Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme(yenler)
280 Cevap50925 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1002 Mesaj
26 Mayıs 2011; 19:55:18 

Arkadaşlar "Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme" sorunu çözülmüştür. Hatta ilk göz ağrım (şuanda yok) Navitech PX-120 orjinal lisanslı yedeği Naviextras Toolbox tan güncelleme almaktadır. Cihaz sahiplerinin sorunun giderildiğini, sorunsuz güncelleme aldığını belirttikleri için ilk mesaj değiştirilmiştir.

"Son durum nedir arkadaşlar? 2011 Q1 haritası 12-05-2011 tarihinde çıktı ve 14 gün oldu. Gelişmeler nelerdir? Güncelleme yapanlar var mı? Her güncellemede bu sıkıntıyı yaşayacak mıyız?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 20 Mayıs 2012; 14:18:11 >

1089 Mesaj
26 Mayıs 2011; 20:29:44 

Bende PX-120 modeli var. Benim dün haberim oldu güncellemenin çıktığından ve hemen aleti bağladım bilgisayara ve toolbox'tan güncellemeyi gördü ve yükle dedim. Herhangi bir sorun çıkmadan yükledim. (Sadece toolbox'ın yeni versiyonunu indirmek istiyormusunuz diyo sordu evt deyip onuda güncelledim) Olaya da vakıf değilim çok fazla navitech cihazlar 2011 Q1'i güncelleme mi yapamıyor?

14 Mesaj
26 Mayıs 2011; 20:43:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Son durum nedir arkadaşlar? 2011 Q1 haritası 12-05-2011 tarihinde çıktı ve 14 gün oldu. Gelişmeler nelerdir? Güncelleme yapanlar var mı? Her güncellemede bu sıkıntıyı yaşayacak mıyız?

Bende ''ömür boyu ücretsiz güncelleme''yenlerdenim.13 mayıs ta navitech sitesine mail yazdım.16 mayısta Şahin KAYIR isimli yetkiliden''ürünlerimize 2011 Q 01 nolu yazılım cuma günü öğleden sonra verilmeye başlanmıştır.Ürünlerimizin tümüne bu hafta sonuna kadar 2011 Q 01 nolu yazılım sisteme konacaktır.''diyen bir e-posta aldım.Gelen cevapla heyecanlanmıştım fakat her geçen gün heyecan ve umudum tükeniyor,kandırıldığımı düşünerek öfkeleniyorum.Umarım diğer güncelleme yapamayanlar da bu başlık altında birleşip seslerimizi yetkililere buradan duyurmak için bir çaba sarfetmiş oluruz.

Navitech px-120
KARTALLAR YÜKSEK UÇAR...

1002 Mesaj
26 Mayıs 2011; 20:50:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Bende PX-120 modeli var. Benim dün haberim oldu güncellemenin çıktığından ve hemen aleti bağladım bilgisayara ve toolbox'tan güncellemeyi gördü ve yükle dedim. Herhangi bir sorun çıkmadan yükledim. (Sadece toolbox'ın yeni versiyonunu indirmek istiyormusunuz diyo sordu evt deyip onuda güncelledim) Olaya da vakıf değilim çok fazla navitech cihazlar 2011 Q1'i güncelleme mi yapamıyor?

Sn ekorender ürünü alalı 1 sene geçti mi?

1089 Mesaj
26 Mayıs 2011; 21:23:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Sn ekorender ürünü alalı 1 sene geçti mi?

Sn. ertanx, evet geçti. Sanırım 1.5 sene oldu alalı. Geçen kış almıştım cihazı.

4264 Mesaj
26 Mayıs 2011; 23:06:43 

Ben de PX115 ,le aranızdayım; 28.06.2011 günü 1 yıllık güncelleme doluyor ama güncelleme yapamayanlardanım

1002 Mesaj
27 Mayıs 2011; 7:39:11 

Firmanın arayanlara söyledikleri;
haftasonuna kadar -süresi geçti- haritaların tamamı verilecek, arasıra Naviextras Toolbox ile deneyin, tamamının yakın bir zamanda verilecek vb...

4264 Mesaj
27 Mayıs 2011; 8:51:13 

Naviextras Sitesinde de 19.95 $ fiyat yazmış.. Beklesek mi alsak mı acaba?

1089 Mesaj
27 Mayıs 2011; 11:50:19 

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Naviextras Sitesinde de 19.95 $ fiyat yazmış.. Beklesek mi alsak mı acaba?

Bekleyin arkadaşım. Öyle ömür boyu güncelleme diyipte işin içinden sıyrılamazlar. Ben şanslı kesimdenim sanırım bu güncellemeyi yapabildim ama siz yapamamışsanız size firmanıntaahhütü var ben güncellemeleri (Türkiye için) bedava vereceğim diye. En azından 5-6 sene bedava vermek zorundalar. O yüzden biraz daha bekleyin. Sizede bu güncellemeler açılacaktır. İyi günler.

4264 Mesaj
27 Mayıs 2011; 15:56:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Bekleyin arkadaşım. Öyle ömür boyu güncelleme diyipte işin içinden sıyrılamazlar. Ben şanslı kesimdenim sanırım bu güncellemeyi yapabildim ama siz yapamamışsanız size firmanıntaahhütü var ben güncellemeleri (Türkiye için) bedava vereceğim diye. En azından 5-6 sene bedava vermek zorundalar. O yüzden biraz daha bekleyin. Sizede bu güncellemeler açılacaktır. İyi günler.

Eyvallah; bekleyelim bakalım bir cuma daha.

24 Mesaj
27 Mayıs 2011; 17:51:06 

Ben Navitech PXB-215 F kullanıcısıyım. Son çıkan 2011 haritasını toolbox ta yüklemeye çaliştigimda , Sadece Türkiye Buildingi yüklüyor
, Harita yı yüklemiyor... 2011 Haritasını satınmı almam gerekiyor? diye bir mail atmiştim... Ürün için herhangi bir harita satın almanız gerekmiyor.Sisteme sıra ile haritalar konuyor hafta sonuna kadar bu işlem sürecektir.Hafta sonu tekrar deneyiniz. Diye geri döndüler. Fakat aradan 1 Hafta gecmesine ragmen haala 2011 Haritasını yükleyebilmiş deilim...

Navitech , Nav-PXB 215F

41 Mesaj
28 Mayıs 2011; 22:09:58 

Sizleri gördüğüme çok sevindim. !!! Yanlış anlamayın. Kendi beceriksizliğim sanıyordum. 10 gündür güncelleme yapmaya çalışıyorum. Bir türlü olmuyordu. Başkalarının da aynı sorunu olduğunu görünce kendime kızmaktan vazgeçtiim. Benim aldığım bilgilere göre, Başarsoft ile Navitech arasında sorun var. Başarsorft ücretsiz güncelleme vermek istemiyormuş. Ben nerden para kazanacağım diyormuş. Eğer bu sorun aşılamazsa yandık. Navitech den cevaben gelen mesajlar biraz hikaye gibi. Yazılım sorunu olsa hemen giderilirdi. Bir yazılımı düzeltmek ne kadar zaman alırki. İstense 2 saatte yazılımın yenisini yaparlar. Sorun Başarsorft ile olan para meselesi.
Umarım bu sorun kısa sürede giderilir. Haritayı görüpte güncelleme yapamamak adamı çıldırtıyor.

NE KADAR BİLİRSEN BİL, SÖYLEDİKLERİN KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR.

747 Mesaj
28 Mayıs 2011; 22:53:44 

Uzun bir aradan sonra güncelleyeyim dedim. px 120 mi..
Bir de ömür boyu ücretsiz güncellemeyi görünce...
Hatta ürünü aldığım HB sitesinde de daha önce satın alan müşterilerin de ömür boyu ücretsiz güncellemeden yararlanacağını okuyunca çok sevindim..
çünkü tam düşünüyordum acaba daha önceden alınan cihazlarda da geçerli mi..enayi miyiz biz diye...
derken..
son sürüm toolbox ı indirdim..cihazı bağladım
harita için 29.95 dolar istiyor..
Birşeyler güncelledi..baktım binalarmış
O kadar uğraştım tık yok
Son durum:
Turkey Building:2011 Q1
Turkey Map: 2010 Q1
Turkey POI: 2010 Q1

Harita aynen duruyor..

Eee nerede bizim ömür boyu güncelleme...
199 liraya almıştım 1 sene evvel..
Şimdi cihazlar bile eskidi.. Fiyatlar 149 a falan düşmüş..
Yeni alanlar güncelleyecek..Biz güncelleyemiycez öyle mi...

41 Mesaj
29 Mayıs 2011; 12:09:24 

Nav-pxb 210f cihazımın sorunları;
Bu yeni güncellemeden önce (yapılamayan) bir önceki toolbox a bağlandığımda, güncellemeleri gösteriyordu. Her seferinde 9 yeni güncelleme var diyordu. Sonra YÜKLE tıklayarak bu güncellemeleri indiriyordum. Kapatıp çıktıktan sonra 10 dakika sonra yine bağlanıyordum. Yine aynı güncellemeleri (yapılan) yeni güncelleme var diyordu. Yine yüklüyordum. Bu şekilde devam edip gitti. Sonunda sadece 2010 Q4 seçerek onu yükledim. Çünkü, her bağlandığımda yaptığı güncellemelerde eski haritayı yüklüyordu. 2010 Q4 üzerine eskisi etkin oluyordu. Eski toolboxu yüklersem hala aynı şeyleri yapıyor. GÜNCELLEME de cihazların tanıtım sorunu var.
Cihaz henüz 1 yıllık olmasına karşılık bataryasıda 5 dakikada bitiyordu. Batarya bittiği için şarja takılı olmadığı zaman açılmıyordu. Mail attığımda cihazı gönderin dediler. Gönderdim, yeni batarya takmışlar. Ama güncelleme sorunu halledilmemişti.
Şimdide yeni güncellemeyi yapamıyoruz.
Bizim cihazlar tanımlı değil anladığım kadarıyla, yeni cihazlar tanımlanıyor. Biz eskiler bu sorunlardan kurtulamayacağız anlaşılan.
Benzer sorunları olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

41 Mesaj
29 Mayıs 2011; 15:11:07 

2011 Güncellemesi; Aşağıda belirtilenleri aynen cihazında görmeyenler güncelleme yaptım sanmasın.
Turkey citymap Free update 2011 Q1 Temel
Turkey citymap Free update 2011 Q1 Şehir Harita
Turkey 2011 Q1 Temel
Turkey 2011 Q1 Haritalar
Turkey 2011 Q1 POI
Turkey 2011 Q1 Şehir harita
29/05/2011 saat 15:00 itibariyle hala güncelleme yapılmıyor.
Duy sesimizi Navitech

14 Mesaj
30 Mayıs 2011; 20:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: didamert

2011 Güncellemesi; Aşağıda belirtilenleri aynen cihazında görmeyenler güncelleme yaptım sanmasın.
Turkey citymap Free update 2011 Q1 Temel
Turkey citymap Free update 2011 Q1 Şehir Harita
Turkey 2011 Q1 Temel
Turkey 2011 Q1 Haritalar
Turkey 2011 Q1 POI
Turkey 2011 Q1 Şehir harita
29/05/2011 saat 15:00 itibariyle hala güncelleme yapılmıyor.
Duy sesimizi Navitech

sayın didamert;şu saat itibariyle bende halen güncelleme yapamayanlardanım.galiba daha çok bekleyeceğiz.

Navitech px-120
KARTALLAR YÜKSEK UÇAR...

125 Mesaj
31 Mayıs 2011; 10:53:47 

bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.

1491 Mesaj
31 Mayıs 2011; 12:05:00 

bu ne saçmalık !! cihazdan da gündüz kullanımında memnun değilim zaten. 1 yıldır kullanıyorum ama gündüz ekranı parlaması yok mu!! cihazım da bu arada pxb215 F. şimdi bu güncellemeyi yapacağım deyip de yapmamak ne anlama geliyor belli.. kendilerine bu sıfatları kendileri yakıştırıyor. kaç tane ürün satan ve yeni teknoloji yapan bir firma olup da sonra vaatlerine uymazsan al teknolojini başına çal...bu konuda kendisiyle yarışan iki firma var zaten biri samsung diğeri de navitech mi. yemin ettim samsung bir daha almam sırada da navitech olacak satacağım navigasyonunu(kullanıcı adımı da verip) alacağım yenisini olacağı bu.. (çok mu ağır oldu ifadelerim bilemiyorum ama bilmem kaç tl verip de hizmet verilmiyorsa...)

MSI Z87 MPOWER MAX/ İNTEL Core i7 4770k / AMD 290X CF / GSKİLL 2400MHZ TRİDENTX
CREATİVE X Fİ TİTANİUM FATALİTY CHAMPİON / CASELABS SMH10 KASA / SEASONİC 1000W 80 PLATİNUM
CROSSOVER 27QD LED 2560x1440 /SAMSUNG 830 SSD 256GB SATA 3 + 840 PRO 25GB SSD
ALPHACOOL 480MONSTA / KOOLANCE 380İ / SWİFTECH MCP35X

401 Mesaj
31 Mayıs 2011; 12:09:47 

Px120 de harita lisanslara baktığımda böyle görünüyor.forum da haritanın ilk çıktığı açıklandığında yüklemiştim.

0

Ekteki dosya (1)

Revolution calling

24 Mesaj
31 Mayıs 2011; 12:49:04 

quote:

Orijinalden alıntı: hey joe

Px120 de harita lisanslara baktığımda böyle görünüyor.forum da haritanın ilk çıktığı açıklandığında yüklemiştim.

0

hey joe sizinkine 2011 haritası yüklenmiş gibi gözüküyor...

Navitech , Nav-PXB 215F

6581 Mesaj
31 Mayıs 2011; 13:00:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan1966

bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.

Bunu firmanın resmi sitesinden neden duyurmazlar acaba??Çünki yalan!!!Cihazlarında kavşak görüntülerinin lisansı yok arar sorarsınız''similasyonda çıkmaz,heryerde yok,bizde çıkıyor''cihazlar ömür boyu ücretsiz güncelleme diye satılır,güncelleme yapamazsınız arayıp sorunca ''sitede çalışma var,sistemler sorunlu,bizle alakalı değil yurtdışı kaynaklı''cevapları gelir.Bu ücretsiz güncellemelere alim bey kefil olmuştu hatta bir mesajı vardı ''bu hakkı çok satan firmalara verdik ''diye hatta benim bir mesajıma cevabı bu ''güncellemeler aldatmaca değil yazışmalarda bende vardım'' demişti. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46741739 Sonunda Alim beyin kapısını çalacağız heralde.Kesin bunları Alim bey'de okuyordur ama kimseden ses çıkmıyor ne hikmetse.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Verba volant, scripta manent.

1002 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:03:15 

quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Bunu firmanın resmi sitesinden neden duyurmazlar acaba??Çünki yalan!!!Cihazlarında kavşak görüntülerinin lisansı yok arar sorarsınız''similasyonda çıkmaz,heryerde yok,bizde çıkıyor''cihazlar ömür boyu ücretsiz güncelleme diye satılır,güncelleme yapamazsınız arayıp sorunca ''sitede çalışma var,sistemler sorunlu,bizle alakalı değil yurtdışı kaynaklı''cevapları gelir.Bu ücretsiz güncellemelere alim bey kefil olmuştu hatta bir mesajı vardı ''bu hakkı çok satan firmalara verdik ''diye hatta benim bir mesajıma cevabı bu ''güncellemeler aldatmaca değil yazışmalarda bende vardım'' demişti. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46741739 Sonunda Alim beyin kapısını çalacağız heralde.Kesin bunları Alim bey'de okuyordur ama kimseden ses çıkmıyor ne hikmetse.

Resmi bir açıklama yok, Olan bizlere Navitech kullanıcılarına oldu. Zaten bundan sonra Navitech kullanıcı değilim Next in yeni ürünlerini bekliyorum Elimdeki cihazı da şu an illegal yazılımla sd karttan 2011 Q1 olarak kullanıyorum ve elimden çıkaracağım. Bir daha Navitech ürünümü ASLa!

24 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:25:48 

5 dk. önce Navitech teknik servisi aradım. Naviextras.com sitesinde güncelleme çalışmaları olduğu için , pxb serisinde güncelleme yapilamiyor gibi saçma sapan bir cevap verdiler...Güncelleme süresini bilmediğimiz için bizde bekliyoruz dediler ... şimdilik yapcak bişey yok gibi gözüküyor...

Navitech , Nav-PXB 215F

6581 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:29:24 

işte sorun burda neden kendi resmi sitelerine bunu yazmıyorlar.Yazsınlar ''toolbox'ta güncelleme çalışması olduğundan px serisi cihazların bazıları güncelleme alamamaktadır ''diye ozaman Haklılarmış diyeceğim.

349 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:37:37 

@ertanx

insanları zorla illegale yönlendiriyorlar. aslında ben bu cihazı alırken ömür boyu güncelleme hakkı yoktu ve alırken kendi kendime demiştim ki fiyat çok uçuk değil lazım oldumu verir parasını alırım fakat bu hakkı bize verip sonra böyle daleveralar çevirip bizi enayi yerine koyarsalar kusura bakmasınlar bende onları enayi yerine koyar illegal kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan61 -- 31 Mayıs 2011; 14:39:15 >

1002 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:40:11 

Firma isterse şu andan intibaren windows 7 yüklü navigasyon çıkarsın üzeride altın kaplama olsun gözümden düştü. Paramızla bu kadar rezillik yeter.

1002 Mesaj
31 Mayıs 2011; 14:46:34 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan61

@ertanx

insanları zorla illegale yönlendiriyorlar. aslında ben bu cihazı alırken ömür boyu güncelleme hakkı yoktu ve alırken kendi kendime demiştim ki fiyat çok uçuk değil lazım oldumu verir parasını alırım fakat bu hakkı bize verip sonra böyle daleveralar çevirip bizi enayi yerine koyarsalar kusura bakmasınlar bende onları enayi yerine koyar illegal kullanırım.

Kesinlikle katılıyorum...

14 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:03:31 

Öncelikle herkese merhabalar...Güncelleme sıkıntısı ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek isterim. Navitech firmasında PX ve QX serileri altında farklı model cihazlar bulunmakta ve bu cihazlarda bugün itibariyle ömür boyu güncelleme durumunu ayrıntılarıyla şu şekilde anlatabiliriz.

QX serisinde tüm modeller 2011/Q1 güncellemesi bedelsiz olarak yapılabilmektedir.
PX serisinde tüm modellerin server üzerinde 2011/Q1 geçişi yapılmaktadır. Tüm modellerin geçişi tamamlanmadan web sitesinde yayına alınamıyor. Geçiş süreci tamamlanmak üzeredir

PX serisi 2011/Q1 bedelsiz güncellemeleri en kısa zamanda aktif hale getirilecektir

6581 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:13:23 

Neyin geçişi yapılmakta acaba??Tüm ıgo yazılım kullanan firmalar tüm modellerini o serverden güncelledi,sorun yaşamadı.Hatta 20 nin üzerinde modeli olan piranha bile sorunsuz güncellemeleri verdi. iki modeli olan navitech bunu yapamadı.Acaba ıgo navitech'in px serisine özel haritamı derliyor?

14 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:25:08 

IGO üzerinde yazılım güncellemeleri tek bir havuzda tüm firmalar için ortak şekilde derlenmiyor. Her firmanın kendi havuzu ve modellerine göre IGO yazılım güncellemeleri derleniyor ve naviextras üzerinde model bazlı olarak yayımlanıyor. Naviextras - cihaz eşleşmesi sonrasında , cihazın bedelsiz güncelleme süresi devam ediyor ise ( PX ve QX serisinde ömür boyu bedelsiz güncelleme) , navitech PX yada QX modeline göre belirlenen havuzdan modele derlenmiş güncelleme indiriliyor. Bu güncelleme indirilirken kontrol edilen cihaz ID numarası , server üzerinde her güncellemede kayıt altına alınıyor.

14 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:30:47 

Bu arada belirtmiş olduğunuz gibi (geçte olsa) site üzerinde , haberler kısmına PX serisi güncelleme durumu ile ilgili bilgi girişi yapılacaktır.Böylelikle sizin de belirttiğiniz gibi , güncelleme sıkıntısı olan kişiler buradan anlık bilgi alabilecekler.

6581 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:33:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mestre

IGO üzerinde yazılım güncellemeleri tek bir havuzda tüm firmalar için ortak şekilde derlenmiyor. Her firmanın kendi havuzu ve modellerine göre IGO yazılım güncellemeleri derleniyor ve naviextras üzerinde model bazlı olarak yayımlanıyor. Naviextras - cihaz eşleşmesi sonrasında , cihazın bedelsiz güncelleme süresi devam ediyor ise ( PX ve QX serisinde ömür boyu bedelsiz güncelleme) , navitech PX yada QX modeline göre belirlenen havuzdan modele derlenmiş güncelleme indiriliyor. Bu güncelleme indirilirken kontrol edilen cihaz ID numarası , server üzerinde her güncellemede kayıt altına alınıyor.

Sayın mestre Burada konu ıgo yazılım derlemesi değil,konumuz harita. şimdi her firmanın cihazına harita ayrı ayrı derlenip veriliyor demeyin çok gülerim.

3610 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:37:35 

Galiba konular karıştı yazılım güncellemesi istenmemiş ki sadece haritalarını istiyorlar.Bu haritalarda firmaya göre falan derlenmez.Piranha'da,Next'te kimde neyse Navitech'tede odur.

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

6581 Mesaj
31 Mayıs 2011; 18:42:45 

sayın @mestre ye göre öyle değil acaba primo yazılımlı cihazlarda çıkmayan kavşak görüntüleri için nediyecektir merak ediyorum navitech'e özel görüntümü hazırlıyorlar acaba??

24 Mesaj
31 Mayıs 2011; 19:09:54 

Sayın mestre , neden bu kadar uzun sürdü bu güncelleme süreci ? Navitech 'in bu kadar insanı mağdur etmeye hakkı varmıydı ?

Navitech , Nav-PXB 215F

125 Mesaj
31 Mayıs 2011; 20:40:46 

ben cihazı 22.11.2010 tarihinde aldım. daha bir yıl bile dolmadı. ama gariptir güncelleyemiyorum. paramızla
rezil olduk. ama bu tahhahüdün bir yaptırımı olmalıdır.

14 Mesaj
1 Haziran 2011; 8:37:02 

IGO sunucusu üzerindeki PX serisi ile ilgili güncelleme sıkıntısının bu kadar uzun sürerek kullanıcıların mağdur duruma düşürülmesi ; dediğiniz gibi navitech'in bu kadar insanı mağdur etmeye hakkı yoktu fakat navitech IGO sunucusu üzerindeki güncelleme problemini gidermek için elinden geleni yapıyor ve en son bilgi Haziran'ın ikinci haftası , yani önümüzdeki hafta PX serilerindeki güncelleme sıkıntısı da ortadan kalkacak.

22.11.2010 senesinde aldığınız cihaz PX serisi ise ilerleyen haftalarda , QX serisi ise şu anda toolbox üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. GÜncelleme ile ilgili ; toolbox üzerinden yapamıyorsanız , navitech servis kısmından destek alabiliyorsunuz , servis tarafı online bedelsiz güncelleme desteğini telefon ile veriyor diye biliyorum

6581 Mesaj
1 Haziran 2011; 8:55:26 

quote:

Orijinalden alıntı: mestre

IGO sunucusu üzerindeki PX serisi ile ilgili güncelleme sıkıntısının bu kadar uzun sürerek kullanıcıların mağdur duruma düşürülmesi ; dediğiniz gibi navitech'in bu kadar insanı mağdur etmeye hakkı yoktu fakat navitech IGO sunucusu üzerindeki güncelleme problemini gidermek için elinden geleni yapıyor ve en son bilgi Haziran'ın ikinci haftası , yani önümüzdeki hafta PX serilerindeki güncelleme sıkıntısı da ortadan kalkacak.

22.11.2010 senesinde aldığınız cihaz PX serisi ise ilerleyen haftalarda , QX serisi ise şu anda toolbox üzerinden güncelleyebiliyorsunuz. GÜncelleme ile ilgili ; toolbox üzerinden yapamıyorsanız , navitech servis kısmından destek alabiliyorsunuz , servis tarafı online bedelsiz güncelleme desteğini telefon ile veriyor diye biliyorum

Servis haritaları güncelleyemeyenlere enson 2011Q1 haritayımı veriyor??Bu yazdığınızdan bu anlamı çıkartabilirmiyiz?

14 Mesaj
1 Haziran 2011; 9:38:37 

navitech servis birimi , toolbox programını bir şekilde kullanamayan müşterilerine , güncelleme için telefon ile yada cihazı servise alarak destek veriyor. Yani şu an için PX serisinde aynı bekleme sürecini merkez serviste yaşıyor fakat QX serisi 2011/Q1 güncellemesinde sorun yok ve bunu bazı müşteriler toolbox üzerinden yapamıyorlar. Bu noktada telefon ile destek alarak yada cihazı bedelsiz olarak merkez servise göndererek , bir sebepten dolayı alamadıkları güncellemenin destek ile makinalarına yüklenmesi sağlanıyor. Bu destek iki şekilde olabiliyor...Telefon ile yada cihazı servise alarak...

41 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:03:21 

Yazışmalardan çıkardığım sonuca göre "mestre" firma görevlisi veya firma ile yakın bağlantılı.
Bu kadar net ve kesin konuştuğuna göre,
Önümüzdeki hafta Haziran'ın ikinci haftası oluyor.
Evet mestre efendi bekleyip göreceğiz.
Umarım güncelleme yapabiliriz. Eğer hala yapılamazsa, ücretsiz güncelleme vaatli sayfa görüntüsünü kopyaladım. Yani yasal yönden başvuru için hazırlığımı yaptım.

6401 Mesaj
1 Haziran 2011; 23:03:35 

hayır madem böyle olacaktı neden ömür boyu ücretsiz güncelleme diye bas bas reklam yapıldı heryerde. Oturup gelirini giderini maliyeti hesaplarsın ona göre kampanyaya girersin.Ticarette birşeyi yapmaya söz veripte cayıyorsan bu firmayı lekelemekten başka birşeye yaramaz. Çevremdeki kimseyede navitech önermeyeceğim bundan sonra. Cİhazları almak için harita vaadiyle kandırıldık resmen.

3610 Mesaj
2 Haziran 2011; 9:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

hayır madem böyle olacaktı neden ömür boyu ücretsiz güncelleme diye bas bas reklam yapıldı heryerde. Oturup gelirini giderini maliyeti hesaplarsın ona göre kampanyaya girersin.Ticarette birşeyi yapmaya söz veripte cayıyorsan bu firmayı lekelemekten başka birşeye yaramaz. Çevremdeki kimseyede navitech önermeyeceğim bundan sonra. Cİhazları almak için harita vaadiyle kandırıldık resmen.

Zaten buna haksız kazanç denir ve suçtur

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

349 Mesaj
2 Haziran 2011; 13:02:42 

@didamert in dediği gibi hazırlıklar tamam, belgeler elimde, dilekçem hazır, biraz daha bekleyip firmayla görüşeceğim olumlu yanıt alamaz isem vaad edilen özelliklerden yararlanamadığım gerekçesi ile Tüketici Hakem Heyetine baş vurur alırım paramı geriye.

125 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:19:47 

bende hepsiburadadan almıştım. dedikleri süreyi bekliyeceğim. sitenin sipariş sayfasında yazıyor. çıktsını aldım bekliyorum.

1491 Mesaj
3 Haziran 2011; 11:11:15 

eğer dediğiniz gibi şikayet edeceksek ben de varım. yapmam gerekn haksız kazanç şikayetimle ömür boyu güncelleme yazan sayfanın bir örneğini vermek yeterli olacak mı?

MSI Z87 MPOWER MAX/ İNTEL Core i7 4770k / AMD 290X CF / GSKİLL 2400MHZ TRİDENTX
CREATİVE X Fİ TİTANİUM FATALİTY CHAMPİON / CASELABS SMH10 KASA / SEASONİC 1000W 80 PLATİNUM
CROSSOVER 27QD LED 2560x1440 /SAMSUNG 830 SSD 256GB SATA 3 + 840 PRO 25GB SSD
ALPHACOOL 480MONSTA / KOOLANCE 380İ / SWİFTECH MCP35X

523 Mesaj
3 Haziran 2011; 11:23:36 

Sayın imkansız
Navitech QX B-513 cihazımı Toolbox ile update yaptığımı düşünüyorum. Diğer-yardım-hakkında-diğer-içerik- haritalar yoluyla girdiğimde Temel haritalar 2009.09, Türkiye 2011.03 görünüyor. Harita güncellemesi gerçekleşmişmidir. Saygılarımla.

6581 Mesaj
3 Haziran 2011; 11:24:57 

evet cihazınızda en güncel harita yüklü Türkiye 2011.03

349 Mesaj
3 Haziran 2011; 13:44:06 

quote:

Orijinalden alıntı: drserk

eğer dediğiniz gibi şikayet edeceksek ben de varım. yapmam gerekn haksız kazanç şikayetimle ömür boyu güncelleme yazan sayfanın bir örneğini vermek yeterli olacak mı?

evet o örnekler ve ilgili yasalara göre düzenlenmiş bir dilekçe yeterli olacaktır. tükoder veya tüketiciyi koruma derneklerinin websitelerinden dilekçe örneklerine ve hangi yasanın bu durumu kapsadığını öğrenebilirsin.

41 Mesaj
3 Haziran 2011; 18:47:28 

Navitech'in web sitesinde haberler bölümünde güncelleme yapamayanlarla ilgili hiçbir bilgi yok.

Navigasyon cihazımı görerek bilgi isteyenlere şunu diyorum;

Navigasyon iyidir, ama sakın asla Navitech cihazı almayın diyorum.
Firma sözünde durmuyor, müşteri memnuniyeti gibi bir durum umurlarında değil diyorum.
Bugün güncelleme yapabilen QX serisi müşterilerde eminim ki firmanın bu politikasıyla seneye
bizim yaşadığımız sorunu aynen yaşayacaklar.

Şimdi ben asla para vererek bu cihazı güncellemeyeceğim. Bu sene bu cihazla idare edip seneye
başka bir firmanın cihazını alacağım. Çocuklarım videosuyla ve MP3 ü ile oynasınlar.l
Üyesi olduğum her forumda Navitech'in bu üçkağıdını anlatıyorum. İnsanlar bilgilensin. Navitech'de müşterilerin kendi canını ne kadar yakabileceğini görsün.
Dürüst ol Navitech dürüst isen sitende bu konuda bilgilendirme yap. Ki yapmıyorsan, güncellemede yaptırmayacaksın. Ama şunu bil ki uzun vadede sen kaybedeceksin. Bu yazıları herkes okuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didamert -- 3 Haziran 2011; 18:50:48 >

4264 Mesaj
4 Haziran 2011; 20:02:32 

Firmanın Web Sahifesinde bir açıklama gördüm bu gün; ne zaman yayınlandığı konusunda bilgim yok.

0

PX Serisi olarak belirtilmiş, ayrıntısı yok, tarih/süre yok, cihaz tipi belirtilmemiş. Ucu bucağı belli olmayan bir açıklama

6581 Mesaj
4 Haziran 2011; 20:05:45 

Cihaz resminin altına birde ''Navitech PX serisi Benzerlerinden çok ileride'' yazmışlar.
Yanlış yazdılar herâlde

4264 Mesaj
4 Haziran 2011; 20:09:03 

quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Cihaz resminin altına birde ''Navitech PX serisiBenzerlerinden çok ileride'' yazmışlar.
Yanlış yazdılar herâlde

Aşmış adamlar; güncellemeye falan gerek yok; bizim cihazlar her türlü götürür vatandaşı diye düşünüyorlar herhalde.

106 Mesaj
5 Haziran 2011; 3:17:48 

ben geçen sene bu zamanlar almıştım iki tane 210 f. o zamanlar 1 senelik ücretsiz güncelleme hakkımız vardı.gerçi şimdi 2011 Q1'i güncelleyemiyorum ama pxb serilerine verilen ömürboyu ücretsiz güncelleme bizleride kapsayacakmı, bilgi verirseniz sevinirim.

349 Mesaj
5 Haziran 2011; 6:53:11 

quote:

Firmanın Web Sahifesinde bir açıklama gördüm bu gün; ne zaman yayınlandığı konusunda bilgim yok.

0

PX Serisi olarak belirtilmiş, ayrıntısı yok, tarih/süre yok, cihaz tipi belirtilmemiş. Ucu bucağı belli olmayan bir açıklama

diyorum başkada birşey demiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan61 -- 5 Haziran 2011; 6:54:00 >

24 Mesaj
5 Haziran 2011; 13:59:06 

quote:

0

İşlerini ne kadar ciddiyetle yaptıkları çok aşikar deilmi

Navitech , Nav-PXB 215F

125 Mesaj
5 Haziran 2011; 18:26:21 

yapmazlarsa müracatımızı hemen yaparız.

106 Mesaj
6 Haziran 2011; 0:43:55 

eski pxb kullanıcılarıda ömür boyu güncellemeden faydalanabileceklermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fruer -- 6 Haziran 2011; 0:45:43 >

6401 Mesaj
6 Haziran 2011; 0:57:49 

cihazı hb dan almıştım ve siparişlerim kısmından detaylara bakınca "ömürboyu harita güncelleme" diye yanında yazıyor artı sitenin sayfasınında çıktısını aldım ki benim cihazın 1 yılı bu ayın 22 sinde doluyormuş yani 2011 q1 i güncellemesini seve seve yayınlayacaklar. Tüketici Hakem heyetinden yana baya tecrübem var 1 tane daha eklenir o olur yani.

5717 Mesaj
6 Haziran 2011; 1:41:37 

quote:

0

nasıl yakında yayınlanacakmış ? ben daha 2011 Q1 çıktığı gün px-120 cihazımı güncelleyebildim ? ya ben hayal görüyorum ya başka bir durum var ,cihazdan bakıyorum güncelleme olmuş,toolbox dan bakıyorum olmuş, o halde nasıl yani ben yayınlanmayan güncellemeyi hokus pokusla mı almışım

ayrıca Delko Shop sitesinde " Tüm portatif navigasyon cihazlarımız "Ömür Boyu Bedelsiz Güncelleme" statüsündedir." yazıyor

http://www.delcoshop.com/haberler.asp?nws=4