Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: techraven

Teşekkürler.
    DTS olayını yine tam kavrayamadım ben yalnız. HT yi direk TV ye bağladığında hiçbir şekilde DTS alamıyoruz, bu tamam. Zaten TV DTS desteklemediği için beklenen sonuç. Peki optik çıkışlı DTS destekleyen bir media player ya da blueray player ile ses sistemine bağlanınca DTS ses alınabiliyor mudur şimdi? Bu cihazlardan birini TV ye bağlayacaksın, cihazları da direke HT ye. Yukardaki media player gibi mesela. O zaman sorun olmaması lazım mantıken.

O zaman tabiki sorun kalmaması lazım. Çünkü tv sadece görüntü gösterecek. Sesi direk NMT işleyip optik çıkışla HT ye verecek. Sorun olmaz. Kaldı ki bu sorun samsung haricinde diğer televizyonlarda da var. Onlar da sorunu benzer şekilde NMT ile çözüyorlar.

İşin aslı Dts li filmlerde tv nin usb den film oynattığını unutucaz. Çünkü işe yaramayacak

• Eğer lw650s dvb s receivere sahip ise bu demektirki sadece sd yayınları gösteriyor. Hd olması için dvb s2 olması gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MYGREENWORLD -- 30 Mayıs 2011; 23:15:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OffLineR

@yusasen

Merhaba,

Rica etsem 5.1 sistemini optik olarak mı bağladınız, bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Evet Dostum. Öyle yapmışız. Yapmışız diyorum çünkü komşum ve kayınbiraderim bağladılar.
    Ses Sistemi : Panasonic SC-PT 465
    Optik Kablolar : HAMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

quote:

Teşekkürler.
    DTS olayını yine tam kavrayamadım ben yalnız. HT yi direk TV ye bağladığında hiçbir şekilde DTS alamıyoruz, bu tamam. Zaten TV DTS desteklemediği için beklenen sonuç. Peki optik çıkışlı DTS destekleyen bir media player ya da blueray player ile ses sistemine bağlanınca DTS ses alınabiliyor mudur şimdi? Bu cihazlardan birini TV ye bağlayacaksın, cihazları da direke HT ye. Yukardaki media player gibi mesela. O zaman sorun olmaması lazım mantıken.

O zaman tabiki sorun kalmaması lazım. Çünkü tv sadece görüntü gösterecek. Sesi direk NMT işleyip optik çıkışla HT ye verecek. Sorun olmaz. Kaldı ki bu sorun samsung haricinde diğer televizyonlarda da var. Onlar da sorunu benzer şekilde NMT ile çözüyorlar.

İşin aslı Dts li filmlerde tv nin usb den film oynattığını unutucaz. Çünkü işe yaramayacak

Ama media player ın USB girişi olduğu için bu girişi kullanabileceğiz değil mi? DTS kodeği de olsa TV nin değil de media playerın USB girişine hard disk, USB vb. bağladıktan sonra DTS ses sorunu kalmayacak.

Peki Blueray player bu işi yapmıyor mu? O da DTS kodeğini çözebiliyor sonuçta, onu da medya oynatıcısı olarak kullanabiliriz? USB portu da var nasılolsa?(optik çıkıştan ses sistemine bağlandığımız sürece?)

• quote:

Orijinalden alıntı: yusasen

quote:

Orijinalden alıntı: wings35

yusasen çok teşekkürler... ellerine sağlık harika bir rehber olmuş.. sayende DTS olayınıda halletmiş olduk... anladığım kadarı ile tvden ses sistemine aktardığındada DTS sesleri alamadın... yani tv DTS sesleri ne tvden nede ses sisteminden vermiyor... yalnız birde clouding olayını yazsan sevinirim..

Clouding olayına gelince..Televizyonu almadan öncede bunu internette bisürü yerde okudum. Ve tedirgindim açıkçası. Ama clouding'in tam olarak nasıl bir şey olduğunu anlamadığım için Google'da arattırıp oradaki resimlere benzer bir şey olup olmadığına baktım. Hiç öyle bir şey yok. Siyah ayarlarıyla oynadım. Bölgesel bir gölge oluşmadı hiç. Umarım Açıklayıcı olmuştur.

çok teşekkürler... birde örnek fotolar koyarsanız... gözlerimiz bayram etsin artık

• quote:

quote:

@yusasen

Merhaba,

Teşekkürler.

Evet Dostum. Öyle yapmışız. Yapmışız diyorum çünkü komşum ve kayınbiraderim bağladılar.

Peki ses sistemini direk TV ye mi bağladılar yoksa Blueraye mı?
  • quote:

quote:

quote:

@yusasen

Merhaba,

Teşekkürler.

Peki ses sistemini direk TV ye mi bağladılar yoksa Blueraye mı?

TV 'den oynatırken TV'ye...
    Blueray'den oynatırken de Blueray'e bağlandı..

• Blueray ile bağlandığında DTS seslerde sorun yok o zaman kesinlikle?
  • Bu arada geçmişte bazı LG modellerinde USB'den oynatılan medya türleri Servis Menüsünden artırılabiliyormuş.
    Örneğin .mkv, .divx oynatmayan televizyonlarda servis menüsünden yapılan bir ayarla bu dosya tiplerini oynatmak mümkün olmuş.

Acaba LW5500 modellerde servis menüsüne nasıl girilir. Bulabilen olursa onuda bi deneyelim derim.
  • Bluray player' dan oynatırken ses vermesi lazım yahu. Ses çıkışı bluray' den direk HT' ye vermişseniz ses vermemesi mümkün olamaz. Sesi bluray player açıyor direk. Yanlışlık olmasın.
  • quote:

Blueray ile bağlandığında DTS seslerde sorun yok o zaman kesinlikle?

Yok dostum. Blueray Playerde sorun yok. Ama BD670 almakla iyimi yaptım bilmiyorum.
    Daha önce Sony Marka bir DVD player kullanıyordum. İleri geri sararken, yada sahnelere geçişlerde yağ gibi kayıyordu.
    BD670'te ise ileri geri sarmalarda atlamalar yapıyor. USB'den bağlı diskteki filmleri ileri geri sarmak ise tam bir eziyet.

Bu konuda TV'nin USB performansı Blueray Player'e beş basar. Bu televizyonu alan yada alacak olanlar eğer orjinal Blueray
    oynatmayacaksa ve şu DTS ses problemi onları ilgilendirmiyorsa bence player'e hiç para vermesinler. En azından BD670
    almasınlar. tabi diğer markaları bilmiyorum. Onlardada böyleyse diyorum.
  • Evet ben de öyle düşünüyorum. Klasik DTS desteklemeyen TV muhabbeti işte. DTS destekleyen bir media player ya da blueray ile kullanıp bu cihazları HDMI ile TVye, optik kablo ile ses sistemine bağlayınca hiç bir sorun kalmıyor. Sonra USB ile film, video etc. oynatmak isteresek TV ye değil bu cihazlara bağlayacağız USB yi.

DTS kodeğini bilgisayardan AC3 e çevirip TVden USB ile oynatmak diğer bir çözüm tabii (en ekonomik olanı ayrıca, hiç masraf edilmeden), not olarak kalsın burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYGREENWORLD

Eğer lw650s dvb s receivere sahip ise bu demektirki sadece sd yayınları gösteriyor. Hd olması için dvb s2 olması gerekir

LWxxxS modellerde DVB-S/S2/C/T var HD yayınları gösterir (Kullanım klavuzundan aldığım bilgiler)
  • Aynen katılıyorum. Şimdilik çok sorun etmeden Dts' yi direk AC3' e çevirip kullanmak en mantıklısı şu anda. Yarın bir gelse de kurcalasam artık.
  • @yusasen hocam saolasın! DTS olayını anladık sonunda önümüz açıldı...

Şimdi arkadaşlar konuyu 1.sayfadan beri takip ediyorum. Kafamda takılan bir kaç olay var, yardımcı olursanız sevinirim.

LG 47 LW5500 almaya kararlıyım ancak yapmak istediğim; (Linux tabanlı bir HD reciver) - ( 5+1 ses sistemi) - (Xbox) - 1 tb WD Harddisk ( mkv,3d film arşivi) - (WD Media Player) bunları bir araya getirmek istiyorum.

Şimdi üstadlar nasıl yaparımda sistemi ucuza getirebilirim. Yani 47LW650S alsam linux tabanlı olmadığı için işime yaramaz, Media player almasam DTS sesleri çözemiyoruz?

Acaba HD reciver + Media Player birarada olan bir HD reciver (linux tabanlı) var mı bildiğiniz? veya Media Player + içinde 1tb hafıza olan bir media player...
  • quote:

Bu arada geçmişte bazı LG modellerinde USB'den oynatılan medya türleri Servis Menüsünden artırılabiliyormuş.
    Örneğin .mkv, .divx oynatmayan televizyonlarda servis menüsünden yapılan bir ayarla bu dosya tiplerini oynatmak mümkün olmuş.

Acaba LW5500 modellerde servis menüsüne nasıl girilir. Bulabilen olursa onuda bi deneyelim derim.

Aşağıdaki upuzun konuda farklı model LG lerde servis menüsündeki ayarlar resimli olarak anlatılmış. Orayı incelerseniz çok farklı değildir zaten TV menüleri, mutlaka bulursun diye düşünüyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_33183177/mpage_1/key_servis,menusunden/tm.htm

@whoyouare, senin çözümün de şu forumda kesinlikle vardır. Ben pek anlamıyorum o olaylardan

http://www.turkeyforum.com/satforum/

• Divx,mkv oynatmayan lg ld 450 lcd televizyonumuz var ve ben darty den onun servis ayarlarına giren bir kumanda sipariş ederek servis ayarlarından mkv,divx açar hale getirdim.Türkiyedekiler uyanık.Tv mkv,divx okuyabildiği halde o özelliği kapatmışlar ld 550,650 satılsın diye. yermi Türk evladı
  • bi de şu var: hd player degil de bu işi laptopdan hdmi ile goturmek isteyenler, o şekilde baglşadıktan sonra tvden ses gelıcek ztn ok, peki tv nin digital outunu ses sistemine baglarsanız yıne gelıcektır herhalde?
  • yine de arkadasımız cok ugrasmıs ses testiyle ama garip geldi yer yer, yaniilk denedigi dts dosyası mediaınfi programında DTS gorunmuyor mu? kodlamaya bakar o porgram yanlıs olmaz, ztn kbps den de bellidir.1500 civarı olması lazım. konusma seslerının gelememsi sadece "downmix"de problem oldugunu gosterır, ama cozmedigini degil.. fialn falan ben pek anlamadım testi )))
  • Ayarlarda da bir sorun olabilir dediğin gibi.
    Ama Optik üzerinden DTS iletemiyorsa ne anlamadı kaldı ki TV'nin media player özelliğinin.

TV'yi dün gittim gördüm. 3D kalitesi çok iyi gerçekten. LEd oluşu da görüntü kalitesine süper katkıda bulunuyor.
    Parlaklık konusunda da tüm yorumlara katılıyorum.

AMA,
    LG yazılımsal olgunluk olarak Samsung'un yanına bile gelemiyor.
    Daha TV'nin özelliklerine bile TR sayfasından tam ulaşamıyorsunuz.
    Samsung ise çok daha olgun bir hizmet sunuyor.
    TV'nin PVR\DVR desteği var mı ulaşmak mümkün değil.
    Sonunda bir yerlerden bir kullanıcı klavuzu buldum da onda okudum var diye.
    Onda da sadece bazı ülkelerde açıktır diye belirtilmiş ve TR yok.
    Büyük ihtimal olur ama bizde de ihtimallerle de TV alınmaz.

Bende 10 senelik LG LCD monitör var evde. Hala taş gibi. İlk çıktığı zamanlarda almıştım.
    Ama artık donanım günü kurtarmaya yetmiyor gördüğüm kadarıyla.

Artık zaman kaliteli, zengin ve en önemlisi olgun yazılım hizmetleri sunan firmaları seçme zamanı.

3D manyağı olmadığınız sürece LG ve bu TV rakipleri yanında göz görür şekilde geride kalıyor bence.

Burak Reis'de almayı düşündüğüm her iki TV de var.
    Onun yorumlarını bekliyorum heyecanla.ç
    Sonrasında kararımı vermiş olacağım.

Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.