Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
235.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: pro-redline

Merhaba serkan bey,
    Tecrubenize dayanarak
    SD yayin kalitesi cok iyi olan hd destegi mevcut optik cikisi olan ntvspor da izleyeblecegim bir-iki receiver tavsiye edermisiniz 350tl kdr butcem var

quote:

Orijinalden alıntı: darktiger_1453

Serkan hocam bilgilendirme için teşekkürler...Dreambox un normal 800 hd versiyonunun klonunu alsam görüntü kalitesi açısından sıkıntı yaşarmıyım...server bağlantısıda yapıp hd kanalları net bi şekilde izlemek istiyorum limitim de ancak full 300 tl ye çıkabiliyor...Dreambox dan başka önerebileceğin bi model varmıdır? yada klon da olsa 800 hd mi al dersin?

Sorular ve beklentiler aynı sayılır. İki mesaja birden yanıt vereyim.

Hiç korkmadan klon Dreambox 800HD alabilirsiniz.

Saygılar, sevgiler.

Serkanbey,

Cevabınız için teşekkür ederim.Peki ben dm800HD de her ay yazılım yukleme guncelleme yapıcakmıyım ? ben kaçak yayın falanda izlemiycem normal standart kanalları izliycem yalnız dediğim gibi Ntvsporu sifresiz izlemek istiyorum.Birde uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim bir urun olarak bunu tavsiye edermsiniz ? Goldmaster SAT-3030 HD gibi bir urun ile dm800HD arasında sizce hangisini secmeliyim ?Cunku Chipset :( ST40 ) dolayı goldmaster'a iyi demiştiniz forumları baya kurcaladım.
    Tavsiyenize uyup yarın bir receiver almak istiyorum.

Saygılarımla,

• Selam arkadaşlar...
    Nereye baksam hep HD cihazlar var piyasada, bana SD olan, BISS şifrelerini rahat girebileceğim, HDMI çıkışlı, bir ürün arıyorum.
    GM nin SAT-85400 FTA modeli uygun fiyata buldum fabrikasından ne dersiniz, düşünülebilirmi, yoksa şu model olsa daha iyi olur diyebilceğiniz varmı arkadaşlar?
  • quote:

Serkanbey,

Cevabınız için teşekkür ederim.Peki ben dm800HD de her ay yazılım yukleme guncelleme yapıcakmıyım ? ben kaçak yayın falanda izlemiycem normal standart kanalları izliycem yalnız dediğim gibi Ntvsporu sifresiz izlemek istiyorum.Birde uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğim bir urun olarak bunu tavsiye edermsiniz ? Goldmaster SAT-3030 HD gibi bir urun ile dm800HD arasında sizce hangisini secmeliyim ?Cunku Chipset :( ST40 ) dolayı goldmaster'a iyi demiştiniz forumları baya kurcaladım.

Saygılarımla,

Dreambox 800HD alırsanız, kaliteli bir işlemciye sahip olursunuz.

Yazılım yükleme, şifreli kanal izleme v.s. işlemler sizin elinizde olan hususlardır. Bu cihazı sadece kaçak yayın izlemek
    isteyenler kullanmıyor. Yani her amaca kolayca uyan bir cihazdır.

Bir defa yazılım yüklersiniz bir daha güncellemeye ihtiyaç duymazsınız. Şifre v.s. değiştiğinde, PC aracığıyla kolayca
    değişikliği uygulayabilirsiniz.

Dreambox'u yönetebilirseniz, belirttiğiniz diğer cihazları düşünmeyiniz bile...

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Serkanbey,

Saygılarımla,

Yazılım yükleme, şifreli kanal izleme v.s. işlemler sizin elinizde olan hususlardır. Bu cihazı sadece kaçak yayın izlemek

Bir defa yazılım yüklersiniz bir daha güncellemeye ihtiyaç duymazsınız. Şifre v.s. değiştiğinde, PC aracığıyla kolayca

Kolay gelsin.

Serkan bey,

ilgi ve alakanızdan dolayı Cok teşekkür ederim.DREAMBOX 800HD almaya karar verdim.Gittigidiyor ilanlarında uygun ve tam kurulumlu cıhazı buldum ( DREAMBOX 800HD 82 BOOT SİM 3,00 fiyatı ise 345 )bahsedilen bu cihaz diymi ?

• quote:

quote:

Merhaba serkan bey,
    Tecrubenize dayanarak
    SD yayin kalitesi cok iyi olan hd destegi mevcut optik cikisi olan ntvspor da izleyeblecegim bir-iki receiver tavsiye edermisiniz 350tl kdr butcem var

quote:

Serkan hocam bilgilendirme için teşekkürler...Dreambox un normal 800 hd versiyonunun klonunu alsam görüntü kalitesi açısından sıkıntı yaşarmıyım...server bağlantısıda yapıp hd kanalları net bi şekilde izlemek istiyorum limitim de ancak full 300 tl ye çıkabiliyor...Dreambox dan başka önerebileceğin bi model varmıdır? yada klon da olsa 800 hd mi al dersin?

Sorular ve beklentiler aynı sayılır. İki mesaja birden yanıt vereyim.

Hiç korkmadan klon Dreambox 800HD alabilirsiniz.

Saygılar, sevgiler.

Serkan hocam bu cevabından sonra kesinlikle dreambox 800 hd almaya karar verdim.Az çok bilgisayarla haşır neşiriz bu uydu alıcısınıda bi şekilde kullanabiliriz sanırım..

Size şu konuda bi soru daha sorucam.Ben geçen hafta Karaköy yüksek kaldırım da bi kaç uyducu dolaştım bu dreambox 800 hd klonun fiyatlarında 2 çeşit vardı biri 400 tl bir diğeri 290 tl açıkçası biraz kafam da karıştı bu 290 liralık cihazın farkı nedir sizce onu alsam bi sorun çıkarmı görüntü kalitesi işlemci açısından? 400 tl fiyat çektiği bir diğer klon dreamboxla bu 290 tl lik 800 hd arasında ne fark vardır hocam?

• serkan bey günaydın. Atlanta et 5000, et 9000 ya da dreamboxlardan hangisini önerirsiniz. Ben daha öncede yazmıştım. Kayıt özelliği, 1 sn altında kanal geçişi, güzel bir menü, hızlılık ve özellikle usb üzerinden bilgisayardaki, flash bellekteki yada harici harrdikteki filmleri format ayrımı yapmadan oynatabilen, usb üzerinden bu cihazlara hızlı bir şekilde kayıt yapabilen bir cihaz lazım. Çok pahalı da olmasın tabii. Lütfen artık almam lazım. Garantide önemli. Bu arada Nextler de var onları önermiyor musunuz?
  • quote:

quote:

quote:

Serkanbey,

Saygılarımla,

Kolay gelsin.

Serkan bey,

ilgi ve alakanızdan dolayı Cok teşekkür ederim.DREAMBOX 800HD almaya karar verdim.Gittigidiyor ilanlarında uygun ve tam kurulumlu cıhazı buldum ( DREAMBOX 800HD 82 BOOT SİM 3,00 fiyatı ise 345 )bahsedilen bu cihaz diymi ?

Evet cihaz odur.

Sim 2 ve

sim 1(e-star sim'ler sim 3 olarak anılır.)

Çok yazılım yüklemeyi düşünmüyorsanız, sim durumunu dikkate almanıza gerek yok.

Kolay gelsin.

• quote:

Serkan hocam bu cevabından sonra kesinlikle dreambox 800 hd almaya karar verdim.Az çok bilgisayarla haşır neşiriz bu uydu alıcısınıda bi şekilde kullanabiliriz sanırım..

Size şu konuda bi soru daha sorucam.Ben geçen hafta Karaköy yüksek kaldırım da bi kaç uyducu dolaştım bu dreambox 800 hd klonun fiyatlarında 2 çeşit vardı biri 400 tl bir diğeri 290 tl açıkçası biraz kafam da karıştı bu 290 liralık cihazın farkı nedir sizce onu alsam bi sorun çıkarmı görüntü kalitesi işlemci açısından? 400 tl fiyat çektiği bir diğer klon dreamboxla bu 290 tl lik 800 hd arasında ne fark vardır hocam?

Görüntü kalitesi açısından bir fark olmaz.

Cihazlar arasındaki fark, sim kart sürümü ile alakalıdır. Bu saatten sonra 400 TL vermeyiniz. 290 TL olan muhtemelen, sim3 olarak anılan e-star sim'lidir. Alıp, geçiniz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: iguler

serkan bey günaydın. Atlanta et 5000, et 9000 ya da dreamboxlardan hangisini önerirsiniz. Ben daha öncede yazmıştım. Kayıt özelliği, 1 sn altında kanal geçişi, güzel bir menü, hızlılık ve özellikle usb üzerinden bilgisayardaki, flash bellekteki yada harici harrdikteki filmleri format ayrımı yapmadan oynatabilen, usb üzerinden bu cihazlara hızlı bir şekilde kayıt yapabilen bir cihaz lazım. Çok pahalı da olmasın tabii. Lütfen artık almam lazım. Garantide önemli. Bu arada Nextler de var onları önermiyor musunuz?

Modül girişli cihaz arıyorsanız;

GigaBlue 800HD solo

Vuo+ Solo

Cihazlardan birini almalısınız. Bu üç cihazın fiyatı 600 TL civarındadır.

Modül girişine ihtiyacınız yoksa, Dreambox 800HD alınız.

Yazılım özelliği olarak sorduğunuz tüm özellikler cihazların hepsinde aynıdır.

Next'ler enigma yazılımlı olmadığı için tavsiye etmiyorum.

Bu arada size yeterince destek oldum. Bu nedenle sizden başka soru almıyorum. Diğer üyelere verdiğim yanıtlardan da
    istifade edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 2 Ocak 2012; 14:55:52 >

• ET 5000 lerde modül girişi yok diye biliyorum.
  • Doğru... Mesajımı düzenledim.
  • Sinyal Seviyesi 95 Sinyal kalitesi 4 ve bu durumda çok çok az kanal gösteriyor.Bu neden kaynaklanır abaca ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Sinyal Seviyesi 95 Sinyal kalitesi 4 ve bu durumda çok çok az kanal gösteriyor.Bu neden kaynaklanır abaca ?

Çanak odağından sapmış gibi görünüyor.

Kablonuz kesik, izolesi yırtılmış olabilir.
  • serkan bey,
    uydu işini hobi olarak görüp bu kadar herkese yardım ettiğin için yüreğini takdir etmeliyim.
    samsung d6000 aldım
    elektronik sevgim ve bilgim fena değildir ama uydudan-yazılımından hiç anlamam desem yeridir.senden ve albani abiden yol haritası çiziyorum
    1-dream 800 gibi cihazların kullanımı neden zor deniyor.örneğin bir çok elektronik cihazı kullanan tamir eden biri neden bunda zorlansın biz erkekler ev hanımı değiliz ki.bunu sadece itu veya mıt mezunları mı kullanıyo dimi.(temel özellikleri kullanım için)
    2-d-smart var ama geri verecem.bildiğiniz gibi hd yayın sayılı kadar var, sd yayın çok.bu durumda sd daha önemli oluyo(o zaman neden iyibir pana pdp alamdın diyeceksin,haklısın canlı görüntüye kandım hata yaptım neyse dönüş yok)..hd atv trt falan zaten herkes izliyo diğerleri de sd ban yeter diyorum ama net olsun istiyorum.d smart kurulumuna gelen şahıs, eski sd uyduyla aldığın netlik ile hd uydudaki sd yayın yapan kallardaki netlik aynı olur dedi ama hdmı ile denedim arada bariz fark var.o nedenle genelde sd izlesem de hd uydu ile sd yayın izlemem saçma olmaz dimi.yani o zaman da neden full hd tv aldın mı dersin.bendeki tercih meselesi mi bilgi eksikliği mi
    3-bana sadece görüntü netliği lazım.diğer herşey ikinci plandadır.yazılım desteği kesilen cihaz tamamen çöplük müdür yoksa son yazılımla kalınıp yıllarca sorunlu şekilde mi kullanılır
    4-modüllü cihaz lazım değil,d smart veya digi kulanmayacam.ccam falan paylaşım da kullanmayacam.yazılım desteği önemli tabiki söylememe gerek yok.açık olan hd kanal 3 tane olduğundan hd yayın kalitesini (tv netliğini görebilmem açısından)fena göstermeyecek ama illaki diğer kanalları iy seviyede gösteren cihaz isteğime senin sevdiğin dream800 veya500 hd mi yoksa başka mı önerirsin
    5-hani yazmıştın ya ''dream800; yazılımı bu sistem olduğu sürece bitmez diye'' bu tesbitindream500 hd veya daha da önemlisi benzer işlemci veya donanımları kullanan diğer ciazlar için de geçerlimidir yoksa bu dream markasına özgü bir görüşmüdür
    6-normal 300 tl ama değer dersen 450 tl de ayırabilirm.uzun yazdım kusara baklmayın teşekkür ederim

• uydu cihazında ek özellik istemememin sebebi gerksiz oluşundan değildir.tv ye taktığım harici hdd ile mkv türü film dosya içeriklerini hepsini desteklemesi.ayrıca bilgisayar da olduğundan(format çeviri programları olduğundan)gerek kalmıyo.dlna, wi-fi fazladan usb girişi falan benim için gereksiz görüşündeyim o yüzden.
    örneğin biri diyo ki''13 ayrı hd cihaz kullandım en iyi görüntü aldığım amstrad 19100''sonra gidiyorum uydu satana elinde 19100 var inpax8100 var trimax 12000 var.diyoki içlerinde en iyi görüntüye sahip inpax8100 dür.şimdi size sorum şu bu insanlar marka değil de markanın farklı yazılım versiyonlarını mı değerlendiriyorlar.ben bu sonucu çıkarıyorum çünkü yalan söylediklerine inanmıyorum zira adam bunlar dahil onlarca marka satıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: realsk

serkan bey,
    uydu işini hobi olarak görüp bu kadar herkese yardım ettiğin için yüreğini takdir etmeliyim.
    samsung d6000 aldım
    elektronik sevgim ve bilgim fena değildir ama uydudan-yazılımından hiç anlamam desem yeridir.senden yol haritası çiziyorum

1-dream 800 gibi cihazların kullanımı neden zor deniyor.örneğin bir çok elektronik cihazı kullanan tamir eden biri neden bunda zorlansın biz erkekler ev hanımı değiliz ki.bunu sadece itu veya mıt mezunları mı kullanıyo dimi.(temel özellikleri kullanım için)

2-d-smart var ama geri verecem.bildiğiniz gibi hd yayın sayılı kadar var, sd yayın çok.bu durumda sd daha önemli oluyo(o zaman neden iyibir pana pdp alamdın diyeceksin,haklısın canlı görüntüye kandım hata yaptım neyse dönüş yok)..hd atv trt falan zaten herkes izliyo diğerleri de sd ban yeter diyorum ama net olsun istiyorum.d smart kurulumuna gelen şahıs, eski sd uyduyla aldığın netlik ile hd uydudaki sd yayın yapan kallardaki netlik aynı olur dedi ama hdmı ile denedim arada bariz fark var.o nedenle genelde sd izlesem de hd uydu ile sd yayın izlemem saçma olmaz dimi.yani o zaman da neden full hd tv aldın mı dersin.bendeki tercih meselesi mi bilgi eksikliği mi

3-bana sadece görüntü netliği lazım.diğer herşey ikinci plandadır.yazılım desteği kesilen cihaz tamamen çöplük müdür yoksa son yazılımla kalınıp yıllarca sorunlu şekilde mi kullanılır

4-modüllü cihaz lazım değil,d smart veya digi kulanmayacam.ccam falan paylaşım da kullanmayacam.yazılım desteği önemli tabiki söylememe gerek yok.açık olan hd kanal 3 tane olduğundan hd yayın kalitesini (tv netliğini görebilmem açısından)fena göstermeyecek ama illaki diğer kanalları iy seviyede gösteren cihaz isteğime senin sevdiğin dream800 veya500 hd mi yoksa başka mı önerirsin

5-hani yazmıştın ya ''dream800; yazılımı bu sistem olduğu sürece bitmez diye'' bu tesbitindream500 hd veya daha da önemlisi benzer işlemci veya donanımları kullanan diğer ciazlar için de geçerlimidir yoksa bu dream markasına özgü bir görüşmüdür

6-normal 300 tl ama değer dersen 450 tl de ayırabilirm.uzun yazdım kusara baklmayın teşekkür ederim

uydu cihazında ek özellik istemememin sebebi gerksiz oluşundan değildir.tv ye taktığım harici hdd ile mkv türü film dosya içeriklerini hepsini desteklemesi.ayrıca bilgisayar da olduğundan(format çeviri programları olduğundan)gerek kalmıyo.dlna, wi-fi fazladan usb girişi falan benim için gereksiz görüşündeyim o yüzden.

örneğin biri diyo ki''13 ayrı hd cihaz kullandım en iyi görüntü aldığım amstrad 19100''sonra gidiyorum uydu satana elinde 19100 var inpax8100 var trimax 12000 var.diyoki içlerinde en iyi görüntüye sahip inpax8100 dür.şimdi size sorum şu bu insanlar marka değil de markanın farklı yazılım versiyonlarını mı değerlendiriyorlar.ben bu sonucu çıkarıyorum çünkü yalan söylediklerine inanmıyorum zira adam bunlar dahil onlarca marka satıyo

Selam,

450 TL verebiliyorsanız, hiç düşünmeden Dreambox 800HD "se" cihazı alınız.

Diğer hususlarada kısa kısa değineyim.

Uydu cihazında görüntünün belirleyici etmeni işlemci olduğundan;

Yazılım optimum ayarlarda çalışsa bile, işlemcinin scaling(ölçekleme) deinterlacing( buna ben bindirme diyorum)
    yetenekleri vasatsa görüntüde vasat oalcaktır.

Yine x marka cihazda en kaliteli işlemci kullanıldığını varsayalım. Eğer yazılım, işlemcinin yetenekelerini iyi düzeyde
    kullanamıyorsa, görüntü vasat oalcaktır.

Kısaca dijital sistemde yazılım ve donanım uyumu çok önemli. Yazılımı binici, donanımada at olarak tabir edecek olursak,
    "at sahibine göre kişner" sözü bu örneğe uygun düşer.

Kaliteli iş çıkaran işlemcilerin fiyatı tuzlu zaten. Uygun fiyatlı sunulan ürünlerin işlemcisinin iyi olduğunu sanmayınız.

Linux ana tabanda enigma açık kaynak kodu ile çalışan uydu cihazlarının önü yazılım yönünden hiç tıkanmaz. Çünkü
    enigma modüler yapıdadır. Modüller üzerinde uzmanlaşmış, binlerce meraklı geliştiricisi vardır. Dolayısı ile Linux enigma
    yazılımlı cihazların tamamında yazılım desteği sürekli olur. MeeBoot, BarryAllen gibi yardımcı plugins yüklenmesi ile
    enigma yazılımla işleyen cihazların hepsinde, birbirinin yazılımı çalışabilir.

PC kullananlar için, Dream'i yönetmek kolaydır.

Yazılım desteği kesilen cihaz kimlikli bir cihaz ise, kesinlikle çöplük olmaz. Humax 5400, IBM işlemcili goldmaster'ler, STi
    işlemcili KAON tabandan gelen cihazlar, her zaman klasik cihaz olarak kullanılmaya devam edilir. Bu cihazlar görüntü
    kalitesi yönünden tartışma götürmez cihazlardır. Kullancılar, çok işlevli cihaz beklentisi ile hareket ettikleri için, bu
    cihazları eleştirebiliyorlar. Görüntü kalitesinden vazgeçmeyenler, cihazına modül takıp, yararlanmaya devam ediyor.

Umarım yanıtım yeterli olmuştur.

Kolay gelsin.

• serkan bey ifadeleriniz yeterli ve anlaşılır.bu işi görev gibi görüp sorumluluk duygusuyla cidiyetle cevapladığınız için minnettarım.başka kimseye sormama gerek kalmadı dream de hemfikiriz.Allah gönlünüze göre hayırlı olanları versin iyi geceler
  • Serkan bey ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Müsadenizle bir sorum daha olacak.Avermedia marka yeni çıkan ufak boyutlarda bir uydu alıcısı aldım.Cihazla alakalı bir sıkıntı söz konusu olabilir mi ? yoksa çanak,lnb'den falan mı kaynaklanıyor sinyal kalitesinin düşüklüğü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Serkan bey ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.Müsadenizle bir sorum daha olacak.Avermedia marka yeni çıkan ufak boyutlarda bir uydu alıcısı aldım.Cihazla alakalı bir sıkıntı söz konusu olabilir mi ? yoksa çanak,lnb'den falan mı kaynaklanıyor sinyal kalitesinin düşüklüğü ?

Önce çanağın odağını kontrol ediniz.
  • Bu 450 tl veya üstü cihazlerın benim sunny den ne farkı var görüntü açısından? yani onlar hd gibi mi gösteriyor SD leri??
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.