- x
PANİK ATAK yeter artık!!!
61 Cevap1375 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

614 Mesaj
4 Aralık 2005; 14:39:39 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ya arkadaslar 3 senedir mide bulantısı cekiorm,kapalı ortamlarda,otobüste,sıkılınca,stresten falan filan.panik atak var ve 2,5 senedir ilaç iciorm.artık iyiyim hicbi seyim yok ama ilacı bırakınca hersey basa dönüo maalesef.artık içmek istemiorm bu ilacııı neyapmalıyım???bu arada ilcaı kademe kademe bırakıorm

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Aralık 2005; 14:46:41 

Aynı sorun bende de var kardeş. Ama benimki bir aylık bi olay. İlaç tedavisi hastalık geçse bile en az 6 ay devam edilmesi gereken birşeymiş

614 Mesaj
4 Aralık 2005; 14:49:56 

ya abi benim de bi sene önce gecti ama bırakamıom ilacı

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3589 Mesaj
4 Aralık 2005; 14:52:34 

ilacı doktor kontrolünde içiyorsun sanırım. fakat 2.5 sene devamlı ilaç içmek doğru mu bilmiyorum.

doktorunla konuş. ilaç tedaviye yardımcıdır ve bir süre kullanıldıktan sonra bırakılır.asıl tedavi terapidir.

80 Mesaj
4 Aralık 2005; 15:04:42 

çok kötü bi şey
panik ataka

içimdeki şeytanın ensesindeyim, önce sessiz bir şekilde geliyorum günahlarımdan arınmaya çalışarak ve bir çocuk masumiyetinde ilerliyorum, söylediğim yalanlar ve yaptığım kötülükler geliyor aklıma, toparlamaya çalışıyorum yorgun düşmemem lazım, yaptığım şeylerin alt toplamını alıyorum ömrüm gibi karmaşık sayı çıkıyor, zaten düzgün bir şey de beklemiyordum, gözlerim kararıyor ve sonra tam karşılaşacakken kan ter içinde uyanıyorum, banyoya gidip kafamı kaldırıyorum, her şeye rağmen yaşamanın güzelliği geliyor aklıma, içimdeki kötülüklerden kurtularak hayata iyiliklerle devam edeceğimi sesli olarak iki kez tekrarlıyor, sonra susuyorum, tekrar yatmaya gidiyorum başım öne eğik...

182 Mesaj
4 Aralık 2005; 15:26:19 

Ben de panik atakım hadi Panik Ataklılar Derneği kuralım Dh de
Kardeş hangi ilacı kullanıyosun lustral mı ?
Ben de yakında özel bir psikiyatriste gidicem artık terapi için..
Bu işin kesin çözümü ilaç deil demek ki..
Hangi şehirdesin sen ?

614 Mesaj
4 Aralık 2005; 20:40:47 

abi paxil iciorm günde bir tane,seroxat ile aynı ilaç,izmir de yasıyorum,yardım edin :((

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2005; 20:43:44 

Bende panik atak geçirdim.Yaşadığım olaya ad koyamadığım için çok ürkmüştüm.Doktora gittiğimde panik atak geçirdiğimi söyledi.İlaç felan verdi.Bi zaman kullandım sonra bıraktım.Diycem şu her şey akılda biter.Siz kendiniz şartlamışsınız bi nebze panik atak yaşamaya.Üstesinden gelebilirsiniz yapabilirsiniz kardeşler.

1283 Mesaj
4 Aralık 2005; 20:44:50 

tek değilim yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemli@@@ -- 5 Aralık 2005, 14:20:54 >

.....Benim hayaletlerim bu sularda.....

Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- Magazin 2- Diziler 3 - Futbol. Uyanın, uyandırın.[selenvirüsten alıntıdır :D]

182 Mesaj
4 Aralık 2005; 20:45:11 

Erdemli tabii ki tek deilsin.. Hatta DH panik ataklılar derneği kuralım
Beyler neler yaşıyosunuz anlatsanıza ben anlatsam şimdi varya ..üüüüh..neler neler..
Önce sizi dinleyelim..

P.S: Utku pm e bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trader85 -- 4 Aralık 2005, 20:55:36 >

3093 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:00:06 

quote:

Orjinalden alıntı: trader85

Ben de panik atakım hadi Panik Ataklılar Derneği kuralım Dh de
Kardeş hangi ilacı kullanıyosun lustral mı ?
Ben de yakında özel bir psikiyatriste gidicem artık terapi için..
Bu işin kesin çözümü ilaç deil demek ki..
Hangi şehirdesin sen ?

Bence bu ve benzerı sıtelerde ilaç ismi vermek son derece yanlış.kesınlikle uzman bır doktorun vermedigi hiç bir ilacı kullanmayın.Hele sisnir ve ruh hastalıkları ile ilgli bir ilacı doktor yazmadan kesinlikle kullanmayınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURUM88 -- 4 Aralık 2005, 21:00:41 >

384 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:03:05 

Çağın hastalığı Panik Atak... her bilmemkaç kişide bir görülüyor...
Bende de vardı hala da var... Tetikleyicisini araştırmak lazım. Bana doktor öyle yaptı.. Bu 5 duyu organından birine etki eden herhangi birşey olabilir. Daha önce yaşadıklarınızdan tabiiki... Ses , koku , yer falan filan olabilir...

Mesela ben Türkçe müzik dinleyemiyorum... Dinlediğim zaman başlıyor... Arabesk asla.. Türkçe olacaksa pop olacak ancak öyle... Kaç senelik SEZEN AKSU'mdan vazgeçtim bu yüzden Allahtan Bahane albümünde sorun yok birkaç şarkı dışında... Hele remixleri super TIK YOK hemde SEZEN AKSU

İlaç kullanınca çok kötü oluyorum ben. Doktor vermesine rağmen ilacı alınca çenede titreme ayak sallama falan oluyor... Onun için ilaç da kullanamıyorum...

Neyse işte müzikten vazgeçtik kurtulduk... I LOVE TECHNO!

Dealer82:Forumun en sevilmeyen üyesi

*** elitE member ***
*DHM*

3093 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:04:54 

quote:

Orjinalden alıntı: utku84

abi paxil iciorm günde bir tane,seroxat ile aynı ilaç,izmir de yasıyorum,yardım edin :((

Sayın Utku84, senin işin çok kolay.9 eylul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Tunç Alkan hoca ya git.Kesin halledr.Muayene ücreti:90 ytl. bilginize...

Randevu için pazartesi günleri ssat 7.00 de hoca çok yogun......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURUM88 -- 4 Aralık 2005, 21:09:17 >

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2005; 21:06:09 

bi kurtulsam şu hastalıktan. hergün bi hastalığım var gibi geliyor. Beyin kanaması mı dersiniz kalp krizi mi akciğer kanserimi. Herşeyden şüphe eder oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazcelik -- 4 Aralık 2005, 21:06:29 >

3093 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:10:37 

sayın beyazcelik,kurtulmak cok kolay.bir üstteki utku için yazdıgım mesajımı oku.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURUM88 -- 4 Aralık 2005, 21:11:54 >

1283 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:17:34 

quote:

Orjinalden alıntı: ONURUM88

sayın beyazcelik,kurtulmak cok kolay.bir üstteki utku için yazdıgım mesajımı oku.....

reklam ha

Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- Magazin 2- Diziler 3 - Futbol. Uyanın, uyandırın.[selenvirüsten alıntıdır :D]

Uzaklaştırılmış
4 Aralık 2005; 21:18:20 

Keşke öyle bi imkanım olsa. Fakat şu anda sokağa çıkma imkanım bile yok. En azından 3 ay daha. Böyle geçecek bakalım üç ay. İzmir nere diyarbakır nere

384 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:18:52 

quote:

sende sekreteri falansın heralde doktorun

*** elitE member ***
*DHM*

3093 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:42:31 

Syın dealer 82, benim çok yakınımı o doktora tedavi ettirdim.panik ataktan.çok memnun .çok iyi oldu...hastamız iyileştigi içn arkadaşa yardımcı olmak istedim hepsı o kadar...olayı saptırmayalım lütfen.....

3093 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:45:34 

sayın erdemli, terbiyesizligin luzumu yok.. dikkat et yazdıklarına.sen bilmezsin o hastalıgın isana verdigi sıkıntıları.hıc kimsenin derdine care olamıyorsan kes sesini....

142 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:46:12 

bendede var yaaa ama geçmeye başladı artık hastalığımı bldiğim için bişey olduğunda düşünmüyorum başka şeyler düşünüyorum bi süre sonra unutuyorum zaten o saçma sapan düşünceleri kendine telkin ver

Bende kaybettiğimi sende buldum.........

976 Mesaj
4 Aralık 2005; 21:46:44 

bende şizofreniyim sizce hangisi daha kötü panik atakmı şizofrenimi

384 Mesaj
4 Aralık 2005; 22:31:50 

quote:

Orjinalden alıntı: intangiblegirl

bendede var yaaa ama geçmeye başladı artık hastalığımı bldiğim için bişey olduğunda düşünmüyorum başka şeyler düşünüyorum bi süre sonra unutuyorum zaten o saçma sapan düşünceleri kendine telkin ver

aman geçsin sendeki de be artık nerelerdesin sen hem hiç görmüyorum seni MSN de

*** elitE member ***
*DHM*

1283 Mesaj
4 Aralık 2005; 22:34:21 

quote:

sayın erdemli, terbiyesizligin luzumu yok.. dikkat et yazdıklarına.sen bilmezsin o hastalıgın isana verdigi sıkıntıları.hıc kimsenin derdine care olamıyorsan kes sesini....

sayın onurum88

terbiyesizlik yaptığımı düşünmüyorum.
yazdıklarım terbiyesizlik değildir.
benim o hastalığı bilip bilmediğimi bilemezsin.
kimseye ''kes sesini'' demeye hakkın yok.
esas bu yaptığını terbiyesizlik olarak kabul ediyorum.!!!!!!!

462 Mesaj
4 Aralık 2005; 23:04:21 

Amma çok panik atak'lı varmış bendede var panik atak...
Şu an hafif şiddette yaşıyorum ama ben doktor ve ilaç tedavisi gördüm etkisini göremedim...
Farklı bir strateji ile çözdüm olayı ..

a

0 Mesaj
4 Aralık 2005; 23:35:03 

bu konuyla ilgili kitaplar var.korkularınızı nasıl yeneceginizi anlatan.kitaplar bnce psikiyatristlerden daha iyi olabilir.çnkü olayı beyninizde kendinizi ikna ederek bitirmelisiniz önce.ilaçlar geçici çözüm.

3589 Mesaj
4 Aralık 2005; 23:36:50 

quote:

Orjinalden alıntı: mika_hakinen

Şu an hafif şiddette yaşıyorum ama ben doktor ve ilaç tedavisi gördüm etkisini göremedim...

hoca nedir o strateji biraz açıklayınız sevabına

1283 Mesaj
4 Aralık 2005; 23:40:07 

quote:

Orjinalden alıntı: swiftie
bu konuyla ilgili kitaplar var.korkularınızı nasıl yeneceginizi anlatan.kitaplar bnce psikiyatristlerden daha iyi olabilir.çnkü olayı beyninizde kendinizi ikna ederek bitirmelisiniz önce.ilaçlar geçici çözüm.

kişisel gelişim kitapları mı??

''isterseniz herşey yapabilirsiniz '' diyen...

yoksa kasdettiin kitaplar???

2298 Mesaj
5 Aralık 2005; 0:47:04 

quote:

Ben de @spot gibi merak ettim stratejityi.

Nuh Baba

-------------------
Zaman hep aynıdır, Geçen Biziz...

462 Mesaj
5 Aralık 2005; 1:10:41 

quote:

Orjinalden alıntı: was

Ben de @spot gibi merak ettim stratejityi.

İnsanın başına gelmeden inanmıyacağı şeyler olur o yüzden farklı tepkiler gelir diye söylemeyi düşünmüyordum..
Ama ben yinede söylüyeyim..
2,5 sene önce sebebsiz bir ölüm korkusu ve sinir krizi ile başladı bu rahatsızlık ben önce biraz dinlenmeye ihtiyacım olduğunu düşündüm fakat düşündüğüm gibi değildi her geçen gün daha kötü oluyordum her an bana bir şey olucak korkusu ölüm korkusu vardı üzerimde...
Bu bana o kadar saçma geliyordu ama engelliyemiyordum ne sorunum var diye düşünüyordum bulamıyordum ama acı çekiyordum daralıyordum çok kötüydüm açıkcası.
Beyindeki bazı kimyasal değişikliklerden bu tür şeyler olabilir diyerekten psikiyatriste gittim panik atak dendi. Efexor - xr ilacı verildi kullandım bir etkisini görmüyordum her geçen gün dahada kötü oluyordum çalışamaz hale gelip işide bıraktım. Her an korku her an stres yaşıyordum sabahlara kadar uyuyamıyor günde 1-2 kriz geçiriyordum herhalde hastalığın şiddetli olduğu zamanlarda... Hastanede kaç kere diazem iğnesi yediğimi ben bilirim.
Neyse herhalde dedim ben bu gidişle kafayı yerim artık aklıma mükayet olamıyordum Allah'ım bana güç ver diye dua etmeye süre okumaya başladım..
Süre okudukca bütün vucudum yanıyor ayağım ve kollarım kasılıyordu 1-2 saat sürekli okuyunca inanılmaz rahatlıyordumki adeta kendime geliyordum.. Okumayı kesince yanma ve kasılmalar gidiyordu..
Bu saatten sonra sürekli okumaya devam ettim ve git gide daha iyi olmaya başladımki beynim berraklaşıyordu adeta..
Dua ve okumalarla çok çok iyi oldum... Arada yine kötüleşiyordum 1 saat okuyayım kendime geliyorum adeta ilaç gibi..

Şimdi aklınızda bazı şeyler belirecek siz söylemeden ben söylüyeyim..
Çaresiz durumda olduğun için sığınacak bir kapı aradın kendine bir sebeb yarattın o yüzdende kendi kendini psikolojik olarak tedavi ettin denilebilir ama inanın öyle değil ki öyle olsa bile okuyunca vucudumdaki karıncalanmaları kasılmaları ayağımın inanılmaz ağrısını kendi beynimden yapmam mümkün değil..
Ama şunuda belirteyim her panik atak hastasında bunlar olucak diye bir şey yok..

Ben dünyaya bir kere geliyorum ve burada kaldıramıyacağım ( panik atak hastalığı bana göre dünyada acı veren en pis olay ölmüyorsunuz ama ölüm korkusu duygusunu yaşıyorsunuz ) kadar şiddetli sıkıntı yaşamak istemiyorum ve bunu ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yaptım.

Tekrar söylüyorum bu dediklerime inanmamanızı çok fazla yadırgamam insan çekmeyince inanması güç şeyler bunlar .
Bende yaşadığım şeyleri inkar edemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mika_hakinen -- 5 Aralık 2005, 1:16:29 >

a

142 Mesaj
5 Aralık 2005; 1:20:56 

valla aynı benim yaşadıklarım bu kadar aynı olur bende dua ediorum ve rahatlıyorum
quote:

İnsanın başına gelmeden inanmıyacağı şeyler olur o yüzden farklı tepkiler gelir diye söylemeyi düşünmüyordum..
Ama ben yinede söylüyeyim..
2,5 sene önce sebebsiz bir ölüm korkusu ve sinir krizi ile başladı bu rahatsızlık ben önce biraz dinlenmeye ihtiyacım olduğunu düşündüm fakat düşündüğüm gibi değildi her geçen gün daha kötü oluyordum her an bana bir şey olucak korkusu ölüm korkusu vardı üzerimde...
Bu bana o kadar saçma geliyordu ama engelliyemiyordum ne sorunum var diye düşünüyordum bulamıyordum ama acı çekiyordum daralıyordum çok kötüydüm açıkcası.
Beyindeki bazı kimyasal değişikliklerden bu tür şeyler olabilir diyerekten psikiyatriste gittim panik atak dendi. Efexor - xr ilacı verildi kullandım bir etkisini görmüyordum her geçen gün dahada kötü oluyordum çalışamaz hale gelip işide bıraktım. Her an korku her an stres yaşıyordum sabahlara kadar uyuyamıyor günde 1-2 kriz geçiriyordum herhalde hastalığın şiddetli olduğu zamanlarda... Hastanede kaç kere diazem iğnesi yediğimi ben bilirim.
Neyse herhalde dedim ben bu gidişle kafayı yerim artık aklıma mükayet olamıyordum Allah'ım bana güç ver diye dua etmeye süre okumaya başladım..
Süre okudukca bütün vucudum yanıyor ayağım ve kollarım kasılıyordu 1-2 saat sürekli okuyunca inanılmaz rahatlıyordumki adeta kendime geliyordum.. Okumayı kesince yanma ve kasılmalar gidiyordu..
Bu saatten sonra sürekli okumaya devam ettim ve git gide daha iyi olmaya başladımki beynim berraklaşıyordu adeta..
Dua ve okumalarla çok çok iyi oldum... Arada yine kötüleşiyordum 1 saat okuyayım kendime geliyorum adeta ilaç gibi..

Şimdi aklınızda bazı şeyler belirecek siz söylemeden ben söylüyeyim..
Çaresiz durumda olduğun için sığınacak bir kapı aradın kendine bir sebeb yarattın o yüzdende kendi kendini psikolojik olarak tedavi ettin denilebilir ama inanın öyle değil ki öyle olsa bile okuyunca vucudumdaki karıncalanmaları kasılmaları ayağımın inanılmaz ağrısını kendi beynimden yapmam mümkün değil..
Ama şunuda belirteyim her panik atak hastasında bunlar olucak diye bir şey yok..

Ben dünyaya bir kere geliyorum ve burada kaldıramıyacağım ( panik atak hastalığı bana göre dünyada acı veren en pis olay ölmüyorsunuz ama ölüm korkusu duygusunu yaşıyorsunuz ) kadar şiddetli sıkıntı yaşamak istemiyorum ve bunu ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yaptım.

Tekrar söylüyorum bu dediklerime inanmamanızı çok fazla yadırgamam insan çekmeyince inanması güç şeyler bunlar .
Bende yaşadığım şeyleri inkar edemem.

Bende kaybettiğimi sende buldum.........

1681 Mesaj
5 Aralık 2005; 2:18:39 

Beni tanıyanlar bilir bu nalet hastalığı 2 senedir çekiyorum ortada hiç bir sey yokken bir anda içme sıkıntı ölüm korkusu heycan geliyor birden nabızım hızlanıyor ve tansiyonum 20 lere fırlıyor hastalığımın başlangıcından beri insanlar benimle dalga gecerdi kimse o acı yaşıyamadan bilemez ama her gun defalarca olmek sizce nasıl bir duygudur ? 2 senedir tedavim devam ediyor artık son aşamasındayım ve deyim yerindeyse xanax kullanmaktan avatarıma benzedim doktorum xanax ı tedavi edici değil de rahatlatması için verdi asıl tedavi eden ilaç olarak efexor 150 sabah akşam alıyordum en son geçen hafta olduğum kontrolden sonra doktorun beni iyi görmsinden ötürü efexor u bıraktırıp lustral a başladım Sonuç olarak ilaçlar yapay bir mutluluk veriyor ve butur antidepresan tarzı ilaçları kesinlikle kendinizi iyi hissetseniz bile doktor gozetiminde olmadan bırakmayın zaten doktorunuz size bu ilaçları birden değil yavaş yavaş bıraktıracaktır ve hiç bir şekilde kurtuluşu ilaçlarda aramayın öncelikle beyninizde bitirin bu hastalığı yeniceğinize inanın ve buna destek olarak ilaç kullanın ama ilk once dediğim gibi iş beyninizde bitiyor tabi ki krizler anında insan hiç bir şekilde o panik,dehşet ve korku halinde kendisine hukmedemiyor kendisini telkin edemiyor ama atak halinde geçirmiş olduğunuz bir onceki atağı düşünün onu nasıl atlatıysanız bunuda oyle atlatıcağınızı dusunun goruceksinizki zamanla kullanmış oldugunuz ilaçlarında etkisi ile ataklar gitgide azalıp sona ericek tekrar ediyorum
sakın kafanıza gore ben iğleştim diye ilaçları almamazlık yapmayın

1407 Mesaj
5 Aralık 2005; 2:58:36 

Panik atak demeyin deli oluyorum. 1 2 sene önce bendede vardı inanın kalp çarpıntısını kalp krizi falan zannediyordum. Doktora gittim Panik atak dedi dedi ama yok tatmin olmadım yine ataklar başlayınca doru doktora. İnanın ölüm korkusu panik ataklı kişilerde görüldüğü gibi bendede vardı . O hastalığın yenmek için herşeyi verecektim ne olursa. Ama şunu söleyeyim panik atağı yendim nasıl diye sormayın akılda bitiyor herşey
ÖRNEK: Ataklardan bi tanesi kalp çarpıntısı başlayınca aynanın karşısına geçtim seni yenecem dedim. kendimce yöntem komik olabilir ama sonuç komik deil başarıdır
ALLAHA ŞÜKÜR KURTULDUM: AMA BENDE KALICI BİR İZ BIRAKTI BENİ RAHATSIZ EDİYOR NEDİR SÜREKLİ KALBİMİM SESİNİ DUYUYORUM

CastleVania: Symphony of the Night

3093 Mesaj
5 Aralık 2005; 9:45:03 

Bu ne demmek,ben bir arkadaşa yardımcı olmak istıyorum..sen...reklam....diyorsun bu nedemek.söz ve yazılarına dikkat et.neaket kurallarını çigneme.....

quote:

Orjinalden alıntı: erdemli@@@

reklam ha

1283 Mesaj
5 Aralık 2005; 10:06:36 

quote:

Bu ne demmek,ben bir arkadaşa yardımcı olmak istıyorum..sen...reklam....diyorsun bu nedemek.söz ve yazılarına dikkat et.neaket kurallarını çigneme.....

birşey demek değil.
terbiyesizlik değil.

______

yukarıda yazdığım mesaja bi bak istersen.
quote:

sayın onurum88

terbiyesizlik yaptığımı düşünmüyorum.
yazdıklarım terbiyesizlik değildir.
benim o hastalığı bilip bilmediğimi bilemezsin.
kimseye ''kes sesini'' demeye hakkın yok.
esas bu yaptığını terbiyesizlik olarak kabul ediyorum.!!!!!!

burada gerekli açıklamayı yaptım

117 Mesaj
5 Aralık 2005; 10:13:53 

abi panik ataklara sesleniyorum ,bu panik ataklığın ne gibi belirtileri war(yani belki bende panik atağımdır)size neden zararı oluyo

İMZASIZ KALAN MASUM KÖYLÜ

1374 Mesaj
5 Aralık 2005; 11:05:38 

walla bende ne var bilmiyorum ama 11 yıldır tolvon kullanıyorum.

Çok etkili bi ilaç içince ohh leyla oluyor insan. Stres felan kalmıyor. Ama kasları çok gevşetiyor ve ilacı bırakınca kasılma fazla oluyor.

Ama bu tür hastalıklar biyolojik bir rahatsızlığın beyin yansıması. geçen yıl doktora gittiğimde beni kalbimde bir sorun olduğunu söyledi. Tansiyon düşüyor+şeker var.

birde beyinde gereksiz elektrik akımı bozukluğu var. Eski devirlerde den bunun için kafatasında bir delik açarlarmış. Bunu bir belgeselde görmüştüm. Sanırım kafa çatlak deyimi burdan geliyor. Ama o boşluk bu elektrik akım fazlalığını alıyormuş diye duydum

Drunk and cRAZY

3245 Mesaj
5 Aralık 2005; 13:39:26 

selam,

Bende de panik atak var yaklaşık 4-5 aydır çekiyorum,
İstAnbulda oturuyorum,zaman yazındı bir çarpıntı bir sıkıntı ve ardından da sanki ölüyorum sandım ciddi ciddi salavat falan getirdim derhal haseki hastanesine gittim ama birşey yok dediler tansyonun çıkmış dediler.Ardından tansyon ve kutu kutu bitkisel sakinleştirici içmeye başladım.Ama baktım bir tesiri yok gene bir doktora gittim bana sende tansyon var dedi,evet ne yalan söölim tansyon panik atak olduğum zaman çıkıyordu ama şu an allaha şükür firenleyebiliyorum.hiç geeçiyor diyemem,ama azalıyor.Herneyse daha sonraki çare olarak kartal devlet hastanesinin orada koşuyolu kalp vakfı var oraya gittim iyice muayene ettiler ultrasonla kalbe kapakçıklara falan baktılar,ama birşey çıkmadı en sonunda bana kalp cerrahı şöyle dedi sen mi iyisi bir psikyatriste git dedi.evet gittim banada paxil verdi her gün yarım tane içiyorum şu an da devam ediyorum.+ bende bir de agrofobya varmış o da kalabalığa girememe korkusu,ama ben tedaviye başladıktan sonra bu korkumun üzerine gittim ve maça gittim ama malesef bu sefer de biletleri çaldırdım (gerçekten dalga geçmiyorum).
netice: arkadaşlar panik atak ı frenlemek ve yok etmek sizin elinizde,korkularınızı yenin ve ruhsal durumunuzu kontrol ederseniz yok oluyor yada azalıyor.ben bazen hafif titreme nöbeti de geçiriyorum ayaklarım buz başım sa ateş kesiliyor ve ardından terliyor ve yorgun düşüyorum,,ama daha evvelden baya berbattım bu şimdi iyi halim,tavsiyem (doktor değilim ama)ilacınızı zamanında için asla aksatmayın ve dert de etmeyin hiçbirşeyi,bu bir stres ve zamanın hastalığıymış,6 aydan evvel de geçmezmiş.Asla ama asla içki içerek sorununuzu çözmeye çalışmayın ben öyle yapmaya başlamıştım ki doktor asla içki içme yoksa alkolik olursun demişti.sebebine gelince içince rahatlıyordum ve her geçen zaman dahada fazla içiyordum..şu an bıraktım içki ve sigara içmiyorum.tek çözüm ilaç tedavisi ve yakınlarınızla sohbet etmek.kafanıza birşey takmayın (demesi kolay ) ...herkese geçmiş olsun..
unutulmamalıdır ki çok araştırdım::

PANİK ATAK ASLA ÖLDÜRMEZ

BURADAN DA DAHA AYRINIT ALABİLİRSİNİZ..

http://www.panik-atak.com/panikatak.htm

10881 Mesaj
5 Aralık 2005; 13:48:59 

Panik Atak ve Panik

Yaygın Anksiyete Bozukluğu:

Baslıca özelliği en az 6 ay sureyle hemen her gün ortaya çıkan, bir çok olay ya da etkinlik hakkında aşırı kaygı, endişe, evham ya da huzursuzca bir beklenti içinde olmaktır. Kişi gerilimini ve kaygısını kontrol etmekte zorlanır. Bu kaygı durumuna huzursuzluk, kolay yorulma, düşüncelerini yoğunlaştırmada güçlük çekme,kaslarda gerginlik hissi ve uyku bozukluğu belirtilerinden en az 3 u de eslik etmektedir

Yaygın anksiyete bozukluğu olan hastalar nasıl kişilerdir

Kişi halk arasında evhamlı olarak tarif edilen bir yapıya sahiptir. Huzursuz, genellikle sabırsız,çabuk heyecanlanan ve ürkek kişilerdir. Yüzünün ve vücudunun görünümü gergindir. Ciltleri soluk olup, el, ayak ve koltuk altları gibi ter bezlerinin olduğu bölgeler terlidir. Bas ağrıları olup,alin ve ense bölgelerinde ağrı bulunmaktadır. Bunlara boyun ve sırt ağrıları eslik etmektedir. Pek çok kişiye önemli gelmeyen konularda bile endişelendikleri ya da bu konuların olumsuz olabilecek sonuçları hakkında düşünmeden edemedikleri görülür. Korku duyulan olayın gerçek olabilme olasılığına ya da ortaya çıkabilecek etkilerine nazaran, kişinin bunlar olmadan hissetimi endişe ve üzüntüsünün yoğunluğu, suresi ve miktarı çok daha fazladır. Herhangi bir olayda, olası en kotu olayın basına gelebileceğini düşünüp, kendilerini devamlı olarak diken üzerinde ve ağlamaya hazır hissederler. Kabus benzeri korkulu rüyalar görülebilmektedir.

Bu kişilerde rastlanabilecek baslıca endişeler

Bu kişiler islerinde yeni ortaya çıkabilecek sorumluluklar, parasal sorunlar, aile bireylerinin sağlıkları, çocuklarının basına gelebilecek kazalar ya da diğer küçük konular (günlük ev isleri, arabanın onarımı ya da randevularına geç kalma gibi ) günlük, sıradan yasam olayları hakkında çoğu zaman üzüntü duyar ve endişelenirler. Endişelerinin konuları zaman içinde değişebilmekte, biri bitip,oburu başlayabilmektedir.

Endişeyle birlikte yaşanabilen diğer belirtiler

Kas gerginliğine bağlı olarak titreme, seğirme kendini sarsak hissetme, kaslarda ağrı olabilir. Çoğu kişinin çeşitli vücutsal şikayetleri vardır.

Bunlar arasında soğuk, nemli eller, terleme, mide-bağırsak yakınmaları (ağız kuruluğu, aşırı geğirme hissi, bulantı ya da ishal, ,yutma güçlüğü,),solunuma ait yakınmalar (nefes alma güçlüğü, hızlı nefes alma, boğazda bir yumru hissi ,nefesin yetmediği hissi gibi), idrar yolları ve cinsel sistem ile ilgili (idrara gitmede artış, kadınlarda adet bozuklukları ve cinsel isteksizlik, erkeklerde sertleşme ve boşalma sorunları gibi cinsel işlev bozuklukları), kalp-damar sistemine ait (göğüs üzerinde ağrı,kalp atışlarının hızlanması gibi) ve fazla bir şekilde, sese karsı irkilmeleri ,bulanık görme, el ve ayakta uyuşma ,kulak çınlamaları görülebilmektedir.

Hastalıkta saptanmış olan bulgular

Endişe ve gerilim eğer hafif düzeyde ise beyne giden kan miktarında artış olmakta, ancak gerilim arttıkça ,şiddetli kaygı anında beyne ulasan kan miktarında azalma olduğu gözlenmiştir. Yaygın anksiyete bozukluğunda beynin bazı bölgelerinde (oksipital, temporal ve frontal loblar) metabolizma dediğimiz oksijen ve kan ile gelen diğer besleyici maddelerin kullanımının arttığı, o bölgelerdeki çalışmanın arttığı gözlenmiştir. Beyinde noradrenerjik sinir hücreleri sisteminin aşırı çalıştığı , GABA sisteminde işlev azlığı, serotonin sisteminde ise reseptör düzeyinde değişmeler saptanmıştır.

http://www.psikiyatrist.net/panikanksiyete.htm

Uydunet kopmaları ve wifi hız düşmesi sorunu olanlar, çözüm bu konuda....TIKLA (Bu konuyla ilgili özelden mesaj yazmayın konuya yazın herkes öğrensin)

3245 Mesaj
5 Aralık 2005; 13:48:57 

quote:

Orjinalden alıntı: amuleten

Panik atak demeyin deli oluyorum. 1 2 sene önce bendede vardı inanın kalp çarpıntısını kalp krizi falan zannediyordum. Doktora gittim Panik atak dedi dedi ama yok tatmin olmadım yine ataklar başlayınca doru doktora. İnanın ölüm korkusu panik ataklı kişilerde görüldüğü gibi bendede vardı . O hastalığın yenmek için herşeyi verecektim ne olursa. Ama şunu söleyeyim panik atağı yendim nasıl diye sormayın akılda bitiyor herşey
ÖRNEK: Ataklardan bi tanesi kalp çarpıntısı başlayınca aynanın karşısına geçtim seni yenecem dedim. kendimce yöntem komik olabilir ama sonuç komik deil başarıdır
ALLAHA ŞÜKÜR KURTULDUM: AMA BENDE KALICI BİR İZ BIRAKTI BENİ RAHATSIZ EDİYOR NEDİR SÜREKLİ KALBİMİM SESİNİ DUYUYORUM

bir de kendinizi dinlemeyin (doktor bana öyle tavsiye etti)

3245 Mesaj
5 Aralık 2005; 13:55:38 

quote:

Orjinalden alıntı: cruiser67c

bir de kendinizi dinlemeyin (doktor bana öyle tavsiye etti)

bunun yanında bana önerilen kriz anında oturun rahatlayın gözlerinizi kapatıp burnunuzdan nefes alıp ağızınızdan verin gerçekten rahatlatıyor.
kalıcı değil geçici bir hastalıktır,arkadaşların dediği gibi önce işi beyininizde bitirin..
topluma karışın,

3589 Mesaj
5 Aralık 2005; 14:16:10 

ne kadar çok panik ataklı varmış.sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

sanırım en kıdemliniz benim.moralinizi bozmak gibi olmasın tam 10 yıl önce ilk defa panik atak belirtileri ortaya çıkmıştı.

tabii ki şimdi eskiyele kıyaslanamayacak kadar iyiyim. ama bazen paniğe çok yaklaştığım kendimi çok kötü hissettiğim anlar olabiliyor.

bende kapalı yerlerde otobüs , metro , vapur , trafik , okulda , sinemada ,araba kullanırken vs. gibi bunalıyorum.bende hiç kalp çarpıntısı falan olmuyor.

sadece kontrolümü kaybetmekten , bayılmaktan ( hiç bayılmadım ) , dehşet hissini yaşamaktan korkuyordum.

panik atağın en kötü yanı bence aklını kaçırıyormuş deliriyormuş hissi.

bu illetin bana maddi manevi nelere mal olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

ama şunu söyleyeyim. sorun ender olarak gerçek sorundur. panik atak bir belirti sorunun kendisi değil.

o sebeple bu belirtiye neden olan şeyi doktorunuzla birlikte uzun bir terapi süreci ile kendiniz bulacaksınız.

panik atakla tabii ki mücadele edeceksiniz ama topyekün bir savaşa girmeyin.

siz onu ciddiye aldıkça o daha da büyüyecektir.kılıcınızı çekip saldırdıkca yeldeğirmenleriyle savaşan don kişota dönersiniz.

panik atağı biraz da kabul etmelisiniz. aslında panik atak beynin yanlış alarm zilidir.

vücudunuz sizi korumak için bu belirtileri veriyor. ona şükredin ama ihtiyacınız olmadığını da söyleyin.

sadece ilaçla bu iş çözülmez. doktorunuz önemli. psikayatrist olmasını tercih edin.

1283 Mesaj
5 Aralık 2005; 14:24:09 

quote:

Orjinalden alıntı: spotlightkid
sadece ilaçla bu iş çözülmez. doktorunuz önemli. psikayatrist olmasını tercih edin.

psigolog ile psikiyatrist çok farklı.

psikiyatrist çok daha ii ve bilgili oluyo

182 Mesaj
5 Aralık 2005; 15:46:05 

Hadi DH Panik Atak Club kuralım .. Ben DH de bu kadar kişinin panik atak olduğunu tahmin etmiyordum..Ben de bugün doktora gittim.. Bana da iki tane ilaç verdi ve 1 ay sonra kontrole gidicem.. 6 ay boyunca ayda bir kontrol edilmek üzere ilaç alıcam..Allah ım sen bizi bu illetten kurtar..
İnsan doktora gidince çok rahatlıyor yaw
Gerçekten insanı eve hapsedebiliyor bu hastalık..Mesela seminerlere, sinemaya gidemez oldum..Kapalı ortama girince azıyor zaten..En fazla da çarpıntı oluyor.. Neyse bunu da atlatırız İnşAllah..
Herkese acil şifalar diliyorum..Fazla kafaya takmayın..

462 Mesaj
5 Aralık 2005; 16:28:02 

Panik atak beynin dur şu vucuda bir sinyal göndereyimde korkudan tir tir titresin belki ondan sonra kendine bakmayı öğrenir mutlu olmayı bir şekilde öğrenir dediği bir durumdur..

Çok kötü bir rahatsızlık bende çok çektim ama üzerine gitmeyle bir şekilde kontrol edilebiliyor..
İnsan'ın panik atak'la savaşmasıki bu bir nebze kendisiyle savaşması anlamına geliyor bir nebze ataklar kontrol altına alınabiliyor ama bu seferde sürekli bir mücadele içinde bulunmamız gerekiyorki eski ataksız rahat günleri özlüyor insan..

Aslında ilk atak'ı korkuyu yaşadıktan sonra gerisi sirkülasyon halinde devam ediyor acaba tekrar bunu yaşarmıyım korkusu diğerlerinide tetikliyor bir şekilde ve insan sürekli gergin stresli oluyor.

Şükürler olsun %95 oranında atlattım.. Umarım sizde atlatırsınız..

a

766 Mesaj
5 Aralık 2005; 17:18:45 

quote:

Orjinalden alıntı: utku84

valla ben 6 ay cipram içtim geçti bende izmirdeyim bi doktora git dicemde gitmişsindir zaten
kimseyi sallama mümkün oldugunca dere kenarına falan git ayaklarını suya sok valla bak rahatına bakmaya çaslış bide seni oyalıcak bişeyler bulmaya çalış

558 Mesaj
5 Aralık 2005; 17:33:37 

PANİK ATAKMI ? YOK BENCE ATMAYAK LAZIM OLUR İLERDE

182 Mesaj
5 Aralık 2005; 17:36:45 

bence sana temiz bi sopa atak..ondan sonra anlarsın hasta olan insanlarla dalga geçmeyi..

149 Mesaj
5 Aralık 2005; 17:47:03 

bakın sizze şunu söyleyeyim bu çok önemli
öncelikle sakın amasakın gusülsüz hiçbiryerlerde dolaşmayın
komik deyil gülmeyin özellikle akşam ezanı ve sabah ezanı arasında sıkışmalarınız
çoğalıyor deyilmi bu saatler arasında kur,an okuyun ve dua edin ama umudunuzu kesmeyin sizi mutlaka duyan var. çünkü sizinde imtihanınız bu inşallah rabbim hepinizin şifasını verir.Bende sizin için dua ederim ok.

imza mimza yohh
DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

614 Mesaj
5 Aralık 2005; 21:36:52 

ewt yaa ne kdr cok panikli varmısss

710 Mesaj
5 Aralık 2005; 22:31:54 

evet dostum çok, insan kndini yalnız sanki tek hasta oymuş gibi hissediyo ,hele hele ilk başlarda ,bn büyük oranda atlattım allaha şükür ama az da olsa etkileri devam ediyo allah yardımcımız olsun çektiğimiz sıkıntıyı bi o bide kendimiz biliyoruz..

KuRban-ÇiLeK

2298 Mesaj
5 Aralık 2005; 23:21:45 

quote:

Allah'ım bana güç ver diye dua etmeye süre okumaya başladım..
...

Yenmene sevindim. geçmiş olsun.
Allah diğer arkadaşlara da güç-takat versin.

Nuh Baba

-------------------
Zaman hep aynıdır, Geçen Biziz...

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 0:47:53 

İğrenç ve insana hayattan nefret ettirecek kadar kötü bi hastalık. Bir aydır çekiyorum ve büyük ölçüde kontrol altına aldım. Hemde doktor ve ilaç tedavisi olmadan. Ama yine de bi doktora görünmek lazım diye düşünüyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sonuçta tamamem kafada bitiyor diyoruz ama emin olun sadece kafada bitiremiyor insan. Sürekli kulak çınlaması var ve bun tetikliyor ve beni kendimle baş başa bırakıyor. Kulak çınlaması da olmasa yendim diyeceğim ama...

433 Mesaj
6 Aralık 2005; 1:54:53 

But if my life is for rent and I don't lean to buy
Well I deserve nothing more than I get
Cos nothing I have is truly mine

2 Mesaj
6 Aralık 2005; 3:52:09 

panik atak yoktur tamamaen sizin hüsnü kuruntunuz hehehehehhehe

Etikete Gerek Yok Eskiler Tanır Beni

1681 Mesaj
6 Aralık 2005; 5:01:55 

quote:

Orjinalden alıntı: peteduyu

Bir gün sende her hangibi bir yerde ayaklarından kan beynine doğru çekildiğini hissedip o anda kalbin patlayacakmış gibi çarpmaya başlarsa tansiyonun 20 lere fırlarsa nefes alamayıp ölmek üzere olduğunu hissetip çevrendeki insanlara bama yardım edin diye haykırıp yalvarırsan aylar ve yıllar boyu yanında su ile dolaşırsan yalnız kalamayıp her zaman yanında birinin olmasını istersen ozaman ben sana gülerim hatta gülmeyi bırak senin gibi hadini bilmez kavaklar hemde sarı sarı kavaklar o acıyı daha derin tatmanı için elimden geleni yaparım

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2005; 17:07:05 

quote:

Orjinalden alıntı: peteduyu

Allah kisenin başına vermesin diye dua ederdim hep ama bazılarına gerçekten vermesi gerekiyor bence

614 Mesaj
6 Aralık 2005; 21:29:25 

arkadaslar bence doktor deiştirmek pek ii deil,ama uzun sürede sonuc alamıyosanız deiştirmek iyi olabilir

110 Mesaj
25 Nisan 2013; 21:08:36