Şimdi Ara

Sapphire'in Radeon HD 6950 Dirt 3 Special Edition modeli ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yaklaşan Computex 2011 Fuarı öncesinde donanım üreticileri yeni ürünlerini tanıtmaya başladılar. İşte o üreticilerden biri olan, AMD tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün lider isimlerinden Sapphire, Radeon HD 6950 Dirt 3 Special Edition modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Adından da anlaşılabileceği üzere Dirt 3 oyununun hediye edildiği ekran kartı tasarım anlamında da farklılık gösteriyor. Çift fana ve çok sayıda bakır ısı borusuna sahip özel soğutucusu ile yeni modelin, referans tasarımlı karttan çok daha serin çalıştığı belirtiliyor.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cayman Pro GPU'sundan güç alan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 1480x paralel işlem birimine, 88x doku ünitesine, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Açıklanan bilgilere göre 800MHz GPU ve 5000MHz bellek saat hızlarında çalışan ekran kartı, çoklu GPU kurulumları için Crossfire X ve çoklu monitör konfigürasyonları için de Eyefinity desteği sunuyor. İki adet DisplayPort ve iki adet DVI konnektörü ile donatılan kartın satış fiyatı ise açıklanmadı.

• işte bu kart gerçekten çok şahane olmuş soğutmasıda güzele benziyor para olacakki alacan
  • Kart modlanabiliyor mu? Ve bunun HD6970 olanı var mı?
  • Sapphire de işleri büyütmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 24 Mayıs 2011; 21:35:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

Sapphirede işleri büyütmüş

Adamlarda yavaş yavaş havaya girmeye başlamışlar.
  • Soğutucu güzelmiş
  • Bunun standart fan olanından 2 tane almıştım her tararı kapalıydı üst kısmı bile plastik kaplamalıydı, ama çok kaslı kartlardı crosfire yaptım kartlar çok ısınıyordu kısacası tek fan yetersizdi ertesi gün iade edip buna benzer XFX çift 1 GB aldım gayette güzeller crossfire'a devam ,fakat bu kartlar gerçekten çok hoş olmuşlar, çoklu nonitör veya çok yüksek çözünürlükte kullanmayacaksanız 1 GB yeterli bence.
  • Düzeltme: 1408 paralel işlemci olacak 1480 değil
  • ben sapphirer 5850 xtreme alsam yeter :(
  • yinemi dirt kuponu amaaaan
  • MSi'nin çift fan tasarımına ne kadar da benziyor
  • çok hoş olmuş modlanıyormu peki
  • Özel soğutmaya rağmen çoğu hd6950 kartın saat hızları 800/5000... 900 gpu yapsalar ölürler mi yaw. Yok yapamadığımızdan değil ama öyle de görmek isteriz yani. Şahane soğutucuyla böyle referans saat hızları cıx ya.
  • quote:

çok hoş olmuş modlanıyormu peki

Neden modlanmasın, en yüksek saat hızına kadar bioslar mevcut. Ve henüz 6950 sapphire kartlarda shader açılmayan görmedim.
  • Soğutması etkiliye benziyo, performansını görmek lazım, dirt3 vermeside ayrı :D
    Ama GTX470 ile çok farkı olmaz sanırım :)
  • acaba fiyatı nasıl olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.