Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fannibal

quote:

Orijinalden alıntı: kılass

ben de buradayım artık gençler :)
    Jon öldü mü harbi ya ?????

bence kesin öldü en azından öyle olsa iyi olur

ne etti hocam size bu jon snow.

• daikataNa~ kullanıcısına yanıt

ondan çok daha sağlam azor ahai teorileri var onları destekliyorum yoksa iyi çocuk :)
  • Yanlız asıl ben şunu merak ediyorum 5. Kitap spoiler
    yabanıllar jon'un öldüğünü duyunca ne yapacak. Jon'u tek sevdiğim kısım ramsay'e karşı savaşma düşüncesiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S A M C R O

Yanlız asıl ben şunu merak ediyorum 5. Kitap spoiler
    yabanıllar jon'un öldüğünü duyunca ne yapacak. Jon'u tek sevdiğim kısım ramsay'e karşı savaşma düşüncesiydi

Benimse tek sevmediğim kısım, adam yeminini bozacaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

@incir reçelşi

Hepsi planlı.

Jon yabanileri kendi yanına çekmek istiyor çünkü biliyor ki Ak Gezenlere karşı birşey yapamazlar, sadece onların ölü ordularının sayılarını arttırırlar. Ayrıca dediğin gibi boru muhabbeti vardı Joramun'un Sur'u yıkabilecek güçte olduğu ve devleri uyandırabildiği iddia edilen antik nesne. Sur'un büyülerle yapıldığı kulaktan kulağa yayılmış bir efsane. Ancak Coldshands'in ben geçemem deyişi bunu kanıtlıyor gibi. Sur'un büyüyle yapıldığı muhabbeti ilk kitapta geçiyor, Yaşlı Nine Bran'a söylüyordu sanırım.

Aegon isim olarak ilk kitaptan beri var. Hatta ikinci kitapta Dany onu Ölümsüzler Evi'ne girdiğinde gördüğü imgelerin birinde görüyor. Rhaegar, Aegon'un beşiğinin başına gelip ''Vaadedilen Prens'' diyor çocuğu için.

Aegon'un isim olarak geçtiğini biliyorum.Benim merak ettiğim,Martin amca Aegon'un yaşadığını önceden haber veriyor muydu?Diğer kitaplarını da okumuşsunuz.Bir yerde Robert isyanı diye bir bölüm varmış.Acaba orada bunu detaylı olarak anlatıyor mu?
    Coldshans,siyah el mi oluyor?Bizim çevirmen bize böyle tanıttı.Sam'ı gizli kapıdan geçirmişti ve orada kapıdan geçemeyeceğini çünkü büyü ile yapılmış olduğunu söylemişti.Sonra Bran'ı götürmüştü.Sanırım aynı kişiden bahsediyoruz.Bence Jon yabanilerin arasında vakit geçirirken onlara karşı empati besledi.Çünkü sırf bir bölgedeki yabanileri kurtarmak için gemileri göndermişti ve hepsi batmıştı.Ve hala karadan yardım götürmeyi düşünüyordu.Peki hocam Jon'un bu büyüden haberi var mıydı?Sanki ilk kitapta Benjen ona anlatıyor diye hatırlıyorum.Benim asıl şaşırdığım konu,Jon ya da gece nöbetçileri tarafından bu büyü muhabbeti hiç geçmedi.Biri de demedi ki,büyüden yapılmış söylentiler hep var acaba biz yabanileri almakla iyi mi ediyoruz yoksa boşuna mı içeriye alıyoruz.Eğer gerçekse o zaman savaşmaya bile gerek yok.Nasıl olsa Sur'un arkasında güvendeyiz.O zaman biz niye bunları alıyoruz?Sonuçta gece nöbetçileri yabanilerden hoşlanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incir reçelşi -- 29 Kasım 2014; 1:25:36 >

• yahu beyler ejderhaların dansı da bitti kitap 2016 da çıkacak falan diyorsunuz ben ne yapıcam o zamana kadar
    başka önerebileceğiniz yan seri falan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteroldoktor

yahu beyler ejderhaların dansı da bitti kitap 2016 da çıkacak falan diyorsunuz ben ne yapıcam o zamana kadar
    başka önerebileceğiniz yan seri falan var mı ?

Okumadıysan cypon'un çevirdiği dunk ve egg serisi var kesmez ama onu okuyabilirsin.

• S A M C R O kullanıcısına yanıt
    Buldum hocam onları okuyorum şimdi teşekkürler
  • evet beyler madem kitaba daha yaklaşık 2 yıl var ben de yüzüklerin efendisi serisine başlıyorum bu pazartesi :))

• Dirilen Catelyn'in maceraları kitapta kimin bölümlerinde anlatılıyor ve Kılıçların Fırtınası kısım ikideyim, bu kitapta çıkıyor mu ortaya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Dirilen Catelyn'in maceraları kitapta kimin bölümlerinde anlatılıyor ve Kılıçların Fırtınası kısım ikideyim, bu kitapta çıkıyor mu ortaya?

Vardı galiba o kitapta tam emin degilim ama.

• Arkadaşlar Dunk & Egg'in çizgi roman versiyonunu gören bulan var mı? Anca amazonda var, bulamadım başka.
  • Merhabalar ilk kitap olan taht oyunlarının sonlarına geldim fakat okul dolayısıyla biraz yavaş okudum başlayalı 1.5 ay oldu ve her ne kadar baş karakterlerde sıkıntım olmasa da diğer karakterlerde çok sıkıntı çekiyorum (sör'ler diğer yardımcı karakterler) ne yapmalıyım dizinin 1.sezonunu izleyip 2.kitaba mı geçiyimm yoksa direk 2.kitaba mı geçiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kose81

Merhabalar ilk kitap olan taht oyunlarının sonlarına geldim fakat okul dolayısıyla biraz yavaş okudum başlayalı 1.5 ay oldu ve her ne kadar baş karakterlerde sıkıntım olmasa da diğer karakterlerde çok sıkıntı çekiyorum (sör'ler diğer yardımcı karakterler) ne yapmalıyım dizinin 1.sezonunu izleyip 2.kitaba mı geçiyimm yoksa direk 2.kitaba mı geçiyim

Öyle yapma diziyi komple bitir, öyle tüm kitapları oku ya da tam tersi, bana kalırsa önce diziyi bitir, spoiler yemediysen çok daha zevk alırsın.
  • quote:

Merhabalar ilk kitap olan taht oyunlarının sonlarına geldim fakat okul dolayısıyla biraz yavaş okudum başlayalı 1.5 ay oldu ve her ne kadar baş karakterlerde sıkıntım olmasa da diğer karakterlerde çok sıkıntı çekiyorum (sör'ler diğer yardımcı karakterler) ne yapmalıyım dizinin 1.sezonunu izleyip 2.kitaba mı geçiyimm yoksa direk 2.kitaba mı geçiyim

Dizide karakterlerin öyle ayrıntılı işlendiğini hatırlamıyorum. Direk 2. kitaba geç bence.
  • Spoiler yedim bikaç tane ama kitabı okumak daha zevkli sanki 1.kitap bitsin 1.sezonu izlliyicem sonra 2.kitaba geçicem çünkü cidden baya bişey karıştırıyorum ilk kitaptan
  • quote:

Spoiler yedim bikaç tane ama kitabı okumak daha zevkli sanki 1.kitap bitsin 1.sezonu izlliyicem sonra 2.kitaba geçicem çünkü cidden baya bişey karıştırıyorum ilk kitaptan

Önce diziyi izleyebilirsin çünkü benim gibi önce kitapları okursan sonradan diziyi izlerken dizi inanılmaz yavan kalıyor. Bu serinin kesinlikle kitapları okunmalı, kitaplarda dizide olmayan detaylar var. Birde kitapların arkasında indeks kısmı var oradan unuttuğun karakterlere bakabilirsin

• Kılıçların Fırtınası'nı bitirdim sonunda, harbiden herkesin dediği gibi serinin en iyi kitabı. 2. kısımda olaylar üstüne olaylar vardı hep.

• Jon ölüyor mu yoksa ilerleyen bölümlerde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramiz Karaeski -- 8 Ocak 2015; 11:58:33 >
  • Mesajınızı spoiler içine alın.
    Jon içinde farklı teoriler var. Ölüp geri gelecek diyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.