Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dizinin 4 sezonunu da izledim. Ayrıca daha önce ilk kitabın yarısını okumuştum. Şimdi kararsız kaldım, seriye baştan başlamalı mıyım? yoksa diziden mi takip etmeliyim?
    Birçok kişi kitabı okuduktan sonra diziyi beğenmediklerini söylüyorlar. Sizce ne yapayım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meteormta

Arkadaşlar dizinin 4 sezonunu da izledim. Ayrıca daha önce ilk kitabın yarısını okumuştum. Şimdi kararsız kaldım, seriye baştan başlamalı mıyım? yoksa diziden mi takip etmeliyim?
    Birçok kişi kitabı okuduktan sonra diziyi beğenmediklerini söylüyorlar. Sizce ne yapayım ?

Ben ilk sezonu izlemiştim. Sonra gittim kitapları aldım. Daha da diziyi izleyemez oldum. Bana göre dizi kitabın yanında çok vasat. Bence kitapları oku.
  • Oliver_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kitaplarını okumak daha mantıklı geldi bana da , bu olayı en son Harry Potter da yaşamıştım :) ilk 3 kitabını okumama rağmen filmden bin kat zevk almıştım. Yorumunuz için teşekkürler.

Ayrıca bir soru daha soracağım. Sizce kitapları Türkçe mi okumak daha iyi yoksa biraz kasıp yarım yamalak da olsa İngilizce mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meteormta

Teşekkür ederim kitaplarını okumak daha mantıklı geldi bana da , bu olayı en son Harry Potter da yaşamıştım :) ilk 3 kitabını okumama rağmen filmden bin kat zevk almıştım. Yorumunuz için teşekkürler.

Ayrıca bir soru daha soracağım. Sizce kitapları Türkçe mi okumak daha iyi yoksa biraz kasıp yarım yamalak da olsa İngilizce mi ?

O konuda hiçbir bilgim yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Off off altıncı kitap gelse de okusak ya. Adam artık örnek bölüm yayınlamayı da bıraktı. Dunk ile Egg'i de yayınlamıyor. Beşinci sezonun senaryo yazımında da yer almayacakmış, bitirmem gereken kitaplar var demiş. Bitir artık be Martin. 3 sene oldu Ejderhalarla Dans çıktığından beri.

Sanırım bölüm yazmamasının sebebi kitabı bitirmesi içinmiş.Bence bitirdi de rütuşları yapıyor artık.Bir insan 3 yılda bir kitap yazamaz mı yahu?

• arkadaşlar, bu seride saatte kaç sayfa okuyabiliyonuz?

ben epey hayal kurarak, dizideki karakterleri de gözümde canlandırarak okuyorum. bu halde okuma hızım saatte 35 sayfa civarı. sizler ne alemdesiniz? ben mi çok sindire sindire, çok yavaş okuyorum yoksa herkes mi böyle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: artı bir

arkadaşlar, bu seride saatte kaç sayfa okuyabiliyonuz?

ben epey hayal kurarak, dizideki karakterleri de gözümde canlandırarak okuyorum. bu halde okuma hızım saatte 35 sayfa civarı. sizler ne alemdesiniz? ben mi çok sindire sindire, çok yavaş okuyorum yoksa herkes mi böyle?

Hocam ben sevdiğim kitapları yavaş okuyamıyorum. O yüzden saatte 50-60 sayfa okuyorum. Yavaş okursam sıkıntı basıyor.
  • Arkadaşlar elimde Narnia Günlükleri full seri ve ulysses moore serisinin ilk 6 kitabı mevcut. Elinde full seri Taht Oyunları kitabı olanlarla takas edebilirim. Konu için ;http://forum.donanimhaber.com/m_95407323/f_//tm.htm#95412079
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßohemian

Hazır konusu açılmışken bir şey sorayım: bloodraven neden bran'i seçti? Yani bir sürü warg ve yeşilgören varken neden o? Mesela jojen bile daha yetenekli değil mi, jojen yeşilgörü sahibi ama bran sadece warg... Belki bloodraven bu seçiminin nedenine değinmiştir ama hatırlayamadım.

Not: arkadaşlar tartışılan konu ne olursa olsun ve fikirler ne kadar zıt olursa olsun hakaret etmek çok çirkin bir davranış. Üstelikte hakaret eden kişilerin fikirlerinin de önemi kalmıyor, okuyası gelmiyor insanın bir daha.

bran krallıkta birşeyleri değiştirecek güce sahip bir soyad taşıyor bundan olabilir veya bildiğimiz gibi bran hodor'un içine girdi ve insan içine giren ilk warg oldu bu da onu çok güçlü bir warg yapar bu ikisinden başka sebep olduğunu sanmıyorum

• Haydi bakalım, kitaplarımızda geldi. Vira BİSMİLLAH :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyaoblomov -- 2 Ağustos 2014; 16:09:55 >

• İyi eğlenceler hocam, bu konularda çok dolaşmayın size tavsiye. Heryer spoiler kaynıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiGER001

İyi eğlenceler hocam, bu konularda çok dolaşmayın size tavsiye. Heryer spoiler kaynıyor...

Sağolasın hocam tavsiyen için, okumaya başladık spoiler görmez artık gözüm
  • Önceden bu konu ve dizi konusuna girmeye çekinirdim spoiler korkusundan şimdi serinin çıkan kitaplarını okudum rahat rahat gezmek varmış buralarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fannibal

quote:

Hazır konusu açılmışken bir şey sorayım: bloodraven neden bran'i seçti? Yani bir sürü warg ve yeşilgören varken neden o? Mesela jojen bile daha yetenekli değil mi, jojen yeşilgörü sahibi ama bran sadece warg... Belki bloodraven bu seçiminin nedenine değinmiştir ama hatırlayamadım.

Not: arkadaşlar tartışılan konu ne olursa olsun ve fikirler ne kadar zıt olursa olsun hakaret etmek çok çirkin bir davranış. Üstelikte hakaret eden kişilerin fikirlerinin de önemi kalmıyor, okuyası gelmiyor insanın bir daha.

bran krallıkta birşeyleri değiştirecek güce sahip bir soyad taşıyor bundan olabilir veya bildiğimiz gibi bran hodor'un içine girdi ve insan içine giren ilk warg oldu bu da onu çok güçlü bir warg yapar bu ikisinden başka sebep olduğunu sanmıyorum

Varamyr diye bi varg vardı hatırladığım kadarıyla insanlara geçiş yapabiliyordu. Yani bran bu konuda ilk ve tek değil.

• ban yememek için spoiler içine aldım cevabı

varamyr thistle diye bi kadının içine girmeye çalıştı ama başaramamıştı varamyr ve thistle ın ruhları thistle ın bedeni için kavga etmişti thistle kendi dilini ısırıp kesip tükürmüştü en sonunda varamyr (galiba bir büvet ağacının içinden orada ağır betimlemeler vardı tam çıkaramadım) thistle ın mavi gözlü ölü bedenini gördü onun da kendisini gördüğünü düşündü ve bitti o bölüm

bu olay da bran i insan içine giren ilk varg yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bran the Builder -- 4 Ağustos 2014; 23:03:26 >
  • quote:

ban yememek için spoiler içine aldım cevabı

varamyr thistle diye bi kadının içine girmeye çalıştı ama başaramamıştı varamyr ve thistle ın ruhları thistle ın bedeni için kavga etmişti thistle kendi dilini ısırıp kesip tükürmüştü en sonunda varamyr (galiba bir büvet ağacının içinden orada ağır betimlemeler vardı tam çıkaramadım) thistle ın mavi gözlü ölü bedenini gördü onun da kendisini gördüğünü düşündü ve bitti o bölüm

Yapmaz çünkü insan içine warg olmak, warglık yasaklarından belki en büyüğü. Bu da daha önce warg olup insan bedenine girmiş olanlar olduğu anlamını taşıyor. Yasak olmasının sebebi de zaten Varamyr'in başına gelenler. O mücadeleden sağ çıkmak çok zor olduğu için komple yasaklanmış insan içine warg olmak. Yine aynı şekilde warg olmuşken insan eti yenmesi veya diğer bir hayvanla çiftleşilmesi de yasaklar arasında.

Bran'ın Hodor'un zihni ile çekişme yaşamamasının sebebi, ikili arasında dostluktan yakın bir ilişki ve güven olması ile Hodor'un zihinsel olarak ''zayıf'' biri olması. Bran, Hodor'un bedenine girdiğinde Hodor'un bilincinin Bran'ın ulaşamayacağı bir köşeye saklandığını hissediyor. Normalde saklanmak yerine mücadele etmesi lazım. Doğal olan o.

Bran'ın olayı warglığında değil, yeşilgören olmasında. Kankuzgun'un dediği gibi 1000 İlk İnsan kanı taşıyanda biri warg olabilirken, 1000 wargdan biri yeşilgören olabiliyor.

• quote:

quote:

Yapmaz çünkü insan içine warg olmak, warglık yasaklarından belki en büyüğü. Bu da daha önce warg olup insan bedenine girmiş olanlar olduğu anlamını taşıyor. Yasak olmasının sebebi de zaten Varamyr'in başına gelenler. O mücadeleden sağ çıkmak çok zor olduğu için komple yasaklanmış insan içine warg olmak. Yine aynı şekilde warg olmuşken insan eti yenmesi veya diğer bir hayvanla çiftleşilmesi de yasaklar arasında.

Bran'ın Hodor'un zihni ile çekişme yaşamamasının sebebi, ikili arasında dostluktan yakın bir ilişki ve güven olması ile Hodor'un zihinsel olarak ''zayıf'' biri olması. Bran, Hodor'un bedenine girdiğinde Hodor'un bilincinin Bran'ın ulaşamayacağı bir köşeye saklandığını hissediyor. Normalde saklanmak yerine mücadele etmesi lazım. Doğal olan o.

Bran'ın olayı warglığında değil, yeşilgören olmasında. Kankuzgun'un dediği gibi 1000 İlk İnsan kanı taşıyanda biri warg olabilirken, 1000 wargdan biri yeşilgören olabiliyor.

1000x1000 yani milyonda bir. Westerosun nüfusunu bilmiyorum ama bu oran atıyorum türkiye için bile hiç de düşük sayılmaz, 70-80 kişiye denk gelir. Yani branin tek özelliği bu olmamalı. Ayrıca jojenin bile yeşilgörü gücü daha fazla sanırım, tüyaları sayesinde aldı brani taa bloodravene götürdü. Branin bir stark olması da çok önemli bir özellikmiş gibi gelmiyor bana. Bence başka bir iş var.

• HEP OKUMAYI İSTEDİĞİM FAKAT İKİNCİ ELİNİ BULAMADIĞIM KİTAP.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybursa

HEP OKUMAYI İSTEDİĞİM FAKAT İKİNCİ ELİNİ BULAMADIĞIM KİTAP.

Kardeş burası sözlük sitesi değil yanlış geldin heralde.
  • quote:

quote:

quote:

1000x1000 yani milyonda bir. Westerosun nüfusunu bilmiyorum ama bu oran atıyorum türkiye için bile hiç de düşük sayılmaz, 70-80 kişiye denk gelir. Yani branin tek özelliği bu olmamalı. Ayrıca jojenin bile yeşilgörü gücü daha fazla sanırım, tüyaları sayesinde aldı brani taa bloodravene götürdü. Branin bir stark olması da çok önemli bir özellikmiş gibi gelmiyor bana. Bence başka bir iş var.

Westeros'un nüfusu değil önemli olan. Önemli olan İlk İnsan kanı taşıyor olmak. Bu da elbette ender bir özellik oluyor. İşin içinde başka bir iş olduğunu en başından beri söylüyorum ben. Çünkü Bran'ın hikayesinin öngörülebilir bir ilerleyişi, sonu yok.

Ben hala Kankuzgun'un kötü olmasa da Bran'ın kötü etkileneceği bir planı olduğunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.