Şimdi Ara

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları (67. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.727
Cevap
31
Favori
443.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bu araç ile ilgili birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

Öncelikle Bitdi ve tdi arasındaki fark bildiğim kadarıyla turbo sayısı. Peki bu kullanımda çok farklılık yaratıyor mu? Tdi modeller kullanış olarak kötü mü? Birde yakıt tüketimi konusunda fark var mı? Fiyatından dolayı tdi almayı düşünüyorum pişman olur muyum?

4x2 model düşünüyorum. Çoğunlukla şehir içi kullanım için almak istiyorum. En fazla yılda bir kez kartepeye giderim sıkıntı yaratır mı? Almışken 4x4 al dermisiniz yoksa 4x2 de yeterli mi? 4x2 arkadan itiş mi? %100 mü yoksa %80 arka %20 ön falan gibi bir dağılım var mı?

2012 modelin arjantin üretim olduğunu okudum ancak 2013 lerde de fiyat uçuyor. Arada çok fark var mı 2012 aldığıma pişman olur muyum?

Yetkili servislerde periyodik bakım ücretleri nedir?

Şu anki aracım dsg şanzıman ancak bu araçta manuel düşünüyorum otomatik vites kullanımı nasıl almışken otomatik al mı dersiniz?

Eskiden bizde minibüs vardı iş için kullandığımız ne zaman kullansam büyük zevk alıyordum o yüzden büyük araba sevdam var tadı damağımda kaldı. Ancak istanbul içerisi malum kullanım ne kadar rahat olur bilemem. Diyelim ki yapamadım çok zor geldi satmak istediğimde piyasası nasıl çabuk gider mi?

Biraz fazla sordum farkındayım yardımcı olmanızı rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Zapt-ı Na Mümkün

Arkadaşlar merhaba. Bu araç ile ilgili birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

Öncelikle Bitdi ve tdi arasındaki fark bildiğim kadarıyla turbo sayısı. Peki bu kullanımda çok farklılık yaratıyor mu? Tdi modeller kullanış olarak kötü mü? Birde yakıt tüketimi konusunda fark var mı? Fiyatından dolayı tdi almayı düşünüyorum pişman olur muyum?

4x2 model düşünüyorum. Çoğunlukla şehir içi kullanım için almak istiyorum. En fazla yılda bir kez kartepeye giderim sıkıntı yaratır mı? Almışken 4x4 al dermisiniz yoksa 4x2 de yeterli mi? 4x2 arkadan itiş mi? %100 mü yoksa %80 arka %20 ön falan gibi bir dağılım var mı?

2012 modelin arjantin üretim olduğunu okudum ancak 2013 lerde de fiyat uçuyor. Arada çok fark var mı 2012 aldığıma pişman olur muyum?

Yetkili servislerde periyodik bakım ücretleri nedir?

Şu anki aracım dsg şanzıman ancak bu araçta manuel düşünüyorum otomatik vites kullanımı nasıl almışken otomatik al mı dersiniz?

Eskiden bizde minibüs vardı iş için kullandığımız ne zaman kullansam büyük zevk alıyordum o yüzden büyük araba sevdam var tadı damağımda kaldı. Ancak istanbul içerisi malum kullanım ne kadar rahat olur bilemem. Diyelim ki yapamadım çok zor geldi satmak istediğimde piyasası nasıl çabuk gider mi?

Biraz fazla sordum farkındayım yardımcı olmanızı rica ederim

Baya bir soru var bazılarına cevap vereyim işi piri arkadaşlar teknik sorulara daha derin cevaplar verebilirler.
    Bende 4x4 var. Çok nadir olarak kullanıyorum. Ama kullandığım yerlerde eğer altımdaki araç 4x4 olmasaydı bitmiştim. şehirden 15 km uzakta ergene ovasında ağlaya ağlaya traktör beklerdim. 4x4 çok nadir kullanılıyo ama kullanıldığı yerde büyük işler görüyor. Ben araziye çıkmam karlı buzlu havada zaten araç kullanmıyorum dersen sakın 4x4 alma. Ben ormana, baraja, gümeye, tarlaya çok gidiyorum çok nadir 4x4 e ihtiyaç duyuyotum. Ama ihtiyaç olduğu yerde mükemmel iş görüyor.
    Otomatik mi? Manuel mi demişsin ama bu soru yanlış olmuş. 4x2 nin 2012 ve 2013 te otomatiği yok. Amarok'un otomatik vitesli araçları da sürekli dört çeker. Sürekli dört çeker araçlar ile 4x4 manuellerin sistemleri farklı. Sorun şöyle yanlış 4x2 de manuel yada otomatik seçeneği yok. Otomatiklerde 4x2 opsiyonu yok. 4x2 diyorsan zaten manuel; Otomatik diyorsan zaten sürekli 4 çeker... İtiş konusu ise ayrı bir makale. Çünkü 4x4 lerin tork paylaşımları yüzde üzerinden değil hangi tekerlek kuru zemindeyse tork ona yönlenir. dönüşlerde yine ayrı bir tork paylaşımı yapılıyor. Kesin bir yüzde yok sistem dengeyi nasıl tutturursa ona göre paylaşım oluyor. %20 arka %80 ön diye bir sistem yok...
    Şehir içi kullanımda park büyük sorun. Otoparkta soluna ve sağına araçlar yakın yanaştığı zaman gerideki arabada bulunduğu yerden biraz öne park ettiyse baya bi terlersin. Hatta yerinden çıkamayabilirsin.
    Piyasası daha oturmadı hemende satabilirsin elinde de patlayabilir. İnişli çıkışlı istikrarsız bir pazarı var pikapların. Bir şey denemez.

• nemesis kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi denedim ama ne kadar yavaş çekersem çekeyim her seferinde tık diye bir mandal atma sesi geliyor radyo kapanıyor ve çakmak yuvası devre dışı bırakılıyor. Galiba sizin aracınızdaki elektriksel bir arıza olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4x4_tutkunu

Dediğinizi denedim ama ne kadar yavaş çekersem çekeyim her seferinde tık diye bir mandal atma sesi geliyor radyo kapanıyor ve çakmak yuvası devre dışı bırakılıyor. Galiba sizin aracınızdaki elektriksel bir arıza olabilir.

Hmm killandim simdi. Dikkat etmeden cikarirsam yani normal cikarma hizimda sorun yok kontak kapaniyor ama ozellikle yavasca cekersem kapanmiyor. Anahtar hala kontaktaymis gibi algiliyor. Hayir simdi bu bir sorun teskil etmiyor aslinda ama servislerden korkuyorum. Cunku bir yeri yaparken oteki yeri bozabiliyorlar. Yani gercek bir sorun teskil etmedikce elletmiyim diyorum. Bakima goturdugumde bir sorarim.

Mesela benim kapilar yani camlarin oldugu kapilarin dikey kisimlarindaki kaplamalarda soyulma basladi. Garantiden degistirdiler ama kapi fitillerini orjinal gibi takamamislar. Biraz cakma olmus ama kullanimda sikinti yok. Ama iste ilerde atmaya baslarmi diye dusunmuyo degilim. En iyisi en fazla 3-4 sene kullanip sorun cikarmaya baslamadan satmak. Yeni navarayi bekliyorum. Cok iyi birsey olabilir. Cunku luks pickup modasini Turkiyede nissan cikardi. Ve cikali 6-7 sene oldu sanirim. Halada iyi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Amarok orijinal xenon uygulaması başladı
    ilk olarak Gaziantep için hazırlanıyor

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları VW AMAROK Pick-up kullanıcıları

• Amarokun kisa far ampul tipi nedir acaba? Bilen varmi

• h7 kısa
    hb4 sis
    h15 uzun ve gündüz sürüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4x4truckshop

h7 kısa
    hb4 sis
    h15 uzun ve gündüz sürüş

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VW ÖZÖN çekmeköy Şile yolu üzerinde açıldı

VW AMAROK Pick-up kullanıcıları
  • Amarok orijinal xenon tamamlandı ve araç yarın Gaziantep e sevk ediliyor
    iyi günlerde kullanılması dileğimizle.........
  • yeni teslimat

• yeni teslimatlar
    selamlar...

• Benimkinin 60bin bakimi geldi. Daha once yaptiran varmi. Ne kadara patliyor. Neler degisiyor?

• https://store.donanimhaber.com/74/85/14/748514C757382349E734B4C31424EF2B.jpg

linkteki arabanin lastik ve jant ebatlari nedir acaba ?
  • 285/65/18 bf all terrain
    not : bu araçta 4 cm Delta 4x4 yükseltme mevcut
  • VW AMAROK HIGHLINE 4X2 OTOMATİK TÜRKİYE DE SATIŞTA
    8 İLERİ OTOMATİK VİTESİYLE SINIFINDA TEK....
    Araç ile ilgile detaylı bilgi :http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/amarok/4x2-highline/neden-4x2-highline.aspx
  • Su anda bakir turuncu canyon neden hicbiyerde yok ozel siparis yapabilirmiyiz acaba haftaya bayilerle konusmaya gidicem ?

Birde canyonda ki opsiyonlar neler mesela navigasyonla tepe farlari standart olarakmi geliyo ?
  • Selamlar....

Amarok kullanıcılar arasında nedense teknik bilgi olarak fazla arkadaşımız yok....
    Bende 2011 aralık 4x2 Amarok var .... 40.000 km gelmek üzere....

Bu aracı satıp AMarok Canyon almam mantıklımı ...?!
    Bilen arkadaşlar var ise hel motor olarak hem altyapı olarak alınmaya değer mi ikisi üzerinden.....
    Cevaplar için teşekkür ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: drclnie

Su anda bakir turuncu canyon neden hicbiyerde yok ozel siparis yapabilirmiyiz acaba haftaya bayilerle konusmaya gidicem ?

Birde canyonda ki opsiyonlar neler mesela navigasyonla tepe farlari standart olarakmi geliyo ?

4x4 Highline ile Canyon modeli karşılaştırıldığında Canyon'un standart olarak gelen ekstraları:

- Vienna koltuk kumaşı
    - Isıtmalı silecek başlıkları
    - Isıtmalı sürücü ve yolcu koltukları
    - Turuncu dikişler
    - Basamaklı parlak siyah arka tampon
    - Canyon etiketi
    - Canyon tampon kiti
    - Karartılmış arka farlar
    - Ön sis farları
    - Parlak siyah yan basamak
    - Sportif siyah roll bar

Yani sizin sorunuza gelecek olursak tepe farları Canyon'da standart olarak gelmekte. Navigasyon ise araç özel sipariş olarak gelmemişse sonradan serviste ya da dışarıda takılmakta.

Bu arada dün Çekmeköy Özön'de 4x4 otomatik Highline Amarok otomatik test sürüşüne çıktım; kullandığım araçta yan basamak, roll bar, multimedia sistem, BFGoodrich All-Terrain T/A lastik ekstraları ile araç yükseltme kiti mevcuttu. Araç beklentilerimin oldukça üzerinde çıktı ve araca hayran kaldım diyebilirim. Ali Bey, yakın bir zamanda sizi rahatsız edebilirim. @4x4truckshop

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Tesekkur ederim
    16 kasim pazar gunu Amarok lar toplaniyor muhakkak bekliyorum arkadaslar
    Toplanma noktasi
    Kadosan san sitesi t blok no 2 y dudullu umraniye
    Tel 05432660761

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.