- x
Civciv nerden alabilirim?
31 Cevap4511 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

219 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:03:27 

Biraz garip gelebilir ama civciv nerden alabilirim arkadaşlar? petshopta falan bulunur mu?

2401 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:06:18 

Pazarlarda da satıyorlar..
Petshopdanda alabilirsin. Sana tavsiyem biraz büyümüş civciv al.Küçükler hemen ölüyor

Methamphetamine
Methcathinone
Methylphenidate
Amphetamine
CHEMISTRYYYYYYYYY ;)

24076 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:07:42 

Bazıları çok tipsiz oluyor. ♥

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

1048 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:08:47 

Civcivler en fazla 2 hafta dayanıyor maalesef. Nereden bulabileceğin hakkında bir fikrim yok ama sevilebilecek bir hayvan beslemeni öneririm, civciv elden kaçıyor pek elde tutamazsın. Tavşan ya da hamsteral tüylü küçük birşey istiyorsan.

then after all
i sense the end is dawning
these lunatics deny the truth

219 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:11:25 

Tavsiyelerinizi dinleyeceğim de biraz büyümüş derken 2-3 haftalık gibi mi yoksa bir ölçütü var mıdır? bir de tek yaşamaz demişler, 1 3 5 7 tane falan, illa 2 4 6 tane mi alacağım ne alaka?

2975 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:13:08 

Honda civic sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

592 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:13:46 

quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

Civcivler en fazla 2 hafta dayanıyor maalesef. Nereden bulabileceğin hakkında bir fikrim yok ama sevilebilecek bir hayvan beslemeni öneririm, civciv elden kaçıyor pek elde tutamazsın. Tavşan ya da hamsteral tüylü küçük birşey istiyorsan.

Sürekli eline alıp mıncırırsan civcivi dayanmaz tabii. Küçük almassan piliç olana kadar besledikten sonra kesip yersin. Ama sürü halinde alman lazım ki uyurken birbirine sarılsınlar Ve de bence alma, pisliği çok olur ev kümese döner, bi de kutuya koyarsan sürekli atlamaya çalışıp seni deli ederler, aralarında bir büyük olan varsa diğerlerini rahatsız ederler vs. iyi hatırlıyorum bi tanesi yüzünden kutuyu klasörle ikiye ayırmıştık. bi tanesi karanlık köşede düşünüyor diğer 10 civciv gece lambasının yanına dizilmiş yatıyor, klasörle ayırırken birtanesinin kafasına çarptırmışım yaralanmış hayvan en sonunda hepsini birine vermiştik pisliklerinden bıkınca.

Sana önerim amacın ne bilmiyorum ama boşver.

Detaylı YGS-LYS Rehberim
Trollerden bunaldığım için bir süreliğine forumdan ayrılıyorum. Sorunuz varsa blogumdan sorabilirsiniz.

219 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:14:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

Honda civic sandım

Uyku vakti

219 Mesaj
19 Mayıs 2011; 1:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

Sürekli eline alıp mıncırırsan civcivi dayanmaz tabii. Küçük almassan piliç olana kadar besledikten sonra kesip yersin. Ama sürü halinde alman lazım ki uyurken birbirine sarılsınlar Ve de bence alma, pisliği çok olur ev kümese döner, bi de kutuya koyarsan sürekli atlamaya çalışıp seni deli ederler, aralarında bir büyük olan varsa diğerlerini rahatsız ederler vs. iyi hatırlıyorum bi tanesi yüzünden kutuyu klasörle ikiye ayırmıştık. bi tanesi karanlık köşede düşünüyor diğer 10 civciv gece lambasının yanına dizilmiş yatıyor, klasörle ayırırken birtanesinin kafasına çarptırmışım yaralanmış hayvan en sonunda hepsini birine vermiştik pisliklerinden bıkınca.

Sana önerim amacın ne bilmiyorum ama boşver.

Piliç olması ne kadar sürer? bir de gece öterler mi alışkanlıkları nelerdir ne yapar bu hayvanlar, gece neden ışık yakıyoruz ki

592 Mesaj
19 Mayıs 2011; 2:09:54 

quote:

Orijinalden alıntı: LauterLust

Piliç olması ne kadar sürer? bir de gece öterler mi alışkanlıkları nelerdir ne yapar bu hayvanlar, gece neden ışık yakıyoruz ki

gece neden gece lambası kullandığımızı hatırlamıyorum çünkü besleyeli 8 yıl oldu. gece ötmezler çünkü üzerine örtü örtersin ve sarı bir yumak halini alıp uyurlar. piliç olması ne kadar sürer bilmiyorum ama bahçeli evin yoksa piliç olana kadar bıkar verirsin herhalde, veya ölürler. ne yaptıklarına gelince, kendi halinde öterler veya kutudan çıkmaya çalışırlar ne yapmalarını bekliyordun ki bir de benim cevaplarım çok sağlıklı değil çünkü hatırlamıyorum o kadar sene öncesini ama sen neden istiyorsun ki civciv beslemek?

Detaylı YGS-LYS Rehberim
Trollerden bunaldığım için bir süreliğine forumdan ayrılıyorum. Sorunuz varsa blogumdan sorabilirsiniz.

182 Mesaj
19 Mayıs 2011; 10:49:13 

gittiğim arkadaşın evinde vardı, evi bok götürüyodu onlarda nasıl öldürsek diye plan yapıyolardı boşver alma bence

415 Mesaj
19 Mayıs 2011; 10:50:28 

Eminönünden çiçek pazarı mı hayvan pazarımı ne orada var

Ama bende aldım 3gün yaşatabildim.Sonra ölünce üzüldüm garip oldum

Gece ışık yakılmasının sebebi.Hassas hayvanlar gece soğunda üşüyebiliyorlar.Bir ampulün ısısı onlara fazlasıyla yetiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 19 Mayıs 2011; 10:52:19 >

208 Mesaj
19 Mayıs 2011; 10:51:58 

eminönüde her türlü hayvan bulabilirsin

Bu hayat benimse eğer kimse karışamaz ve bilirim ki herkesle dost olunmaz.. Aşka gelince bir kere sevdim işte, bir daha işim olmaz.
(C.Süreya)

1690 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:05:50 

Napican civcivi git hamster falan al cok heves ettiysen.Onu da alma bence pislik yapio hepsi ugrasmaya degmez

361 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:08:04 

Bende 15 tane var bahçede besliyorum

2312 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:19:49 

Bugüne kadar beslediklerimin hepsini horoz/tavuk yaptım.
Küçükken sadece üşüyünce öterler. Öyle bir durumki, hepte üşürler.d

çözümü yuvalarına cam kavanoz içinde sıcak su koymaktır. Hepsi gider ve sabaha kadar sesleri çıkmaz. Merak etmeyin kavonaza yapışıp ölmezler.
Biraz büyüdüklerinde yemlerini günde 3 ögün şeklinde siz vermeye başlayın.

ASUS G75VW | Intel i7-3630QM | 12GB DDR3-1600Mhz | NVIDIA GTX 670M | 17.3" LED-FHD | 256GB SAMSUNG 840 PRO SSD | 750GB 7200RPM HDD | Windows 7 Home Premium 64 Bit | A4TECH BLOODY V7 Lazer Mouse |

4022 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:27:47 

Bi masa lambası alın ona 100w'lık ampül takın hayvanların kaldığı kutunun üstünden sarkıtın ısınma sorunu çözülür.

EU-WEST Jungler Carry

2300 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:31:33 

Ankara'da Tarım ve Köyişleri'nde veriyorlardı İstanbul da var mı öyle bir yer şube falan gibi?

359 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:33:02 

Ben pazardan almıştım Çok iyi bakmıştım hiçbiri ölmedi büyüyünce bakamadım.Bizde bahçesi olan komşuya verdik,verdikten 1 hafta sonra kesip yemişler

20748 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:42:38 

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

277 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:49:28 

Başka bakacak evcil hayvan bulamadın mı?

1216 Mesaj
19 Mayıs 2011; 11:53:01 

Ördek al yıkanırken küvette yüzerler seninle.

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mayıs 2011; 11:59:16 

şuan yan odada 6 tane yeni doğmuş ördek yavrusu var
tavsiyem biraz fazla al. yoksa ölür. 6 yavru da birbirine sokulmuş üşümemek için
eğer az alırsan üşürler..

638 Mesaj
19 Mayıs 2011; 12:04:26 

Eğer sende diğerleri gibi yaşam süresi yarışı yapmak istemiyorsan ampul kullanacaksın yoksa yazık hayvancağazlara.100'lük bir ampülü yaşam alanlarına doğrultacaksın.

The Week That Never Comes

Uzaklaştırılmış
19 Mayıs 2011; 12:34:56 

ss geldi
0

0

bozuk parayı büyüklüğünü anlamanız için koydum
eğer ben bakarım diyorsanız ve büyüyünce değerlendirecekseniz alın, güzel şey
bizim ev müstakil. bahçede besleriz, böcek yer, doğal gübremiz olur diye geçen sene mayıs ayında 6 tane yavru ördek almıştık. kısa bi süre sonra kutudan ev balkonuna terfi ettiler.. ilk eve geldiklerinden 1 ay sonra ise bahçeye aldık. 6 tanesi de yaşıyordu(3 erkek, 3 dişi) bu kış 2 tanesi öldü(1 dişi, 1 erkek) 2 erkek iktidar kavgası yaşayınca ördeklerden birini başka bir yere gönderdik. 1 erkek 2 dişi kalmıştı ve baya önce dişilerden biri kuluçkaya oturdu, 3 hafta sonra yavruları doğdu(9 adet) bahçede bırakalım doğal ortamlarında büyüsünler dedik ama 9 civciv de öldü öbür dişi doğum yapınca onun yavrularınaa biraz büyüyene dek evde bakacaz... 3 büyük ise bahçede duruyor, anneleri biraz kızgın ama sağlık olsun
açıkcası bizim ördekler çok şanslı bahçe gerçekten yaşam alanı olarak uygun bir yer. eğer böyle bir imkanınız varsa alın besleyin.(bakımına katlanırım derseniz) ayrıca civcivi bilmem ama ördekler hakkında sorularınıza kendi tecrübelerim dahilinde cevap verebilirim

150 Mesaj
19 Mayıs 2011; 12:46:49 

Dostum sana avsiyem pekin ördeği alman çok çabuk büyüyolar ve oldukça da büyük oluyorlar.Etide süper bende dediğimi yap madem bişe beslicen git pekin ördeği al

DİK DUR !

BU BİR UYARIDIR !

Uzaklaştırılmış
19 Mayıs 2011; 12:48:04 

demek kara günler için sakladın bu lirayı

0

1216 Mesaj
19 Mayıs 2011; 12:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

demek kara günler için sakladın bu lirayı

0

Soldan 2.yi bana versene para yumurtluyor.

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

263 Mesaj
19 Mayıs 2011; 13:03:10 

quote:

Orijinalden alıntı: vico

ss geldi
0

0

bozuk parayı büyüklüğünü anlamanız için koydum
eğer ben bakarım diyorsanız ve büyüyünce değerlendirecekseniz alın, güzel şey
bizim ev müstakil. bahçede besleriz, böcek yer, doğal gübremiz olur diye geçen sene mayıs ayında 6 tane yavru ördek almıştık. kısa bi süre sonra kutudan ev balkonuna terfi ettiler.. ilk eve geldiklerinden 1 ay sonra ise bahçeye aldık. 6 tanesi de yaşıyordu(3 erkek, 3 dişi) bu kış 2 tanesi öldü(1 dişi, 1 erkek) 2 erkek iktidar kavgası yaşayınca ördeklerden birini başka bir yere gönderdik. 1 erkek 2 dişi kalmıştı ve baya önce dişilerden biri kuluçkaya oturdu, 3 hafta sonra yavruları doğdu(9 adet) bahçede bırakalım doğal ortamlarında büyüsünler dedik ama 9 civciv de öldü öbür dişi doğum yapınca onun yavrularınaa biraz büyüyene dek evde bakacaz... 3 büyük ise bahçede duruyor, anneleri biraz kızgın ama sağlık olsun
açıkcası bizim ördekler çok şanslı bahçe gerçekten yaşam alanı olarak uygun bir yer. eğer böyle bir imkanınız varsa alın besleyin.(bakımına katlanırım derseniz) ayrıca civcivi bilmem ama ördekler hakkında sorularınıza kendi tecrübelerim dahilinde cevap verebilirim

tiplere bak

24076 Mesaj
19 Mayıs 2011; 15:01:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Hacıkafir

Soldan 2.yi bana versene para yumurtluyor.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

61 Mesaj
19 Mayıs 2011; 15:04:03 

Sakın lamba falan koymayın yarına kıvarmış civciv olur yanar hepsi

Kavanoz için sıcak su demiş bir arkadaş evet mantıklu bunu yapın, hatta termos varsa o daha iyi olur ufak termoslardan veya sırf onlara özel su torbası alın içine ılık su koyup havada dikik olacak şekilde bir yere yaslayn hep üzerine pislemezler hemde bütün gece sıcak tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NükleerAkaryakıt -- 19 Mayıs 2011; 15:05:30 >

638 Mesaj
19 Mayıs 2011; 15:50:55 

quote:

Orijinalden alıntı: NükleerAkaryakıt

Sakın lamba falan koymayın yarına kıvarmış civciv olur yanar hepsi

Kavanoz için sıcak su demiş bir arkadaş evet mantıklu bunu yapın, hatta termos varsa o daha iyi olur ufak termoslardan veya sırf onlara özel su torbası alın içine ılık su koyup havada dikik olacak şekilde bir yere yaslayn hep üzerine pislemezler hemde bütün gece sıcak tutar

Lamba koyun dediysek kutusunun içine koysun demedik Gerekli ısıyı verecek mesafede konulacak öneri budur heryerde.Tabi sıcak suda aynı etkiyi oluşturacaksa neden olmasın.

The Week That Never Comes

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Civciv nerden alabilirim?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.343