Şimdi Ara

HTC 4.7-inç AMOLED ekrana sahip akıllı telefon hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
8.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android işletim sistemini kullanan Sensation ve EVO 3D modelleri merakla beklenen HTC, Winows Phone 7 platformunu temel alan iki yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Eternity ve Omega kod adlarıyla anılan yeni modellerden özellikle Eternity dikkat çekecek gibi görünüyor.

Henüz HTC tarafından resmi olarak doğrulanmayan bilgilere göre, Eternity modelinde 4.7-inç büyüklüğünde AMOLED ekran kullanılacak. Samsung'un 4.5-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Infuse 4G modeline göre daha büyük, Dell'in 5-inç boyutundaki tablet bilgisayarı Streak'ten ise daha küçük olan ekranıyla Eternity kendi kulvarında tek model olacak.

Eternity'deki dev ekrandan farklı olarak Omega modelinde ise 3.8-inç büyüklüğünde Super LCD ekran kullanılacağı belirtiliyor. Bu farklılık dışında donanım özelliklerinin benzer olması beklenen telefonlara, Qualcomm'un 1.5GHz hızında çalışan tek çekirdekli Snapdragon işlemcisinin güç vereceği de gelen haberler arasında yer alıyor.

8 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya ve DLNA desteğine sahip olmaları beklenen telefonlardan Eternity modelinde aynı zamanda HDMI çıkışının da olacağı, Omega'da ise henüz bu doğrultuda bir bilgi olmadığı belirtiliyor. Yeni telefonların ne zaman çıkacağı, beklenen WP7 Mango güncellemesine sahip olup olmayacakları ise henüz bilinmiyor.

• 4.7 inç lik niye telefon yaparsın ki yap tableti kurtur arkadaş...
  • Mönitör taşısak birşey değişmez.
  • neremize sokucaz
  • smartphonelar iyice büyümeye başladı artık
    bence 4" ten büyük bir smartphone kullanışsızdır.
    tek elle kullanılamıyor, ele avuca sığmıyor.
    her cebe de girmez
  • Size telefonu zorla aldıran mı var, eğer büyük geliyorsa daha küçük modelini alırsınız niye bu kadar agrasif yorum yapıyorsunuz ki :D Mesala ben büyük telefon seviyorum, 4.3 benim için ideal. Bunun da vardır bi alıcısı elbette :D
  • 4.7 inç nedir Allah aşkına? Çoğu kişi 4.3 den bile şikayetçi.
  • amoledlerde çözünürlük sıkıntısı var sgs2 bile 480x800 çözünürlükte çıktı. 4.7" ekranda 480x800 çözünürlükte piksel sayarız heralde.
  • tek çekirdek 1.5 ghz 4.7 inç ekran.Hmmmmmmmmmmmmmmmmm ,saçma bi cihaz psp nin ekranı bile daha küçük
  • HTC nin derdi her kesime hitap etmek pazar da her müşteriyi kapmak istiyor yakında 6.3" smartphone da çıkartır hiç belli olmaz...
  • şimdi telefonları sokacak yerler mi büyüyor yoksa büyük şeyler mi daha çok tutuluyor htc dahil tüm telefon üreticileri neyi düşünürekten ekranı büyültüyorlar ceplerimi,parayı mı,boyut mu:):)
  • 4.3 inç ekrana filan iyi diyordum,hala diyorum ama 4.3 inçten sonra gerçekten gereksiz büyük oluyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo
    4.7 inç nedir Allah aşkına? Çoğu kişi 4.3 den bile şikayetçi.

Şikayetçi olacak olan adam niye 4.3" ekranlı telefon alsın ki. Alırsa da şikayet etmez. Ben büyük ekran seviyorum. Gittim diyelim telefoncuya. 4.3" var ve beğenip aldım. Şikayet etmem ki ekranı çok büyük diye. Keşke daha küçük ekran olsaydı falan diyeceksem zaten küçük ekran alırım. Haa küçük ekran almış olsam ve sanal klavyesinde yazı yazarken harflere zor basıyor olursam o zaman "Keşke daha büyük ekran olsaydı" diyebilirim mesela...
  • nasıl üstümüze tişort (t-shirt) alırken smal medium large diye alıyorsak Bundan sonra akıllı telefon aldğımız zamanda buna göre alacaz bence güzel bir uygulama olur çünkü kimleri için o ekranda yazılara dokunmak tam bir işkence oluyor özellikle ebat olarak büyük insanlar için...
  • htc hemen hemen her boyda olcude telefonlar uretiyor. ihtiyaciniz olan, istediginiz olcuyu secme luksu varken niye her cikan olcuye bu kadar sikayet ediyorsunuz. size abarti gelmesi baskasina kullanisli gelmiyecek anlamina gelmez.
  • Bu inç yarışı da artık sidik yarışına döndü. Telefon değil fırıncı küreği mübarek !
  • quote:

Orijinalden alıntı: eeevrim

nasıl üstümüze tişort (t-shirt) alırken smal medium large diye alıyorsak Bundan sonra akıllı telefon aldğımız zamanda buna göre alacaz bence güzel bir uygulama olur çünkü kimleri için o ekranda yazılara dokunmak tam bir işkence oluyor özellikle ebat olarak büyük insanlar için...

aynen ben iphonede zorlanıyorum. 120Kg'lık biriyim :D
  • Telefona buyuk diyenler HTC nin daha kucuk ekrana sahip telefonlarini alabilirler, buyuk ekranli telefonlarinda hitap ettigi bir kesim var...

Mesela ben 4.3 ekranda gezinirken bilgisayara en yakin internette sorf yapma deneyimine sahip oluyorum pda da bunun icin buyuk ekranli PDA istiyorum.. Herkesin bireysel ihtiyacina gore degisir.
  • En kRal 3.7 inç
  • Şu an gördüğüm kadarıyla ar-ge'ye en fazla yatırım yapan HTC firması galiba. Her kesime hitap eden,her tarza ve zevke uygun modeller çıkartıyor. Bazı arkadaşlar 4.7 inc ekran çok büyük demiş. Onun da alıcısı vardır kafa yormayın.

Ben büyük ekran sevmiyorum mesela, şahsen ben almam ama gereksiz diye de yorum yapmam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.