Şimdi Ara

Xi3 Modular PC'ye işletim sistemi seçeneği olarak Chrome OS da ekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendi sınıfında dünyanın en küçük bilgisayarlarından birisi olan Xi3, Google'ın Chrome OS işletim sistemine adapte oluyor. Resmi tanıtmı aylar önce yapılan 101.6 x 92.8x 92.8 mm boyutlarındaki bilgisayar, mini bilgisayar formundaki pek çok sistemden farklı olarak modüler tasarım anlayışını temel alıyor ve temel sistem bileşenleri değiştirilebiliyor.

Bir adet işlemci modülüne ve iki adet I/O modülüne sahip olan sistemde işlemci olarak AMD'nin tek ve çift çekirdekli çözümlerine yer veriliyor. Alüminyum kasaya sahip olan ve başta yer sıkıntı olan kurumsal uygulamala olmak üzere profesyonel ihtiyaçlar baz alınarak geliştirilen sistemin SUSE Linux ve Windows tabanlı versiyonları 4 Temmuz'da çıkacak.

Xi3 Modular PC için Chrome OS işletim sistemli versiyonun kesin çıkış tarihi açıklanmamakla birlikte dördüncü çeyrekte önce pazarda olması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC
    Xi3 Modular PC

• Çok çok güzel bir ürün umarım fiyatları netboklardan daha ucuz olur. Mantık olarak ürünler netbokların monitörsüz hali kadar işlem gücü üretecekler en düşük özelliklere sahip olanının maksimum Türkiye şartlarında 300TL olması gerekli diye düşünüyorum. Tahmini çıkış fiyatı ise tahminimce 700Tl
  • yorum yok ....
  • 300-400TL olsa alınır çokda güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanos

Çok çok güzel bir ürün umarım fiyatları netboklardan daha ucuz olur. Mantık olarak ürünler netbokların monitörsüz hali kadar işlem gücü üretecekler en düşük özelliklere sahip olanının maksimum Türkiye şartlarında 300TL olması gerekli diye düşünüyorum. Tahmini çıkış fiyatı ise tahminimce 700Tl

En ucuzu kendi sitesinde bile 850dolar oda windows işletim sistemide yok linux bedava olan.Burada en ucuz windows ile satılsa 2000tl olur en az

http://www.xi3.org/buy_now.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideOyun -- 24 Mayıs 2011; 0:59:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptanos

Çok çok güzel bir ürün umarım fiyatları netboklardan daha ucuz olur. Mantık olarak ürünler netbokların monitörsüz hali kadar işlem gücü üretecekler en düşük özelliklere sahip olanının maksimum Türkiye şartlarında 300TL olması gerekli diye düşünüyorum. Tahmini çıkış fiyatı ise tahminimce 700Tl

Chrome Os netbooklar 350$ satısa cıkıcaklarmıs bu urununde cok ucuz olacagını zannetmiyorum.

SAYGILARLA
  • cok güzek bişey al koy bir köşeye lazım olunca çalıstir :D netbook neymiş :D
  • Çok saçma bir ürün...
    3-5 tane satar, kaybolur gider.
  • aslında 150-200 tl arası bişeyolsa çok iyio lurdu insnlar sırf deneme amaçlı gene alırlardı . en azından yüksek performanslıları biraz pahalı olabilir.zaten çinmallarıda çıkar bunların 50 tl ye alırız artık :DD
  • alırım.
  • mac mini daha mantıklı bence..
  • Tipi güzel ama fiyatı el yakacağa benziyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.