Şimdi Ara

Asus Eee Pad Transformer'ın işlemcisi 1.4GHz'e hız aşırtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Asus'un yurt dışında yoğun ilgi gören Nvidia Tegra 2'li tablet bilgisayarı Eee Pad Transformers da hız aşırtma uygulamalarından nasibini aldı. Geçtiğimiz günlerde işlemci çalışma frekansı 1.6GHz'e yükseltilen Motorola Xoom'dan sonra aynı donanım alt yapısını kullanan Eee Pad Transformers'ın işlemcisi de %40'lık hız artışı ile 1.4GHz'e yükseltildi.

Quadrant testinde 1.4GHz ile 4343 puana ulaşan Eee Pad Transformer, %40'lık hız artışı ile bu testte iki kata yakın performans kazanımı sağlamayı başardı. Hız aşırtma uygulamasını yapanlara göre, Android 3.0 işletim sistemini kullanan tablet bilgisayar 1.4GHz seviyesinde bazı stabilite sorunları yaşıyor ve şu an için 1.2GHz daha iyi kullanım deneyimi sağlıyor.

• Beyler bu aşırtıldı olayı nedir ya anlamayadım:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: nelasq

Beyler bu aşırtıldı olayı nedir ya anlamayadım:S

Hızaşırtma=Overclock
  • sıvı azotla soğutup deneme yaparlar yakında:D
  • Yeni moda tabletleri overclock yapmak biz daha ipad harici hiçbirini göremezken adamlar oc yapıyor!
  • Bu aleti bilmiyorum ama motorola kesinlikle daha hizli bi cpu lazimdi eski versiyonuna baktim cok yavas bu alet nasil 800 solar anlamis degilim ayni yerde acer vardi cok daha iyi
  • 5800 için oc denemeleri isterukkk
  • Aslında ortada oc diye birşey yok bu tarz ürünleri piyasaya sürerken var olan özelliğini kısıp piyasaya sürüyorlar sonrada var olan gerçek değerlerine cikartiyorlar vay anam oc oldu.Yahu neyse son gücünde çıkartın şunları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de satışı yok sanırım hala ne zaman gelceğini bilen var mı =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca
    Aslında ortada oc diye birşey yok bu tarz ürünleri piyasaya sürerken var olan özelliğini kısıp piyasaya sürüyorlar sonrada var olan gerçek değerlerine cikartiyorlar vay anam oc oldu.Yahu neyse son gücünde çıkartın şunları.

Mobil cihazlarda genelde pil ömrü açısından işlemcileri underclock yapılıyo diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: craft35

Türkiye'de satışı yok sanırım hala ne zaman gelceğini bilen var mı =)

hepsi burada ön sipariş açmış 6 haziranda burda diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRHaN07

sıvı azotla soğutup deneme yaparlar yakında:D

+100
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.