Şimdi Ara

AMD: Fusion LIano, Sandy Bridge işlemcilerinden %325 daha fazla grafik performansı sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
11.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin önümüzdeki ay içerisinde duyurmaya hazırlandığı yeni nesil Fusion işlemcileri için entegre grafik performansına yönelik test sonuçları gelmeye devam ediyor. Masaüstü sistemler için hazırlanan Fusion-A serisi işlemciler, AMD'nin resmi dökümanlarına göre entegre grafik performansı açısından Intel'in Sandy Bridge işlemcilerine ciddi performans farkı atıyorlar. Haberimizde yer alan dökümanlardan anlaşılabileceği üzere AMD, Fusion-A serisinin %325'e varan oranda daha yüksek performans sunduğunu öne sürüyor.

32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Fusion-A serisi yeni masaüstü işlemciler, Phenom ve Athlon II işlemcilerinde kullanılan K10.5 mimarisinin güncellenmiş versiyonunu temel alıyorlar. Husky kod adını taşıyan çekirdek tasarımının kullanıldığı işlemcilerin en büyük özelliği olarak sahip oldukları entegre grafik özellikleri gösterilebilir. İşlemci modeline göre 160x, 320x ya da 400x paralel işlemcili entegre grafik birimine sahip olan işlemciler, aynı zamanda uyumlu ekran kartlarıyla çift GPU kurulumu da gerçekleştirebiliyorlar.

AMD'nin açıklamalarına göre 400x paralel işlemcili Radeon HD 6550 entegre grafik birimine sahip olan Fusion A serisi işlemciler, aynı segmentteki Intel işlemciler ile kıyaslandığında %325 performans farkı atmayı başarıyorlar. Intel'in Sandy Bridge işlemcilerindeki entegre grafik birimini "iki jenerasyon" eski bir çözüm olarak nitelendiren AMD, Intel'in aynı segmentlerdeki rakip çözümlerine karşı 320x paralel işlemcili entegre grafik biriminin %250, 160x paralel işlemcili grafik birimi ise %100 hızlı olmayı başarıyor.

• Sonunda entegre ekran kartları bir işe yarıyacak.Notebook ve masaüstünde intelin onboard ekran kartları var.Değil oyun oynamak oyuna giriş bile yapmıyor o kadar dandik olabilir grafik performansı.Tamam onboard olarak alıyoruz,kapasitesini biliyoruz ama bu kadar dandik bir ürüne mahkum olmakta istemiyoruz.Bakıyorsun işlemci i7-ram 4gb ekran kartı intel onboard. O ekran kartı varken o işlemci neye yarıyacak o ram neye yarıyacak resmen intel grafik kartı katlediyordu sistemleri.
  • AMD akar!
  • sonuçlar cezbedici ama önemli olan bu işlemciler türkiyede ne zaman satılmaya başlanacak ve fiyatları nasıl olacak?
  • Haydi bakalım inşallah düzgün bir fiyatlandırma stratejisi izlerler de intelin baskınlığını hafifletirler biraz piyasada
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron
    AMD akar!

intel bakar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki pci-ex kartlarda fark var mı?
  • habire haber. çıksın artık şu işlemciler..
  • amd bunu iyi bi şekilde mobil platforma taşırsa ozaman güzel bir rekabet başlar işte. artık amd li taşınabilir bilgisayarları pazarda boy boy görmek istiyorum
  • Boşta kalan gpu, cpu'nun yükünü almadıkça, ister işlemci üstünde olsun,ister anakart üstünde olsun bir anlamı yok benim için. Intel'in ekran kartlarıyla yarışmak hedef olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir197

amd bunu iyi bi şekilde mobil platforma taşırsa ozaman güzel bir rekabet başlar işte. artık amd li taşınabilir bilgisayarları pazarda boy boy görmek istiyorum

hak vermemek elde değil mobil platformda aynı başarıyı elde ederse inteli mobil pazarda çok zorumda bırakır.
  • Daha piyasaya çıkartmamışsın şöyle hızlıyız böyle hızlıyız diyorsun. Adamlar işlemcileri eskitecek AMD biz şu kadar hızlıyız diyor. Aynı zamanlarda çıkartınca konuşun.
  • Casper tepkili
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Daha piyasaya çıkartmamışsın şöyle hızlıyız böyle hızlıyız diyorsun. Adamlar işlemcileri eskitecek AMD biz şu kadar hızlıyız diyor. Aynı zamanlarda çıkartınca konuşun.

Adamlar islemcileri eskitirse, yeni cikmis olacak AMD islemcilerine bakarlar ama daha yakin bir zamanda cikmis olsaydi, Intel almis olan kullanicilar, hali hazirda yeni almis olduklari sistemleri degistirmeyi dusunmezlerdir..

Bu tip durumlarda Intel yeni Update veya Chipset icin hizlandirici bir gelistirme programi cikartir.. Hep boyledir.
  • Kuzey Afrika,İç Asya ve Nihayet Memleketimiz haricinde tüm toprak parçalarında (belki pasifikteki bir kaç ada haricinde) amd-350 fusion işlemcili netbooklar,HP,LG,Sony ,Lenovo tarafından satıladursun , bizler yardır oglu yardır ,n270 atom yok gta oynatır mı corel draw da çızık atar mı,fılm seyredınce yarıda kesılır mı... pil erken bosalır mı vs.re.

yukarıdakı habere konu ıslemcılı sıstemlerı TR'de 2013 te belkı gorururuz ...demedı demeyın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdieDaha piyasaya çıkartmamışsın şöyle hızlıyız böyle hızlıyız diyorsun. Adamlar işlemcileri eskitecek AMD biz şu kadar hızlıyız diyor. Aynı zamanlarda çıkartınca konuşun.
    Adamlar islemcileri eskitirse, yeni cikmis olacak AMD islemcilerine bakarlar ama daha yakin bir zamanda cikmis olsaydi, Intel almis olan kullanicilar, hali hazirda yeni almis olduklari sistemleri degistirmeyi dusunmezlerdir..Bu tip durumlarda Intel yeni Update veya Chipset icin hizlandirici bir gelistirme programi cikartir.. Hep boyledir.

Sen şimdi intel almış birinin sistemini sırf bu fark yüzünden değiştireceğini düşünecek kadar hayalperest misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdieDaha piyasaya çıkartmamışsın şöyle hızlıyız böyle hızlıyız diyorsun. Adamlar işlemcileri eskitecek AMD biz şu kadar hızlıyız diyor. Aynı zamanlarda çıkartınca konuşun.

Adamlar islemcileri eskitirse, yeni cikmis olacak AMD islemcilerine bakarlar ama daha yakin bir zamanda cikmis olsaydi, Intel almis olan kullanicilar, hali hazirda yeni almis olduklari sistemleri degistirmeyi dusunmezlerdir..Bu tip durumlarda Intel yeni Update veya Chipset icin hizlandirici bir gelistirme programi cikartir.. Hep boyledir.

Sen şimdi intel almış birinin sistemini sırf bu fark yüzünden değiştireceğini düşünecek kadar hayalperest misin?

Degistirecegini soylemiyorum ama merak ettiriyor. Sahsen oz kardesim web tasarimi ve reklamcilik uzerine calisan bir adam.. O hep Intel sistemlerini tercih etmistir ve onermistir. (bana ragmen! ) Su anda o bile merak ediyor.."Birisi alir da kullanirsa deniyecegim, eger hosuma giderse alirim.." diyor.. isin komik yani, her zaman benim Windows uzerindeki hizimdan tatmin olmus ve sasirmistir..

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxrunoxxx

Casper tepkili

gülünecek birşey yok ama nedense güldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

quote:

Casper tepkili

tümleşik ekran kartları ile ilgili espirilere konu oluyor casper
  • quote:

Orijinalden alıntı: med_cezir197

quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

quote:

Casper tepkili

tümleşik ekran kartları ile ilgili espirilere konu oluyor casper

o kadar biliyorum sende

tümleşik değil de i7 li makinaya low-end gpu koyup oyun canavarı diye koyduğu modellerle dalga konusu oluyor desek daha doğru
    2gb harici ekran kartı oyun keyfini yaşayın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.