- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fiorino, bipper, nemo kamyonet midir otomobil midir?
14 Cevap7069 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

720 Mesaj
23 Mayıs 2011; 21:13:58 

Arkadaşlar babam bu aralar kafayı bu araçlara takmış durumda. Modellerini beğeniyor, fiyatlarını da uygun buluyor. Kendisine bir tane almayı düşünüyoruz ancak bu araçların otomobil mi yoksa kamyonet mi olduğu konusunda benim kafam karışık.
Kamyonet ise 27-28 bin TL'ye sıfır alınabiliyor ancak otomobil ise de 36-37'yi buluyor. E bu araçlarda da 37lik ne var anlamış da değilim ayrıca.
Kendisi küçük esnaf falan da değil aslında. Sadece modelini sevdiği ve fiyatını uygun buluğu için küçük ticari almayı düşünüyor.
Sizin bu araçlar konusundaki bilgileriniz nedir? Hangisini önerirsiniz?

4439 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
arjen553
23 Mayıs 2011; 21:25:03 

vergisi yüksek

91 Mesaj
23 Mayıs 2011; 21:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Arkadaşlar babam bu aralar kafayı bu araçlara takmış durumda. Modellerini beğeniyor, fiyatlarını da uygun buluyor. Kendisine bir tane almayı düşünüyoruz ancak bu araçların otomobil mi yoksa kamyonet mi olduğu konusunda benim kafam karışık.
Kamyonet ise 27-28 bin TL'ye sıfır alınabiliyor ancak otomobil ise de 36-37'yi buluyor. E bu araçlarda da 37lik ne var anlamış da değilim ayrıca.
Kendisi küçük esnaf falan da değil aslında. Sadece modelini sevdiği ve fiyatını uygun buluğu için küçük ticari almayı düşünüyor.
Sizin bu araçlar konusundaki bilgileriniz nedir? Hangisini önerirsiniz?

hocam ben 2011 nemo kullanıyorum kamyonet olanından
daha 9 gün önce bölünmüş yolda 101 km ile radar cezası yedim :))
ayrıca güvenli bir araç değil malum ticari rüzgarlı havalarda çok savruluyor
ben de binek olarak kullanıyorum fakat kesinlikle önermiyorum vergi güvenlik ve vize durumlarından dezavantajlı
ha niye aldın diye sorarsan babam almış bana verdi yok da demedim tabi araba neticesinde :)

720 Mesaj
23 Mayıs 2011; 21:58:04 

Kamyonet olduğu için hız sınırı otomobillerden daha düşük sanırım.

75 Mesaj
23 Mayıs 2011; 22:56:22 

Sadece fiat ın doblo ve fiorino' nun panorama modelleri binek olarak geçiyor.
Doblo nun eski modellerinde de var panorama. Fiorino da sanırım 2010 modelden itibaren var bidiğim kadarıyla.
Ama fiyatları daha yüksek internet sitesinden bakabilirsin ötv ekleniyor.

763 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:31:26 

selam
bu araçlar otomobil değildir benim gözümde kamyonetdir herhalde ruhsatta da otomobil yazmıyordur
adı üzerinde ticari
bence binek olarak kullanılacak araçlar değil tabi bence beğenip alanlara sözüm olamaz
ancak vergi, hız sınırı ve her sene muayene gibi dezavantajlarını da unutmamak lazım

2009 HYUNDAİ Accent ERA 1.4 Team ABS , Kristal Mavi

2694 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:35:52 

Fiorinoyla ilgili pek iyi şeyler duymadım performans, yol tutuşu, frenler için kötü diyorlar. Tercih sizin.

3613 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:47:32 

Bunlar hafif ticari diye geçer.Arka kısmın kapalı ise ticaridir.Camlar açılmış ve koltuklu ise binek olarak geçer.Ruhsata da öyle işlenir.

Ölüler sanıyor ki ;diriler hergün helva yiyor...

461 Mesaj
5 Ocak 2012; 21:43:03 

ruh üçüzü arabaların sadece fiorino otomobil olarak satın alınabiliyor.otomobil oldumu tadından yenmiyor.bende var otomobil olanı herkese tavsiye ederim..

ya senle yada hiç...... forumda tek fio su otomobil olan.

3359 Mesaj
26 Mart 2012; 1:22:07 

Bipper Mini VAN 'dır fakat ruhsatta Kamyonet diye geçer ve 1. köprü yasaktır.

1020 Mesaj
26 Mart 2012; 14:09:26 

quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

Fiorinoyla ilgili pek iyi şeyler duymadım performans, yol tutuşu, frenler için kötü diyorlar. Tercih sizin.

fren için kötü diyorsa bence o aracı kullananın lastikleri kötüdür. fiorino'nun frenleri yük olmasına karşın gayet iyi.
performans olarak maalesef kötü, 1.3 motor var ancak gaza yüklenmeden araç ilerlemiyor, yüklenince de doğal olarak fazla yakıyor. 1.3 cdti opel combo kullanıyorum, bildiğim kadarıyla motorlar multijet ile aynı ama hiç aynı gibi görünmüyor. turbodan mı ecu'dan mı bilmiyorum ama opel gaza dokundurmazken fiorinoya göre fiorinoda köklemek gerekiyor.
esp varsa yol tutuşu o kadarda kötü değil. sonuçta taksi kullanmıyoruz. ama kasasına göre fiorino'nun full olanı iyi. nemo dediğiniz gibi. aynı kasa ancak esp olmadığı için devrilme testlerinde bayağı kötü puan almış bir model.

...

3710 Mesaj
26 Mart 2012; 14:25:32 

panelvan diye geçiyor

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

1202 Mesaj
26 Mart 2012; 14:55:16 

Kesinlikle Fiorino almayın.Fiat müşteri hizmetleri rezalet çünkü. otomatik fiorino 15.000 km'de şanzıman arızası yaptı ve 2.800 tl masraf çıkardı.
Araç garantide olmasına rağmen fiat müşteri hizmetleri ilgilenmedi.Yani Başka markaları tercih kesinlikle Fiorino alınmaz.

85 Mesaj
26 Mart 2012; 17:25:32 

3üde aynı panelvan bizde peco su hangisini ucuz bulursan onu almanı tavsiye ederim tek fark citroen peco aynı motor(1.4) fio(1.3)

DH The Fast & The Furious FAN Club

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mart 2012; 17:47:27 

Bu araçlar teknik olarak bakarsak; geyik testinde takla atan araçlar. Alacaksanız mutlaka ESP bulunan modeli tercih edin o zaman takla atmıyor. 1000TL fazla vererek hayatınızı kurtarabilirsiniz. Ben oneririm; uygun fiyatlı konforlu araçlar.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Fiorino, bipper, nemo kamyonet midir otomobil midir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.191