Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: xao

@madcapfrog: DTS'li filmleri LG'nin hiçbir modeli çözmüyor. LG tvlerinde kullanmak için sadece Kore'de DTS haklarını satın almış. Samsung tüm dünyada bu hakka sahip. Dolayısı ile yakın gelecekte DTS çözüm LG tv'ler beklemeyiniz.
    Kaynak:http://www.hifivision.com/television/13840-lg-dts-sound-problem.html
    Önemli bir bilgi daha: LG tv'ler DTS sesi üzerleridebnki optik çıkıştan da veremiyorlar. Yani media player olarak LG tv kullanıp ondan ses sistemine dts ses aktaramazsıız.

DipNot: 3-4 bin liralık TV'ler ile keyif yapmak isterseniz 500-1000 lirayı da ses sistemi için gözden çıkaracaksınız. Ya da ekonomi ön planda ise samsunglara yöneleceksiniz.

İyi de o sitede LG'nin DTS ile lisans antlaşması yaptığı yazıyor. O forumdaki kişinin "DTS ses kodeği kullanamayacağız" demesinin nedeni adamın Hindistan'da yaşaması. Avrupa'da lisansını medya oynatıcıları için almış diyor LG için o haberde, TVleri için ise "başlangıçta Kore'de olmak üzere" ibaresi var. Burdaki TVlerine de gelir herhalde. Yani LG markalı bir Blueray player ya da 5+1 alırsanız (ya da üzerinde DTS logosu olan başka bir media player) DTS seslerde sorun yaşamazsınız.

Hocam sen benden daha detaylı incelemişsin, dediklerin doğrudur. Ancak şu anda tartışılan sadece TV'lerin dts performansı. Ve şu konuda hemfikiriz sanırım, LG TV'ler doğrudan TV'ye bağlana USB disklerdeki DTS sesli filmleri oynatabiliyor, ancak ses ALAMIYORSUNUZ.
    TV'nin kensisi sesi çözemediği gibi TV'nin üzerinde optik çıkış aracılığı ile DTS çözebilen bir ses sistemine de sesi aktaramıyor diye biliyorum ben. LD650 ve LD750 LCD serilerinde durum böyle. Yeni LG TV'lerde DTS sesi optik çıkıştan aktabiliyor mu sorusuna ise satış temsilcileri çelişkili cevaplar veriyorlar. Satın alan arkadaşlar bu durumu netleştirebilir bizim için. (ben bugün USB diskte DTS sesli 720p film ile teknosaya gittim ama LW yoktu hiç gösterimde deneyemedim.)
    Çözüm WD TV gibi media playerlar (200 TL) ile filmleri oynatmak; görüntüyü HDMI ile TV'ye aktarıp, sesi de optik kablo ile DTS çözebilen bir ses sistemine (400-1000 TL aralığında) aktarmak.

Bu nedenle şu sonuca varırsak yanlış olmaz. Evde film izlemek izlediğiniz tertibat en ucuz şekilde tüm HD filmleri oynatabilsin, ses alayım yeter derseniz tartışmasız samsung'a yöneleceksiniz.

• valla teknosadaki kampanya cok ıyıydı ama su dts olayını tam anlamadan daha doğusu cözum bulmadan olmuycak samsung d7000den vacgettım sımdı tekrar donmek ıstemıyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: xao

Bu nedenle şu sonuca varırsak yanlış olmaz. Evde film izlemek izlediğiniz tertibat en ucuz şekilde tüm HD filmleri oynatabilsin, ses alayım yeter derseniz tartışmasız samsung'a yöneleceksiniz.

2D için haklı olabilirsiniz, Samsung'dan ziyade Pany G20E, GW20, LG LE8500 ya da Toshiba SV serisi daha doğru seçimler olur bana göre. (3D yok bu TVlerde)
    3D için yine katılmıyorum size, aynı klasmandaki Samsung'a 1000TL den fazla fark vereceğime baş ağrısı, bulantı yaşamadan FPR gözlük rahatlığında, pırıl pırıl parlaklıkta, titreşimsiz, gözlükleri SG gözlüklerin 1/15 fiyatında olan ve kutusundan 7 tane çıkan bir 3D TV + Bluerayli üst kalite bir ev sinema sistemiyle (ki bu ancak 1000TL tutacak) 3D TV keyfi yapmayı tercih ederim. Bu tercih ile ses sisteminiz 2X10W lık TV hoparlörü değil 5+1 1000W olacaktır, işte o zaman DTS ses neymiş onu anlarsınız zaten

• 42 lw570s aldım teknosadan 2719 tl ye
    tv yi denemeden görmeden parasını verdim salı günü gelip kuracaklar. hayırlısı bakalım inşallah pişman olmayız. millet resmen saldırmış tv lere yaw teşhir ürünleri falan satılmış cayır cayır. inşallah 3-4 ay sonraki fiyatları merak ediyorum bakalım bundan daha düşük olacakmı.
  • Valla ben olmasını umuyorum. Bakalım su anda kesin 47LW5500 alacak gibi gözüküyorum inaşşalh yaz sonu :D
  • @techraven hocam sana bir sorum olacak... Malum LG 'nin bu serisi hakkında en yetkili sensin bana göre forumda

Şimdi hocam 47Lw5500 almayı planlıyorum ancak ÇOK ÖENMLİ BİR SORUM olacak:

Ben bu Tv yi sırf film için alıyorum desem yeridir. 1 TB film (3d+mkv vs..) film arşivi hazırlatıyorum. 5+1 ses sistemi + xbox ile kullanmayı düşünüyorum.

Kafamdaki kurulum WD 1tb harddiski Tv ye bağlayıp ordan sesi 5+1 ile dağıtmaktı film izlerken.

Şimdi benim anladığım eğerki WD harddiski bağlarsam bu sefer SES gelmeyecek.(?) Ne yapmalıyım? Bu Wd nin media playerı war harici satılan mkv film vs. oynatan ondan mı alınmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoyouare

@techraven hocam sana bir sorum olacak... Malum LG 'nin bu serisi hakkında en yetkili sensin bana göre forumda

Şimdi hocam 47Lw5500 almayı planlıyorum ancak ÇOK ÖENMLİ BİR SORUM olacak:

Ben bu Tv yi sırf film için alıyorum desem yeridir. 1 TB film (3d+mkv vs..) film arşivi hazırlatıyorum. 5+1 ses sistemi + xbox ile kullanmayı düşünüyorum.

Kafamdaki kurulum WD 1tb harddiski Tv ye bağlayıp ordan sesi 5+1 ile dağıtmaktı film izlerken.

Şimdi benim anladığım eğerki WD harddiski bağlarsam bu sefer SES gelmeyecek.(?) Ne yapmalıyım? Bu Wd nin media playerı war harici satılan mkv film vs. oynatan ondan mı alınmalı?

Gerçi bana sormamışsınız ama yine de yardımcı olmaya çalışayım. Şimdi -televizyon DTS çözmediği için dolayısıyla DTS ses içeren bir film oynatmaya çalıştığınızda ses gelmeyecektir. Ayrıca yine denilenlere göre DTS sesi çözmeden direk optik çıkışından dışarı da vermiyormuş (pass-through). Bu durumda yapılacak şey filmleri başka bir cihaz üzerinde oynatıp sesi de cihazın optik çıkışından DTS çözebilen bir ses sistemine aktarmak. Bunun için pc,laptop, WD media player veya benzeri bir cihaz kullanabilirsiniz.

• Vallahi bayağıdır araştırıyorum bu seriyi ama daha çok bilgili diyelim
    XBox, PS3 vb. oyun konsolları konusunda zaten sıkıntı yok.

DTS destekleyen filmler için (bunların çoğu blueray 3D lerdir, internetten indirilen Full HD filmlerin çok büyük bir çoğunluğu DTS olmaz zaten) ilk seçenek DTS codecini AC3'e çevirip direk mevcut harici diskinden oynatabilirsin filmleri. Bunun için çok kısa bir Google aramasında şunları buldum mesela, resimli anlatmışlar. Gayet basit bir işlem.
    http://www.muratkaraoglu.com/dtsi-ac3e-cevirme-dts-desteklemeyen-tvler-icin/
    http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=477490

İkinci seçenek için optik ses çıkışına ihtiyacın var ve bu ses çıkışından DTS destekli bir ev sinema sistemine bağlanman gerekiyor. Bir medya oynatıcı ile bu seçeneği kullanabilirsin, 5+1 sistemin henüz yoksa birlikte alırsan çok daha hesaplı olur. Bu seçenekten %100 emin değilim, bu konuda daha bilgili arkadaşlar yanlışsa söylesinler. Ya da en güzeli her zaman söylediğim gibi gidin bir teknomarkete birinci elden deneyin, kafanız rahat olsun.

• Kullanım Klavuzu sayfa 68
    TV, DTS ses codec'ini desteklemez.
    TV, boyutu 30 GB'dan fazla olan video dosyalarını oynatamaz.
  • Elimdeki filmlerin hepsine baktım..
    .Mkv uzantılı olanların hepsinde Türkçe ses için AC3 ingilizce ses için ise DTS yazıyor. Altta Avatar 1080P dosya özelliklerinden aldığım ekran görüntüsü var.
    Şimdi burada yazılanlara göre ingilizce ses almamam gerekiyorsa yalnış. Çünkü hem türkçe hemde ingilizceyi sorunsuz izliyorum.

Televizyon : LG MARKA 42LW5500 3DTV .
    Hard Disk : WD-Mybook 1TB kullanıyorum.
    USB'den direkt Televizyona bağlı. 5+1 ses sistemim yok. Ama televizyonda ses sorunu yok.

Umarım tatmin edici bir yanıt olmuştur.

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

• Daha farklı dosyalarda deneme yaptınız mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

Daha farklı dosyalarda deneme yaptınız mı acaba?

Elimdeki tüm filmleri denedim. Filmlerin hepsi internetten indirdiğim filmler. Ama hepsi 1080p ve .Mkv formatında.
    Hepsinin türkçeleri AC3. Ama bazılarının Ingilizceleri DTS. Böyle olanların hepsinin ingilizce ve Türkçe denedim. Sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusasen

Elimdeki filmlerin hepsine baktım..
    .Mkv uzantılı olanların hepsinde Türkçe ses için AC3 ingilizce ses için ise DTS yazıyor. Altta Avatar 1080P dosya özelliklerinden aldığım ekran görüntüsü var.
    Şimdi burada yazılanlara göre ingilizce ses almamam gerekiyorsa yalnış. Çünkü hem türkçe hemde ingilizceyi sorunsuz izliyorum.

USB'den direkt Televizyona bağlı. 5+1 ses sistemim yok. Ama televizyonda ses sorunu yok.

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

@slicer hocam teşekkür ederim yanıtın için.
    @techraven saolasın.. Yine açıklayıcı bir anlatım olmuş...

Ancak Şimdi @yusasen arkadaş tüm konuşulanların tersi bir deneyim yaşamış. ? :S Normal şartlarda nasıl ses aldı ilginç? (eğer ingilizce ses alınabiliyorsa süper zaten ben tüm filmleri alt yazılı izlerim) 3d filmlerde aynı mı acaba yusasen hocam?

Not: benim 1tb filmlerinde %90'ı 1080p ve mkv formatında olacak, gerisi de 3d şeklinde doldurulacak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoyouare -- 29 Mayıs 2011; 22:24:41 >

• quote:

Elimdeki filmlerin hepsine baktım..

Super ama nasıl desteklıyor acaba

• Valla arkadaşlar ben Televizyonun yalancısıyım
    Napiim ses veriyor. Zaten bahsettiğim filmlerde altyazı seçeneğide mevcut. Resme bakarsanız.
    Evet altyazılıda izlenebiliyor ve sorun yok. Ayrıca Tekonas-Media Markt ve Vatan'da SOny-Samsung-Philips-Panasonic ne kadar 3DTV varsa hepsini bizzat denedikten sonra LW5500 aldım. Bir aded Corsair Voyager 32GB USB flash diske filmleri attım. Ve gidip denedim.

Altyazı konusunda(Türkçe) özellikle en sorunsuz TV diyebilirim.Diğer modellerin çoğunda altyazı sıkıntısı var.
    Alacak arkadaşların benim yöntemimi izlemesi şiddetle tavsiye edilir.

Yalnız televizyonların spesifikasyonları konusunda resmi sitelerde ve teknoloji marketlerinde bir bilgi sorunu olduğu kesin. Ben Televizyonu aldıktan 10-15 gün sonra
    3D olayını çözebildim. LG teknik desteği aradığımda bana USB'den MKV formatlı 3D oynatmadığını söylediler. Hayal kırıklığına uğramıştım. Ama çatır çatır oynatıyor.

Yani sözün kısası internette bir bilgi kirliliği mevcut. Çok zor olmasa gerek. Atın Fİlmi bir Harddiske ve gidin mağazada oynatmalarını isteyin. Ama demeden geçemeyeceğim FPR gözlük deneyimini yaşamadan 3DTV'ye karar vermeyin derim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusasen -- 29 Mayıs 2011; 22:37:10 >

• quote:

Valla arkadaşlar ben Televizyonun yalancısıyım
    Napiim ses veriyor. Zaten bahsettiğim filmlerde altyazı seçeneğide mevcut. Resme bakarsanız.
    Evet altyazılıda izlenebiliyor ve sorun yok. Ayrıca Tekonas-Media Markt ve Vatan'da SOny-Samsung-Philips-Panasonic ne kadar 3DTV varsa hepsini bizzat denedikten sonra LW5500 aldım. Bir aded Corsair Voyager 32GB USB flash diske filmleri attım. Ve gidip denedim.

Altyazı konusunda(Türkçe) özellikle en sorunsuz TV diyebilirim.Diğer modellerin çoğunda altyazı sıkıntısı var.
    Alacak arkadaşların benim yöntemimi izlemesi şiddetle tavsiye edilir.

Yalnız televizyonların spesifikasyonları konusunda resmi sitelerde ve teknoloji marketlerinde bir bilgi sorunu olduğu kesin. Ben Televizyonu aldıktan 10-15 gün sonra
    3D olayını çözebildim. LG teknik desteği aradığımda bana USB'den MKV formatlı 3D oynatmadığını söylediler. Hayal kırıklığına uğramıştım. Ama çatır çatır oynatıyor.

Yani sözün kısası internette bir bilgi kirliliği mevcut. Çok zor olmasa gerek. Atın Fİlmi bir Harddiske ve gidin mağazada oynatmalarını isteyin. Ama demeden geçemeyeceğim FPR gözlük deneyimini yaşamadan 3DTV'ye karar vermeyin derim ..

Hocam sizin durum bayağı ilginçmiş, sağolun sizin sayenizde biz de öğrenmiş olduk :) Bir şey sormak istiyorum; ses sisteminiz var mı acaba? Eğer varsa tv'nin optik çıkışından ses sistemine bağlantı yapıp, optik çıkıştan DTS verip vermediğine bakabilir misiniz? TV, DTS çözdüğüne göre büyük ihtimalle optikten de sesi verecektir yalnız downmix yapıp ses kanal sayısını düşürüp düşürmediği konusunda süpheliyim.

• @yusasen hocam son bir soru?

5+1 ses sistemini TV ye bağlayıp mkv. formatlı bir filmi izleme şansımız var mı?
    Eğer buda evetse.. YUHHH diyorum bu TV ye., ve 1 ay sonra evimi kurarken almak üzere PUSUYA yatıyorum :)
  • Önceki mesajlarımda yazmıştım. Ne yazık ki ses sistemim yok.
    Bu arada balkonda laptop-Çay-Sigara keyfimi sizin dediklerinizi deniycem diye kesip duruyorum. Bundon sonraki sorulara yarın cevap vericem.
    Kızmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusasen -- 29 Mayıs 2011; 22:55:48 >
  • quote:

Önceki mesajlarımda yazmıştım. Ne yazık ki ses sistemim yok.

:( sanada zahmet verdik ustam saolsın...

Acaba " 5+1 ses sistemini TV ye bağlayıp mkv. formatlı bir filmi izleme şansımız var mı? " bu sorunun cevabını bilen var mı diyeceğim, ancak Tv de ne var ne yok LG kullanım klavuzu dahi bilmiyor diyebiliriz. Bi arkadaş sayfa 68 de desteklemiyor demişti, şimdi öğrendik ki destekliyormuş DTS yi...

Acaba forumda 5+1 sistem + 1 adet mkv film + LG LW5500 ile deneyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoyouare -- 29 Mayıs 2011; 22:59:58 >
  • quote:

Önceki mesajlarımda yazmıştım. Ne yazık ki ses sistemim yok.
    Bu arada balkonda laptop-Çay-Sigara keyfimi sizin dediklerinizi deniycem diye kesip duruyorum. Bundon sonraki sorulara yarın cevap vericem.
    Kızmayın

Ohh, afiyet olsun :) Tadını çıkarın
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.