Şimdi Ara

Asus'un Bulldozer işlemcileri için hazırladığı 990FX Sabertooth anakartı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
14.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Bulldozer tabanlı yeni nesil işlemcileri için Haziran ayında yapılacak lansman etkinliğine hızla yaklaşıyoruz. Firmanın mevcut yol haritasına göre 7 Haziran'da Las Vegas'daki E3 Fuarı'nda tanıtılması beklenen Bulldozer tabanlı FX işlemci ailesi için anakart üreticileri de hazırlıklarını tamamlamak üzere. Yeni işlemcilerin BIOS güncellemesi ile Soket AM3 formundaki mevcut anakartlarda çalışabileceği noktasında tartışmalar devam ededursun, anakart üreticileri Soket AM3+ formundaki 9 serisi anakartlar ile yine yeni bir yarışın içerisine girecekler. Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Asus, AMD'nin Bulldozer tabanlı işlemcilerini özel tasarımlı çok sayıda yeni anakart ile karşılamaya hazırlanıyor.

Asus'un Bulldozer işlemcileri için hazırladığı 990FX Sabertooth anakartı ortaya çıktı

Askeri standartlarda dayanıklılık sunan yüksek kaliteli komponentlerle donattığı Sabertooth serisi anakartlarla Intel platformunda yeni bir kulvar yaratan ve sunucu serisi anakartların yüksek kararlılık özelliklerini son kullanıcılara yönelik performans ve hız aşırtma özellikleriyle buluşturan Asus, ürün gamına AMD tabanlı çözümler de ekliyor. Asus'un 990FX+SB950 yonga setini kullanan Sabertooth serisi yeni anakartı, ana tasarım özellikleriyle serinin Intel tabanlı üyeleriyle büyük benzerlikler taşırken başta soğutucu tasarımı olmak üzere komponent diziliminde bazı güncellemelerin yer aldığını görüyoruz. Dört adet DIMM slotu üzerinden 16GB'a kadar 2000MHz+ seviyesinde çift kanal bellek desteği sunan anakarta 8+2 fazlı Digi+VRM tasarımı eşlik ediyor. Üzerinde dört adet PCIe slotu bulunan ve çoklu ekran kartı kurulumları için hem Crossfire/Quad Crossfire hem de SLI/Quad SLI desteği sunan anakart, TUF Thermal Radar teknolojisi ile geliyor ve üzerinde yer alan 6 farklı ısı sensörü ile sistemin termal durumunu gerçek zamanlı olarak aktarabiliyor.

Asus'un devrimsel olarak nitelendirdiği sermaik kaplama teknolojisi ve bakır tabanlı ısı borusuna sahip özel soğutucu tasarımı ile geleneksel anakart soğutucularına göre 1.5 kata varan oranda daha iyi soğutma performansı sunduğu belirtilen anakart, yüksek performans tutkunlarının yanı sıra AMD'nin 8 çekirdekli Bulldozer FX işlemcileriyle üst seviye iş istasyonu oluşturmak isteyenlerin de öncelik tercihleri arasında yer alacak gibi görünüyor. Haziran ayında pazara sürülecek 990FX Sabertooth'un detayları şu şekilde;

• Bumudur budur.

AMD kullanıcısı ve Sabertooth hayranı olarak şuana kadar duyduğum en güzel haber diyebilirim. Sistem yenilemeyi düşünüyorudum Bulldozer işlemci ailesinin çıkmasını bekleyeyim dedim iyiki beklemişim Bu anakart ile Bulldozer işlemcili bir sistem yapacağım piyasaya sürülmesini 4 gözle bekliyorum.

Asusu seviyorum ya şuan için aklımda tasarladığım ve kuracağım yeni sistem muhtemel şöyle olucak:

-8 çekirdekli 3,2 Ghz veya üzeri Bulldozer İşlemci
    -Asus Sabertooth 990FX Anakart
    -Asus 6950 DirectCU II Ekran Kartı
    -Thermaltake ToughPower Grand 1050W
    -Ram için anakartın çıkmasını beklicem sıkıntı yaratmayacak bir seçim yaparım.
    -Thermaltake Element G Black Kasa şuan kullandığım kasa gayet memnunum değiştirecek olursam Thermaltake Level10 GT alırım muhtemelen.
    -Akasa NERO CPU soğutucu kullanıyorum umarım soket konusunda sıkıntı yaşamam yaşarsam CPU soğutucu yoluda görüncek :D

Yukarda saydığım sistemi toplamak için 4 gözle Bulldozer işlemci ve Bu anakartın çıkını bekleyeceğim.

Bide henüz fiyat aralığı belirtilmemiş anakartın umarım 300 $ seviyesinin üstünde olmaz :((

• Teşekkürler..
    Ucuz anakartlar istiyoruz ne o öyle bir laptop/netbook parası anakartlar uçmuş durumda.
  • @IronFist_InFlames

Kuracağın sisteme bir de güzelinden bir ssd eklemeni tavsiye ederim :)Hızlı bir bilgisayarın ihtiyaç duyduğu tek kan ssd. Kullanmadan önce bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum.
  • Umarım işlemcilerde bu kart gibi xtreme olur. Bakalım bulldozer çıksında anakartı sonra düşünürüz. Tek ümidim adı gibi diğer işlemcileri ezip geçmesi...
  • değişen hıcbırşey yok..birkac süsleme değişen çipset ve soket yapısı ..890fx i 990 dan ayıran faktör nedır soket yapısı dısında nerdeyse hıc..ticaret ugruna sırf mıllet para harcasın dıye çipset farklılıgı yaratılıyor..bir de fiyatlarının nerdeyse bir sistem fıyatına ulasması da abartılıgının daniskası
  • İlk defa bu kadar ihtişamlı ve güzel bir Amd anakart görüyorum belki bunda
    Asusun şu korkunç soket tipine bulduğu kendi çözümün etkisi de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 18 Mayıs 2011; 14:37:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbloodedman

@IronFist_InFlames

Kuracağın sisteme bir de güzelinden bir ssd eklemeni tavsiye ederim :)Hızlı bir bilgisayarın ihtiyaç duyduğu tek kan ssd. Kullanmadan önce bu kadar fark edeceğini düşünmüyordum.

Kesinlikle haklısın sistem upgrade yaparken alacaklarımdan biride SSD olucak zaten. Makina ne kadar hızlı olursa olsun disclerin yazma ve okuma hızları düşük olduğu sürece bi halta yaramıyor. Umarım yavaş yavaş SSD lerde ucuzlar :))
  • Anakartınız BIOS desteğiyle Bulldozer destekliyorsa, değiştirmenin hiçbir manası yok benim için. 150 liralık MSI 870-G54 bile iyi bir tercihtir, tabiki bütçesi iyi olan gidip alabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Anakartınız BIOS desteğiyle Bulldozer destekliyorsa, değiştirmenin hiçbir manası yok benim için. 150 liralık MSI 870-G54 bile iyi bir tercihtir, tabiki bütçesi iyi olan gidip alabilir.

am3 anakartların bulldozer işlemcilerle stabilite sorunu oluşturacağına dair tartışmalar var
  • @QrY! bence de :D Sonuçta elinde anakartı olanlar ve bulldozer'e geçmek isteyenler deneyebilir ancak elinde anakartı olmayan birisi direk bulldozer işlemciye geçecekse anakarta vereceği aradaki farkı gözden çıkartabilir bana göre :D Riske girmeye bence gerek yok :D

Bende yeni sistem alıcam 1-2ay içerisinde BullDozer x8 8130P beklediğim gibi olursa veya beklentime yakın olursa seçimimi Bulldozer'den yana kullanıcam. Bu arada modül yapısından dolayı BullDozer işlemcilerde HThreading benzeri bir sistem var ama donanımsal olarak yapılıyor burada. Dolayısıyla 4modüllü bir işlemci 4çekirdek 8sanal çekirdek gibi düşünülebilir :D o yüzden x8 Bulldozer işlemcilerin 2600K ile denk veya birazcık daha fazla performans bekliyorum...
  • 250 dolar civarı olursa gözüm kapalı alacağım bir kart olur..Helede işlemciler çıkana kadar yeni revizyonları çıkarsa tadından yenmez...
  • kalite istiyorsanız alın yok 150 dolarlık anakart bana yeter diyorsanız hay hay piyasada dolu var
  • Gerçekten yine bir Askeri Sınıf anakart görünümünde, yani Sabertooth klasik ve güçlü olma yolunda sağlam adımlar atıyor :)
  • Çok şık bir anakarta benziyor bakalım performansı nasıl olucak. Gerçekten haziran ayını şenlendiren buldozer işlemciler ve akabinde piyasada olan anakartlar olucak gibi
  • Kart çok iyi görünüyor. Fiyatı ne olacak bakalım. Bulldozeri bekliyoruz bizde.
  • Aslında bu anakartla phenom2 x4 overclock potansiyeli nasıl olur? :D
  • yüksek bir sistem toplayacaklar için Bulldozer iyi bir seçim olacakdır ve GTX 590 ekran kartı ve Asusun Bulldoze için çıkardığı 990FX+SB950 anakartı oldukça iyi bir seçim olacakdır
  • erken yenilemişim pc yi vallaha... gerçi o kadar fark yok gibi 890fx ile bilemedim şimdi
  • kart çok güzel gözüküyor,alsam kullanmam çerçeveletir duvarıma asarımfx değil de 990x chipset haberlerini bekliorum 4 gözle.sli destekleyebileceği de haber olmuştu forumda,böyle durumda orta falli bir 990x chipset kart ile anakart olayı en az 3-4 sene çözülür.125-140 watt am3 ve am3+ lara destek verecek,8x hızında cf ve sli destekleyecek bir anakart çok uzun süre idare eder beni.tabi bir de usb 3 olmalı.böyle bir kartı 350-400 tl aralığında satsalar var ya.harbici tadından yenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zıp.Zıp -- 19 Mayıs 2011; 0:30:40 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.