın zamanda ss ekleyeceğim. saygılarımla...

İnsanlar haksız oldukları zaman bunu kabullenmelidir. Kabullenmeyenler mi var? Hatan var insanlardan bahsediyoruz...

1070 Mesaj
11 Haziran 2011; 16:02:19 

quote:

Orijinalden alıntı: globetrotter04

geçen seneden bayiye sipariş ettiğimiz araç, dün geldi. 4x2 lik highline modelini aldık. şu an yakıt tüketimi hariç mükemmel. yakıtın fazla gitmesini de agresif kullanımıma bağlıyorum. onun dışında arka koltuklar olsun, motorun ataklığı olsun beni büyüledi. yalnız araç boştayken gaza bastığımda 2800 deviri geçmiyor, elektronik bir sınırlayıcıyla sağlandığını düşünüyorum. araba asfalt yolda çukurları hissettirmiyor, otomobil konforunu sunuyor. vitesin sert oluşu tipik volkswagen özeelliği olduğundan rahatsız olmadım. en yakın zamanda ss ekleyeceğim. saygılarımla...

Hayırlı olsun.Ne kadara?

2011 JETTA EXCLUS 1.4 122 HP MANUEL ŞEKER BEYAZI MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....

952 Mesaj
11 Haziran 2011; 18:44:36 

quote:

Benim Doblo'mda öyle..Ani kalkış gibi bir durum v.s sırasında 1.viteste patinaj çektirmek istediğimde sanırım ASR devreye giriyor ve lastiğin yüksek güçten kaynaklanacak olan patinaja düşme durumunu önlüyordur..
i

4 Mesaj
11 Haziran 2011; 21:58:39 

Ben de 4x4 highline full donanımını aldım. İlk izlenimlerim araç gerçekten çok atak, çok çabuk ivmeleniyor, galiba çift turbo olmasından dolayı. Yakıt tüketimi de bana makul geldi. Offroad deneyimi ise henüz yapmadım, yapınca onu da burada sizinle paylaşırım, fakat ilk izlenimlerim gayet olumlu.

771 Mesaj
12 Haziran 2011; 0:33:26 

hayırlı olsun yeni olduğu için fazla gelmiş olabilir yakıt.Kaç litre yakıyor acaba?

4 Mesaj
12 Haziran 2011; 1:57:52 

valla ben yakıt fazla demedim, bana gayet makul geldi, sizinle daha sonra litre bazında paylaşırım

193 Mesaj
14 Haziran 2011; 16:21:49 

Plaka, metalik boya, bagaj kaplama dahil 58.000e geldi araba. Dün araçla 200km yaptım. Şehirdışı yaptığım bu yolda 18 litre yaktı toplam. Yani 100km de 9 litre civarı. Eğer sakin kullanırsanız daha da düşürebiliyorsunuz. Ama bu arabayı sakin kullanamıyorsunuz. Arabanın ivmelenmesi büyüleyici. Ben highline donanımında daha fazla özellik beklerdim ama( yükseklik göstergesi, hava basıncı, direksiyondan kumandalı radyo ve cc gibi) böyle de tatmin olabiliyorum. Hava sirkülasyonunu iyileştirmek ve arabayı şehir hayatina alıştırmak için bagaja bi kabin yapmayı düşünüyorum ama bakalım. 723kmdeyim ve memnunum.
Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

135 Mesaj
16 Haziran 2011; 14:34:00 

Bende Amarok ailesine yakın zamanda katılmayı düşünüyorum.

Benim açımdan da tek eksiği sunroof u , oda sanırım bir kaç seneye gelecek ama o kadar sabredebileceğimiz sanmıyorum :)

Benim için en acil olan arkaya baza sistemli bagaj ın gelmesi.

Sanırım bahsettigim sey daha Turkiye de yok, tatile çıkarken eşyalarımızın arka kasadan uçup gitmesini istemediğim için o kasayı beklemeyi düşünüyorum.

Birde TrendLine mı yoksa Highh line mı alayım bilemedim. Aslında Trendline alıp , 18 inc jant takıp kullanmak daha mantıklı gibi geliyor.

Bir Kar Tutkununun Snowboard Sevdası

KarTutkusu

495 Mesaj
16 Haziran 2011; 23:51:33 

Araç boşken arkadan kayma eğilimi oluyormu?Diğer pick-up'larda 2-3 torba çimento ağırlıkla gezenler yada bu iş için yapılmış özel ağırlıklar taktıranlar var da.

Selam ve sevgi ile.....

3242 Mesaj
17 Haziran 2011; 0:45:12 

Bende özel kullanım için almayı düşünüyorum. Aracın oturması ve eksikliklerinin giderilmesi için bekleyeceğim.

Şu ana kadar duyduğum tek olumsuzluğu 1. vitesin çok kısa oluşu ve debriyajının sert olması. Kullananlar daha doğru yorumlarlar.

135 Mesaj
17 Haziran 2011; 11:55:33 

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

Bende özel kullanım için almayı düşünüyorum. Aracın oturması ve eksikliklerinin giderilmesi için bekleyeceğim.

Şu ana kadar duyduğum tek olumsuzluğu 1. vitesin çok kısa oluşu ve debriyajının sert olması. Kullananlar daha doğru yorumlarlar.

Test sürüşünde bunu bende fark ettim, hatta yokuş olmadıkça 2 de kalkın dedi vw deki yetkili.

Bu arada Eğer euro biraz daha düşerse arabanın fiyatında bir indirime gidilebilir miş ;)

KarTutkusu

193 Mesaj
21 Haziran 2011; 17:19:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal
Araç boşken arkadan kayma eğilimi oluyormu?Diğer pick-up'larda 2-3 torba çimento ağırlıkla gezenler yada bu iş için yapılmış özel ağırlıklar taktıranlar var da.

Maalesef evet, geçen nerdeyse savuruyordum aracı... Ama araca özel ağırlıklar var. Bulup taktırırsanız sorun çıkmaz diye düşünüyorum, 1450km'deyim ve mutluyum...
Saygılarımla...

771 Mesaj
22 Haziran 2011; 21:36:02 

süspansiyonlar nasıl? çukurları tümsekleri çok hissediyormusunuz?

2213 Mesaj
23 Haziran 2011; 19:01:03 

alanlara hayırlı olsun , pick-up araçlarında tasarım olarak vw ( diger araçlarına çok benziyor ) ama en güzeli amarok şuan gözüme geliyor bence güzel iş yapmış vw , özel sektör için kullanılırmı zamanla görücegiz.

11 Mesaj
24 Haziran 2011; 22:31:17 

Pazartesi test sürüşü yaptım.

Olumlu özellikleri;
- Motor güçlü.
- Yalıtım çok başarılı, ses ve tıkırtıdan eser yok.
- Araç epey yüksek, görünüşü heybetli, trafikte yol vermeyen olmadı.

Olumsuz özellikleri;
- Otomatik vites yok.
- Vites ve debriyaj epey sert.
- Direksiyondan kumanda yok.
- 1. vites çok kısa, muhtemelen arazi şartları düşünülmüş ama her yerde 2. vitesle kalkılmıyor. Bu kadar güçlü motorla kısa 1. vitesle kalkınca araç zıplıyor, hemen ikiye atıp gaza basınca tekrar zıplıyor, konforu olumsuz etkiliyor.
- Arkası boş olduğundan zıplama ve salınım yapıyor.
- Malzeme kalitesi çok kötü, kumaşlar rezalet, dashboard sert.
- Arkasını kolay bırakıyor (bilhassa virajda gaza basıldığında).
- Highline'da bile park sensörü yok

'Binek araç alacağıma yüksek bir kamyonet alırım' diyenleri etkileyebileceğini sanmıyorum.
Ama ben olsam otomatik vitesli, deri koltuklu, park sensörlü, fonksiyonel direksiyonlu bir executive model getirirdim, o zaman binilir.

Goteburg'la Eslesmeyin!

2375 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:21:03 

vw türkiyeye kendini ispatlamış orak getirse satar

11 Mesaj
25 Haziran 2011; 12:01:50 

caddy'ye bile dsg eklendiginde insanimiz tercih etti, caddy satislarinda dsg payi hic de az degilken bu araci bu sekilde getiren dogus'a en derin (!) saygilarimi sunuyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Graphix -- 25 Haziran 2011; 12:02:51 >

Goteburg'la Eslesmeyin!

193 Mesaj
25 Haziran 2011; 18:05:51 

Dsg'yi 2012 modele getirecekler demişti satış temsilcisi.
Arabada park sensörü olmaması kullanımı biraz zorlaştırıyor. Park sensörü taktıracağım kesinlikle. Yakıt ise bayağı toparladı. En son 7.5 litreyi gördüm. 2500 kmdeyim ve hâla mutluyum:)

135 Mesaj
27 Haziran 2011; 16:30:16 

quote:

Dsg'yi 2012 modele getirecekler demişti satış temsilcisi.
Arabada park sensörü olmaması kullanımı biraz zorlaştırıyor. Park sensörü taktıracağım kesinlikle. Yakıt ise bayağı toparladı. En son 7.5 litreyi gördüm. 2500 kmdeyim ve hâla mutluyum:)

Yorumlarını bekliyoruz dostum ;)

Bu arada araç bu yıl sonu yada 2012 ocak gibi artık Almanya da üretilecek. Buda hem malzeme kalitesini hemde aksesuar listesini arttırabilecekmiş. (Direksiyondan kumanda yada DSG şanzuman gibi).

Araçta oluşan hataları da bu sırada gidereceklerini düşünerek Amarok umu 2012 başında almaya karar verdim.

Tabi bu arada camlı kabin taktıranları da bir göreyim , bakalım sorun yaşıyorlar mı, hangi renkte daha güzel görünüyor ;)

KarTutkusu

495 Mesaj
5 Temmuz 2011; 14:59:17 

Araç şimdi nerede üretiliyor ki?

Selam ve sevgi ile.....

2300 Mesaj
5 Temmuz 2011; 22:01:16 

Arjantinde üretiliyor galiba.Kesinlikle o parayı şuan için etmez.Yeni modelleri gelmeli.Toyota arabanın içine biraz önem verirse bu sınıfta hepsini sollar.Motor ve yakıt konusunda toyotayla hiç birini yarıştırmam.

135 Mesaj
5 Temmuz 2011; 22:36:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sefau571

Arjantinde üretiliyor galiba.Kesinlikle o parayı şuan için etmez.Yeni modelleri gelmeli.Toyota arabanın içine biraz önem verirse bu sınıfta hepsini sollar.Motor ve yakıt konusunda toyotayla hiç birini yarıştırmam.

Evet Arjantinde üretiliyor.
Özellikle Ototmatik vites ler çıktıktan onra alın diyorlar. O arada da bulunan hatalar düzeltilmiş olacak ;)

Bu arada Toyota yı gordum guzel araba , ama kullananlar genelde şehir içi kullanım için değil, inşaat vb işlerde kullanıyorlar.

Ben normal araç olarak kullanacagım icin, görünüme de önem veriyorum ;)

Bu arada Toyata nın yakış vs. verileri nedir ?

KarTutkusu

3242 Mesaj
6 Temmuz 2011; 8:07:25 

@emrahdincer
Ben imzamdaki aracımı satıp almayı düşünüyordum. Ancak vites geçişler ve debriyajı sert. Test süresince ne yaptıysam keyifli bir sürüş elde edemedim.
Çok yorucu sürüş dinamikleri vardı. Zamanla birçok sorunu düzeltilecektr katılıyorum ancak aynı şanzımanı kullandıkları sürece bu sürüş dinamikleri iyileşmez .

Vites geçişlerine ve debriyaja çözüm şart.

135 Mesaj
6 Temmuz 2011; 11:10:10 

quote:

Orijinalden alıntı: racerant

@emrahdincer
Ben imzamdaki aracımı satıp almayı düşünüyordum. Ancak vites geçişler ve debriyajı sert. Test süresince ne yaptıysam keyifli bir sürüş elde edemedim.
Çok yorucu sürüş dinamikleri vardı. Zamanla birçok sorunu düzeltilecektr katılıyorum ancak aynı şanzımanı kullandıkları sürece bu sürüş dinamikleri iyileşmez .

Vites geçişlerine ve debriyaja çözüm şart.

bende sürekli forumları takip ediyorum. Arada bayiler ile görüşüyorum , yani kendimi güncel tutmaya çalışıyorum.

Bu arada hafta sonu , Şişe otobanında Taşdelen tarafındaki Nissan Bayinde gördüğüm arkası kapatılmıl Beyaz Navaraya da içim gitmedi değil.

Araç Lincoln gibi olmuş, tam benlik ama Test sürüşünden o kadar memnun kalmamıştım. Hatta açık söyliyim içeriye aldıgı ses , yakıt ve görünüm gibi konularda Amarok bir gömlek daha üstün gibi ;)

KarTutkusu

2300 Mesaj
6 Temmuz 2011; 14:27:24 

Biz bu sınıfta çok araba araştırdık.Genelde şehir içi kullanacaktık.Ama yük taşıma işimizde olucaktı yani.Hepsine baktık isuzu ve mitsubishi yakıt canavarı.Amarokda volkswagenin yeni aracının ilk serisi 2 3 sene geçmesi lazım bana göre alınabilmesi için.Navaranında o parayı etmeyeceğini düşünüyorum ki onunda yakıtı fazla.Hem araç fiyatı hem yakıtı düşündüğünde en iyisi hilux ama 42 milyara 4x2 jantı bile olmayan bir araç satıyorlar.Hepsinden vazgeçip transporter almaya karar verdik çok da mutluyuz :)

3242 Mesaj
6 Temmuz 2011; 15:37:24 

Motoru, gidişi, yalıtımı ve sürüş pozisyonu güzel amarok un. Ah o debriyaj ve vites biraz yumuşak olsa

135 Mesaj
7 Temmuz 2011; 16:43:04 

quote:

Orijinalden alıntı: sefau571

Biz bu sınıfta çok araba araştırdık.Genelde şehir içi kullanacaktık.Ama yük taşıma işimizde olucaktı yani.Hepsine baktık isuzu ve mitsubishi yakıt canavarı.Amarokda volkswagenin yeni aracının ilk serisi 2 3 sene geçmesi lazım bana göre alınabilmesi için.Navaranında o parayı etmeyeceğini düşünüyorum ki onunda yakıtı fazla.Hem araç fiyatı hem yakıtı düşündüğünde en iyisi hilux ama 42 milyara 4x2 jantı bile olmayan bir araç satıyorlar.Hepsinden vazgeçip transporter almaya karar verdik çok da mutluyuz :)

Ben sadede şehirde kullanacağım. Birde kışın karlı yollarda Uludağ a falan çıkarım.
O yüzden Transporter bana uymaz ;)

Amarok un biraz daha iyileşmesini beklemekten başka çare yok.

Hilux un istediğim donanımlarda olanı 72 bin lira :)

KarTutkusu

792 Mesaj
16 Temmuz 2011; 23:18:50 

Amarok için camlı kabin uygulamasını merak edenler için:

http://www.afcarfiber.c...00/17/volkswagen-amarok

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

502 Mesaj
30 Temmuz 2011; 10:59:33 

slm arkadaşlar biz bundan 1 sene önce ssangyong actyong sport 4x4 pıck-up almstk yakıt olsn hız olsn konfor olsn gayet başarılı
210 kmyi çook rahat gryr. Sonucta mercedes motoru ve şanzumanı kullanılyr tek kusuru arka koltukları braz dar

VW Caddy 1.6 TDI Comfortlıne Dsg Şeker beyazı

2358 Mesaj
30 Temmuz 2011; 13:10:55 

Geçende doğuş otonun çinden ithal ettiği bagaj üstü camlı kabini yakından inceleme imkanım oldu

Çin yapımı olmasına rağmen baya baya kaliteli idi
yanda 1 adet sabit bir adette hafif aralanabilen cama sahip
Elektrik tesisatı bulunuyor buna mukabil arka cam rezinstansıda mevcut
Olası kaza olayında kabinin tüm ayrıştırılabilen parçalarını doğuş oto yedek parça temin ediyor
Çin den gelen mühendisler servislere tek tek giderek montaj ustalarına eğitim veriyor

Tek eksi tarafı 3000tl civarı olan fiatı

16 Mesaj
13 Ağustos 2011; 1:06:59 

Ben de 2 gün evvel aracımı teslim aldım.

Özellikle geri vitese geçiş oldukça sert hatta bazen hatur hutur sesler geliyor. Bugün bayiye uğrayıp durumu anlattım arazi araçlarında normal dediler. Benim için çok tatmin edici b,r cevap değildi.

Bir de özellikle vites değişikliklerinde sanki şaftta boşluk varmış gibi bir tıkırtı duyuyorum, fakat gaz verip çektiğimde boşluk hissi vermiyor. ancak örneğin 4. viteste debriyaja basıp çektiğimde yine algılanıyor. Bu olayı diğer arkadaşlar deneyip deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum.

4x4 test aracında 2 çeker test sürüşünde savrulma olayı yaşamazken kendi 4x2 aracımda özellikle yokuş yukarı çıkarken virajlarda kasise girdiğimde savrulma oldukça rahatsızlık verici.

Araç motor olarak çok güçlü ahh tasarruflu bir araç olsa sürekli gazı kökleyerek sürsek müthiş bir zevk:) Her şeye rağmen çok keyifli bir araç eminim önümüzdeki yıllarda çok daha iyileşecektir.

Bu arada bugün yağan yağmur sonrasında alışverişlerimi koyacak yerim olmayınca çok acil bagajı kapama arayışlarına girdim. Camlı kabinler sanki aracın havasını bozuyor gibi, sürgülü kapaklar hakkında pek bilgim yok tamamen su sızdırmazlık özelliği varmı bunların?

emrahdincer arkadaşımızın bahsettiği kapak sanırım şu olsa gerek? FULLBOX VW 154 http://www.pikap.com.tr/galeri/volkswagen/1

135 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Ergin3

Ben de 2 gün evvel aracımı teslim aldım.

Özellikle geri vitese geçiş oldukça sert hatta bazen hatur hutur sesler geliyor. Bugün bayiye uğrayıp durumu anlattım arazi araçlarında normal dediler. Benim için çok tatmin edici b,r cevap değildi.

Bir de özellikle vites değişikliklerinde sanki şaftta boşluk varmış gibi bir tıkırtı duyuyorum, fakat gaz verip çektiğimde boşluk hissi vermiyor. ancak örneğin 4. viteste debriyaja basıp çektiğimde yine algılanıyor. Bu olayı diğer arkadaşlar deneyip deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum.

4x4 test aracında 2 çeker test sürüşünde savrulma olayı yaşamazken kendi 4x2 aracımda özellikle yokuş yukarı çıkarken virajlarda kasise girdiğimde savrulma oldukça rahatsızlık verici.

Araç motor olarak çok güçlü ahh tasarruflu bir araç olsa sürekli gazı kökleyerek sürsek müthiş bir zevk:) Her şeye rağmen çok keyifli bir araç eminim önümüzdeki yıllarda çok daha iyileşecektir.

Bu arada bugün yağan yağmur sonrasında alışverişlerimi koyacak yerim olmayınca çok acil bagajı kapama arayışlarına girdim. Camlı kabinler sanki aracın havasını bozuyor gibi, sürgülü kapaklar hakkında pek bilgim yok tamamen su sızdırmazlık özelliği varmı bunların?

emrahdincer arkadaşımızın bahsettiği kapak sanırım şu olsa gerek? FULLBOX VW 154 http://www.pikap.com.tr/galeri/volkswagen/1

Merhaba,

km de ne kadar yaktığı konusunda da bilgi verebilir misin ?

KarTutkusu

16 Mesaj
16 Ağustos 2011; 20:45:07 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahdincer

Merhaba,

km de ne kadar yaktığı konusunda da bilgi verebilir misin ?

Tasarruflu bir araç değil. Ben hiç şehir dışına çıkmadım ama şehir içi ortalaması 10-11 altına inmiyor. Eğer gerçekten pikap ihtiyacınız yok ise benim gibi sırf havası olsun diye alacaksanız aman uzak durun. Şu an iki araç arasında tereddütte kaldığım Nissan Qashqai 'yi seçmediğim için çok pişmanım neredeyse 2 katı fazla yakıt sarfiyatı var.

Ayrıca arac bana çok yorucu geliyor, gerek şehir içerisinde park etmek gerekse vites değiştirme olayları hiç pratik değil. Şundan eminim artık ki bu çapta bir araçta otomatik vites olmazsa olmazlardan birisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ergin3 -- 16 Ağustos 2011; 20:47:05 >

135 Mesaj
17 Ağustos 2011; 9:46:54 

quote:

Tasarruflu bir araç değil. Ben hiç şehir dışına çıkmadım ama şehir içi ortalaması 10-11 altına inmiyor. Eğer gerçekten pikap ihtiyacınız yok ise benim gibi sırf havası olsun diye alacaksanız aman uzak durun. Şu an iki araç arasında tereddütte kaldığım Nissan Qashqai 'yi seçmediğim için çok pişmanım neredeyse 2 katı fazla yakıt sarfiyatı var.

Ayrıca arac bana çok yorucu geliyor, gerek şehir içerisinde park etmek gerekse vites değiştirme olayları hiç pratik değil. Şundan eminim artık ki bu çapta bir araçta otomatik vites olmazsa olmazlardan birisi...

Hmm bak bu bilgi benim için önemli, çünkü bende şehir içi kullanımı için almayı planlıyordum.

Sonra bir ayda arabanın fiyatı 4 bin lira artınca bende bekleme kararı vermiştim. Demekki hayırlı bir karar olmuş.

Şimdilik kendime geçici bir araç aldım , ve hala ne alacağıma da karar verebilmiş değilim :(

KarTutkusu

178 Mesaj
17 Ağustos 2011; 23:37:36 

arkadaslar bende amarok kullanicisiyim arac ile uzun yol yaptim 100-110 km hizlari asmadiginiz takdirde ekonomik fakat yuksek hizlarda 12-13 litreleri buluyor
arazi kullanimi ise bazi tadilatlardan sonra cok iyi randiman aldim
yukseltme kiti, lastik ve havali defransiyel kilidinden sonra
eski d-max tan sonra bu arac daha rahat ama uzun donemde isuzu saglamligini ve sorunsuzlugunu bu aracta gorebilirmiyim bilemiyorum

502 Mesaj
18 Ağustos 2011; 1:06:06 

Vergisi nedir peki bu amarokların

VW Caddy 1.6 TDI Comfortlıne Dsg Şeker beyazı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ağustos 2011; 11:41:28 

biz de daha önceden fiesta vardı babamda onu sattık şimdi böyle pick up tarzı araçları inceliyoruz volkswagen amarok u gördü babam özelliklerine falan baktı bayağı araştırdı bazı olumsuzlukları olsada genel anlamda hem babam hem ben memnun kaldık eğer babamın kafası eserse hemen bile alır yani bir de volkswagen amaroklar sanki nissan navaralardan daha iyi duruyor gibi özellikleri bakımından artı görünüş olarakda

16 Mesaj
18 Ağustos 2011; 12:59:47 

Vergisi 1052 TL yıllık.

Benim araçta çok büyük sorunlar çıktı. iade için ihtarname yolladık, muhtemelen hukuksal süreç başlıyacak. Ama artık kesinlikle yeni bir araçla takas dahi düşünmüyorum.

Paramı iade etsinler yeter...

135 Mesaj
18 Ağustos 2011; 14:06:31 

quote:

Vergisi 1052 TL yıllık.

Benim araçta çok büyük sorunlar çıktı. iade için ihtarname yolladık, muhtemelen hukuksal süreç başlıyacak. Ama artık kesinlikle yeni bir araçla takas dahi düşünmüyorum.

Buyuk geçmiş olsun , hukuksal süreci de buradan paylaşırsan seviniriz.

Bu arada hangi Bayiden aldın ?

KarTutkusu

495 Mesaj
6 Eylül 2011; 23:17:49 

quote:

Vergisi 1052 TL yıllık.

Ne sorunlar çıktı acaba?

Selam ve sevgi ile.....

1749 Mesaj
23 Eylül 2011; 17:18:16 

Arkadaslar bende de 4x4 highline amarok var. Off road tusuna bastigimda hic bir tepki vermiyor nasil calistirabilirm? Yavas giderkeb mi dururken mi viteste mi bosta mi nasil?

211 Mesaj
25 Eylül 2011; 20:06:56 

İyiki yazılanları okudum... Bende DSG li gelirse alayım mı diye düşünüyordum... Ama sanırım düşünmeye gerek yok.. Şu an için Toyota Hilux 3.0 Otomatik kullanıyorum ve muhteşem bir araç. Tek bir kusuru var Ön koltukların yükseklik ayarı bel destek ayarı olmaması birde özellikle kış şartları için yan aynalarda ısıtma olmaması rezil bir durum onun dışında mükemmel bir araç...

792 Mesaj
27 Eylül 2011; 15:11:13 

Amarok kullanıcıları için kasa kapatma seçenekleri:

Volkswagen Amarok Fullbox

http://www.afcarfiber.com/galeri/70/17

Volkswagen Amarok Camlı Kabin

http://www.afcarfiber.com/galeri/69/17

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

704 Mesaj
11 Ekim 2011; 19:07:25 

Alınırki Bu Tabi öğrenci olmasak

GALATASARAY

5 Mesaj
31 Ekim 2011; 21:51:06 

Amarok hakkında özet yorumlar. Toyota demeden önce bir bakın

http://www.volkswagen-v...k-range/amarok/reviews/

135 Mesaj
1 Kasım 2011; 9:55:46 

Bu arada Ford Ranger dünyada NCAP den 5 yıldız alan ilk pikup oldu.

Birde tipi güzel olsa gönlüm kayacak ama şimdilik hala Amarok diyorum ;)

KarTutkusu

1070 Mesaj
2 Kasım 2011; 18:30:49 

Pek trafikte göremiyoruz.Sanırım pek tutulmadı.1-2 yıl sonra belki...Şimdiden sorunlu ise ilerde çözülür herhalde...

17 Mesaj
17 Kasım 2011; 12:52:54 

vw amarok sahipleri ile ayın 25 yani önümüzdeki hafta cuma (25 kasım 2011) günü şişlide bir saat süren bir toplantıya katılmak isteyenlere 100 tl verilecektir. Toplantının amacı wv amarok kullanıcılarının amarok modelinin artıları ve eksilerini söylemeleri ve sorulan sorulara cevap vermeleri tarzında olmaktadır. Sohbet şeklinde bir toplantı geçmektedir.
katılabileceklerin cep tellerini bana e-mail(caesar166[at]hotmail[.]com) yada pm ile atması gerekmektedir.

saygılarımla...

5 Mesaj
26 Kasım 2011; 19:18:06 

Selam.4x4 higline aldim.
73 den 68 indirdikleri icin.
3 gun oldu biniyorum Allah bozmasin cok memnunum.
Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2300 Mesaj
27 Kasım 2011; 0:37:50 

Araç daha çıkmadan bir bayide highline vardı tabi sürmedik kimsede yok bir şey bilmiyoruz galeride duran arabaya hayran kalmıştık babamla ben o şöför koltuğuna oturduğumda müthiş hissetmiştim.Şimdi iyi ki almamışız diyorum nedense bu arabayı alsaydık çok pişman olacaktık diye geçiyor içimden .

3 Mesaj
27 Kasım 2011; 1:55:05 

Arkadas amarok i ilk alanlardanim, aracımı sık kullanmıyorum sadece gezilerimde kullanıyorum ( İstanbul dışı ) şu an 7000 km de memleketin 3/1 bölümünü gezdim ve araca kasa kapama ve tavan bar' ından başka birsey yaptırmadım , ve çok memnunum bu ara aracım 4*4. Kilitli difransiyel ,,, Bu tip araçlardan ne bekliyorlar bilmiyorum ama ben çok gezen biriyim yaz kış demeden memleketi dolanıyorum, yazın araçta üstün performans yasadım , kumsal, sürülmüş tarla yol dısı Traktör yolu, cunda adası ile maden adası arası denize sokmak, vs daha birsuru olay yer bunları yaptım, bu arada avcı değilim ama memlekette esim beraber domuz avına çıktım esim arabayı sürdü, ben kasadan av yaptım ve dana büyüklüğünde domuzu vurdum arabayla çekip köpeklere getirdim. Aranın debriyaj sert bilmem ne diyen arkadaslar esim sürdü aracı domuzu almak için sürülmüş tarlaya soktu. Daha çok şey anlatırdım ama kafa yormuyum.. Araç benim gibi tiplerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor, eğer araçtan yüksek performans bekliyorsanız gidin hummer alın ,, Kış lastiği takıcam ve size kısın nasıl bir araç yazarım artık Kartepe , Bolu , Uludag, Erzurum, Sivas, Artvin , Doğubeyazıt performansını ... Saygilar

1 Mesaj