- x
4 yıllık üniversiteden 2 yıllık diploma
7 Cevap8959 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

58 Mesaj
18 Mayıs 2011; 15:26:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar merhaba,

4 yıllık bi üni okuyorum suan 2. yılım. ancak bu okuldan ayrılmak istiyorum okuldan ayrıldıgımda bana ön lisans belgesi verebileceklerini söylediler. bu işime yarar mı sizce ne yapmam lazım yatay geçiş yapabileceğim önerebileceğiniz üniler varmı ? Bölüm : Uluslararası Lojistik hangi ünilerde vardır bu bölüm ?

229 Mesaj
20 Mayıs 2011; 13:49:00 

bu konuyu bende çok merak ediyorum.bende örgün öğretimde 4 yıllık işletme okuyorum bu sene ilk senem ama 2.sınıfı bitirip alttan ders bırakmadan önlisans diploması alabilirmiyim?

765 Mesaj
20 Mayıs 2011; 16:45:23 

saçmalamayın beyler

977 Mesaj
20 Mayıs 2011; 19:23:06 

Evet lisans öğreniminize devam ederken şayet ilk 2 yılın derslerini tamamlamışsanız önlisans diploması alabiliyorsunuz.Bunun şartları şöyle ilk 2 yılın derslerini hepsi alınmış ve başarılmış ayrıca bu dersler ortalamasının mezun olabilmek için gerekli not ortalaması olması gerekiyor.Çoğu okulda mezun olabilme notu 4 üzerinden 2 dir.Kimisinde 2.5 tir.Bunu öğrenci işlerine sorarsınız.Alınan diploma üzerinde önlisans diploması diye yazıyor.Örnekleyecek olursak; bir kişi, herhangi bir ünivin iktisadi idari bilimler fakültesi işletme bölümünden önlisans diploması almış olsun.

xxx isimli kişi iktisadi idari bilimler fakültesi işletme bölümünün derslerinin ilk 2 yılını başarıyla tamamalayarak bu diplomayı almaya hak kazanmıştır.

Bu diploma herhangi bir alan belirtmez.Dolayısıyla siz sadece önlisans mezunu olmuş olursunuz.Eğer sınava girmişseniz ,kpssde "herhangi bir önlisans programı mezunu olmak" başlığı altındaki kadrolardan seçim yapabilirsiniz.Ayrıca belirtmek gerekir ki bu diplomayı aldıktan sonra kaydınızı sildirmeniz gerekiyor, dvam edemiyorsunuz.DGS ye girip herhangi bir bölüme dikey geçiş yapamıyorsunuz.

229 Mesaj
21 Mayıs 2011; 0:56:23 

bilgiler için sağolun

58 Mesaj
21 Mayıs 2011; 1:50:06 

bilgiler için cok tsk ederim.

977 Mesaj
21 Mayıs 2011; 21:20:11 

rica ederim.

0 Mesaj
29 Eylül 2012; 21:52:17 

ya bende bişey sorucam 4 yıllık bitki koruma(ziraat mühendisliği) okuyorum 2 yılı tamamlayıp bıraksam bana ziraat teknikeri belgesi verilirmi yoksa sadece 2 yıllık mezunmu olurum.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » 4 yıllık üniversiteden 2 yıllık diploma
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250