ARIZA ISIKLARI BİLGİSİ
25 Cevap42691 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

771 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:24:05 

1.Motor yağ basıncı
2.Soğutma soğutma suyu sıcaklığı
3.Vites arızası (opsiyon)
4.Ön ısıtma bujileri (sadece dizel için)
5.Mazot filtresinde nem
6.Fren sisteminde hatalı çalışma (yetersiz) Seviye Sıvı Fren/ el freni
7.Fren balataları aşınma
8.ABS sistemi
9.Park lambaları
10.Uzun farlar
11.Sis lambaları
12.Arka sis lambaları
13.Sağ sinyal lambası
14.Sol sinyal lambası
15.Lambalar arızalı
16.Akü şarjı
17.Emniyet kemerlerinin kilitlenmesi
18.Yakıt rezervi
19.Motor kontrol sistemi arızası (EOBD)
20.Air bag arızası
21.ASR sistemi arızası
22.Aracın koruma sistemi arızası
23.Direksiyon sistemi arızası
24.Kapıların tam kapanmaması
25.Yolcu tarafındaki hava yastığının manuel olarak devreden çıkartılması
26.Arka yan hava yastığının devreden çıkartılması (opsiyon)
27.Otomatik hız kontrolu ( opsiyon)
28.VBC sisteminde arıza ( opsiyon)
29.Jenerik arıza
30.Müsaade edilen hız (sadece Arap pazarı için)

arkdaslar aracımızdaki arıza ışıklarının anlamlarını buradan kontrol edebiliriz. baska ışıklar varsa paylaşalım bilmeyen arkdslarımıza yardımcı olmus oluruz

0

Ekteki dosya (1)

6677 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:53:42 

15 numaralı arıza ışığı aracımda yanmakta

771 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:02:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

15 numaralı arıza ışığı aracımda yanmakta

baska arıza ışıgın yanmasın yeter arkdsm farlar ucuz arızalar

9221 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:20:35 

genelde ortak kullanılan semboller olsa da bazı uyarı işaretleri her araçta aynı değil

mesela ASR, ESP sistem ışığı genelde
şeklindedir, kapı açık uyarısı
şeklindedir. ayrıca kısa far lambası da var

ayrıca 26 numaralı bana sanki yan hava yastığının iptali gibi geldi

ayrıca motor suyu uyarı lambası da
şeklinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyarif -- 23 Mayıs 2011; 19:29:11 >

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

469 Mesaj
23 Mayıs 2011; 19:51:58 

bizim araçta da 19 motor arızası yanıyordu. lpg den olduğunu söylüyor ustalar. bakalım hayırlısı...

421 Mesaj
23 Mayıs 2011; 20:41:45 

2 ile 18 aynı

Onunla kaplı her yanım ve ben kokardı her yanı.

1980 Mesaj
23 Mayıs 2011; 21:07:47 

quote:

Orijinalden alıntı: jowood1

bizim araçta da 19 motor arızası yanıyordu. lpg den olduğunu söylüyor ustalar. bakalım hayırlısı...

Konusu değil ama yanmamalı eğer yanar bişey olmaz diyen usta olursa oradan uzaklaşın, motor arıza ışığı önemlidir ve LPG'den sonra yanıyorsa sorun bulunup çözülmelidir.. Belki o an için çok zararlı bişey olmayabilir ama olası başka bir arızada ışık hep yanıyor halde olduğundan durumu siz fark edene kadar zararı daha fazla olacaktır... Bir an evvel arıza ışığının sorunuda çözülerek giderilmesini sağlayınız

469 Mesaj
24 Mayıs 2011; 1:46:35 

dostum bilgisayara bağlayıp söndürdüler, gaz çıkış ölçümünde lpg yi benzin oranına göre hesapladığı için yanılıyor demişlerdi. sonra kendisi tekrar yanmaya başladı. bir süre sonra söndü. şimdi yanmıyor bakalım. aman nazar değmesin :)

84 Mesaj
19 Temmuz 2011; 15:30:40 

Merhaba arkadaşlar bir ay önce sıfır ford focus aldım. Arabamı aldığım gün akü arıza lambası yanıyordu sordum ilk zamanlar yanabilir dediler. Şu an 2000 km de hala aradabir yanıyor sonra kendi kendine sonuyor. Bi kaç kez marşa uzun basmam gerekti çalışması için özellikle hava sıcak ve araba dışardayken. Sürerken hangi durumda yanıyor bilmiyorum fakat ben araçta hiçbir değişiklik hissetmiyorum. Açıkçası servise götürmekte istemiyorum nitekim sağlam götürdüğün arabayı bozadabilirler. Sizce sorn geçicimidir ve ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

822 Mesaj
19 Temmuz 2011; 16:07:03 

quote:

Orijinalden alıntı: irlandali

Merhaba arkadaşlar bir ay önce sıfır ford focus aldım. Arabamı aldığım gün akü arıza lambası yanıyordu sordum ilk zamanlar yanabilir dediler. Şu an 2000 km de hala aradabir yanıyor sonra kendi kendine sonuyor. Bi kaç kez marşa uzun basmam gerekti çalışması için özellikle hava sıcak ve araba dışardayken. Sürerken hangi durumda yanıyor bilmiyorum fakat ben araçta hiçbir değişiklik hissetmiyorum. Açıkçası servise götürmekte istemiyorum nitekim sağlam götürdüğün arabayı bozadabilirler. Sizce sorn geçicimidir ve ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Araçlar fabrikadan çıktıktan sonra gemide , gümrükte, bayide çok beklemiş olabiliyor. Dolayısıyla akü zayıflıyor geçici bir durum akü zamanla kendini toplar ama baktınız olmuyor servise gidin. Korkmayın aracınızı bozma ihtimali en düşük olan tamirciler yetkili servisler ve akü arızasını gidermek çok zor olmasa gerek en fazla aküyü değiştirler

bu arada aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin inşallah

3448 Mesaj
19 Temmuz 2011; 16:21:40 

quote:

Orijinalden alıntı: irlandali

servisine gösterin aracı

2012 Doblo classic safeline
2011 Master kamyonet

84 Mesaj
20 Temmuz 2011; 18:27:27 

Teşekkür ederim... Bu arada hep söylemek istemişimdir bu forum hakketen bana samimi geliyor insanlar içten cevaplıyor mesajları arada bir tabiki çerezler var ama şu interneti bulanlardan allah razı olsun. :)) sizlere ve donanimhabere teşekkürler.

6002 Mesaj
20 Temmuz 2011; 18:35:53 

Akü başlarını kontrol edin sorun oradaysa servise yakıt yakmaya gerek yok.

1395 Mesaj
20 Temmuz 2011; 18:37:47 

Tempralarda motor soğutma suyu ve cam suyu ile ilgili uyarı sistemi
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.S 43 -- 20 Temmuz 2011; 18:42:12 >

"Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain

1 Mesaj
21 Temmuz 2011; 10:49:16 

Herkese merhaba.
Bir arkadaşımın Fiat Ducato 2008 model aracı var. Bir haftadan beri araçta 29 nolu ışık yanıyor ve ses çıkardıktan sonra bilgilendirme olarakta INFO USEES PLAQUETTES diye bir mesaj vermekte. Araç fiat servisine gittiği halde herhangi bir arıza giderici çözüm bulunamamış. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

82 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:49:13 

bmw 5.20 ia var 28 numaralı ışık yanıyor neyapmalıyım?

HP ELİTEBOOK 8540P, NOKİA E71,

3105 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: farozaa

bmw 5.20 ia var 28 numaralı ışık yanıyor neyapmalıyım?

DSC'yi (ESP'yi) kapatmissin hocam.

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

2787 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:17:24 

toyotacıların bunları bilmesine gerek yok :) vw ve opeliciler iyi ezberlesin

Seviyeli bir forumda ciddi konular konuşulur.
Ergenlerin cirit attığı bir forumda benim seviyem ancak bu kadar olur...
Her mesajımı ciddiye almayın...

143 Mesaj
2 Ekim 2012; 2:22:07 

19 numara adeta benim yol arkadaşım.o işareti görmeden rahat edemiyorum.babamın astrasında,passatında,benim a3ümde hiç sönmediler

a3 te kafasına göre ama,2 gün yanıyor,3 gün sönüyor falan.kafasına göre,asil araba tabi

3554 Mesaj
9 Şubat 2013; 23:04:11 

quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

19 numara adeta benim yol arkadaşım.o işareti görmeden rahat edemiyorum.babamın astrasında,passatında,benim a3ümde hiç sönmediler

a3 te kafasına göre ama,2 gün yanıyor,3 gün sönüyor falan.kafasına göre,asil araba tabi

Aynen bizimde opel zafira 2000 model aracımızda özellikle otobanda 120 sınırına geldiğimizde 19 numaraları arıza ışığı yanıyor, aynı hızda gitmeye devam edersek sönmüyor ancak hızı düşürdüğümüzde sönüyor, acaba herhangi bir sıkıntı varmı ki, birde aracımız LPG li.

HEP DESTEK
TAM DESTEK

3486 Mesaj
9 Şubat 2013; 23:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

Aynen bizimde opel zafira 2000 model aracımızda özellikle otobanda 120 sınırına geldiğimizde 19 numaraları arıza ışığı yanıyor, aynı hızda gitmeye devam edersek sönmüyor ancak hızı düşürdüğümüzde sönüyor, acaba herhangi bir sıkıntı varmı ki, birde aracımız LPG li.

LPG'den dolayı oluyor o.
İyi bir yerde LPG ayarı yaptırın belki düzelir, düzelmezse bir süre benzinde ilerleyin büyük ihtimal söner ama geri yanar, çoğu LPG li araç sahiplerinin yukarıda arkadaşın dediği gibi yol arkadaşıdır o lamba.

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

45 Mesaj
9 Şubat 2013; 23:39:30 

Bende bu uyarı ışığı kontağı çevirince yanıyor sonra marş basıp aracı calıştırınca sönüyor.Araç çalışırken hiç yanmıyor.Sizce normal mi acaba?(araç lpg li bu arada)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1632 Mesaj
9 Şubat 2013; 23:50:09 

Hondacı olduğumuzdan bu lambaların hiçbirinin yandığını görmedim. Meğer baya lamba varmış

5890 Mesaj
10 Şubat 2013; 0:35:15 

Mesajım bulunsun. 91 kartalımı satarsam lazım olabilir

1525 Mesaj
2 Mayıs 2014; 17:15:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

LPG'den dolayı oluyor o.
İyi bir yerde LPG ayarı yaptırın belki düzelir, düzelmezse bir süre benzinde ilerleyin büyük ihtimal söner ama geri yanar, çoğu LPG li araç sahiplerinin yukarıda arkadaşın dediği gibi yol arkadaşıdır o lamba.

hocam hort yapmış gibi olmayalım ama şun 19 nolu ışık benim a3 de yanıyor, lpg takarken söndürdüler sonra tekrar yandı kafasına göre bazen yanıyor bazen sönüyor, nasıl bir çözüm yapabiliriz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3486 Mesaj
3 Mayıs 2014; 2:25:49 

quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

hocam hort yapmış gibi olmayalım ama şun 19 nolu ışık benim a3 de yanıyor, lpg takarken söndürdüler sonra tekrar yandı kafasına göre bazen yanıyor bazen sönüyor, nasıl bir çözüm yapabiliriz acaba?

Elm 327 alacaksınız bir tane, android ya da ios telefonunuz var ise torque programını kuracaksınız bluetooth ile elm327 cihazına bağlanıp arıza kayıtlarını sileceksiniz :)

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391