Şimdi Ara

====Yeni Honda City Bölümü====Ana Başlık====buradan devam (370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.838
Cevap
52
Favori
1.090.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yılın fıkrası seçilmiş paylaşayım dedim

Polis: Be amca, necin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri)
    Amca: Dakmam be iste!
    Polis: E bak gördün mu, simdi ceza keseceyik.
    Amca: Kes bakalim ne keseceysan da gidecem, acele isim var.
    Polis: Peki amca, cezayi sana mi yazalim yogsam esegemi?
    Amca: ???
    Polis: Yani cezayi sana yazarsak bes milyon ödeycen, esege üç milyon
    ödeycen.
    Amca: Bana kes o zaman.
    Polis: Neden sana keseyon amca?
    Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: iyteli

l_a_b kardesım cd caları sokerken her kademenın fotografını cekecegını solemıstın eger oyle bısey yaptıysan yardımlarını esırgeme lutfen

çektim ama biraz bulanık çıkmışlar.
    burada yayınlamam ne kadar doğru olur bilmiyorum doğrusu.
    resimleri hazırlayım e-mail olarak gönderebilirim isteyene.
    aslında çok zor değil fakat dikkat istiyor.
    özellikle vidaları söktükten sonra cd çaları yerinden çıkarman en zor kısmı.
    />

cd çaların altinda buluna 2 tane vidayı söktükten sonra,
    şekilde maviye boyadıklarım clips bu klipsten 7 tane var üstte altt sağ ve solda toplam 7 tane.
    şekilde kırmızı ile gösterilen anahtar veya ona benzer çok fonksiyonlu bir tornavida ile alttan polen fltresinin bulunduğu torpido gözünün oradan klipsleri yukarı itince cd çalar torpidodan ayrılıyor sonra dikkatlice çekip diğer klıpsleride torpidodan ayrıyoruz.
    />

yeşil oklar cd çalar üzerindeki klipsleri , mavi kısımlarda klipslerin girdiği yeri gösteriyor.
    hepsi bu kadar.
    sökmeye kalkışanlar dikkat etsin.
    torpida çizilmeye ve ezilmeye çok müsait.
    özellikle tornavida ile yukarı kaldırayım derseniz eziliyor iz kalıyor .
    benim sökme amacım cd çaların sony olduğunu söylüyordular dışarından başka bir cd mp3 çalar alıp kafaya uydurmaktı ama cd çaların markası hiçbir yerde yazmıyor.
    sadece model numarası var. oradan interdetten birşeyler bulabildim ama japonca.
    likler yanımda yok şu an.
    bir de atlama son zamanda iyice artmıştı.
    optik cd okuyucusunu temizleyince düzeldi.
    (DİKKAT:bunu da daha önce böyle bir tecrübeniz yoksa tavsiye etmem. çok hassas. size pahalıya patlayabilir.)
    yani kısacası bu aracın cd çaları değişmez.
    en iyi çözüm bence transmitter.
    ama anfi takmak için sökücekseniz kolay gelsin.

http://www.hondafitjazz.com/manual/A00/HTML/M0/SAA2EM0J26220219291KDAT00.HTML

/>
    />

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l_a_b -- 11 Ekim 2007; 16:34:36 >

• quote:

forumdakı eskı sayfaları okudum bu yakıt konusunda ozellıkle 3.9 lt olayına cok sasırdım ben sehır dısında sureklı 90 la gıtmeme ragmen 6.8 ltnın altına bı turlu ındıremedım benım arabam otomatık vıteslı bunun bı etkısı olabılırmı acaba cunku aldıgımda arada sadece 0.1lt fark olacagını soledıler su anda 1000 km yı yenı devırdı acaba kullandıkca azalırmı cvb yazarsanız sevınırım....

arkadaşım öncelikle araban hayırlı olsun.bu 3,9 u en son ben yazmıştım.evet bu değeri görebilirsin ama sanırım baya sabır isteyen bi olay.ben 2500 deviri geçmeden yaklaşık 80 km hızla bu değeri yakaladım ama sürekli böyle gitmek baya sabır isteyen bi olay.ama sehir dışı 90-100 km hızla 4,8-5,0 değerlerini yakalayabilirsin.arabayı kullandıkça biraz daha düşer yakıt.sana tavsiyem bide şöyle dene.ilk aldığımda bende de devamlı 7 civarında gösteriyordu trip.tribi sıfırladım ve tekrar denedim ve standartları yakaldım.sende tripi sıfırla ve dene istersen.bakalım nasıl olacak.

• quote:

krmzbyz kardesım bısey mrk edıorum bu resımdekı araba senın mı yoksa herhangı bı sıteden mı buldun benım arabamda aynı renk ve harıka gozukuyo bu konuda senden yardım almak ısterım

arkadaşım evet dediğin gibi araç bana ait değil buraya koymamın sebebi arabanın güzelliği yani paylaşmak istedim ağzımı bozacam ama geçen hafta hay....n nın biri kaza yapmama sebeb oldu arabam servisten yeni çıktı o kadar dikkat etmeme rağmen birde tertibatlı araç olduğu için normal arç gibi manevralara giremiyoruz ama kaza geliyorum demedi ve geldi aracım gümüş gri elite renkli cam..

ELİTE 2007 GÜMÜŞ MERSİN

• quote:

işte city nin 206rc den intikamı

http://www.youtube.com/watch?v=5Aw6zNtF3_I&mode=related&search=honda%20city%20spin%20dirft%20drag

bu arabanın sahıbı bu forumdaysa lutfen cvb yazsın

herkesın ızlemesını tavsıye ederım

Evet bende izlemiştim bu arkadaşı hatta abartıp aradım ve buldum araba istanbul maltepeye kayıtlı şöför arkadaşta mehmed...plakadan..

ELİTE GÜMÜŞ 2007 MERSİN

• tüm city sever ve city sahibi arkadaşlar mübarek ramazan ayı bugün bitti.Allah tüm arkadaşlarımızın ve müslüman aleminin ibadetlerini kabul etsin.yarım ramazan bayramı şimdiden herkesin

RAMAZAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN....

• http://automirror.tarad.com/product.detail.php?lang=en&cat=&id=766075

biraz pahalı ama güzel bence , Türkiyede bulabilirmiyiz acaba.
  • bizim city lere öyle bir cd çalar konsolu bulmamız lazım. ondan sonsa buraya mp3 çalar hatta dvd çalar bile koyabiliriz. anladığım kadarıyla japonyada var. ordan nasıl getirtiriz bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l_a_b -- 11 Ekim 2007; 22:03:27 >

• veya su jazz ın cd çalarını konsoluyla beraber bizim citye taksak iyi olur. hem onu servise de getirtebiliriz.
  • arkadaşlar araçalarınızın tipini birtek şu lastiklri bozuyo kçüçücük lastikler ne öyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre_berke

arkadaşlar araçalarınızın tipini birtek şu lastiklri bozuyo kçüçücük lastikler ne öyle

lastiklerde sorun yok bence sadece çamurluk yuvaları biraz büyük lastikler bu yüzden küçük görünüyor.
    15 jantta o kadar daküçük görünmüyor bence.
  • herkese selamlar bu foruma yeni üye oldum.yaklaşık 4 ay önce düz sport model aldım ve çok memnunum çok şükür kazasız belasız 3000 kmyi devirdim.yapılan yorumları okudukça citye çok haksızlık yapıldığını görüyorum .bir kere aracın fren performansı harika bence 2 kere ani fren yapmak zorunda kaldım ikisinde de utandırmadı beni sonra savrulma meselesine gelince ben uzun yola çıkmıştım bursa otobanında 190ı gördüm inanın araba kımıldamıyordu bile en ufak bir tedirginlik hissetmedim.ayrıca yakıt konusunda maşallahı var şehir içinde şimdiye kadar 8ltyi hiç geçmedi ort 6,5-7 arasında gidip geliyo uzun yolda da ort 110-120 km hızla 6,3 lt yaktım 550 km yol boyunca ben alırken çok araştırdım bu fiyata bu donanımda üstelik honda güvencesi altında daha iyi bir araba bulamadım biraz daha alçak olsa belki daha iyi olabilirdi ama türkiye gibi yolda da altı yüksek olması bazen avantajlı oluyor.herkese iyi bayramlar diliyorum kazasız belasız yolculuklar inşallah

• HERKESE İYİ BAYRAMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l_a_b -- 13 Ekim 2007; 20:48:01 >
  • BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: l_a_b

veya su jazz ın cd çalarını konsoluyla beraber bizim citye taksak iyi olur. hem onu servise de getirtebiliriz.

birde jazzın resimlerini nerden buldunuz??(özellikle arabanın iç kısmını gösteren resimleri nereden bulabiliirim?)varsa bildiğiniz siteler yazar mısınız?
  • Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğimle...
  • herkes bayram telaşında veya bayram gezmelerinde galiba foruma ugrayan yok..
    birtek benim gibi izin az olduğu için memleketine gidemeyen arkadaşlar uğruyor galiba.
    neyse bizim içinde gezin......
    ~ İyi bayramlar ~
  • Bugün birşey farkettim.Geri geri giderken frene asıldığınızda abs devreye girmiyor Lastikler kitlenerek kızaklanıyorsunuz
  • arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun.tam 4 saattir.forumda arama yaptırıyom tek kelimelerle falan tam olarak cevabımı alamadım mutlaka var ama nerde. cevaplarsanız çok memnun olurum

10.000 bakımı için ;

1- 5 aylık ve Km si 10.500 lere geldi bugün uzun yoldan geldide 10.000 i geçmesi sorun olur mu?

2- yaklaşık ne kadar tutuyor.Ankara bora dan aldım servis için birde efe var ordan da fiyat alayım mı , eğer aldığım yerden başka servise gitmem (aynı şehirde olduğundan neden bizden almadın diyip kötü muamele olurmu-komplo teorisi gibi ama).birde buralara gidenler varsa hangisinden memnun kaldılar?

3- polen filtresini ve yağını dışardan almak mantıklımı alsam servis yaparmı..ayrıca en iyi yağ hangisi? polen filtresini ankarada nereden kaça alırım?

4-benim düşünmediğim bilmem gereken başka birşey varmı?

saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_TURK -- 14 Ekim 2007; 22:37:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur_TURK

arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun.tam 4 saattir.forumda arama yaptırıyom tek kelimelerle falan tam olarak cevabımı alamadım mutlaka var ama nerde. cevaplarsanız çok memnun olurum

10.000 bakımı için ;

1- 5 aylık ve Km si 10.500 lere geldi bugün uzun yoldan geldide 10.000 i geçmesi sorun olur mu?

2- yaklaşık ne kadar tutuyor.Ankara bora dan aldım servis için birde efe var ordan da fiyat alayım mı , eğer aldığım yerden başka servise gitmem (aynı şehirde olduğundan neden bizden almadın diyip kötü muamele olurmu-komplo teorisi gibi ama).birde buralara gidenler varsa hangisinden memnun kaldılar?

3- polen filtresini ve yağını dışardan almak mantıklımı alsam servis yaparmı..ayrıca en iyi yağ hangisi? polen filtresini ankarada nereden kaça alırım?

4-benim düşünmediğim bilmem gereken başka birşey varmı?

saygılarımla...

1- Ben 10 bin bakımını 9 bin küsürde yaptırtmıştım ancak 20 bin bakımına 23 bin küsürde gittim, kimse "niye 3 bin km geçirdin?" diye sormadı. Daha sonra 30 bin bakımına da 33 bin küsürde girdim yine sorun olmadı.

2- Ben 10 bin bakımına geçen sene 170 YTL ödemiştim. Mutlaka farklı servislerden fiyat al. Ben 10 bin bakımını aracı aldığım serviste, 20 bin ve 30 bin bakımlarını da başka başka servislerde yaptırdım. Her servis değiştirmemde de "Öncekilerden pek memnun kalmadım, bir de sizi görelim" falan gibi artistlik bile yaptım. Bu konuda hiçbirinde bir artniyet olmadı. Zaten amaç müşteri kazanmak olunca böyle bir şey olması da mantıklı değil.

3- Polen filtresini dışarıdan almak, hatta almakla kalmayıp kendin takmak çok mantıklı. Ancak polen filtresini bulmak biraz zor olabilir. Ben İstanbul'da biraz bakınmıştım ama bulamamıştım (Jazz'ınki uymuyor). Yağ da dışarıdan alınabilir ama ben o kadar da abartmayı gereksiz buluyorum. Tam sentetik yağ falan alıp verenler var ama bence bu da gereksiz. Fazla zorlanmayan bir Honda motorundan bahsediyoruz.

4- Servis öncesi aklıma gelen uyarılar;

- Aracı servise bırakırken servis yetkilisine bizzat teslim edin ve varsa vurukları, çizikleri karşılıklı not alın. Aslında siz söylemeden servisin bunu yapması gerekiyor ancak her yer o kadar ciddi çalışmayabiliyor. Daha sonra aracı servisten alınca kapıda daha önce görmediğiniz bir çizik veya koltukta elemanın tulumundan bulaşmış bir yağ lekesi falan farketmek hiç hoş olmaz.

- Aracın km.sini de not alın. Ne olur, ne olmaz...

- Değiştirilen parçaların eskilerini istediğinizi söyleyin. Bu arada fazla konuşmayın ki sizi işi iyi bilen biri sansınlar

- Araçta, normal 10 bin bakımı haricinde çıkabilecek her türlü ekstra için mutlaka sizden onay alınmasını tembihleyin. Mesela hava ve yağ filtresinin değiştirilmesi normaldir ama polen filtresi için onay istemeleri lazım. Şu an araç çok yeni olduğu için ekstra bireyler çıkması pek olası değil ama ileriki bakımlarda fren balatası, akü, buji, silecek lastiği, vs. bir sürü ekstra çıkabilir. Mesela bir keresinde şirket aracının Hyundai servisinde sorulmadan değiştirilen aküsünü söktürtmüştük.

• 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.