Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
235.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webmastr_99

Arkadaşlar ben jameson js-2016 modelini almak istiyorum yaninda hotbird uydusundan bedava serverle geliyor fakat ben merkezi sistem kullanicisiyim sadece turksat uydusunu izleyebiliyorum,çanak almadan hotbird uydusundaki serveri nasıl izlerim acaba?

cebinizden alın bir çanak, yöneticiye söyleyin onuda çatıya takıp merkezi antene dahil etsinler.yada balkona falan ilave çanak lazım. aksi takdirde mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

Arkadaşlar ben jameson js-2016 modelini almak istiyorum yaninda hotbird uydusundan bedava serverle geliyor fakat ben merkezi sistem kullanicisiyim sadece turksat uydusunu izleyebiliyorum,çanak almadan hotbird uydusundaki serveri nasıl izlerim acaba?

cebinizden alın bir çanak, yöneticiye söyleyin onuda çatıya takıp merkezi antene dahil etsinler.yada balkona falan ilave çanak lazım. aksi takdirde mümkün değil.

Az önce eski uydumdan hotbird uydusunu tarattım baya kanal cikti ama çoğu kanal mozaikleşti sadece bazı kanallar net.simdi ben hotbird uydusunu izlermiyim izleyemezmiyim nerden anlarım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Az önce eski uydumdan hotbird uydusunu tarattım baya kanal cikti ama çoğu kanal mozaikleşti sadece bazı kanallar net.simdi ben hotbird uydusunu izlermiyim izleyemezmiyim nerden anlarım?

Eski uydu derken, eski çanak mı kastediyorsunuz? hotbirde yönelik bir çanak anten yoksa, eski uydu alıcıda olsa yeniside olsa hotbird kanalı bulamazki.Yada kendi balkonunuza bir çanak takıp hotbird e çevirin öyle deneyin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eski uydu derken, eski çanak mı kastediyorsunuz? hotbirde yönelik bir çanak anten yoksa, eski uydu alıcıda olsa yeniside olsa hotbird kanalı bulamazki.Yada kendi balkonunuza bir çanak takıp hotbird e çevirin öyle deneyin.

Yok hocam ben normalde karasal yayından izliyorumda eski uydu alicimi taktim bugün hotbirdi tarattim birsuru kanal cikti çoğu arap kanallari ama net değiller mozaikleniyolar ben hotbirdi izliyormuyum izleyemiyormuyum onu anlamaya calisiyorum.hotbirdin izlendiğini anlamam için ne yapmam lazm merkezi sistemde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmastr_99 -- 5 Nisan 2014; 19:22:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar tam olarak çözemediğimiz bi nedenden dolayı bi kaç uydu alıcımız,lnb lermiz ve tv lermiz yandı 4 lü lnb takılı 3 tv bağlı halde tv lerin 2 si bizim evde diğeri dükkanda en son Next HD minix ve goldmaster marka uydu alıcım ve dükkanda duran botech marka hd uydu alıcısı yandı uydu antenciye kaboları kontrol ettirdik sorun yok lnb yanmış işin ilginci bu ilk değil sorun nerede anlayamadık baya zarara uğradık tavsiyeniz nedir
    Diğer konu Goldmaster marka dsmart kart takılı uydu alıcı yanınca smart kartı başka alıcıya taktım kartı algıladı ancak Discovery channeli açmadı yani kartı çalıştırmadı Dsmarta durumu ilettim her kart kendi alıcısında çalışır dediler benim uydu alıcım yandı ne olacak bu kart dedim çözüm üretilmedi dsmart a üyeliğim yok smart kartı eski başka bi dsmart abonesinde almıştım normal uydu kanalarının harice ekstra olarak sadece discovery kanallarını gösteriyordu aidat ücreti yok,belgelsel kanalarını izlemek istiyorum(mümküne aidat ücreti olmadan) tavsiyeniz hangi uygu alıcı olur.

• Merhabalar,

Ben aşağıdaki özelliklere sahip bir uydu alıcısı almak niyetindeyim ama piyasa çin menşei birçok ürün nedeniyle fazla ürün barındırıyor.En doğru cihazı bulalım derken kafayı karıştırdık.Sizlerin tecrübesi ve gözlemlerinizle yardımlarınızı bekliyorum.Niyetim hd ready özelliğine sahip lcd televizyonuma sd bir mini uydu alıcısı satın alabilmek.İçinde olmasını ümit ettiğim özellikller şöyle :
    1.Kesinlikle BISS çözmede sorun olmaması
    2.Uydudan otomatik güncelleme (RS232 veya usb olmaksızın bunu yapabilen cihazlar varmış sanırım)
    3.Kumandasını ürün içerisinde barındıran ve tvlerde çakışma sorunu yaşamayacağım.
    4.Kanal geçiş hızı normal seviyede olan(yavaş olmasın yeter)
    5.Scart girişinin ve uydu kablo girişinin altın uçlu olması(Çokta önem sarfetmiyor)
    6.Ekranı bölme özelliği

Aklıma gelmeyen başka özellikler de olabilir.Benim araştırma yaparken karşılaşmamış olduğum özellikler bunlardı.Tavsiyeleriniz bekliyorum.

• Dreambox 800 Hd se mi yoksa İbox 3 mü tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsen10 -- 28 Nisan 2014; 15:55:17 >
  • ilginç, 28 nisandan bu yana yazan olmamışmı bu foruma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lose_yourself

Merhaba arkadaşlar tam olarak çözemediğimiz bi nedenden dolayı bi kaç uydu alıcımız,lnb lermiz ve tv lermiz yandı 4 lü lnb takılı 3 tv bağlı halde tv lerin 2 si bizim evde diğeri dükkanda en son Next HD minix ve goldmaster marka uydu alıcım ve dükkanda duran botech marka hd uydu alıcısı yandı uydu antenciye kaboları kontrol ettirdik sorun yok lnb yanmış işin ilginci bu ilk değil sorun nerede anlayamadık baya zarara uğradık tavsiyeniz nedir
    Diğer konu Goldmaster marka dsmart kart takılı uydu alıcı yanınca smart kartı başka alıcıya taktım kartı algıladı ancak Discovery channeli açmadı yani kartı çalıştırmadı Dsmarta durumu ilettim her kart kendi alıcısında çalışır dediler benim uydu alıcım yandı ne olacak bu kart dedim çözüm üretilmedi dsmart a üyeliğim yok smart kartı eski başka bi dsmart abonesinde almıştım normal uydu kanalarının harice ekstra olarak sadece discovery kanallarını gösteriyordu aidat ücreti yok,belgelsel kanalarını izlemek istiyorum(mümküne aidat ücreti olmadan) tavsiyeniz hangi uygu alıcı olur.

Benzer olay benimde başıma geldi. LG plazma ve hiremco uydu alıcısı aynı anda yandı. Üstelik akım korumalı priz varken, ve genelde ikisininde prizini gece kapatıyorum.htmi girişi yanmış uydunun.onu ücretli değiştiler.plazmayı ise servis ücretli tamir etti. bir bord mu ne yanmış onu ücretsiz değiştiler tek laf etmeden.Oysa ikiside garanti kapsamındaydı.

• Merhaba Arkadaşlar ,

2-3 gündür uydu alıcısı bakıyorum işin içinden çıkamadım, sizlere danışmak istedim.

Önceliğim HD - SD yayınları olabildiğince net bir şekilde izleyebilmek. Movie Oynatıcılar, oyunlar, wifi vs pek lazım değil. Bütçe de 100 - 200 arası düşünüyorum. Bu kriterlere sanki Neta 6400 uyuyor gibi, ancak kumandası çok kaliteli değilmiş, biraz iyi bişey olmasını isterim. Acaba ne önerebilirsiniz?
    Bunun haricinde ufak oda için, sunny 14850, Next minix black, sunny 16000 veya sunny 14.400, hangisini önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
  • Ana televizyon için iptv li birşey al , modülü olsun, server desteği olsun.Şimdi onlara ihtiyaç yok dersin, yarın bir özellik çıkar karşına, hay allah benim uydu bunları sağlamıyor dersin.iptv dışında hiç bir eksiği olmayan hiremco turbo hd 2 yi öneriyorum gönül rahatlığıyla. dsmart modül yuvası , kart yuvası çift usb girişi, media player, kayıt 1.5 yıldır kullanıyorum.ve çok memnunum.hem SD hem HD yayın olarak kesinlikle güzel.server desteğide cabası.
  • Arkadaşlar merhaba,

Babamın philips 42 inch full hd tv sine apartmandan merkezi uydu yayını getireceğiz. uydu alıcısı bakıyoruz. istediklerimiz

HD ve SD yayınları (turksat hotbird) düzgün bir şekilde göstersin.
    harici hdd ile film dosyalarını oynatsın.
    Biss problemi olmasın
    Kanalları otomatik güncellesin

Bu özelliklere sahip uydu alıcısı tavsiyesi alabilir miyiz acaba
    Bütçe 200 tl
    Şimdiden teşekkürler.
  • Bu ürün ihtiyacınızı karşılar TKGS özelliği mevcut
  • link göremedim hangi ürün acaba
  • hangi ürün acaba sanırım link eklenmemiş.
  • arkadaşlar merhaba şimdi kendi evime bir uydu alıcısı alıcamda daha önce konu açmıştım fakat maddi sıkıntılar oldu alamadık şimdi tekrar açıyorum tam anlamadıgımdanhttp://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/next-minix-hd-amigo-uydu-alicisi-wifi-2-4-112004368
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/next-minix-hd-cool-full-hd-uydu-alicisi-wifi-113577446
    bu ikisini buldum biri 128 mb digeri 256 mb yazıyor şimdi bizim fiyat max 250tl yani çok zorlarsak taksit avantajı olursa 300 tl olabilir bu tarz veya normal büyük tarzda bir uydu alıcısı önerisi olan varmı?? yardım ederseniz sevinirim çünkü anlamıyorum bir kere alıcaz 7-8 yıl gitsin istiyorum. (hemde aileme mahcup olmayım arkadaşlar )

• quote:

Orijinalden alıntı: HDsatış

Bu ürün ihtiyacınızı karşılar TKGS özelliği mevcut

hangi ürün acaba link göremedim de
  • Bu ürün hakkindaki düsünceleriniz nelerdir: He@d Medi@link Black Panther 2 Card plus COMBO HDTV IP

http://www.amazon.de/Panther-Kartenleser-Digital-Receiver-Ethernet-oneColor/dp/B00B2CJIQ2
  • Forumdaşlar tüplü televizyonda kullanmak üzere mini uydu alıcısı almayı düşünüyorum.
    Özellik olarak:
    -Otomatik olarak güncelleme yapmalı
    -Kanal kırarsa iyi olur(Netgeo wild gibi).+18'ler önemli değil.

Evde 2 adet çanak var Turksat ve diğeri boş ama Yamak uydusuna çevireceğim.

Az önce forumda okuduğum kadarı ile birçok kişi bu tarz uydu alıcılarının yerine eski Dreambox almayı önermişler. Cihazlara baktım ve 2.ellerinin sıfır mini hd uydu alıcıları ile aynı fiyat olduklarını gördüm. Siz ne önerirsiniz?nasıl yapayım ne alayım?Şimdiden teşekkürler
  • Merhabalar,

Dünya kupası öncesi uydu alıcım bozuldu. Ben de kendi odamdaki tv için bir uydu alıcısı almayı düşünüyorum.
    Aslında biraz iyi bişey olsun diyorum. HD kalitesinde, kayıt yapabilsin, internet bağlantısı olsun, biss sorununa takılmayayım bir de eurosport falan izlersem güzel olur :)
    Açıkçası hiç bilgim yok alıcalarla ilgili. Yani internet üzerinden sinema kanalları izleyebileceğim bir alıcı var mı ya da bunun için modül mü gerekiyor?
    Bu kadar cahilim yani bu konuda :)

Bana öneride bulunabilirseniz çok memnun olacağım.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.