Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Su konuyu her gordukce 6.kitapla ilgili yeni bir haber mi var diye heyecanlaniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.Dizinin her sezonu bir kitaba mı eşit gidiyor? Şu an dizinin güncel bölümündeyim yani 4. sezon bitti 5'i bekliyorum.Çoğu kişi kitabın değiştirilmeden diziye aktarıldığını bu nedenle işlenmiş kitapları okumasakta olur diyor sizcede doğru mu bu? 1. kitaptan mı başlamalıyım yoksa 5'den mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Merhaba arkadaşlar.Dizinin her sezonu bir kitaba mı eşit gidiyor? Şu an dizinin güncel bölümündeyim yani 4. sezon bitti 5'i bekliyorum.Çoğu kişi kitabın değiştirilmeden diziye aktarıldığını bu nedenle işlenmiş kitapları okumasakta olur diyor sizcede doğru mu bu? 1. kitaptan mı başlamalıyım yoksa 5'den mi?

Dostum kitapla dizi ayrı dünyalar bana sorarsan. Ben ilk sezonu izlediğim için 2. Kitaptan başlamıştım ama pişman oldum. Keşke ilk kitaptan başlasaydım dedim( ki ilk sezon kitabına en yakın olandı).

• quote:

Orijinalden alıntı: SirDavos

quote:

Merhaba arkadaşlar.Dizinin her sezonu bir kitaba mı eşit gidiyor? Şu an dizinin güncel bölümündeyim yani 4. sezon bitti 5'i bekliyorum.Çoğu kişi kitabın değiştirilmeden diziye aktarıldığını bu nedenle işlenmiş kitapları okumasakta olur diyor sizcede doğru mu bu? 1. kitaptan mı başlamalıyım yoksa 5'den mi?

Dostum kitapla dizi ayrı dünyalar bana sorarsan. Ben ilk sezonu izlediğim için 2. Kitaptan başlamıştım ama pişman oldum. Keşke ilk kitaptan başlasaydım dedim( ki ilk sezon kitabına en yakın olandı).

Hocam 5 den baslarsam cok büyük sıkıntı olmaz değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SirDavos

quote:

Hocam 5 den baslarsam cok büyük sıkıntı olmaz değil mi?

Dizi 4. sezonla 3. kitabı bitirdi, yani başlarsan 4. kitaptan (Kargaların Ziyafeti) başlaman gerekiyor. 4. kitaptan başlarsan çoğu şeyi anlamazsın. Dizide gösterilmeyen bir sürü karakter, bahsedilmeyen olay var. İlk 2 sezonla ilk 2 kitap neredeyse senkronize ilerledi, ama 3. sezondan itibaren iyice kopmaya başladı. Bence kesinlikle ilk kitaptan başlamalısın, ama başlama imkanım yok dersen en azından 3.kitaptan başla.

• ben de buradayım artık gençler :)
    Jon öldü mü harbi ya ?????
  • Gençler dağ ölmedimi ya ?
  • Millet de senin bildiğin kadar biliyor.

Fakat Azor Ahai'nin kehanete göre ölüp dirilmesi gerekiyor.Jon ölecek.Melisandre diriltecek sonra Jon Melisandre'yi öldürecek.Kılıcıyla bütün Akgezenleri öldürecek.

Boru değil Ejderha kayası prensinin oğlu.

Bu benim teorim.Daha doğrusu teoriler içinde inandığım teori.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar Targaryen

Millet de senin bildiğin kadar biliyor.

Fakat Azor Ahai'nin kehanete göre ölüp dirilmesi gerekiyor.Jon ölecek.Melisandre diriltecek sonra Jon Melisandre'yi öldürecek.Kılıcıyla bütün Akgezenleri öldürecek.

Boru değil Ejderha kayası prensinin oğlu.

Bu benim teorim.Daha doğrusu teoriler içinde inandığım teori.

hocam ben de Hayalet'in içine gireceğine dair olan teoriye inandım ya. kitabın başında anlatılan Varamyr gibi olacak bence. Yoksa neden o Varamyr'i anlattı ki uzun uzun?

• Benim de teorim o yonde.Zaten George Martin'i karakterlerini oldurmesiyle taniyoruz Jon'a neden farkli davransin?

Ama Jon'un olmesini istemiyorum tabi sadece objektif yaklasiyorum olaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: decotrk

Benim de teorim o yonde.Zaten George Martin'i karakterlerini oldurmesiyle taniyoruz Jon'a neden farkli davransin?

Ama Jon'un olmesini istemiyorum tabi sadece objektif yaklasiyorum olaya.

hocam bu adam Ned'i Robb'u öldürdü. Joffrey'i bile öldürdü. bence de Jon'a acımaz. Ama Stark yanlısı bizler Jon'un ölmesini yediremiyoruz sadece
  • Ah ah kitabi unutucam artik 2 sene oldu bitireli ilk bitirdigimde jonla ilgili baya bir teori kurmustum kafamda ama ilgimi kaybetmeye basliyorum yavas yavas.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mars.

Ah ah kitabi unutucam artik 2 sene oldu bitireli ilk bitirdigimde jonla ilgili baya bir teori kurmustum kafamda ama ilgimi kaybetmeye basliyorum yavas yavas.

hocam ben bitireli 10 gün felan oldu ben bile şimdiden unutmaya başlıyorum yaaa nası hatırlayacaz acaba yeni kitap çıktığında
  • Seriyi seviyorum ama 9 kitabi bi daha da okuyamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mars. -- 11 Ekim 2014; 2:05:27 >
  • John'u starktan saymayan bir ben varım sanırım Baştan beri hiç kanım ısınmadı.
  • o değil de ned stark'ın hiç kuzeni falan yokmu binlerce yıllık stark ailesinde 1'den fazla çocuk yapan tek stark ned stark mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: elured

o değil de ned stark'ın hiç kuzeni falan yokmu binlerce yıllık stark ailesinde 1'den fazla çocuk yapan tek stark ned stark mı

Lyanna Stark öldü, Benjen Stark'ın akıbeti belli değil.
  • Sanırsam ned starkın yaptığı tek onursuzca davranış 7 ye 3 girmesiydi

• quote:

Sanırsam ned starkın yaptığı tek onursuzca davranış 7 ye 3 girmesiydi

O üç kişiye diyardaki kimse üçe üç girmezdi, o yüzden sıkıntı yok. Ekmek keser gibi keserler adamı ki kestiler de zaten, 2 kişi sağ kaldı 7 kişi içinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Sanırsam ned starkın yaptığı tek onursuzca davranış 7 ye 3 girmesiydi

O üç kişiye diyardaki kimse üçe üç girmezdi, o yüzden sıkıntı yok. Ekmek keser gibi keserler adamı ki kestiler de zaten, 2 kişi sağ kaldı 7 kişi içinden.

O 3 kişinin yerinde syrio forel reyiz olaydi 7ye tek alirdi onlari

• 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.